Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 00:02   #21
I bi li se isplatilo uzeti odvjetnika u mom slucaju?

Zbog prolaska kroz crveno policajac je napisao 2000 kn kazne i 3 mjeseca oduzimanja vozacke.

Na prvom suđenju nisam htio priznati te je zakazano suđenje za drugi put kada bi se trebao pojaviti i policajac kao svjedok.

E sad kolike su šanse da prosjecni odvjednik to "sredi"? Te kako im se kreću cijene? Sat ili?
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 11:45   #22
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
... Ipak ništa od obrane. Sve pada u vodu.
Sad mi je lakše.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
... E sad kolike su šanse da prosjecni odvjednik to "sredi"?...
Prosječni ili ne, šanse su mršave. Ako policajac dođe i kaže da si prošao kroz crveno, slijedi osuda. Nema tu nekih mogućih kombinacija. Više bi se isplatilo priznati i tražiti suca da ti zbog priznanja (kajanja i sl.) umanji novčanu kaznu i ukine oduzimanje. Oni to rado i naprave.

Zadnje uređivanje drot13 : 02.12.2010. at 11:46. Reason: slijedi...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:16   #23
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Sad mi je lakše.
Nisam zna da različite kazne pokrivaju isti prekršaj u dva različita zakona. Slabo poznajem kazneni.
Eto, i ja sam nešto naučio
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 19:17   #24
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Sad mi je lakše.




Prosječni ili ne, šanse su mršave. Ako policajac dođe i kaže da si prošao kroz crveno, slijedi osuda. Nema tu nekih mogućih kombinacija. Više bi se isplatilo priznati i tražiti suca da ti zbog priznanja (kajanja i sl.) umanji novčanu kaznu i ukine oduzimanje. Oni to rado i naprave.

A kako bi to priznanje izgledalo u sučevim očima ako prvi put nisam priznao? Nisam ni tvrdio da sam nevin već da nisam siguran te da ostavljam otvorenu mogucnost da je policajac u pravu.

Poznajem jedan slučaj gdje je osoba X provalila u nekakav dućan/samoposlugu te iako su imali njegove otiske po tom dućanu odvjetnik mu je uz malo truda "poklopio" suca te je oslobođen optužbe...
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 00:43   #25
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
A kako bi to priznanje izgledalo u sučevim očima ako prvi put nisam priznao?...
Ist opozitivno. Kažeš da si razmislio i shvatio pogrešku, te da se kaješ, ili nešto slično tome. Nije problem.


Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
... Poznajem jedan slučaj gdje je osoba X provalila u nekakav dućan/samoposlugu te iako su imali njegove otiske po tom dućanu odvjetnik mu je uz malo truda "poklopio" suca te je oslobođen optužbe...
Dokazivanje u kaznenom i prekršajnom postupku nije isto. Prekršajni je neusporedivo lakši za policajce i sud, te dokazivanje najčešće nije problem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:12   #26
ukidanje kazne

Ja totalno zaboravio na ovu temu koju sam započeo,a vi se raspričali ovdi.
Samo da pitam Drota nešto.
Kažeš da je uz priznanje moguče smanjenje kazne?
To znam,već doživio.
Ali da se ukine zabrana vožnje?
Meni moj slučaj još nije došao na sud,a prekšaj se desio prije pola godine.
Da li usprkos tome mogu otič do suda i pitat ih za pomilovanje u vezi zabrane?
Hmm,mislim ipak ne,prije da ću požuriti svoj slučaj,dobiti novogodišnju čestitku od njih u obliku uplatnice,a ako bi mi i smanjili zabranu vožnje ili ukinili to će biti ionako prekasno.
Ali možda bi valjalo pokušat.....

I još jedno pitanje koje me uvik buni...Zastara
Da li se računa vrime od počinjenja prekršaja ili donošenja pravomočne presude?
Dvi godine ili 3,ili 5??
Za prekršaj,za kazneno?
Znam da se sve može naći na netu,ali eto,kad sam već tu.
Hvala
Pluriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 00:22   #27
Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
... Ali da se ukine zabrana vožnje?
Meni moj slučaj još nije došao na sud,a prekšaj se desio prije pola godine.
Da li usprkos tome mogu otič do suda i pitat ih za pomilovanje u vezi zabrane?...
Sud može odrediti samo novčanu kaznu bez oduzimanja i može ukinuti oduzimanje određeno od policije. Ali ako si ti potpisao da ti se vozačka oduzima na 3 mjeseca, postupak je potpuno gotov. Ako pitaš za nešto drugo, bit ćeš pozvan na ročište, pa ćeš tamo moći tražiti ukidanje zabrane.


Quote:
Pluriel kaže: Pogledaj post
... Da li se računa vrime od počinjenja prekršaja ili donošenja pravomočne presude?...
Ima više zastara. Ona koja tebe brine traje 4 godine od trenutka počinjenja prekršaja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.