Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2016., 14:00   #21
Ja sam tek odnedavno vegan pa mi sir jos uvijek fali.

Upravo sam narucila ovaj ovdje: http://tynechease.com/ Ale and mustard flavour. Pa cemo vidit kakav je.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 16:20   #22
Quote:
Vegan power kaže: Pogledaj post
Šipak, Violfie je dobar sir, mada mi se čini da je malo skuplji.
Uu, svaka čast za ovaj DIY sir iako, sada kada gledam tvoj recept, razmišljam da li bi se od toga mogao izvući i koji falafel ?

.
Ne bi bilo za falafel, jer se izblenda totalno u glatku, tekuću smjesu, ni malo slično falafelu koji sam btw.radila od nekuhanog slanutaka

Recept je jednostavan i od jeftinih sastojaka koje imaš sigurno u kuhinji ili ih možeš kupiti u kvartovskom Konzumu.

Violife je skuplji, da, ali si ga priuštim jednom mjesečno.

Na kraju možeš bez svega, ali u čemu je gušt
kad volim pizzu i volim sir, ali više volim da su kravice slobodne..
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 16:22   #23
E btw, našla sam neki recept za kokos špekić,
ali ne znam gdje kupiti tekući dim?

For the Coconut Bacon:
• 1 3/4 cup coconut flakes
• 1 tablespoon soy sauce
• 2 1/2 tablespoons liquid smoke
• 1-2 tablespoons maple syrup

Preheat the oven to 350°F. Combine all ingredients for the coconut bacon in a bowl and then spread out on a baking tray lined with parchment paper. Roast in the oven for about 7-9 minutes. Make sure to keep an eye on them, since they burn quickly. Set aside to cool.
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 19:35   #24
Kiki Ma ne brini, lakše je tebi u svakom slučaju nego kravici, a fini su i biljni sirevi zaista


Šipak, volim pizzu i sir (veganske), samo što bih mogao bez toga u smislu da ako ne bih bio u mogućnosti da ih jedem ili na neki način bio spriječen, ne bi mi falili. Pizza mi je dobra jer je brzinski spremim, napapam se, i malo izmijenim svakodnevnu ishranu. Nije to nešto najzdravije, ali je super ako se može fino balansirati sa drugom (veganskom) ishranom.


Dobar ti je špekić što se tiče dima, pa možda da zapališ cigaretu dok praviš špekić kao pravi domaćin. Tako ćeš ispoštovati simulaciju pravljenja špeka u domaćim uslovima. Šalim se, vidi, ajmo dati barem drugo ime toj veganskoj deliciji?
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 21:47   #25
Quote:
Vegan power kaže: Pogledaj post

Dobar ti je špekić što se tiče dima, pa možda da zapališ cigaretu dok praviš špekić kao pravi domaćin. Tako ćeš ispoštovati simulaciju pravljenja špeka u domaćim uslovima. Šalim se, vidi, ajmo dati barem drugo ime toj veganskoj deliciji?
e jbg kad ni ne pušim

mene imena uopće ne muče, ali sa sobom nose i neka olfaktivna i gustativna očekivanja pa recimo mogu dovesti u zabludu pučanstvo pa mi je i iz tog razloga promjena imena draga (za sve vege kobase, špekiće i čvarke).
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 22:26   #26
Šipak, to je u redu, ali šta briga čvarke i tradiciju za to? Ma možeš i onu E-cigaretu, na kraju tu je uvijek i android da zapališ jednu, bitna je simulacija jer špekić ne smije ispaštati što si ti veganka on se mora dobra napraviti, pa ako već nije istog ukusa, bar da je praksa ista

Meni recimo ta imena smetaju, jer smatram da utiču na svijest i imaju određenu ulogu koja je pogrešna, i teže dolazi do promjene, kao i starih navika. Trebaju nova imena, ako ništa drugo, dobro je biti kreativan. Ne mislim u pravcu zatipki, dodirnika i ispraznica Treba biti kreativan na širem nivou.
Vegan power is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 23:22   #27
BTW, za one koji vole radit svoj veganski sir, ova knjiga je navodno brutalna, a sirevi ispadnu predobro:
http://www.amazon.com/Artisan-Vegan-.../dp/1570672830
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 22:30   #28
Quote:
šipak kaže: Pogledaj post
E btw, našla sam neki recept za kokos špekić,
ali ne znam gdje kupiti tekući dim?
Znam da je starije pitanje, ali ima kupiti tekući dim u Harissi

Ako ne želiš iskeširati jer misliš da nećeš trošit, probaj nešto iskemijat sa Podravkinom dimljenom paprikom koju bi trebali imati svi bolje opskrbljeni dućani
modelmanija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:55.