Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2011., 22:18   #1
Vege Božićni ručak

(oprostite ako tema već postoji)

Ove godine ću imati vegetarijanca na božićnom ručku. Mi svejedi ćemo imati klasiku: puricu s mlincima, zelenu salatu, možda francusku.
Što napraviti za vegetarijanca, da bude svečaniji ručak, ali opet relativno jednostavno i od "običnih" namirnica. Ne znam dal jede mlijeko, jaja i ribu.
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 12:47   #2
nitko?
evo saznala sam. moj veggie jede ribu, jaja i mlijeko
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 13:43   #3
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
nitko?
evo saznala sam. moj veggie jede ribu, jaja i mlijeko
tvoj veggie nije veggie pa ti je odmah lakse sto se kuhanja tice
mozda bi bilo zgodnije da ti dodje na badnjak pa to fino rijesis bakalarom

ako netko ima recept za vagansku orahnjacu ili makovnjacu, bila bi zahvalana
spremam se u takav kolosalni pothvat ako nadjem ok recept
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 22:44   #4
Prvo, osoba nije vegetarijanac... I ribe imaju poprečno-prugaste mišiće.

Drugo, pogledaj ove teme, možda nađeš nešto što ti se čini božićnim...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=620599
https://www.forum.hr/showthread.php?t=559362
https://www.forum.hr/showthread.php?t=594794
https://www.forum.hr/showthread.php?t=629155

Treće, guglaj, isprobavaj, prilagođavaj (nitko nema sve te začine i kerefeke, bez brige.., ali puno je lakše kombinirati jer možeš koristiti jaja i mliječne proizvode)
npr...
http://www.theveggietable.com/recipes/christmas.html
http://allrecipes.co.uk/recipes/tag-...s-recipes.aspx
http://glutenfreegoddess.blogspot.co...s-recipes.html
.......

Možda se i tvojima neko novo jelo svidi pa uđe u redovitu prehranu, tko zna.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 08:49   #5
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
tvoj veggie nije veggie pa ti je odmah lakse sto se kuhanja tice
mozda bi bilo zgodnije da ti dodje na badnjak pa to fino rijesis bakalarom

ako netko ima recept za vagansku orahnjacu ili makovnjacu, bila bi zahvalana
spremam se u takav kolosalni pothvat ako nadjem ok recept
http://www.vecernji.hr/zivot/uskrsna...-clanak-118729

tu imaš recept za orahnjaču
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 08:57   #6
Hvala!

A što će te VI raditi za Žićbo?
Mala Huba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 11:12   #7
Quote:
LillyVanilly kaže: Pogledaj post
odlicno, puno hvala
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 08:25   #8
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
(oprostite ako tema već postoji)

Ove godine ću imati vegetarijanca na božićnom ručku. Mi svejedi ćemo imati klasiku: puricu s mlincima, zelenu salatu, možda francusku.
Što napraviti za vegetarijanca, da bude svečaniji ručak, ali opet relativno jednostavno i od "običnih" namirnica. Ne znam dal jede mlijeko, jaja i ribu.
Ja ću vjerojatno imati sličan objed za blagdane. Umjesto purice ćemo jedino u roli zapeči sejtan* s raznim povrćem tipa cvjetača, patliđani, paprike, mrkva, koraba... Uz to idu mlinci (naravno, nećete ih zalijati masnoćama od pečenja purice!) i francuska salata (umjesto jaja stavljam dimljeni tofu*, a umjesto obične majoneze, zvijezdinu omegol majonezu koja je veganska). Uz to zelena salata. I vjerojatno ću napraviti bajadera kolač i neku štrudlu.

To je veganska gozba bez pretjerane mentalne gimnastike. Ovo bi sigurno zadovoljilo i vegetarijanca.

*ima ih u superkonzumu i većini supermarketa, pa ih možemo zvati "običnim" namirnicama

Pogledajte tu za gravy: VeganBlackMetalChef - Holliday Hell Roast Ovaj češnjak tj. "incredible decadence that is roasted garlic" mi izgleda njam!
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.

Zadnje uređivanje Ahisma : 14.12.2011. at 08:31.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:53   #9
http://www.jutarnji.hr/recept-dana--...itanom/943929/

ovo mi djeluje baš kao božićna pečenka
LillyVanilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:11   #10
molim da nastavite u vegetarijanskom i vege pravcu
za jela od namirnica koje se ne koriste u vege prehrani postoji glavni pdf i mnoštvo topica
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 16:33   #11
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
A što će te VI raditi za Žićbo?
A ono, klasika... Francuska, mlinci, sojine okruglice s nekim umakom, malo svježe zelenjave, evtl hummus... I naravno, previše slastica svih oblika, veličina i boja.

Mada, najradije bih preskočila sve to, pogotovo ove godine. Da se mene pita, naručila bih pizzu i u miru završavala izvještaje i pisala seminare. Ali ne pita me se.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 11:29   #12
Quote:
aelys kaže: Pogledaj post
Mada, najradije bih preskočila sve to, pogotovo ove godine. Da se mene pita, naručila bih pizzu i u miru završavala izvještaje i pisala seminare. Ali ne pita me se.


Da se mene pita, dragi i ja večerali bi tortille na trokutiće i hummus i nasjeckan sir, mrkvice i jabuke. I (s obzirom da ja nemam seminare - i vjerojatno sam jedina osoba ikad koja bi ih baš imala, jer mi jako jako nedostaje studiranje ) gledali Dosjee X uz svjetlo lampica i glogg.

Ali dolaze moji, pa slutim da ćemo nastradati na Badnjak, a vjerojatno i na Božić jer smo na ručku kod njegovih.
Ne znam još točno što ću ja kuhati sebi na Badnjak navečer (ostali nisu vegetarijanci, a ni blizu tome ), ali razmišljam o nekom pečenom seitanu s mlincima...
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'

Zadnje uređivanje samotna šetačica : 23.12.2011. at 11:40.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 14:55   #13
Quote:
samotna šetačica kaže: Pogledaj post
Da se mene pita, dragi i ja večerali bi tortille na trokutiće i hummus i nasjeckan sir, mrkvice i jabuke. I (s obzirom da ja nemam seminare - i vjerojatno sam jedina osoba ikad koja bi ih baš imala, jer mi jako jako nedostaje studiranje )
Jabuke i mrkvice...

I meni je jaaaako nedostajalo (bila su to neizdrživa 24 h) pa sam upisala još jedan koji nema veze s ničim što sam prije radila u životu. Iz straha, dosade i inata. Ima trenutaka kada bude ovako, ali uglavnom je ovako, volim izazove. Ako te bude baš jako prala nostalgija dok se seitan peče, javi se na pm, naći ću ti posla, možeš planirati fiktivnu PR kampanju, prevoditi, istraživati.. ma šta ti srce poželi. Blagdani su, darežljiva sam.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 15:52   #14
klik, možda nekome pomogne, barem kao inspiracija

ja sam sama doma, sama samcata, tako da ću vjerojatno naručiti neki thai ili grickati daikon i svježi sir ali i da nisam sama bilo bi isto - stvarno volim kuhati, ali na Badnjak/Božić nije bitno što jedeš, nego s kime si tako da, jedan kolač, kuhano vino u velikim količinama, pizza i zagrljaj - i ne može bolje
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 13:59   #15
trebalo mi je vremena da dodjem na ovaj topic.
hvala na linku xavi.
samotna, peceni seitan s mlincima zvuci strasno primamljivo. nisam to još nikad radila. imas kakav recept?
danas samo zicam.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 19:04   #16
Bit ce puna kuca svejeda. Kaznit cu ih:

Medenjaci, melasnjaci, vanilin kiflice i poljupci s ljesnjacima (recept s prij.zivotinja). Jos banana bread s orasatima i suhim vocem u kuglof kalupu, mislim. Mozda neki muffini, vjerojatno mak i ribizl, za calabrcnut.
Jos sa strane suho voce i orasasti kojekakvi na izvolte.

A za jelo kiselo zelje s grahom, bocno krumpir kuhan u kori. Jos mlinci s dost maslinovog i vegetom/povrtnom kockom + vege pecenka od lece, heljde i fasiranih soja medaljona + zelena salata, mrkva salata, kiseli krastavci. Domaci kruh.

Cajevi za djecu, sok, alkoholi.

Nisam sigurna za to kiselo zelje jel se 'po obicaju' jede za Bozic, al neda mi se nakuhavat nikakve kerefeke. Ovak mi se cini da ce bit ponesto za svakog, a i ono sto ostane moze izdrzat u frizideru i ok je za podgrijavanje/reciklazu.

Dakle, sve vegansko osim medenjaka.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 00:21   #17
Bok, ima li netko preporuku gdje na adventu pojesti nesto vegetarijanski, osim slastica?
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.