Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 16:33   #761
Thumbs down

bili mi u veganšpeku danas i ne bumo se vratili
prvo dobro - ugodan prostor, konobar je bio ok, izbor pive isto ok

loše - hrana!
moj obrok je bio mlak, a brokula je bila hladna
grah je bio samo ljut i pun celera i nije bilo dimljenog tofua, valjda ponestalo, al sam našla jedan komad tempeha i nešto seitana, 2 poveća komada žganci bez okusa, salata je bila u octu i u drvenoj zdjelici, volim drvo, ali ne u restoranu
jako mi je sve to sjelo na želudac, možda zbog zaprške, ne znam

njegov obrok je bio otužan - pregoreni krumpir kojeg su htjeli sakrit okrenuvši ga naopačke i pokrivši ga mesom (?!) koje je bilo žilavo
salata onak pa pojedeš

nama uvijek bude sva hrana preslana jer jako malo soli koristimo, a sad je bila bezukusna

žalili se na krumpir i rekli su da će obavijestiti kuhara
to su bili dnevni, ako sfušaš dnevni i to još k tome krumpir pa kakav ti je onda ostatak i kak se to događa na samom početku kad ljude treba privući?!

stolice - ne volim plišane sjedalice i moja je već bila zaflekana!

izbor vina je stvar ukusa, al nama nije pasalo


ja sam uvijek za to da se proba i sam odluči pa vi odite i probajte, ali ja ne preporučam i nažalost ne bumo više tam jeli
volimo vani pojesti hranu koja je finija od hrane koju doma napravimo, a već mi dugo nije krumpir zagorel
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 20:38   #762
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
ja sam probala njihov burger, ok je, ali nisam nešto oduševljena. tekstura je premrvičasta, uopće nije bio kompaktan, raspadao se big time
Ja sam baš danas prvi put pojela njihov burger (obično uzmem jelo iz dnevnog menija) i nije se mrvio. Baš suprotno, bio je skroz kompaktan i uspjela sam ga pojesti bez većeg nereda iako je ogroman. Možda su u međuvremenu poradili malo na pljeskavici.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:16   #763
Ja sam jučer bila u Veganšpeku i mislim da je ok. Istina dosta toga s menija nemaju i malo su smušeni, ali vjerujem da se tek upoznaju s time koliko im čega treba, jer su novi. Nije bilo dnevne juhe, pa sam probala miso i super je, s puno povrća što volim i ne preslana (što miso često može biti). Neki njihov sok Vitamin C je bio prefin, a za jelo sam uzela hladnu platu sa seitanom, tofuom, humusom, maslinama i fereronom. Također ukusna, samo nisu donijeli beskvasni kruh koji je bio na meniju i zaboravili ponuditi alternativu. No ništa zato, kad sam pitala rekli su da je ponestalo krekera koji idu uz to (nešto treće, što isto nije bilo na meniju ) i donijeli mi običan kruh sa sjemenkama koji je bio odličan.

Sve u svemu, meni se sviđa. Ambijent je više fensi nego što sam očekivala, dobra muzika i super koncept gdje mesojedi mogu biti izloženi veganskoj hrani i vidjeti kako se od toga može fino i dobro najesti. Konobar je bio simpa i korektan. Doći ću ponovno.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:24   #764
Eh i da odmah prokomentiram Root u kojem sam isto nedavno jela. Uzela sam burger s heljdinim pecivom i to pecivo je bilo jako suho. Burger jedan od nespretnijih za jesti, povrće/salata i umaci standardno dobri i patty od graha ok, ali još ne kužim šta sam ja tu platila 60kn. Apsolutno previše za fast food, makar bio zdrav. Sorry, ali u Zagrebu već ima boljih veggie mjesta. Poraditi na pecivima i spustiti cijene.
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 16:47   #765
Od vege restorana mi je najbolji bio zrno bistro. U biti jedini u koji se vracam. Vegehop ima super klopu ali atmosfera nikakva i nikad mi nece bit jasno zasto u velikoj vecini vege restorana vlada neka cudna energija, sve mora naginjat na zen mir tisinu i nekakvu orijentalnu uzvisenist ili pak hippy štih kao u “nista”. Njihovu hranu necu uopce komentirat.
Sumski kuhar je imao cool prostor i super potencijal ali im je hrana bila bezukusna.
Obozavam ic po restoranima ali je ponuda vegetarijanskih u Zagrebu mizerna tak da mi se sve svelo na “idem gdje mi je ugodno za sjest i narucujem vege pizzu”.
Steta da je tako.
google3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:03   #766
Ne znan zasto se ljudi zale na hranu iz Nishta, meni je super.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 13:13   #767
Bila super
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 10:49   #768
Pohodio simpa dučanćić u Draškovićevoj iza tramvajske stanice. Ne sadrži wok, burgere, ali da se pokupiti puno voća, smoothija, zobenih kaša, sušenog voća, povrtnih pita, okruglica na bazi zobenih, čokolade, šljive itd.
I uopće nije skupo, hrpetina toga 5kn.
Banana jedna kuna, i tako ostala voća, povrća po niskim cijenama.
Svakako preporuka jer se ne zna do kada će trajati trenutni cjenik.
Poslužitelji su simpa, ima jedan čika pretpostavljam s Bliskog Istoka pa se treba pripremiti i na pokoju izgovorenu engl riječ.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 13:52   #769
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pohodio simpa dučanćić u Draškovićevoj iza tramvajske stanice. Ne sadrži wok, burgere, ali da se pokupiti puno voća, smoothija, zobenih kaša, sušenog voća, povrtnih pita, okruglica na bazi zobenih, čokolade, šljive itd.
I uopće nije skupo, hrpetina toga 5kn.
Banana jedna kuna, i tako ostala voća, povrća po niskim cijenama.
Svakako preporuka jer se ne zna do kada će trajati trenutni cjenik.
Poslužitelji su simpa, ima jedan čika pretpostavljam s Bliskog Istoka pa se treba pripremiti i na pokoju izgovorenu engl riječ.
Gdje u Draskovicevoj? Koja tramvajska stanica?
kleinvillige is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:25   #770
Quote:
kleinvillige kaže: Pogledaj post
Gdje u Draskovicevoj? Koja tramvajska stanica?
Točno preko puta Bipe u Draškovićevoj na vrhu, dakle dio Draškovićeve između Vlaške i Jurišićeve, ne znam ime dućančića.
almost22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:49   #771
Quote:
almost22 kaže: Pogledaj post
Točno preko puta Bipe u Draškovićevoj na vrhu, dakle dio Draškovićeve između Vlaške i Jurišićeve, ne znam ime dućančića.
Tnx na detaljima :-)
kleinvillige is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 10:29   #772
Ima netko preporuku za dobre veggie burgere u Zagrebu, a da je normalna cijena?
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:37   #773
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Vec neko vrijeme na rudesu u jablanskoj je otvoren simple green
Vegansko kuhano i sirovo u ugodnom prostoru. Ima i dostava a moze se i sjest samo na kavu, sok....
Psi dobro dosli.
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Odlična zamjena im je Simple Green by Jelena. Čak mi je Jelena bolja od Green Huta.
Naručio sam od njih u ponedjeljak s dnevnog menija juhu od graha i falafel wrap. Jako fino i obilno.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 06:00   #774
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Ima netko preporuku za dobre veggie burgere u Zagrebu, a da je normalna cijena?


Odlican mi je burger u Simple greenu (link je u postu iznad). Ogroman je i ukusan. Cijena je 30ak kn.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 08:06   #775
Hvala na preporuci, probat će se kad me put nanese u zapadni dio grada.

I dalje se primaju preporuke, po mogućnosti nešto centralno ili, još bolje, istok grada.
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 13:19   #776
Pozdrav svima, kakvo je stanje u Rijeci?
Zar su Makrovega, Priroda & društvo i Tifan jedini?
CyphreMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 23:57   #777
Da, nazalost.
Ima u restoranu Spagho "pasta, aglio, olio, peperoncino" te salata (servirana nezacinjena a na svim stolovima je djevicansko maslinovo ulje i aceto balsamico) kao relativno dobar, jestiv, veganski rucak.
Na drugim mjestima ne zna nitko ni spagete skuhati, a kamo li zaciniti ih, o umaku od paradajza da ni ne govorim. Ne mogu vjerovati.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 17:34   #778
Gdje se može pojesti veganska pizza u centru Zagreba?

Ekipa, može li brzinski savjet - gdje naći vegansku pizzu u centru?
Dakle, ne zanima me vegetarijanska pizza bez sira (to se može pojesti svugdje), već baš pizza s veganskim sirom. Hvala unaprijed na preporukama!

Ne mora biti kompletno vege restoran, zanima me samo da imaju to u ponudi.
Lucid Mynx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 23:15   #779
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Pohodio simpa dučanćić u Draškovićevoj iza tramvajske stanice. Ne sadrži wok, burgere, ali da se pokupiti puno voća, smoothija, zobenih kaša, sušenog voća, povrtnih pita, okruglica na bazi zobenih, čokolade, šljive itd.
I uopće nije skupo, hrpetina toga 5kn.
Banana jedna kuna, i tako ostala voća, povrća po niskim cijenama.
Svakako preporuka jer se ne zna do kada će trajati trenutni cjenik.
Poslužitelji su simpa, ima jedan čika pretpostavljam s Bliskog Istoka pa se treba pripremiti i na pokoju izgovorenu engl riječ.
Ma jedino što je jeftino, ali ustvari je treš. I lažu o sastojcima i svemu, nije im za vjerovati. Prvo su mi rekli da su banane sušene bez šećera i sumpora - da, kako da ne. Onda su napisali za neke čokoladne kuglice raw vegan i uvjeravaju me da su raw vegan, a nit su raw nit su vegan, imaju mliječnu čokoladu u sebi. Pitaš jesu li naranče i mandarine ekološke - mislim, vidi se iz aviona da su premazane voskom, pa nisu htjeli reć nego počeli nešto muljat, kao ne znaju, ali vjeruju da jesu, to su domaće... i tako.

Quote:
CyphreMe kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kakvo je stanje u Rijeci?
Zar su Makrovega, Priroda & društvo i Tifan jedini?
Pa to je više od Zagreba.

Quote:
Lucid Mynx kaže: Pogledaj post
Ekipa, može li brzinski savjet - gdje naći vegansku pizzu u centru?
Dakle, ne zanima me vegetarijanska pizza bez sira (to se može pojesti svugdje), već baš pizza s veganskim sirom. Hvala unaprijed na preporukama!

Ne mora biti kompletno vege restoran, zanima me samo da imaju to u ponudi.
Nigdje u Zg. Ima u Rijeci. Ali to ionako nije veganska pizza jer veganski sir, osim što je sav umjetan i nezdrav, ima nešto u sebi mliječno. Ali je ukusna
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2018., 23:18   #780
Quote:
Baklja kaže: Pogledaj post
Ima netko preporuku za dobre veggie burgere u Zagrebu, a da je normalna cijena?
Vegehop, Green point
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.