Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 20:19   #61
Slažem se s Ruby-Soho, eto netko konta što pričam.

Blackorwhite, ne mislim da te Ruby vrijeđala.

P.s. Nek me neki astrološki znalci isprave ako sam u krivu, ali ja kod sebe ne vidim nekakve znake velike ovisnosti. Ima ih, ali ne previše, zato nikad ne odem baš, baš u ekstrem, ali sam sklona tome što sam rekla. A ovo za vježbanje, je bio strah od debljanja, grižnja savjesti za sve sto se pojede.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:47   #62
Postoji "astrološka razlika" između navike i ovisnosti i zapravo se očituje na osi 6. polje - 12. polje.

Navike su automatske rutinske radnje koje se redovno ponavljaju i one mogu biti za nas zdrave (higijena, vježbanje, odabir zdravih namirnica u prehrani...) a mogu biti i nezdrave (nebriga za higijenu, zapuštenost tijela, odabir nezdravih namirnica u prehrani...). Kako u astrologiji 6. polje predstavlja naše "tjelesno domaćinstvo", ono u sebi očituje sva pitanja onog načina života na razini svakodnevice koji utječe na zdravlje fizičkog tijela - način kojim se odnosimo prema svom tijelu, tj. tu se nalaze i naše navike.

Iako se možemo riješiti loših navika i navika koje nam štete, racionalne odluke često nisu dovoljne da bi se takve odluke održale kada su u pitanju stare navike. No ako smo već više puta neuspješno pokušali donijeti neku odluku o tome da se s nekom nezdravom navikom prestane, a nismo u tome uspjeli najvjerojatnije postoje i dublje, nesvjesne motivacije koje moraju naći neki način da se manifestiraju i tada je navika zapravo prešla u ovisnost (opozicija - 12. polje). Mnoge ovisnosti koje ljudi njeguju samo služe nekoj vrsti potiskivanja neugodnih emocija, bilo kroz stvaranje "ugodnih emocija" koje zbog nekog razloga ne uspijevamo spontano stvoriti sami. Dakle 6. polje je domena navika, a 12. domena ovisnosti.

Ovisnost (12. polje) je podložnost nekoj štetnoj navici, a ta podložnost se odnosi na prisilno, neodgodivo pa su joj podređene sve normalne i svakodnevne aktivnosti (6. polje).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 11:32   #63
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Koji su aspekti zasluzni za odbojnost prema ovisnosti (svim vrstama) ?

Totalno sam neovisan i neovisnicki tip, nikad se nisam ni na sto navukla (ni na serije,knjige, osobe, itd.). Pusila sam cigarete nekoliko godina. Odbacila ih ko da nikad prije nisam zapalila.

I imam los stav prema ovisnicima, za mene su oni slabici.
Treba ući u taj poriv malo dublje da ga se shvati. Tj. postoje i ljudi koji se plaše ovisnosti zato jer ne vole da ih nešto drugo kontrolira osim samih sebe. Jako su kritični prema sebi i svako popuštanje i prepuštanje nečemu doživljavaju kao slabost. To isto nije zdravo a obično dolazi od utjecaja Plutona i serije 8. u kombinaciji s Saturnom (tvrdokornost, kritičnost, disciplina, odricanje).

Isto tako snaga volje je važna, a ona se očituje kroz jaku seriju 1. i kroz utjecaj Urana (neovisnost). U tom smislu znaci vage i ribe su znaci najslabije volje, ali promjenjivi znaci generalno teže "neodlučnosti", dok su vodeni još uz to prijemčljivi.

Istaknuto Sunce i Mars jačaju osobnu volju, a Mjesec, Venera i Neptun ju slabe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:01   #64
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Treba ući u taj poriv malo dublje da ga se shvati. Tj. postoje i ljudi koji se plaše ovisnosti zato jer ne vole da ih nešto drugo kontrolira osim samih sebe. Jako su kritični prema sebi i svako popuštanje i prepuštanje nečemu doživljavaju kao slabost. To isto nije zdravo a obično dolazi od utjecaja Plutona i serije 8. u kombinaciji s Saturnom (tvrdokornost, kritičnost, disciplina, odricanje).
potvrđujem,tako funkcionira moje Sunce u 8. polju kvadrat Saturn.Traumatično mi je čak vađenje krvi, rijetko mi se pogodi vena od prve,a par puta je bilo situacije da krv slabo teče.Sto god to značilo.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:45   #65
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
potvrđujem,tako funkcionira moje Sunce u 8. polju kvadrat Saturn.Traumatično mi je čak vađenje krvi, rijetko mi se pogodi vena od prve,a par puta je bilo situacije da krv slabo teče.Sto god to značilo.:no gica:
Ja isto ne mogu vidjeti iglu u veni. Vađenje krvi iz prsta nema problema, ALI vena.. i sad me jeza hvata i imam potrebu primiti se za podlakticu

No, igle kao takve obožavam! Posebno one narančaste tanke. Toga često vidim po tim, tzv. crack housevima i volim ih slikati što je, znam, čudno Čak imam doma uokviren poster raznobojnih igala Neki dizajn u svrhu "Borbe protiv droge"

I imam pitanje Što bi astrološki opisivalo averziju prema alkoholičarima?

Mogu razumjeti zašto netko bježi od sebe u neku od ovisnosti (primarno mislim na one HC poput droge ili alkohola), ALI imam užasnu averziju prema alkoholu i načinu na koji on često djeluje. Okej, nije kod sviju, ali ta agresija u verbalnom ili fizičkom obliku je prilično česta pojava. Mamin tata je neko vrijeme pio dok sam bila mala i TOČNO se sjećam tog osjećaja, a ne mržnje ..nego bijesa prema njemu. A onda bih ga opet neipisivo voljela kada bi bio "stari" deda. Nije nikada bio agresivan fizički. I da! Ne u smislu da ih osuđujem..ne! Nego me jeza prolazi na samu pomisao da netko pijan dođe negdje pa maltretira sve živo. I u zgradi sam imala takvih primjera i baš me uznemiri kada razmišljam o tome i što sve netko tko je blizak s nekim alkoholičarem prolazi.

Ma da.. ne mogu alkoholičare nikako. I ne zbog ovisnosti kao takve nego onoga što iz pojedinih ljudi izvlači. Zato su mi narkomani mnogo draži jer do sada nisam upoznala nijednog koji je pod utjecajem agresivan. Često razmišljam da, npr. MORAM birati hoće li mi netko blizak biti alkoholičar ili narkoman - odabrala bih ovo drugo


Eto Baš ne volim alkohol Niti pijem. Niti pušim. Niti se drogiram.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:59   #66
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post


Ja isto ne mogu vidjeti iglu u veni. Vađenje krvi iz prsta nema problema, ALI vena.. i sad me jeza hvata i imam potrebu primiti se za podlakticu

No, igle kao takve obožavam! Posebno one narančaste tanke. Toga često vidim po tim, tzv. crack housevima i volim ih slikati što je, znam, čudno Čak imam doma uokviren poster raznobojnih igala Neki dizajn u svrhu "Borbe protiv droge"

I imam pitanje Što bi astrološki opisivalo averziju prema alkoholičarima?

Mogu razumjeti zašto netko bježi od sebe u neku od ovisnosti (primarno mislim na one HC poput droge ili alkohola), ALI imam užasnu averziju prema alkoholu i načinu na koji on često djeluje. Okej, nije kod sviju, ali ta agresija u verbalnom ili fizičkom obliku je prilično česta pojava. Mamin tata je neko vrijeme pio dok sam bila mala i TOČNO se sjećam tog osjećaja, a ne mržnje ..nego bijesa prema njemu. A onda bih ga opet neipisivo voljela kada bi bio "stari" deda. Nije nikada bio agresivan fizički. I da! Ne u smislu da ih osuđujem..ne! Nego me jeza prolazi na samu pomisao da netko pijan dođe negdje pa maltretira sve živo. I u zgradi sam imala takvih primjera i baš me uznemiri kada razmišljam o tome i što sve netko tko je blizak s nekim alkoholičarem prolazi.

Ma da.. ne mogu alkoholičare nikako. I ne zbog ovisnosti kao takve nego onoga što iz pojedinih ljudi izvlači. Zato su mi narkomani mnogo draži jer do sada nisam upoznala nijednog koji je pod utjecajem agresivan. Često razmišljam da, npr. MORAM birati hoće li mi netko blizak biti alkoholičar ili narkoman - odabrala bih ovo drugo


Eto Baš ne volim alkohol Niti pijem. Niti pušim. Niti se drogiram.
i ja imam averziju prema alkoholu i alkoholičarima.Možda je to Sunce kvadrat Neptun,ili ipak Sunce u kvadratu na Saturn,barem kod mene.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:06   #67
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post

I imam pitanje Što bi astrološki opisivalo averziju prema alkoholičarima?

Mogu razumjeti zašto netko bježi od sebe u neku od ovisnosti (primarno mislim na one HC poput droge ili alkohola), ALI imam užasnu averziju prema alkoholu i načinu na koji on često djeluje. Okej, nije kod sviju, ali ta agresija u verbalnom ili fizičkom obliku je prilično česta pojava. Mamin tata je neko vrijeme pio dok sam bila mala i TOČNO se sjećam tog osjećaja, a ne mržnje ..nego bijesa prema njemu. A onda bih ga opet neipisivo voljela kada bi bio "stari" deda. Nije nikada bio agresivan fizički. I da! Ne u smislu da ih osuđujem..ne! Nego me jeza prolazi na samu pomisao da netko pijan dođe negdje pa maltretira sve živo. I u zgradi sam imala takvih primjera i baš me uznemiri kada razmišljam o tome i što sve netko tko je blizak s nekim alkoholičarem prolazi.

Ma da.. ne mogu alkoholičare nikako. I ne zbog ovisnosti kao takve nego onoga što iz pojedinih ljudi izvlači.
Obicno ljudi kada kažu da imaju neobjasnjivu averziju prema nečemu sa čime nemaju dodirnih točaka (u ovom slucaju alkoholizam) to ih iz nekog osobnog razloga zapravo emotivno i podsvjesno iz nekog razloga ipak dotječe...inače uprotivnom su ravnodušni prema tome nečemu...ili imaju neki opći objektivni ,kolektivni ili "alternativni,drukčiji" stav o tome (saturn,uran).

Averzija je inace kao osobina primarno vezana za osjecaje (mjesec) ali one neugodne i to osobito u djetinjstvu kada se Mjesec prvi puta susrece sa nekim iskustvom na koga na odredjen nacin reagira. Obzirom da mjesec razlicita iskustva emotivno pamti tj akumulira ih, ,svaki slican ili isti obrazac koji je prvi put stvorio neki neugodan osjecaj ,ponovno evocira podsvjesno u nama taj isti neugodni osjecaj makar mi i zaboravili to iskustvo koji je ostavilo potisnut ovaj snažan emotivni dojam koji se kasnije u budućnosti podvijesno reflektira kroz naše reakcije (mjesec) ...a ne možemo ih nekad najbolje objasniti...osobito kada ih u budnom stanju nismo svijesni..sto kod tebe nije slucaj jer ti djelomice uzrok svoje averzije mozes da objasnis.

U tvom slucaju, izmedjuostalog , sjecanje na ta neugodna iskustva sa dedovim alkoholizmom u tvojem djetinjstvu su u primarno prikazana tvojim mjesecom u ovnu koji kvadrira neptuna (dakle sjecanja na slabosti na ta žestoka (ovan) pića (neptun,mjesec) koja stvaraju ovisnost ali i probleme -neptun je u konj sa uranom)..Inace treba napomenuti da je tebi Neptun vladar sedme koja dosta i simbolizira oca natusove mame (ili oca natusovog roditelja)..tocnije djeda...
Danas se dakle ovaj neugodan emotivni (ocito jak) zapamćeni dojam kod tebe reflektira u vidu averzije na slicne ili iste obrazce...u ovom slucaju alkoholicare... Sa druge strane ovisnike o drogama koje su isto tako predstavljene ovim neptunom kao vladarem sedme kod tebe nisu povezani sa tim osobnim privatnim emotivnim iskustvima koje pamtis podsvjesno...i ne čine tvoju ranjivu unutarnju nesigurnost...za razliku od od alkoholičara koji evociraju ranjivu emotivnu stranu.Stoga je iskustvo sa narkomanima za tebe osobni izazov (mjesec u ovnu kvadrira neptuna) i mjesec u ovom slucaju "hrabrije " reagira na ovu manifestaciju neptuna kroz narkomane...upravo jer nije doživio te osobne neugodnosti kao sa alkoholizmom...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:28   #68
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
...
Sve je tako kako si rekao! Hvala ti kaj toliko detaljno objasniš sve. Veseli me čitati takve opise na bilo čiji odgovor *stalkermodeON*

Bez obzira što je deda pio, nikada nisam osjetila da mu netko od nas zamjera. Kao da smo ga odvojili u dvije osobe. Onu koja je pila i onu koja nije. A kako sam bivala starijom i shvaćala način na koji je on odrastao (ostao je rano bez tate na jako ružan način i s mamom koja nije bila od emocija ). To mi je pomoglo da ga razumijem i da ga možda još više volim Ali da, prva asocijacija uz alkohol je on. I nije lijepo. A što se droge tiče, mamin bratić je nekako uvijek bio sinonim "dečka iz centra" I točno znam da je on velikim dijelom bio okidač mog interesa vezanog za drogu. I ne direktno za samu supstancu nego sam proces zbog kojeg netko krene u sve to Kao klinka sam znala čuti kako pričaju o bratiću u smislu: "Joj, on je po cijele dane s tim dečkima koji puše.. tko zna šta rade bla bla". I to me jako zanimalo. Uvijek sam znatiželjno prisluškivala hehe. A ta druženja su dovela do toga da je kasnije redovito odlazio na, tzv. "pišanja" No, da - nisam direktno osjetila te probleme u svom toliko uskom krugu kao što je to bio slučaj s alkoholom.

Hvala ti!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:31   #69
Neptun u Jarcu na samom asc, ovisnosti o tabletama, cigarete i sl. nasreću nije moj natal,ali znam par takvih primjera gdje je Neptun u 1. polju (naša osobnost) i nosi tu konfuziju,ovisnosti i osobe kad se osjete uzgrženima, često bježe u svoj suptilni svijet (Neptun, 12. polje Ribe, mutno,nerealno)
emocija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.