Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 13:04   #3961
Pozdrav! Zanima me može li se poslije završene 3 godine medicinsko laboratorijske dijagnostike u Zagrebu (stručni studij), upisati u Osijeku ili Splitu još 2 godine. Rekli su mi da se mora polagati razlika predmeta koja traje godina dana , pa ako je to istina, od čega se ta razlika predmeta sastoji, što se mora polagati, koliko je teško i ostalo
Zapravo je li uopće istina to..
Oprostite ako već postoji tema, no nisam ju mogla naći.. I ako nađem išta vezano onda je datum 2008/09..pa reko možda se promijenilo nešto..
Svaki odgovor će mi dobro doći! Hvalaa
Marcelinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:36   #3962
Pozdrav ljudi. Naime ja idem na ffzg ali mi se nikako ne sviđa. Mislila sam sljedece god probati na zdravstveno učilište. Zanima me jel mogu ja upasti ako sam isla u gimnaziju ili baš mora biti medicinska srednja škola? Također zanima me da li je teško upasti na sestrinstvo? Naime to me jako jako zanima još od srednje škole ali eto kad sam slušala druge pa sam upisala gimnaziju.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 17:29   #3963
Oprostite na duplom postu ali me zanima ako ja npr. završim 3 i plus one 2. Da li se to priznaje vani? Pošto imam dio obitelji vani i planiram van nakon faksa.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 01:33   #3964
Quote:
Marcelinna kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me može li se poslije završene 3 godine medicinsko laboratorijske dijagnostike u Zagrebu (stručni studij), upisati u Osijeku ili Splitu još 2 godine. Rekli su mi da se mora polagati razlika predmeta koja traje godina dana , pa ako je to istina, od čega se ta razlika predmeta sastoji, što se mora polagati, koliko je teško i ostalo
Moze se upisati samo u Osijeku jer on jedini zasad ima organiziran diplomski studij medicinsko laboratorijske dijagnostike. Buduci da je on sveucilisni studij, a MLD u Zg je strucni, mora se poloziti par predmeta razlike u toj 4. godini koju upisujes. Neki su tezi, neki su laksi. Po dosadasnjim iskustvima zagrebackih studenata nije im bilo bas lako. Ne znam koliko pratis ali i taj diplomski je upitan jer se trenutno borimo sa ozakonjenjem. Tako da je moj savjet da pricekas da prodje ova hajka pa cemo onda svi znati jel bilo uopce korisno upisivati diplomski studij.

Quote:
MissMusica kaže: Pogledaj post
Zanima me jel mogu ja upasti ako sam isla u gimnaziju ili baš mora biti medicinska srednja škola?
Mozes upisati iako si isla u gimnaziju.
B1rdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 22:51   #3965
Pozdrav,

Može li mi netko reći kakvi su uvjeti za upis na sestrinstvo izvan SPU, moram li biti zaposlena? Kada se objavljuje natječaj za upise na sestrinstvo izvan SPU?

Imaju li studenti sestrinstva koji su upisali izvan SPU manje predavanja i vježbi od redovnih studenata i je li im lakše na studiju?

Je li bolje upisati sestrinstvo izvanredno preko mature ili izvan SPU? Koja je uopće razlika između izvanrednog studija sestrinstva preko mature i onoga izvan SPU?

Je li bolje upisati sveučilišni studij sestrinstva ili veleučilišni studij, koja je razlika?

Hvala
Asena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 15:47   #3966
Question

Ima li neko na forumu da će ove godine upisivati fizioterapiju izvan sustava SPU ???
Tanjanjanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:36   #3967
Zanima me kakva je situacija sa bodovnim pragom na med. lab dijagnostici? Iako sam pročitala skoro cijeli topic i jos gledala razne stranice nisam našla konkretan odgovor, pogotovo ne unazad godinu dana.
Jedini podatak do kojega sam došla je 690 bodova. Da li je to istiniti podatak?
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 11:31   #3968
e al DOSLOVNO ti piše na prošloj stranici, za zadnje 2 godine.
fgm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 13:44   #3969
Bok. Imam pitanje za smjer sanitarno inzenjerstvo. Kako je tako, je li jako teško. Zanimaju me prirodni predmeti, ali nisam isla u gimnaziju i nisam imala kemiju uopce u srednjoj, biologiju nesto malo. Dal je moguce proći ako nisam isla u gimnaziju i nemam predznanje dal se uci iz početka ili. Dal ima netko da mu ide jel se to moze pohvatat. Jako me to brine.. molim iskreni odgovor
maridoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2018., 13:49   #3970
Question Prijelaz na ZVU

Ako ima netko tu iskustva sa prebacivanjem sa nekog faksa na Zdrastveno molila bi da mi se javi. Unaprijed hvala !
saintmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 09:58   #3971
Pozdrav, zanima me je li ikako moguće upisati stručni studij sestrinstva izvan SPU ako se nema završena srednja za medicinske sestre?
loravinnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2018., 18:09   #3972
Ako ja sada završim stručni studij sestrinstva na Zdravstvenom veleučilištu, je li moguć nastavak na sveučilišni diplomski studij na Medicinskom fakultetu u Zagrebu? Čula sam da se također spominje nekakva razlika predmeta, kako bi to konkretno funkcioniralo?
vadriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 13:56   #3973
Quote:
loravinnie kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me je li ikako moguće upisati stručni studij sestrinstva izvan SPU ako se nema završena srednja za medicinske sestre?

Itko? Slala sam i upite u referadu ali mi nitko ne odgovara.
loravinnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 00:07   #3974
Quote:
loravinnie kaže: Pogledaj post
Itko? Slala sam i upite u referadu ali mi nitko ne odgovara.


Pitaj u tajništvu, oni su za upise...


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 04:30   #3975
Quote:
loravinnie kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me je li ikako moguće upisati stručni studij sestrinstva izvan SPU ako se nema završena srednja za medicinske sestre?
Probaj otići do njih vidjeti uvjete. Mislim da je moguće
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 13:07   #3976
Quote:
loravinnie kaže: Pogledaj post
Itko? Slala sam i upite u referadu ali mi nitko ne odgovara.
Na temelju članka 77. Zakona o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (NN 123/03, 198/03, 105/04, 174/04, 02/07, 46/07, 45/09, 63/11, 94/13, 139/13, 101/14, 60/15, 131/17) i odlukom Stručnog vijeća s 36. sjednice od 02. srpnja 2018. godine Zdravstveno veleučilište u Zagrebu, Mlinarska 38, raspisuje



NATJEČAJ



Za upis studenata u prvu godinu preddiplomskih stručnih studija u akademskoj godini 2018./2019. za kandidate koji se ne upisuju putem Nacionalnog informacijskog sustava prijava na visoka učilišta:



1. Broj studenata koji će se upisati u prvu godinu preddiplomskih stručnih studija

Red.

br.

Naziv studija

Broj upisnih mjesta 1. Studij fizioterapije 129




. Uvjeti upis
Pravo upisa na studij fizioterapije imaju osobe koje su završile četverogodišnju ili petogodišnju srednju školu i koje imaju odgovarajuće psihofizičke sposobnosti koje dokazuju Potvrdnicom nadležnog liječnika o zdravstvenim i psihofizičkim sposobnostima za upis na studij fizioterapije pri Zdravstvenom veleučilištu.



3. Razredbeni postupak


Kandidati prijavljuju interes za postupak upisa u tajništvu Zdravstvenog veleučilišta u razdoblju od 27. do 31. kolovoza 2018. godine.



Prijave za razredbeni postupak podnose se na posebnoj tiskanici koja se može podići na Porti Zdravstvenog veleučilišta, Mlinarska 38. Tiskanica se nalazi i na mrežnoj stranici veleučilišta www.zvu.hr.



Prijave se predaju osobno ili šalju poštom na adresu:
Zdravstveno veleučilište, p.p. 901,
Mlinarska cesta 38, 10000 Zagreb.



Uz prijavu za razredbeni postupak potrebno je priložiti slijedeće dokumente:

svjedodžbu o maturi ili završnom ispitu (original ili ovjerenu presliku)
svjedodžbe sva četiri ili pet razreda srednje škole (original ili ovjerenu presliku)
dokument ili fotokopiju osobne iskaznice s označenim OIB-om
dokaz o uplati troškova razredbenog postupka u iznosu od 300,00 kuna (tri stotine kuna); troškovi se uplaćuju na žiro račun Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu, broj HR6623600001101354739, model HR69, poziv na broj primatelja navesti:40053-OIB pristupnika)
poštansku omotnicu (format A4) s točnom adresom pristupnika
liječničku potvrdu nadležnog liječnika o nepostojanju kontraindikacija za izabrano zanimanje
Ukoliko se prilažu preslike ili prijepisi dokumenata, isti moraju biti ovjereni.



Sukladno zaključku Vlade Republike Hrvatske od 13. travnja 2017. godine, Zdravstveno veleučilište će po službenoj dužnosti pribaviti podatke iz državnih matica u dijelu

izvoda iz matične knjige rođenih,
izvoda iz evidencije državljanstva.
svih prijavljenih kandidata.


4. Uspjeh na razredbenom postupku


Svi pristupnici koji se prijave na natječaj za upis podliježu razredbenom postupku. Uspjeh pojedinog pristupnika u razredbenom postupku izražava se u bodovima. Na osnovi uspjeha ostvarenog u srednjoj školi pristupnik može ostvariti najviše 1000 bodova.



Studij fizioterapije

Broj bodova na temelju uspjeha iz srednje škole, a sastoji se od dva dijela (a+b). Određuje se na osnovu:

a) ukupno 55%

općeg uspjeha u svim razredima srednje škole /I,II,III,IV,V razred/
ocjene na završnom ispitu – maturi
b) ukupno 45%

ocjene iz Osnove kineziologije i Kineziterapije u svim razredima srednje škole /I,II,III,IV razred/
ocjene iz Anatomije i fiziologije u svim razredima srednje škole /I,II, razred


5. Upisi

Liste uspješnosti pristupnika bit će objavljene na oglasnoj ploči Zdravstvenog veleučilišta, Mlinarska 38, u Zagrebu, 06. rujna 2018. godine, te na mrežnoj stranici veleučilišta www.zvu.hr.
Žalbeni postupak je 07. rujna 2018. godine od 12.00 do 14.00 sati.
Datumi upisa u prvu godinu bit će objavljeni naknadno. Upis će se obaviti na osnovu ostvarenog uspjeha na listi uspješnosti.



Pristupnici koji su ostvarili pravo na upis, a u propisanom roku se nisu upisali, gube pravo na upis. Ako u ime pristupnika upis obavlja neka druga osoba, navedena je dužna imati punomoć za zastupanje pristupnika ovjerenu kod javnog bilježnika.



6. Obavijesti

Sve detaljne podatke i obavijesti o studiju, upisu studenata i razredbenom postupku pristupnici mogu dobiti u tajništvu Zdravstvenog veleučilišta u Zagrebu, Mlinarska cesta 38, ili na WEB stranici veleučilišta: www.zvu.hr.
epitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2018., 13:14   #3977
Quote:
vadriela kaže: Pogledaj post
Ako ja sada završim stručni studij sestrinstva na Zdravstvenom veleučilištu, je li moguć nastavak na sveučilišni diplomski studij na Medicinskom fakultetu u Zagrebu? Čula sam da se također spominje nekakva razlika predmeta, kako bi to konkretno funkcioniralo?

http://mef.unizg.hr/upisi/diplomski/...trinstva/upute

Tu piše sve
epitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 12:41   #3978
Question materijali za radiologiju

Pozdrav buduce kolege, upisao sam ove godine prvu godinu Radiologije pa me zanima da li ima netko ovdje tko ima materijale za prvu godinu i bio bi voljan posuditi ih da kopiram ili prodati mi ih? Jel ima netko atlas onaj od Sobotte sva tri dijela tko bi posudio da kopiram pošto sam čuo da ce trebati(po mogućnosti hrvatsko izdanje) ili neki drugi atlas kojeg smatra dobrim za proci predmet haha. hvala
FilipGrahovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2018., 10:18   #3979
je li bio netko na komisiji iz kemije (mld), je li teško?
Starálfur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 14:13   #3980
Quote:
Zagrebačkiplavi kaže: Pogledaj post
Probaj otići do njih vidjeti uvjete. Mislim da je moguće
ne može se..izvanredno moraš baš biti srednja med.sestra...druge smjerove možeš izvanredno iz bilo koje škole
Aranel Arwen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.