Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 18:26   #481
744
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 01:57   #482
Nitko nista ne pise. Nadam se da ste vi koji ste htjeli upisati MEFOS, uspjeli u tome. Ja jesam.
__________________
this is my afterlife
AlphabetBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:51   #483
Ja bila 60.ta ?! sada 64?! Upucat ću se. Mooolim vas koji ne želite Mef OS napravite nam mjesta.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:07   #484
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Ja bila 60.ta ?! sada 64?! Upucat ću se. Mooolim vas koji ne želite Mef OS napravite nam mjesta.
Doslovno od toga nemaš ništa. Osobe koje su iznad tebe i stavile fakultet 2.,3. ili neko mjesto iznad, će se automatski obrisati 17.7. ako upadnu u svoje prve prioritete.

Ako staviš 10 fakulteta, ti zauzimaš samo jedno mjesto, ne svih 10, i to su zauzela mjesto na onom fakultetu na vrhu liste. Tako da je brisanje fakulteta nepotrebno.
__________________
this is my afterlife
AlphabetBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:34   #485
Ako je tako, kako se onda liste mijenjaju povremeno za 2-4 mjesta i kako je moguće da netko upadne u svoj 7.mi izbor(meni se prikazuju iznad mene neki kojima je 7.mi 4.ti.,5.ti i sl u Ri i Os) a ne upadne u prvih 6.nelogično i najblaže rečeno čudno. Pa što su ti ljudi onda prijavljivali?! Obično prijavimo slične studije,prirodne, tehn,društv,biomed ne miješaš kruške i jabuke jer je prosto tehnički nemoguće polagat 7-8 predmeta...
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:28   #486
Pozdrav, idem u 4. razred srednje škole i velika mi je želja upisati MEFOS. Imam nekoliko pitanja za studente, ako ih ovdje ima.

Prvo me zanima kako je organizirana nastava? Koliko sati imate dnevno, stigne li se sve naučiti?

Također, zanima me je li kemija jako teška, ima li je puno?

Kako izgledaju kolokviji i ispiti?

Unaprijed hvala svima
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 20:11   #487
Je li moguće prebacivanje iz Zg u Osijek i pod kojim uvjetima? Hvala
Pertinacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 22:52   #488
Quote:
Pertinacia kaže: Pogledaj post
Je li moguće prebacivanje iz Zg u Osijek i pod kojim uvjetima? Hvala
Treba se dobro raspitati u referadi Mef Os.Koliko se meni čini Mef Os,Ri i St su po Bologni a Mef Zg nije,on je po starom, tako da postoji i razlika u ispitima u 1. i 2.godini. Moraš se raspitati direktno na faxu.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2018., 14:01   #489
Pozdrav svima!
Ima li možda netko na forumu tko je ove akademske godine položio fiziku i biofiziku? Trebala bih par savjeta.
Puno hvala!
arachnoidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2018., 18:34   #490
Koliko zadnji ima ove godine na Mef Osijek?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 11:39   #491
Za sada 733,2 s tim da možda dođe do malog pomaka jer su žalbe u tijeku
Direwolf Lussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 16:49   #492
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Za sada 733,2 s tim da možda dođe do malog pomaka jer su žalbe u tijeku
Bome za 27 bodova više nego prošle godine, Svaka čast, ako je bodovanje ove godine isto. Ne znam da li se što mijenjalo u bodovanju hrvatskog,
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 19:39   #493
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Bome za 27 bodova više nego prošle godine, Svaka čast, ako je bodovanje ove godine isto. Ne znam da li se što mijenjalo u bodovanju hrvatskog,
mislim da su onako niski pragovi prošle godine bili anomalija, koliko vidim - prag se prijašnjih godina uglavnom i kretao oko 730 - 740 bodova... standardno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2018., 19:53   #494
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
mislim da su onako niski pragovi prošle godine bili anomalija, koliko vidim - prag se prijašnjih godina uglavnom i kretao oko 730 - 740 bodova... standardno.
Kakva anomalija?
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 23:23   #495
Može netko napisati iskustva sa studijem medicine na MefOs-u. Konkretko anatomija, mkbk1 i biologija na 1. godini, ali i dalje... Hvala
...Lightblue... is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2018., 11:43   #496
Quote:
...Lightblue... kaže: Pogledaj post
Može netko napisati iskustva sa studijem medicine na MefOs-u. Konkretko anatomija, mkbk1 i biologija na 1. godini, ali i dalje... Hvala
Pokušaj sa perpetuum.lab - tamo bi mogla pronaći odgovore
epitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 03:09   #497
Tema o osječkom medicinskom fakultetu se kao i grad Osijek sve više čini obamrlom, no evo moje iskustvo s prvom godinom. Na perpetuumu, niti dok je bio stari iz nekog razloga nije bilo ničega, prije nekoliko godina je postojao poseban forum za Mefos, međutim toga više nema....

Na početku prvi kolegij je Medicinska biologija, predmet od nekih tridesetak dana, uči se po Cooperovoj Stanici (u biti biologija stanice i genetika), 2 parcijalna kolokvija tijekom nastave i usmeni. Predmet drži prof. Marija Heffer, izvrsna i zanimljiva profesorica, čija predavanja nemojte propuštati Predmet ima i vježbe i seminare, na vježbama odradite pokus / zadatak, što već, ugl mikroskopiranje, izrada preparata, imunokemijske metode.., a na seminaru vas pitaju nešto iz gradiva predviđenog za taj dan. Dobijete + / -, minus morate kolokvirati, tj. ispraviti u dogovoru s voditeljem seminara. Dobar način da vas natjera da redovito učite i lakše položite. Vremenski i prostorno nema odstupanja u rasporedu, uglavnom i to je dobro.

MKBK1 - po težini tu negdje, ovisi o vama, na sličan način provjeravanje; 2 kolokvija, usmeni i skupljanje bodova sa seminara i vježbi, te dolazaka na predavanje. Ljudi na ovoj katedri su malo nezgodniji od onih na biologiji, ali je zato nastava dobro organizirana, sve ide po planu i programu, dobro vremenski raspoređeno i zaista imate dovoljno vremena za pripremiti se. Biologiju položite na predroku, kasnije ćete zaboraviti, a kemiju nije strašno ni na 1. roku (tj. drugom) odmah poslije Božića (predrok je krajem prosinca, prije praznika), ako vam nije bed. Ako ste radili i skupili bodova za već neku čak 3, onda pismeni i usmeni (izvlači se kartica sa po 10 pitanja, tražiti od starijih studenata) nije problem. Važno je ne uplašiti se pogotovo ako se odgovara kod prof. Glavaš-Obrovac, i pripremiti si sva pitanja, detaljno u glavi.

Anatomija - uh... najteži i najopširniji predmet na prvoj godini, a mnogima i na cijelom studiju. Katedra vrlo neorganizirana, relativno zahtjevna, nastava podijeljena na a1-(kosti, zglobovi, mišići),a2-(glava, vrat, živčani sustav) ,a3-(unutrašnji organi, udovi, trup..) nakon svakog slijedi pismeni (65% za prolaz; 50 pitanja po ispitu), na vježbama ispituju, pripremiš gradivo zadano za taj da, također +/-/0, i treba znati sve! Predavanja nisu baš korisna (meni). Udzbenik: krmpotićka anatomija čovjeka, atlas sobotta ili netter, ima i drugih. Knjige kupi kopirane, nemoj plaćati nove, osim evtl. atlasa (nova Sobotta je 1200 kn u knjižari), ako ih nema u pdf-u ili se ne mogu posuditi od starijih ili u knjiznici. O svemu vam uvijek sve kažu na prvom predavanju. Usmeni - ovisi kako koji ispitivač, ove godine je dosadašnji predsjednik katedre - prof. R.Radić nažalost umro, a nastavu je preuzeo prof. R.Selthofer, ljubazan i dobar nastavnik, atmosfera na njegovom predavanju / vježbama je jako ugodna, smanji tremu i zna objasniti. ostali asistenti, koje smo mi imali prilike vidjeti su svakakvi... neki na a2 su vrlo zahtjevni i ne baš pristupačni, na a1 su nešto bolji, ali tu je i gradivo lakše..
Ostali predmeti su uglavnom kratkog trajanja i nezahtjevni, uči se po skriptama, prezentacijama..
Tjelesni (prof. Ižaković) se održava u dvorani gradski vrt, ili na Dravi ljeti, jednom tjedno, ukupno 21 put moraš doći, i priznaju se valjda 2 ili 3 ulaznice za bazene ili klizanje. Na kraju dobiješ potpis.

Engleski ima pismeni ispit i zajedno prolazite kroz nekakav udžbenik, lagano, a profesorica (Dubac-Nemet) je simpatična.

Fizika i biofizika -(prof. Faj) slično koncipirano kao i bio i mkbk, literatura je malo nezgodna, uči se iz svega i svačega, nema baš objedinjeno na jednom mjestu, posebno zadaci. Iako, stranica im je odlična i redovito se javljaju na svaki oblik komunikacije! Ovdje pored pismenog ispita, imate i praktični, a to je jedna od vježbi koje ste radili. Za potpis i dobivanje ocjene oboje morate položiti

Socijalna medicina - (prof. Milas) izlažete prezentaciju i pišete ispit, bez nekog truda dobijete trojku

Psihološka medicina - (Prof. Vukšić) prezentacija i usmeni, nastava je malo monotona

Uvod u medicinu - predmet gdje razgovarate s nastavnikom o svojim aspiracijama u medicini, malo vas upute u svijet studenata medicine i liječnika, gledate film o Strossmayeru, a dolazak se nije pratio, zabavan predmet, u kojem svi imaju 4 ili 5. Na kraju je kratak pismeni, i traje par dana. Jedino što trebate tražiti zaporku za skidanje materijala sa stranice mefosa, tamo su tekstovi koje trebate pročitat prije ispita.

Prva pomoć (prof. Kvolik) - odradite vježbe iz pp (zavoji, imobilizacije, oživljavanje...) i pišete test. Atmosfera ugodna i asistenti ljubazni

Povijest medicine - pismeni, izlaganje ppt. (mozda), skripta od 10 stranica dostupna u knjiznici

Izborni: uzeti: Biomehaničke modele (Prof. Faj) , ORR / Razvojna biologija (Heffer) i Hipokratovu prisegu (Gmajnić R.).
Nadam se da sam malo pomogla

A ja bih sada čula iskustva s 2. godine
Dr. Oetker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 03:21   #498
Quote:
Direwolf Lussy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, idem u 4. razred srednje škole i velika mi je želja upisati MEFOS. Imam nekoliko pitanja za studente, ako ih ovdje ima.

Prvo me zanima kako je organizirana nastava? Koliko sati imate dnevno, stigne li se sve naučiti?

Također, zanima me je li kemija jako teška, ima li je puno?

Kako izgledaju kolokviji i ispiti?

Unaprijed hvala svima
Neće škoditi ako odgovorim na stariji post, nadam se da Ti se želja ispunila.

Uči
se od 2 do 7 sati dnevno, ovisno o predmetu, tvojim sposobnostima i koliko lako nešto zapamtiš, jer te zanima... Na svakoj godini ima po jedan veliki i težak predmet, koji nosi gotovo uvijek 20+/- ects bodova i po 2-4 srednje teža predmeta (od po +- 8 bodova) i ostali lagani, koji se uče čak i dan prije ili uopće ne.

Na faksu si u prosjeku 5 sati, kod nekih predmeta manje. Nastava je većim dijelom turnusna, dakle sluša predmet po predmet svaki posebno, što je dobro jer ti da mogućnost da se posvetiš i udubiš u samo jedan kolegij, na kraju svakog bude ispit, usmeni i/ili pismeni, a tokom nastave kod nekih od njih kolokviji, tj. manji ispiti. Nastava ima predavanja, vježbe (izvođenje praktične vježbe ili odgovaranje) i seminari (izlaganje ili ispitivanje dijela gradiva, ovisi).

Važno je biti pristojan prema svima,kolegijalan, otvoren, imati motivaciju i redovito učiti.
Dr. Oetker is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2018., 19:35   #499
Quote:
Na perpetuumu, niti dok je bio stari iz nekog razloga nije bilo ničega, prije nekoliko godina je postojao poseban forum za Mefos, međutim toga više nema....
novi Perpetuum je u izradi ulogiraš se i napraviš thread Mef OS pa sve ovo napišeš i tamo, povežeš se s drugim kolegama i tako
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2018., 14:49   #500
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
novi Perpetuum je u izradi ulogiraš se i napraviš thread Mef OS pa sve ovo napišeš i tamo, povežeš se s drugim kolegama i tako
Probala ali ne dopušta, mogu otvoriti temu u sklopu nekog od podforuma; predstavljanje, mf zg, mf ri...
Dr. Oetker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.