Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 11:06   #501
Opet moram reagirati na slike vezane na temi Božićni i novogodišnji ugođaj.

Quote:

Venera simbolizira osjećaj za harmoniju i sklad. Ona ima potrebu za dekoriranjem i isticanjem onog što ona smatra lijepim i (oku) ugodnim. Zbog toga je Venera jedan od najznačajnijih čimbenika "ukusa". Kako nam se bliže božićni novogodišnji ugođaj, slijedeća tema je upravo to - slikovni izričaj tog ugođaja kroz Venerin položaj u znacima, dakle:


Božićni i novogodišnji ugođaj - slikovni izričaj Venere

Lijepo je krenulo, a onda se sve više počeo spominjati utjecaj Saturna na Veneru i to nerealan način.
Dok nam Sunce boravi u ambicioznom, hladnom i škrtom jarcu, mi realno imamo:
- najviše neradnih dana
- primamo i dijelimo najviše poklona,
- ukrašavamo svoje domove, radna mjesta, ulice
- odijevamo se toplije i imamo raskošniju ponudu jela i pića na stolu
- svima redom šaljemo dobre želje
- više vremena provodimo uz obitelj i prijatelje

I onda - evo ti provlačenja depresije na astrologiji -zima, težina, strahovi i odmicanje od materijalnog i uranjanje u duhovni svijet.

Da, točno je materijalni pokloni često (a skoro svi dobiju nešto materijalno što inače ne bi) su popračeni Saturnovim komentarima u stilu
-To je samo znak pažnje
-Bilo bi i više, ali eto obzirom na situaciju...
-E, baš su pretrgli (sa božićnicom)
-itd, itd...

E, pa i ja ću se složiti da nije svo blago u materijalnom i osvrnut se na "skromnost" koju nam poručuje Venera u raku.

Osvrt na Senadov teskst o Veneri u raku.

Rak je vodeni znak sa izgonom Saturna i egzaltiranim Jupiterom - tu je veliki optimizam iz kojeg će krenuti realizacija.
E to neskromno blago - optimizam - potrošit će Saturn na putu do svog cilja.
Ali ako ga na početku nema, pa zbog čega se upušati u realizije?
Eto kako nematerijalni poklon može biti velik.
Kad bi Venera u raku bila skromna i prestrašena kako bi taj optimizam prenosila na druge?
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:02   #502
Možda da podcrtamo...tema je prije svega - ugođaj.



A ugođaj božića, božićnih i novogodišnjih blagdana je svuda oko nas i u nama. On je i u našoj kući i u pogledu kroz prozor, on je u tuđim domovima, na poslu, u trgovini, autobusnoj stanici i srcu.

Na drugoj strani u to doba stoji priroda sa svojim kamenjem, sa svojim biljkama, sa svojim životinjama, sa svojim oblacima i oblicima, rijekama i planinama, sa svim onim što iz neba zrači prema dolje, sa Suncem i Mjesecom i onim što tada dozračuju Zemlji u obliku svjetla i topline. Božićni ugođaj je i tamo...to čovjek vidi i osjeća i on ο tome više ne stvara "svjesne" misli, to je nešto što mu je duboko upisano u nutrinu jer "čarolija božića" zapravo je satkana od unutrašnjeg osjećaja tisućljećne tradicije njegovanja tog ugođaja.

Zato "božićnu čaroliju" možemo vidjeti u okićenom drvcu u toplom domu, isto kao i u šumi gdje mu se ono raduje prekriveno snijegom. Stoga je i smisao Venere kao arhetipa kroz koji čovjek pokazuje svoj ukus i ono što drži vrednotom...u doba božića dočarati upravo taj osjećaj i tu čaroliju (što mi ovdje pokušavamo prikazati kroz slike). Tj. baš kao što će za božić neki sami izraditi čestitku, neki napisati ček dobrotvornoj ustanovi, a neki za poklon imati samo istinsku ljubav i kroz nju prepoznati njegovu svetost i značaj...tako i slikama možemo sve to dočarati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 17:06   #503
@ senad

Meni su opet super slike, a ova zadnja slika...prava Venera u raku. Dočarana malim "plišanim bićem" koje tako sklupčano u fetusnom položaju uspijeva svu ljepotu, zaštitu i sigurnost božića naći i u tim vrlo surovim uvjetima života, među običnim "kupusom".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:41   #504
@Fish - tema je Bozicni i novogodisnji ugodaj.
Bozic i Nova godina nisu izmisljotina prirode nego covjeka, a sami praznici imaju razlicite simbolike - Bozic za stvaranje unutarnjeg mira i povezivanje s obitelji, a Nova godina predstavlja radost novim danima uz razlicita vesela druzenja.
Naravno, nacini na koje ce to netko proslaviti ovisi najprije o njemu samom i nacinu na koji se on mora prilagoditi uvjetima koje je postavila priroda, drustvo i onoga sto se njemu samom u zivotu dogadja.

Senadove slike, nazalost, prikazuju bijeg od realnosti u nekakve zamisljenje usamljene svjetove i samocu uz pravdanje surovim Saturnom.
To mozda moze upaliti kod riba, ali kod ostalih ne ide tako.

Slike, bas kao i sve sto vidimo, stvaraju u nama nekakav osjecaj - opet u zavisnosti od nas samih - a osjecaj Bozica i Nove godine se ne moze prenijeti ukoliko se njihova simbolika izostavi.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 19:59   #505
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ senad

Meni su opet super slike, a ova zadnja slika...prava Venera u raku. Dočarana malim "plišanim bićem" koje tako sklupčano u fetusnom položaju uspijeva svu ljepotu, zaštitu i sigurnost božića naći i u tim vrlo surovim uvjetima života, među običnim "kupusom".
....da,ovog plišanog sam baš sad išao provjeriti putom linka radi se umjetnici marjolein caljouw koja ima i svoj blog http://marjoleincaljouw.com/painting ...moram priznati da sam očekivao malo drukčiji umjetnički izričaj ali meni opet ima još poneku cool slikicu ...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:20   #506
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
@Fish - tema je Bozicni i novogodisnji ugodaj.
Da, tema je božićni i novogodišnji ugođaj. Taj ugođaj može biti vanjski (kroz dekor) ili unutrašnji (kroz osjećaje koji se u nama to vrijeme bude). Slikovni izričaj Venere na tom topicu dopušta oba pristupa, pače još je ljepše kada vidimo i jedne i druge pristupe.


A što se tiče ostaloga, moram priznati da ne znam što mi je apsurdnije u ovome. To što "objašnjavaš" ljudima kakve bi slike trebali oni stavljati (pri čemu sama uopće ne sudjeluješ na temi) ili to što što to objašnjavaš meni koja sam temu tekstualno uobličila i namjerno u naslov stavila riječ ugođaj kako bi se sama tema mogla šire obuhvatiti od dekoriranja (jedan od razloga je i taj što smo dekore interijera već imali).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 22:32   #507
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
....da,ovog plišanog sam baš sad išao provjeriti putom linka radi se umjetnici marjolein caljouw koja ima i svoj blog http://marjoleincaljouw.com/painting ...moram priznati da sam očekivao malo drukčiji umjetnički izričaj ali meni opet ima još poneku cool slikicu ...
Da, neke su joj dosta kičaste, ali ima dosta i onih koje imaju "ono nešto" (pogledala sam joj i instač).


A vidi ovu i ovu što su isto rakovske.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:04   #508
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, tema je božićni i novogodišnji ugođaj. Taj ugođaj može biti vanjski (kroz dekor) ili unutrašnji (kroz osjećaje koji se u nama to vrijeme bude). Slikovni izričaj Venere na tom topicu dopušta oba pristupa, pače još je ljepše kada vidimo i jedne i druge pristupe.
Ne znam po cemu zakljuciti da se radi o bozicnom i novogodisnjem ugodjaju, ako se prikazuje samo zima. U nekim je krajevima toplo.

Quote:

A što se tiče ostaloga, moram priznati da ne znam što mi je apsurdnije u ovome. To što "objašnjavaš" ljudima kakve bi slike trebali oni stavljati (pri čemu sama uopće ne sudjeluješ na temi) ili to što što to objašnjavaš meni koja sam temu tekstualno uobličila i namjerno u naslov stavila riječ ugođaj kako bi se sama tema mogla šire obuhvatiti od dekoriranja (jedan od razloga je i taj što smo dekore interijera već imali).
Osim, sto je po mom misljenju, Senad vise puta izbacio blagdanski ugodjaj, u svojim slikama prikazuje fikciju, depresiju, apatiju koja se astroloski ne moze objasniti posebno u vrijeme bozicnih i novogodisnjih blagdana.

A ako je netko tuzan onda ima svoj razlog koji treba naglasiti ili je jasno vidljiv iz slike.
Ovo je, po mom misljenju, slavlje i uzdizanje depresije. Od toga se treba skloniti.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 00:18   #509
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ne znam po cemu zakljuciti da se radi o bozicnom i novogodisnjem ugodjaju, ako se prikazuje samo zima. U nekim je krajevima toplo.
Eto, ako netko hoće prikazati i taj ugođaj slobodno može.
Quote:
Osim, sto je po mom misljenju, Senad vise puta izbacio blagdanski ugodjaj, u svojim slikama prikazuje fikciju, depresiju, apatiju koja se astroloski ne moze objasniti posebno u vrijeme bozicnih i novogodisnjih blagdana.
U mnogim slikama vidi se upravo suprotno, "svečanost prirode" u božićno i novogodišnje doba, ali i nešto važnije, pristup na onaj način - tek kad se božić dogodi u nama, to je pravi smisao božića.


Astrološki se itekako "pad života", apatija i depresija u to doba mogu opisati budući da božić i nova godina padaju u doba vladavine Saturna koji se smatra arhetipom hladnoće. Tj. ima mnogo ljudi kojima je u to doba "hladno", koji su usamljeni, nesretni, tužni, pa se i na to trebamo podsjetiti.




& on topic: bit božića
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 01:11   #510
@caribal, lijepa mi je tvoja 'slika' božićne venere u raku.


Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ovo je, po mom misljenju, slavlje i uzdizanje depresije. Od toga se treba skloniti.
slažem se s tobom.



:4uraku:

saturn nema šanse.



https://www.youtube.com/watch?v=1Z9gcFrXRfY



__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 10:25   #511
Meni su Senadove u redu. Dapače, vrlo su suptilne. Ugođaj Božića (moje, subjektivno) sadrži sve što se oko tog praznika odvija, zima, hladnoća, snijeg, veselje, ukrasi, ukrašavanje..rasvetljavanje tame i hladnoće. Da do zadnjeg dođemo trebamo "zimsko", poniranje u sebe, nešto vrlo intimno, kao začetak prije rođenja, tog veselog Božića kao simbola rođenja.

Depresivne sigurno nisu. jer depresija ne znači dodir svoje intime, nego nemogućnost da se to dogodi.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:00   #512
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
....da,ovog plišanog sam baš sad išao provjeriti putom linka radi se umjetnici marjolein caljouw koja ima i svoj blog http://marjoleincaljouw.com/painting ...moram priznati da sam očekivao malo drukčiji umjetnički izričaj ali meni opet ima još poneku cool slikicu ...
Najs , no često nailazim na dreamy art, fantasy girl itd.
Inače ja nisam znala da se na temu slika mogu stavljati naslikane slike i gifovi, ja kad sam nešto tražila isključivo sam tražila fotografije, i kad bi naišla na prikladnu sliku tražila sam što realističnije naslikanu da je mogu provući...nisam na kraju ni to.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Astrološki se itekako "pad života", apatija i depresija u to doba mogu opisati budući da božić i nova godina padaju u doba vladavine Saturna koji se smatra arhetipom hladnoće. Tj. ima mnogo ljudi kojima je u to doba "hladno", koji su usamljeni, nesretni, tužni, pa se i na to trebamo podsjetiti.
Da, ovo je doba godine kad su usamljeni ljudi još usamljeniji upravo zbog forsiranja "obiteljskog" blagdana, sreće, darova i sl. umjesto pronaska Božića u nama samima. U ovo doba je najveća stopa samoubojstava.

Za sve koji se osjećaju usamljeno.

Shvaćam i tebe Nimfa, i sve ostale.
Koliko tenzija sa svih strana u ove divne dane. Veselite se i volite.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 18:51   #513
Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post

Da, ovo je doba godine kad su usamljeni ljudi još usamljeniji upravo zbog forsiranja "obiteljskog" blagdana, sreće, darova i sl. umjesto pronaska Božića u nama samima. U ovo doba je najveća stopa
Da, Ruby, radi se o forsiranju.
Ali na forsiranje srece uvijek gledam blagonaklonjenije nego forsiranje tuge.

I zaista postoje ljudi koji ti blagdani padaju jako tesko upravo zbog razloga koje si navela, ali u vrijeme Bozica se takodjer forsira da nadjemo vrijeme i za takve ljude. Lijepe rijeci, poklon ili samo iskrene dobre zelje mogu uljepsati ce bar trenutak i takvim ljudima. Za pravu samocu i izolaciju u ovim danima zaista se treba potruditi jer i da nikog nemas i nikog ne znas mozes izaci na ulicu gdje ce ti i nepoznat netko pozeljeti dobro. Preko medija svih vrsta stizu dobre zelje. U vrijeme vrlo se tesko osamiti i to ne vidjeti.

Ne znam koliko je astroloski ispravno ovo vrijeme (12. mjesec) povezivati sa znakom ribe, ali tocno da je ovo vrijeme vrijeme i stvarne carolije, oprosta i suosjecanja s drugima.

Quote:
Shvaćam i tebe Nimfa, i sve ostale.
... ma da me i ne shvacas, opet bih te zagrlila.


Quote:
Koliko tenzija sa svih strana u ove divne dane. Veselite se i volite.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:29   #514
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
I zaista postoje ljudi koji ti blagdani padaju jako tesko upravo zbog razloga koje si navela, ali u vrijeme Bozica se takodjer forsira da nadjemo vrijeme i za takve ljude. Lijepe rijeci, poklon ili samo iskrene dobre zelje mogu uljepsati ce bar trenutak i takvim ljudima. Za pravu samocu i izolaciju u ovim danima zaista se treba potruditi jer i da nikog nemas i nikog ne znas mozes izaci na ulicu gdje ce ti i nepoznat netko pozeljeti dobro. Preko medija svih vrsta stizu dobre zelje. U vrijeme vrlo se tesko osamiti i to ne vidjeti.
Da, ali to često nije dovoljno.

No dobro znam da si uznemirena manjkom slavlja.

Quote:
Ne znam koliko je astroloski ispravno ovo vrijeme (12. mjesec) povezivati sa znakom ribe, ali tocno da je ovo vrijeme vrijeme i stvarne carolije, oprosta i suosjecanja s drugima.
Ne znam, ali znam da nije u redu da su ribe sebi prisvojile sve dobre stvari.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 01:20   #515
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Astrološki se itekako "pad života", apatija i depresija u to doba mogu opisati budući da božić i nova godina padaju u doba vladavine Saturna koji se smatra arhetipom hladnoće. Tj. ima mnogo ljudi kojima je u to doba "hladno", koji su usamljeni, nesretni, tužni, pa se i na to trebamo podsjetiti.
A meni saturn u 3. kući, blizu vrha 4. kuće.

Zaaato su meni božići takvi
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 18:27   #516
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, neke su joj dosta kičaste, ali ima dosta i onih koje imaju "ono nešto" (pogledala sam joj i instač).
Isčeprkao sam ,Jare je ...i iako meni cjelokupni dojam njezinog arta dosta baca na vagu zbog ovih girly elegant pink motiva...vidim i taj jarcevski "geometrijski" moment...a i ima i tog jarčevskog "crnjačkog" štiha, pa lubanje..ali opet fensy lubanja...
tipa ovo
ili ovo

ovdje... imaju i ovi sitniji geomertrijski detalji ^^
...ovdje recimo vidim te saturnove simbolike kroz sam djevojčin pad, dok gore u ćošku, se vidi da je držala ručni satić


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
A vidi ovu i ovu što su isto rakovske.
full rakovske ... te joj pure rakovske motive sam onak bez karte sebi opet objasnio iz jednog ugla pristupa ... jarac najdirektnije vidi svojeg opozita raka, a kako je njoj sunce u opozitu sa njime,upravo joj djela,kreacije (sunce) lako mogu "objelodaniti" ono što ta njezina kreativna strana vidi pravo ispred sebe...a to je taj rakov svijet koji jarca i odbija i privlači ...

Quote:
Ruby Soho kaže: Pogledaj post
Najs , no često nailazim na dreamy art, fantasy girl itd.
Mhm...ali meni toga nikad dosta...
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 17:42   #517
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Isčeprkao sam ,Jare je
Sada mi se još više sfiđa.



P.S. ...simpa ispao ovaj vaga niz, nekako se nadovezuje bojama...i divne su ti slike opet.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 10:17   #518
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

P.S. ...simpa ispao ovaj vaga niz, nekako se nadovezuje bojama...i divne su ti slike opet.

Da i meni isto izgledaju kao neki nadovezani niz... pink boja je potpuno sjedinila postove venere u vagi ....a meni je opet ova tvoja bartonovska skorpija skroz cool...ovako bi zacjelo naprimjer edvard makazoruki dočekao božić i new year
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 10:39   #519
sviđa mi se Ve u Škorpionu
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 11:31   #520
Joooj, opet teski mrak oko Ve u skorpiji
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.