Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2003., 13:35   #61
Eto, ako je netko trebao dokazati zasto je zajednicki zivot prije braka vazan - Lucija je to upravo obavila. To su one sitnice i stvari koje ne mozes otkriti u izlazu subotom navecer.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 10:30   #62
Evo mene na poslu pa da vam odgovorim na pitanja.
Dečko i ja zajedno smo godinu i četiri mjeseca.
A na moja pitanja on nikada, baš nikada konkretno ne želi odgovoriti...... sve su to odgovori tipa: prerano mi je, ne znam kad ću htjeti, ne razgovara mi se sad..........
Polako već postajem umorna od toga. Jednostavno, trebam dečka s kojim mogu RAZGOVARATI!
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2003., 23:12   #63
Quote:
Tijana kaže:
Jednostavno, trebam dečka s kojim mogu RAZGOVARATI!
To svi trebaju.
Ako ne možeš razgovarati s njime, onda ti je više nešto kao plišani medo s pimpekom...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2003., 15:37   #64
Svakako je pametnije probati zivjeti zajedno prije braka.Lakse se razici,manje papirnatih problema.

Nije mi jasno kako dvoje moze zivjeti zajedno i ne razgovarati o bitnim stvarima.
Mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 02:30   #65
Određena istraživanja u americi su pokazala pomalo začuđujuće rezultate. naime, ljudi koji su živjeli zajedno prije braka imali su veći postotak razvoda od onih koji su uskočili u brak. (ne spominje se koliko je trajao period hodanja)
rezultate još nisam uspio provjeriti no radim na tome... kad nađem nešto postat ću link. do tada, pretpostavimo da je zaista istinito da je statistika na strani udanih. zašto bi to bilo tako? ima li tko kakve ideje?
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 13:07   #66
Quote:
el Duderino kaže:
Određena istraživanja u americi su pokazala pomalo začuđujuće rezultate. naime, ljudi koji su živjeli zajedno prije braka imali su veći postotak razvoda od onih koji su uskočili u brak. (ne spominje se koliko je trajao period hodanja)
rezultate još nisam uspio provjeriti no radim na tome... kad nađem nešto postat ću link. do tada, pretpostavimo da je zaista istinito da je statistika na strani udanih. zašto bi to bilo tako? ima li tko kakve ideje?
Meni to uopće nije misterija; osim ljudi koji isprobavaju zajednički život prije braka da bi pošteno i iskreno mogli reći da to žele i mogu dok ih smrt ne rastavi, postoje i oni koji ne misle na duge staze, nego biraju taj ugodniji način života od kojeg profitiraju, a ničim ih ne veže.

Narafski, danas živimo nekako kao spontano i korak po korak; mislim da dosta ljudi koji počnu živjeti zajedno nemaju određeni cilj pred sobom - neki od njih nakon nekog vremena skuže da im stvar ne paše, drugi se još više zaljube pa se (zbog bebe ili iz čiste ljubavi) odluče vjenčati.

A oni koji se odmah žene - ti znaju što žele - ostati zajedno dok ih smrt ne rastavi, pa se valjda i usmjere ka tome.

Koja je grupa sretnija? Mislim da nema pravila.
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 13:23   #67
Ja imam jedan lijep primjer. Moj buraz, moja krv, mlađi malo od mene, ima super djevojku. Samo što je bila malo lijena, možda sam ja stekao takav dojam. I tako, idemo svake godine na ekipno jedrenje. I sad, prve godine, njegova djevojka nije ništa htjela raditi, nije da joj je netko sjedio na grbači i tjerao ju da nešto radi, ali ona je u tih tjedan dana jednom krenula napraviti kavu, pa se opekla i skoro zapalila jedrilicu. Ostatak obveza, pranje, kuhanje, čišćenje, dizanje jedara itd nije ju tangiralo. Dobro, mi smo svi liberalno društvo, svako pere, čisti, kuha, aktivni praznici, i slične pizdarije.
To je bilo prošle godine. Ove godine sjedosmo na jedrilicu, otvorismo po pivušu, još smo bili u marini, kad odjednom njegovu curu nešto smeta, da je sve prljavo, da sve treba očistiti. A čistile su čistačice prije toga, sve je bilo čisto. Kad odjednom, ona nas sve potjera i primi se šmrka te opere još jednom cijelu jedrilicu. Majku ti, kad sam to vidio, mislio sam da je netko stavio tripove u pivu! I tako tijekom cijelih tjedan dana.
Ja sam u međuvremenu promijenio curu. A ona mi je prije jedrenja napisala end aj kvot:Ne kuham ja, ljubavi. Ne želiš valjda da zapalim jedrilicu! Vježbaj doma, sad imaš vremena.
I naravno, ja sam kuhao. Nije mi to problem, niti se imam prava buniti.
Kakva je poruka ovog posta? Za sad je nema, ali vidjećemo sljedeće godine.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:05   #68
Lebe, odakle ste krenuli na jedrenje?Znam tipa koji drži čarter, isto iz Bijelovara
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:09   #69
Quote:
Tija kaže:
Lebe, odakle ste krenuli na jedrenje?Znam tipa koji drži čarter, isto iz Bijelovara
Deda ili Meridijana, kojeg znaš?

Uostalom, ne pričam s tobom, nisi si mi sise pokazala.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:14   #70
Deda. I on je vidio sise. Bem mu miša, baš nemaš sreće.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2003., 14:16   #71
Quote:
Tija kaže:
Deda. I on je vidio sise. Bem mu miša, baš nemaš sreće.
Pa jebote, i dede gledaju, svi gledaju, od 7 do 77, samo ja ne vidim...

Sviiiiii gledajuuuuuuuuuu
Jaaaaaa ne viiiiiidim
Nikome se ne radujem
Samo tebe očekujem
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 16:21   #72
Imam ja jednu dragu frendicu koja vec 6 godina zivi sa dragim i vec su presli 30 godina i ja pitam kad cete se vjencati, a ona meni ma sta je to samo komad papira, to nista neznaci, glupo je nesto sada praviti kad mo vec toliko skupa, ja pitam a sto ako ostanem trudna kojim slucajem, a ona kaze pa onda odmah do oltara....stalno nesto odgadjaju...i eto.....


znam jos jedan slucaj, cura je isto tako zivjela s tipom oko 5 godina, prekinuli, mirili se i tako ucestalo, i kad su opet mislili svi da ce se pomiriti jer je to bila kao "velika ljubav", ona je nakon par mjeseci prohodala sa drugim kojeg je toliko malo i poznavala, odmah se udala, i evo vec godinama lijpo zive.

Ja mislim da tu nema pravila nekog dal da se ide na zajednicki zivot prije braka ili ne. Ja nisam zivjela sa svojim prije braka i nemam nekih problema...pa sad na svkom je odluka. Moras biti samo siguran da je dobra, ako nisi siguran nemoj ici u brak.
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2003., 19:38   #73
Quote:
breskvica kaže:
Ja mislim da tu nema pravila nekog dal da se ide na zajednicki zivot prije braka ili ne. Ja nisam zivjela sa svojim prije braka i nemam nekih problema...pa sad na svkom je odluka. Moras biti samo siguran da je dobra, ako nisi siguran nemoj ici u brak.
ajde vec sam mislila da sam jedina.
Za moju vezu, ali samo moju zajednicki zivot prije braka bi bio poguban. Oboje smo vrlo temperamentni, dok smo bili mladji bili smo jos i vise. Jako se volimo i lijepo nam je, ali ne bi mogli izdrzati prvih godinu dana zajednickog zivota da nas nije vezao brak.
Brak ne treba shvatiti kao dozivotni okov, ali mislim da se mnoge lijepe i dobre veze raspadaju jer svi misle: ma kaj ce sti meni soliti pamet i samo dignu sidro. U braku ipak stisnes zube, pregrizes i pokusad na manje bucan nacin rijesiti stvar.
Ja sam takva osoba da ne trpim previse sto mi ne pase u vezi, ali istina je da sad prigovaram manje nego prije godinu dana. Kad smo tek krenuli u brak imali smo jos 100 drugih problema van nase male ljubavi koje su direktno utjecale na nas. Da li bi prezivjeli da nismo bili u braku?? Sumnjam.

Dakle ja glasam NE za zivot prije braka.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 00:17   #74
Treba obavezno probat zivit sa partnerom prije braka a ne se ic odmha zenit bez da se proba zivit neko vrijeme skupa. To bi bilo kao skocit u prazno
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 13:13   #75
Kako u prazno Alyssa?

Zar kad volis nisi spreman sve uciniti za nekoga? Zar mu ne vjerujes? Nebi uopce sa njim ni bila prije braka da mu ne vjreujem i da ga ne volim i da ne vjerujem da on voli mene... A normalno je da moras imati dosta tolerancije u braku. Inace, ni sa mojim roditeljima i bracom i sestrama nije uvijek sve bilo savrseno kada sam zivjela sa njima iako ih volim i sve to mora nekad izbiti i pokoja svadjica, trzavica i ostalo, pa nije zivot savrsen, najbolje bi se slagali i sve bi nam stimalo ja mislim kad bi bili sami, al nebi niti to dugo trajalo jer bi dosadilo.

 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 14:09   #76
breskvice pitas kako skok u prazno ? Sasvim jednostavno - izlaci i zajednicki zivot se ne moze izjednaciti.
Dakle ako nisi s nekim zivjela ne znas kako je to ( moze biti lijepo a i ne mora ) skaces u prazno. Nepoznato.

No na stranu i cinjenica da se mnogi boje testa predbracnog zivota. Mozda ne zele saznati kakav bi rezultat ispao, pa bolje da ne izazivaju vraga

Ralika je u tome sto roditelje i bracu ne mozes zamjeniti za druge a decka mozes

Muza vec malo teze, ali i to ide.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 15:52   #77
Razumjem te, ali moras biti i sigurna da tu osobu poznajes, pa necu se udati za neznanca. Valjda upoznas tu osobu do neke granice da bi se udala za njega. Nisam ni ja bas sa cuge se udala, potrebno je vise stvari, nemoras ici na cugu, npr. mi smo vise bili kod mene kuci, kod njega, putovali zajedno, vikende provodili skupa, manje smo hodali po kaficima nego sto smo provodili vrijeme na neke druge nacine, planirali svadbu, uredjivali kucu, smijali se i plakali zajedno i kad je bilo tesko i kad je bilo veselo, i kad su svi bili za nas i kad je bilo i onih koji su to htjeli pokvariti, nismo se dali, prosli neke stvari, postali sigurni u sebe-nas i iako nismo zajedno prije zivjeli da to utvrdimo, vjencali smo se i za sada nam je lijepo.

Ali naravno sve zavisi i od osobe do osobe, nije svakom isto.

Nekom je to dobro, nekom nije, al nebi ni valjalo da smo svi isti zar ne?

 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2003., 21:22   #78
evo da ne kopiram sad sve
breskvica, sjedi 5
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2003., 14:35   #79
Quote:
breskvica kaže:
Razumjem te, ali moras biti i sigurna da tu osobu poznajes, pa necu se udati za neznanca. Valjda upoznas tu osobu do neke granice da bi se udala za njega. Nisam ni ja bas sa cuge se udala, potrebno je vise stvari, nemoras ici na cugu, npr. mi smo vise bili kod mene kuci, kod njega, putovali zajedno, vikende provodili skupa, manje smo hodali po kaficima nego sto smo provodili vrijeme na neke druge nacine, planirali svadbu, uredjivali kucu, smijali se i plakali zajedno i kad je bilo tesko i kad je bilo veselo, i kad su svi bili za nas i kad je bilo i onih koji su to htjeli pokvariti, nismo se dali, prosli neke stvari, postali sigurni u sebe-nas i iako nismo zajedno prije zivjeli da to utvrdimo, vjencali smo se i za sada nam je lijepo.

Ali naravno sve zavisi i od osobe do osobe, nije svakom isto.

Nekom je to dobro, nekom nije, al nebi ni valjalo da smo svi isti zar ne?

Vidis WInona ti je dobro napisala.
Tu osobu ces jos bolje upoznat ako prije zivis s njom po meni i saznat vise stvari i navike o njoj koje prije nisi znao ili koje se saznaju samo na taj nacin
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2003., 02:53   #80
definitivno za zajednicki!
laki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.