Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 15:59   #61
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
U starijoj dobi izgled više ne igra ulogu, bez obzira koliko "dobar" bio. Saturn tada donosi druge kvalitete.


izgled je uvijek bitan ( : punaprvakuća: :vladarprve u prvoj: :venera u prvoj: )



__________________
short circuit
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:31   #62
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
meni ova rosie o'donnel djeluje kao tipična riba (nemam pojma je li riba ali neptunovska faca), keira i sjp su baš ovnice, kao i camilla


po mom mišljenju previše marsa daje muškobanjastost. one nosate što ste stavljale su mi baš nekako prenaglašeni mars tipovi.

amy winehouse mi je kombinacija ribe i ovna što se fizičkog izgleda tiče. nemam pojma što su po horoskopu

glen close mi je pravi saturn tip
zaboravila sam napisati da mi ni jedna od ovih žena nije gabor. samo mi je fora pogađati tko je što u horoskopu i koji su planetarni tipovi.

keira i sjp su mi iznimno simpatične pa čak i rosie a glen close je totalna legenda. jedna od najboljih glumica ikada. po meni je 100 puta bolja od maryl streep.

obožavam i sigourney

ono što je karakteristično kod ovih žena nije gaborastost nego karakternost i karizma. pravilne nisu baš ali im ni ne treba.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:05   #63
Iggy Pop je muški primjerak ovog tipa s Saturnom i Plutonom na ASC-u tj. osobe koja "ružno stari". On s vremenom ima zbilja jako naglašenu tu "starost" i "grdost" lica (Saturn i Pluton u 1. polju) koja mu se u mladosti uopće nije vidjela (Sunce 0º Mjesec u muškoj karti). I Sunce i Mjesec su mu u kvadratu na Saturn.



S druge strane jako se trudi imati isklesano tijelo, do razine fanatizma, baš se vidi ta fanatična (Pluton) isušenost (Saturn) kojoj tijelo teži biti (1. polje).

Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:04   #64
Quote:
rubylee kaže: Pogledaj post
prestat ću se slagat s tobom. samo ovnice stavljaš.
Slučajnost, najnajpredivnija cura koju poznam u rl je upravo ovnica, i to s mjesecom u jarcu.

Evo jedan mužjak, al ja nemam što napisati osim da mu saturn kvadrira mars koji je u konjukciji sa suncem.


https://damnuglyphotography.files.wo...afoe_11531.jpg
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 17:54   #65
Dafoe.


Evo još dva primjera Saturn/Pluton utjecaja na "grdi" izgled:

Stephen King primjer konjunkcije Saturn 0º Pluton u 1. polju čiji dipozitor je Sunce. Uz to ima i Mars u konjunkciji s ASC-om.




James Woods je rođen u znaku ovna i isto ima Saturn 0º Pluton u 1. polju čiji dispozitor je Sunce.




Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Postoje ljudi koju svoju starost nose bolje nego sto su nosili mladost, ali ne znam koji aspekti na to utjecu.
Saturn 0º Pluton "grdi" starost, a Mjesec 0º Venera "uljepšava" mladost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:21   #66
Nisu mi Keira Knightley i Hillary Clinton za ovu temu. Hillary je u mladosti bila čak i lijepa, ličila na Sharon Stone. Mlada Camilla isto nije nešto grda.


Inače, što se mene tiče:

Quote:
  • više planeta, odnosno nakupine energije Saturna, Plutona, Marsa u 1. polju/na ASC-u
- Sa na Asc, check. ✔️

Quote:
  • Mjesec u znaku jarca, škorpiona ili ovna (alias Mjesec u konjunkciji s Saturnom, Plutonom ili Marsom)
- Mo u Jarcu, check. ✔️

Quote:
  • Venera u konjunkciji s Plutonom ili Marsom (alias Venera u škorpionu ili ovnu...Saturn u kombinaciji s Venerom često zna napraviti točnu simetriju pa on u kombinaciji s Venerom nije signifikator gabora).
- Ve0Pl, check. ✔️

Quote:
  • dominacija ovna, škorpiona i jarca u osnovnom trisu, ali također i djevice (pad Venere)
- Asc Virgo, Mo u Jarcu, check. ✔️




Ali ne vidim baš da su Venerijanci zastupljeni. Je li itko od stavljenih Venerin znak? Evo, ako nije, ja bih predložila Severinu.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:32   #67
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Saturn 0º Pluton "grdi" starost, a Mjesec 0º Venera "uljepšava" mladost.
Ja sam mislila na 'obrnute' slucajeve - kad ih nesto u starosti manje pogrdjuje nego sto ih pogrdjivalo u mladosti (bez obzira na samo starenje).
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:36   #68
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila na 'obrnute' slucajeve - kad ih nesto u starosti manje pogrdjuje nego sto ih pogrdjivalo u mladosti (bez obzira na samo starenje).
Jel si mislila na ovo: Saturn 0º Venera "uljepšava" starost, a Mjesec 0º Pluton "nagrđuje" mladost?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 19:40   #69
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jel si mislila na ovo: Saturn 0º Venera "uljepšava" starost, a Mjesec 0º Pluton "nagrđuje" mladost?
Da, to ima logike. Hvala!
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 21:43   #70
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


Saturn 0º Pluton "grdi" starost, a Mjesec 0º Venera "uljepšava" mladost.
A kad se dogodi ta promjena?

Ja imam Mjesec 0 Venera na ASC (iz 12. kuće) i Saturn 0 Pluton u 8. kući (međusobno rade kvadrate).

Neću se valjda jedan dan samo probuditi kao gabor?

A Iggy Popa sam vidjela prije koju godinu na nekom koncertu - čovjek izgleda predobro / privlačno (naravno, bio je bez majice


Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Slučajnost, najnajpredivnija cura koju poznam u rl je upravo ovnica, i to s mjesecom u jarcu.

Evo jedan mužjak, al ja nemam što napisati osim da mu saturn kvadrira mars koji je u konjukciji sa suncem.


https://damnuglyphotography.files.wo...afoe_11531.jpg
E ovaj mi je jedini ružan na temi. Pa što mu bi, ASC vodenjak ne bi trebao dati ružne ljude.


Inače, u RL imam samo jednu žensku osobu za koju bih rekla da nije lijepa, svi kažu da liči na Steven Seagala, što nije baš flattering za ženu, dvostruki je škorpion s mjesecom u jarcu (i stelijem u 1. kući).
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 00:17   #71
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Neću se valjda jedan dan samo probuditi kao gabor?


Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
E ovaj mi je jedini ružan na temi. Pa što mu bi, ASC vodenjak ne bi trebao dati ružne ljude.
Meni nije loš, ali iznenadilo me da utjecaji Djevice i Vodenjaka poružnjuju, ja sam često čitala da znakovi s ljudskim likovima, a to su ta 2 i još Blizanci, poljepšavaju.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 09:02   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
.... a Mjesec 0º Pluton "nagrđuje" mladost?
sve razumijem,ali ovo ne kužim.

Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Neću se valjda jedan dan samo probuditi kao gabor?
kaj je takav učinak te konjukcije?
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:58   #73
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
sve razumijem,ali ovo ne kužim.
Će Fish onda da objasni.


Prije svega ovo je spoj dvaju tijela vladarstva nad vodenim znacima (Mjesec/Rak i Pluton/škorpion). Vodeni znaci predstavljaju znakove plodnosti i izvora života, simbol su neprekidne gastacije u mnogolikosti materije.

Mjesec označava čovjekovu osjetljivu prirodu koja slijedi faze čudnog lunarnog puta razvoja svakog živog bića vođenog genetičkim nagonom. Odnosno, Mjesec predstavlja plodnost, predstavlja život u opni gdje se jezgra čuva i štiti poput embrija, fetusa i svih stadija preoblikovanja života. U biološkom ciklusu Mjesec predstavlja stanje metamorfoze koje se sprema preobraziti i dozrijeti.

S druge strane Pluton je simbol podzemlja i svih onih prirodnih bogatstava koje žive pod zemljom (čitaj neosvješteni, podsvjesni i zatomljeni potencijali). Pluton vlada spermom i obilježava čin začeća (jer u tom činu je sabijen najveći potencijal za transformaciju). U biološkom smislu Pluton predstavlja raspad, uništenje, smrt i kraj neke faze kako bi moglo doći preobrazbe. Stoga u spoju Mjeseca i Plutona postoji ogroman potencijal za duboku transformaciju, za potpuno promjenu (Pluton) onog što je bilo u mladosti (Mjesec), poput ličinke koja se transformira u leptira ili još slikovitije - to je arhetip ružnog pačeta koje se preobražava u labuda.



Mjesec/Pluton - faze razvoja i potpune preobrazbe iz ličinke u leptira
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 13:32   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Će Fish onda da objasni.


Prije svega ovo je spoj dvaju tijela vladarstva nad vodenim znacima (Mjesec/Rak i Pluton/škorpion). Vodeni znaci predstavljaju znakove plodnosti i izvora života, simbol su neprekidne gastacije u mnogolikosti materije.

Mjesec označava čovjekovu osjetljivu prirodu koja slijedi faze čudnog lunarnog puta razvoja svakog živog bića vođenog genetičkim nagonom. Odnosno, Mjesec predstavlja plodnost, predstavlja život u opni gdje se jezgra čuva i štiti poput embrija, fetusa i svih stadija preoblikovanja života. U biološkom ciklusu Mjesec predstavlja stanje metamorfoze koje se sprema preobraziti i dozrijeti.

S druge strane Pluton je simbol podzemlja i svih onih prirodnih bogatstava koje žive pod zemljom (čitaj neosvješteni, podsvjesni i zatomljeni potencijali). Pluton vlada spermom i obilježava čin začeća (jer u tom činu je sabijen najveći potencijal za transformaciju). U biološkom smislu Pluton predstavlja raspad, uništenje, smrt i kraj neke faze kako bi moglo doći preobrazbe. Stoga u spoju Mjeseca i Plutona postoji ogroman potencijal za duboku transformaciju, za potpuno promjenu (Pluton) onog što je bilo u mladosti (Mjesec), poput ličinke koja se transformira u leptira ili još slikovitije - to je arhetip ružnog pačeta koje se preobražava u labuda.



Mjesec/Pluton - faze razvoja i potpune preobrazbe iz ličinke u leptira
Bogme si mi i objasnila.Slika je zanimljiva.Volim takve duboke slike.Mada sam na prvi pogled mislila da su šišmiši.

Zapravo, pogodila si moj izgled, odnosno proces preobražaja kroz moje godine je takav, te opisala način na koji ja sebe vidim.Drugi vide već "gotov proizvod".Hvala.
Znači, nema ništa od gabora.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:03   #75
Shirley MacLainehttps://www.astro.com/astro-databank/MacLaine,_Shirley






Asc i Mjesec u Djevici, disp Merkur u Ovnu u kvadratu sa Pl i opoziciji sa Jupiterom u 1. kući.
Također su joj muške planete Sunce i Mars u tijesnoj konjukciji.
Polly Leandar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:48   #76
Zašto Katy Perry nije gabor? Ja bi po njenoj karti rekla da ima dosta predispozicija za to. Dosta je slicna karti Chloe Sevigny.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:14   #77
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Zašto Katy Perry nije gabor? Ja bi po njenoj karti rekla da ima dosta predispozicija za to. Dosta je slicna karti Chloe Sevigny.
Meni nisu ni Katy ni Chloe gabori
Al ono valjda je kod nje Asc Vaga pa po defaultu ne može biti gabor (a nagledala sam se "ljepotica" i "ljepotana" s jakom Vagom )

EDIT: sad sam ušla u kartu i vidim da je ASC Sco, a zaklela bih se da sam vidjela negdje da je Vaga u podznaku.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:18   #78
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo još jedna nova tema na koju me potaknuo upis Maddie na temi žargonauta. Primijetila sam da ljudi općenito vole slikovite teme, pa iako je ova vezana uz ružnoću - nije naodmet malo proširiti iskustva i u tom smjeru.



Gabor je pogrdan izraz za ružne ljude iako se u svakodnevici gotovo isključivo upotrebljava za izrazito ružne žene. Ali nije samo ružnoća u opisu tog pogrdnog izraza, on se upotrebljava za žene koje su izrazito "grde". Astrološkim jezikom rečeno - ružnoća je u astrološkoj simbolici vezana uz Saturn, ali gabor uvijek ima uz tu ružnoću i tu neku "nakaznost" koja zaprepaštava (Pluton).



Već smo na drugim temama vezanim uz fizički izgled pisali kako benefici Mjesec, Venera i Jupiter djeluju na način da ublažavaju crte lice i općenito otvaraju izgled prema svježini i mlađahnosti čineći ga skladnijim i privlačnijim. Dok malefici Mars, Saturn i Pluton djeluju na način da pogrubljuju i nagrđuju izgled čineći ga odbojnijim i "karakternijim". Stoga žene koje su okarakterizirane kao gabori uvijek uz Saturnov utjecaj na svoju ženstvenost (Mjesec i Veneru) primaju utjecaje Marsa/ovna ili Plutona/škorpiona.

No kako se za ženu za koju se kaže da je gabor to prije svega odnosi na izgled njenog lica (npr. zna se čuti "što joj vrijedi da je zgodna kada je gabor")...a budući da je za izgled lica "odgovoran" Mjesec, te 1. polje (izražajnost) onda kod gabora često postoji upravo ta veza Mjeseca i 1. polja s Saturnom, Plutonom i Marsom.

I na kraju još jedna važan signifikator jesu aspekti konjunkcije budući da je u astrologiji konjunkcija aspekt koji naglašava i "pojačava" nešto. Odnosno konjunkcije teških energija (Marsa, Saturna, Plutona) čine izgled "markantnim" pa su ti aspekti najčešći u kartama ovih žena. Dakle, od astroloških signifikatora za ovu karakteristiku u izgledu dominiraju slijedeći:



  • više planeta, odnosno nakupine energije Saturna, Plutona, Marsa u 1. polju/na ASC-u

  • Mjesec u znaku jarca, škorpiona ili ovna (alias Mjesec u konjunkciji s Saturnom, Plutonom ili Marsom)

  • Venera u konjunkciji s Plutonom ili Marsom (alias Venera u škorpionu ili ovnu...Saturn u kombinaciji s Venerom često zna napraviti točnu simetriju pa on u kombinaciji s Venerom nije signifikator gabora).

  • dominacija ovna, škorpiona i jarca u osnovnom trisu, ali također i djevice (pad Venere)
Imam ovo prvo

Ali i Vaga asc (sva tri u Vagi), Veneru u Ribi, koja radi trigon s Ju tak da nije strasno
Opcenito mi je Mars slab, ja sam venerijanski Ovan.

Ne znam jesu li mi Sa i Pl u konjukciji, razlika je malo preko 7 stupnjeva. Neki alati kazu da, neki ne.

Da se pocnem pripremati za nakaznu starost?

Inace imam markantnih crta.. Visoke obrve ovnovske, gustu grivu, nos je okruglast i meksi ali iz profila istaknutiji, definitivno ne spada u pozeljan tip nosa.

Rekla bih negdje 25% maskulinih elemenata.

Tema je zanimljiva.. ali naslov mrvicu grub.. mozda bi obicna 'ruznoca' bila dovoljna.

Glede ruznoce opcenito - ljepota je dosadna

Zadnje uređivanje TincH : 21.09.2017. at 18:30.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:49   #79
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Meni nisu ni Katy ni Chloe gabori
Al ono valjda je kod nje Asc Vaga pa po defaultu ne može biti gabor (a nagledala sam se "ljepotica" i "ljepotana" s jakom Vagom )

EDIT: sad sam ušla u kartu i vidim da je ASC Sco, a zaklela bih se da sam vidjela negdje da je Vaga u podznaku.
Chloe je daleko od ljepotice, molim lijepo, ali zna se nositi. Nije ni meni ružna, ali objektivno je najblaže rečeno, obična.

Za Katy pitam zasto nije gabor, u smislu po njenim aspektima i pozicijama planeta. Da ne znaš tko je u pitanju, zaključilo bi se da nije baš neka ljepotica ili bar da izgleda više Škorpionski ako ništa drugo. Pitam stručnjake, ja ne uspijevam povezati.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:31   #80
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Zašto Katy Perry nije gabor? Ja bi po njenoj karti rekla da ima dosta predispozicija za to. Dosta je slicna karti Chloe Sevigny.
Zato sto se prvo polje osim na izgled odnosi i na licnost i tvoje ja, kao i fizicko zdravlje.
Znaci nema pravila na sto ce 'udariti'.

Meni Saturn u 1. nista ne udara na izgled (nemam ama bas nista saturnijansko, nisam ni suha ni mrsava, cak me ni bore nece a vec su trebale polako krenuti, uopce ne djelujem starije bas suprotno, pogotovo otkako sam se udala ), cak ni na narav, vec nosim obiteljski teret od strane muskog autoriteta (oca) s kojim se borim i otezava mi da budem svoja osoba. Znaci borim se za svoje JA citavo vrijeme (opozicije na 7.)

To sam nedavno shvatila jer mi citav zivot taj Saturn uopce nije jasan, ali su se konacno kockice slozile.

Tu mozda lezi objasnjenje za Katy, tko zna u kojim se segmentima ti njeni polozaji i aspekti iskazuju.
Ima doduse dosta skorpionskog, izraz, oci, tip lica, neki ljepsi Skorpion

Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Meni nisu ni Katy ni Chloe gabori : ne zna:
Al ono valjda je kod nje Asc Vaga pa po defaultu ne može biti gabor : rofl: (a nagledala sam se "ljepotica" i "ljepotana" s jakom Vagom )
Znam (iz RL) vrlo malo ljepotana rodjenih bas u znaku Vage, mozda je to najgrdji znak rekla bih cak (osim ako je vaga i ASC). S druge strane, svi su bas prokleto sarmantni, dragi, dopadljivi i magneticni.
No s podznakom je druga situacija, tu ima zbilja svega I lijepog, i grdog, i prosjecnog, ovisi kako su stvari poslozene.

Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Chloe je daleko od ljepotice, molim lijepo, ali zna se nositi. Nije ni meni ružna, ali objektivno je najblaže rečeno, obična.
SLazem se.
U usporedbi s ostalim primjerima na temi cak je i zgodna, uz sve mane.
Nikad je se ne bih sjetila kao primjera gabora
Vise je tip zgodne zene koju detalji 'nagrdjuju', specificna vilica, pa neka asimetrija, detalji su 'nakoso'.
ALi daleko od kubisticnog nereda kao Rosy de Palma (koja mi je super kul inace )

Zadnje uređivanje TincH : 22.09.2017. at 10:45.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.