Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 13:31   #121
moja bebica(mjesec i pol dana)već 10-tak dana ima one druge grčeve, više na kaka za vrijeme podoja(sama cca 3 puta dnavrn)i onda počinje napinjanje da se pokaka ili prducne, a nemože, ALI TO TRAJE PO CIJELI DAN-VEČ 10-TAK DANA, inače je veseo raspoložen, stolice u žute, pazim kaj jedem, ali on zbog toga slabo spava jer ga grčevi stalno bude, dali trebam doktorici, ili neki imaju nesreču da grčevi traju cijeli dan. Inače dojenačke malo ima malo nema, ali kad ima uvijek dolaze u isto vrijeme.
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:03   #122
ako ti je on veseo i raspoložen, dobro napreduje, dobiva na kilaži - ova napinjanja su normalna..i mog jana zna napinjati i po danu i po noći.ja čak obustavila sab simplex i prešla na nurse harvey's gripe mixture - ali se stanje nakon 2 dana pogoršalo pa se vratila na sab. nurse ima sode bikarbone u sebi koja još više potiče nadimanje.
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:08   #123
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
moja bebica(mjesec i pol dana)već 10-tak dana ima one druge grčeve, više na kaka za vrijeme podoja(sama cca 3 puta dnavrn)i onda počinje napinjanje da se pokaka ili prducne, a nemože, ALI TO TRAJE PO CIJELI DAN-VEČ 10-TAK DANA, inače je veseo raspoložen, stolice u žute, pazim kaj jedem, ali on zbog toga slabo spava jer ga grčevi stalno bude, dali trebam doktorici, ili neki imaju nesreču da grčevi traju cijeli dan. Inače dojenačke malo ima malo nema, ali kad ima uvijek dolaze u isto vrijeme.
a sve je to normalno, tako je i nas znalo drzat no sada se stanje smiruje ijako i sada imamo dana kada je dan D - recimo danas a iza nas je i neprospavana noc, sto zbog grceva sto zbog zubica
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:11   #124
proći će......
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 09:45   #125
dijete ili ima grčeve ili nema..uzrok se ne zna - najvjerojatnije je mlijeko ko mlijeko jer se pjenuša i time veže na sebe zrak..a sad sve ovisi o zrelosti bebinog želučića i probavnog sustava koliko to pjenušanje uspješno ili neuspješno rješava...[/QUOTE]





Moj je mali prva tri mjeseca imao grčeve non-stop, i po danu i po noći, plač... Niti su pomogle kapi, niti masaža trbuščića, niti čajevi, ništa, stvarno smo isprobali sve moguće kombinacije. Relativno je kratko bio na mom mlijeku, ali mu nije bilo bolje niti kad smo prešli na adaptirano mlijeko. Kad je napunio 3 mj. grčevi su prestali kao da si ih preko noći odrezao i nakon toga sve je ok.
Jednostavno to je dio bebina života koji ona mora proći, netko lakše, netko teže, sve ovisi, kako i Tashi kaže, o zrelosti bebinog probavnog sustava.
Utjeha je u tome da prođe, nekom prije, nekom kasnije, ali prođe.
Sretno svima koji čekaju da prođe....!
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:28   #126
Hvala vam curke , sad mi je puno lakše, sad strpljenjem se naoružati i čekati da prođe.
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:25   #127
moj sin je imao kolike.pomagalo je da ga zamotamo u dekicu ili pelenu ako je vruće,tako da se ne može ritati,to je znatno smanjilo plač.nama je jako pomogla udarna doza sab simplexa,a najviše nam je pomoglo dobro podrigivanje.treskanje,truckanje itd je pomoglo,osobito na lopti za pilates,također i smanjenje podražaja u okolini-zvukova,posjeta ljudi,previše divljanja itd.poticali smo ga da što više spava preko dana,i to je bilo ok.kad sam prestala dojiti zbog apscesa pio je prvo hipp od čega mu je bilo koma,pa aptamil 1 isto tako,pa comfort za grčeve-još gore,novolac za grčeve-apsolutna katastrofa.i onda smo otkrili aptamil PRE i preporodili se.ni grčića više,stolica uredna-prije imao zatvor itd.također je važno nategnuti odrzračnik na dudama ako koristite bočicu (to smo tek jako kasno skužili ali je smanjilo grčeve za barem 50 posto).ponekada bi i kupanje pomoglo.imali smo i cd sa snimkom vode koja teče u kombinaciji sa otkucajima majčinog srca.ali u najgorim trenucima bi skoro uvijek pomogao stolac za ljuljanje i umotanost u dekicu-nepogrešivo.
lasica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:28   #128
ako ti je bebina stolica zelena a nije na adaptiranom (tada je normalno jer ima puno sirutke),može biti potpuno normalna pojava,ali se najčešće povezuje sa grčevima i meteorizmom.zapravo je nama tako počelo-prvo su se počele pojavljivati zelene stolice dok sam još dojila a onda su krenule kolike.

Kakica isključivo dojenoga djeteta treba biti žuta i kiselkastoga mirisa. Ako je zelene boje i dijete ima problema s grčevima, može biti da je dijete dobilo previše prvoga mlijeka, bogatoga laktozom. Pustite da vam dijete posisa prvu dojku prije nego ga prebacite na drugu. Na taj će način pojesti i zadnje mlijeko koje je bogato mašću.
Zelena stolica može značiti i moguće probleme s dobivanjem na težini.
Učinite dojenje što jednostavnijim!
lasica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 23:30   #129
Jesu li zelene stolice stolice gladi?

Sigurno ste čuli od mnogih kako zelena stolica vašeg djeteta znači da nemate dovoljno mlijeka i da vam je dijete gladno. Opustite se i odahnite jer to nije istina.

Što sve može uzrokovati zelenu stolicu novorođenčeta?

Česte stolice koje su uz to još i zelene i vodenaste mogu nastati zbog osjetljivosti na hranu ili lijekove koje uzimaju majka ili dijete. Razmislite dobro, možda nađete uzrok zelenim stolicama. Dajete li djetetu čaj? Jeste li nedavno primali lijekove? Prima li dijete ikakvu drugu tekućinu osim vašeg mlijeka? Dajete li mu ikakve “kućne pripravke” za kašalj recimo? Sve to može uzrokovati pojavu zelene stolice.

Zelene, vodene i sluzave stolice mogu nastati zbog nedovoljnog sisanja zadnjeg, masnog mlijeka. Moguće je da proizvodite previše mlijeka, da imate preaktivan refleks opuštanja pa na taj način dolazi do neuravnoteženosti između količine prvog i zadnjeg mlijeka koje dijete pojede. Beba može biti nervozna, kao da ima grčeve, može slabo dobivati na težini, a kakanje može biti bolno. Tehnike dojenja kojima se pomaže djetetu da bolje kontrolira protok mlijeka mogu jako brzo riješiti problem.

Nemojte očajavati ako vam dijete ima zelenu stolicu. Mjesta brizi i panici nema. Isključivo dojite, nemojte davati čajeve, ne mijenjajte dojku prečesto nego pustite da dijete samo odluči kada mu je dosta i “problem” ćete najvjerojatnije riješiti.

Zadnje uređivanje putnica : 02.11.2007. at 16:23.
lasica76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 01:03   #130
i duži boravak stolice u crijevima može "obojat" stolicu u zeleno....oksidacija....

i mi akoror posustali jer je patronažna vidjevši njegovu žuto zelenkastu stolicu rekla da nemam dovoljno mljeka
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 01:10   #131
Bartol ima zelenkastu stolicu bas zbog oksidacije tj. kada ne kaka redovito a cim se stolica stabilizira opet je zutozlatne boje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 09:40   #132
Evo nama se tek razmahali kad je Niko napunio 2 mj .
Do sad su bili samo u 8 navečer, a sad ga hvataju i ujutro i u podne i popodne...srce malo
Kupili smo Ferzym ampule, za sad nisu pomogle, vidit ćemo još koji dan i za svaki slučaj naručili iz Italije nekakve Mylicon kapi.
Zato on siroče i je tolko jeo jer se tješio na cici. Paše mu i ljuljanje na podlaktici potrbuške, a jučer sam otkrila i nov način smirivanja lakši za moju kičmu: kolica po dnevnom naprijed nazad i Fredy Mercury glasno-prespavao ih je ko top
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:28   #133
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
Evo nama se tek razmahali kad je Niko napunio 2 mj .
maja m i kod nas je tako bilo, čula sam da je drugi mjesec najkritičniji, i stvarno kako je drudi mjesec prošao grčevi su malo popustili, sad čekamo još 20-tak dana da skroz prođu.Izdrži taj drugi mjesec
@@novamama@@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 16:13   #134
Quote:
@@novamama@@ kaže: Pogledaj post
maja m i kod nas je tako bilo, čula sam da je drugi mjesec najkritičniji, i stvarno kako je drudi mjesec prošao grčevi su malo popustili, sad čekamo još 20-tak dana da skroz prođu.Izdrži taj drugi mjesec
ali nama je to treći mjesec ako je već napunio 2 mjeseca
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 17:03   #135
maja neki imaju grčeve do 5-6 mjeseci....sa vremenom oslabe al ih povremeno znaju mučit.... bebici i ~~~~~~~~~~ da što prije prestanu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:21   #136
nije neka utjeha,ali Leona još ponekad muče a ima 5 mj.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 20:46   #137
moj još ima blage grčeve al odkad koristim sab simplex kapi,jako su rijetki.također koristim čaj od komorača i kim al mu stolica od tog zelena,što sam jučer utvrdila.tako da se mislilm dal mu davat čaj ili ne
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:42   #138
mai, nama je sve to bilo placebo, tj. umirivalo je mater
tak da... ne znam sto da ti velim.
da sam ponovo nazad, ne bih davala nis.
al sad mi je lako rec, sad znam da prodju stogod radila
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 21:58   #139
imam nećaku koja je imala grčeve ali ono. Završila je u Klaićevoj bolnici jer je vrištala da nas je dovodila do ludila. Znate čime su je hranili - rižom. Kod kuće je mama kuhala rižu (dobila je recept u bolnici) i davala djetetu. Pomoglo je. Ja sam isto primjenila na svojoj unuci. Nećete vjerovati djete je prestalo svakodnevno plakati.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 22:03   #140

zlatka a koliko su bila stara to dijeca hranjena rizom?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.