Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 23:38   #161
i ja to čula al nisam probala...na 1 dcl vode 3 zrna kima...tak su mi rekli..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 00:03   #162
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i ja to čula al nisam probala...na 1 dcl vode 3 zrna kima...tak su mi rekli..
e to je taj recept , cak su mi rekli i da moze i 5 zrna bez problema...(kim se prokuha u vodi i ostavi bar 20 minuta da se namace)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 16:06   #163
Kupila sam preparat koji se zove Nurse Harvey's - isto sadrži kim, sodu bikarbonu...uglavnom, daje se žličica nakon jela. E sad, nekad vidim rezultat i beba zaista mirno odspava i nema grčeva, a tu i tamo se svejedno pojave!!! Uvijek u mlijeko stavim i kapi Sab Simplex. Pedijatar nam je rekao da je, kad grčevi počnu, podignemo i "protresemo" da se još podrigne...pokušavamo sve i svašta...samo da ju ne boli. Nadam se da će uskoro prestati!!!
__________________
Rađam utorkom i četvrtkom...i to samo prekrasnu dječicu.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 20:43   #164
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Kupila sam preparat koji se zove Nurse Harvey's - isto sadrži kim, sodu bikarbonu...uglavnom, daje se žličica nakon jela. E sad, nekad vidim rezultat i beba zaista mirno odspava i nema grčeva, a tu i tamo se svejedno pojave!!! Uvijek u mlijeko stavim i kapi Sab Simplex. Pedijatar nam je rekao da je, kad grčevi počnu, podignemo i "protresemo" da se još podrigne...pokušavamo sve i svašta...samo da ju ne boli. Nadam se da će uskoro prestati!!!
nije ti pametno kombinirat dvije vrste pripravka, uvijek koristi samo jedan , znaci ili Nurse ili Sab. Ja sam cak zvala i uvoznika Nursa da cujem sta oni kazu i to su mi i potvrdili
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:20   #165
naravno da će potvrdit da koristiš samo jedne....i to vjerojatno njihove

ne može štetit ako se koriste oba a oba imaju sastojke protiv grčeva...možda baš ta kombinacija pomogne...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:29   #166
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
naravno da će potvrdit da koristiš samo jedne....i to vjerojatno njihove

ne može štetit ako se koriste oba a oba imaju sastojke protiv grčeva...možda baš ta kombinacija pomogne...
ne naprotiv, nitko mi jednom rijecju nije sugerirao da mora bit njihovo nego su i oni sami rekli da ne koristim skupa nego ili jedno ili drugo jer bi moglo doci do nuspojava...a i sam nacin djelovanja im nije isti (objasnjavali su mi al se vise ne sjecam), uglavnom Nurse se resorbira u organizam i mora se drzat uputstva dok se Sab ne resorbira i smije ga se davat cak i pri svakom obroku, pitajte pedijatre o tome pa ce vam sve reci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 23:52   #167
mi smo koristili Sab iiako piše davat pri svakom obroku naša pedijatrica rekla nikako ga ne davat više od 4 puta dnevno jer skao se daje previše stvrdne stolicu pa je bebi teško kakat...

ja sam mu davala oko 4 pa oko 6 al po 10 kapi jer su ga lovili grčevi od 8-10....i nekad je pomoglo nekad manje...

a neznam koliko može doć do nuspojava ako se daje Sab i nešto na biljnoj bazi kao Nurse...jer svejedno je dajem li kapi ili čaj od komorača uz Sab kapi i sl....a kapi je lakše dat, a Mihael npr. nije htio čajeve...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 00:00   #168
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

a neznam koliko može doć do nuspojava ako se daje Sab i nešto na biljnoj bazi kao Nurse...jer svejedno je dajem li kapi ili čaj od komorača uz Sab kapi i sl....a kapi je lakše dat, a Mihael npr. nije htio čajeve...
Meni su za nuspojave rekli oni sami tako da im vjerujem i to mi je rekla i pedica, a nije isto davat neki pripravak kao sta je Nurse i kombinirat ga sa cajem ili kombinirat Sab i Nurse.......

Pitaj pedicu kako moze stvrdnut stolicu kada se izlucuje sa sljedecom stolicom iz organizma i ne talozi se nego se izbacuje u potpuno istom obliku?... bas me zanima odgovor
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 08:50   #169
Leon koristio sab simplex 3,5 mjeseca i naš NIKAD mu nije stvrdnulo stolicu.a davala mu prije svake klope.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:16   #170
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
Dakle, pretražio sam cijeli forum i nisam naišao nigdje na temu grčeva.
S obzirom da sam novi tata i nemam vremena pročitati sve topice dajte ljudi par savjeta kako djetetu ublažiti grčeve???
Ili pomoči nema?



P.S. kapi Sab simplex ne pomažu
ni mojoj nisu!

beba mora imati grčeve sto je znak da joj se formira probava i privikavanje organizma na "vanjsku" hranu - mlijeko.

Grceve mozes ublaziti nosajuci je u narucju da ti ona lezi, tepas joj malo, bilo sta cime bi joj odvratio paznju od boli, naravno bit ce dana kada ce bit crvena ko paprika i neces ju moci nikako smiriti.
ali imash chajeve od komoracha, kamilica isto zna pomoch a mozes i od doktora zatrazit kapi protiv grceva tojest "sirup".
nakon 3 mjeseca grcevi prstaju vecinom ali onda ti dolaze zubi pa si na istom

žena i ja smo jedva podnosili plač i vrisak kad ima grcheve ali izdura se i to uz dovoljno ljubavi.
ali smo i mnogo puta naisli na neprofesionalan pristup doktora pedijatra cime je bilo gadnih svadja izmejdu mene i njih.
Pogotovo kad ti dijete vristi dodjes u ambulantu na hitnu, nakon tebe dodje neki djed i doktorica kaze da udje djed da ja mogu cekati a djete vristi od bolova cijeli dan i na kraju aj sestra nas upeljala, pregleda ona dijete i propishe recept za upalu uha a uho joj nije ni prekontrolirala.
Ja kazem d je pregleda detaljno ili cu je prijaviti komisiji i doktorica dobije slom zhivaca samo zato sto sam htio kao "novi" tata da znam sta se dogadja mojem djetetu. Na kraju vozim 22 km jos da dodjem do dezurne ljekarne i gospodja na pultu se zgraza nad lijekovima koje je doktorica propisala.
Uzeo dijete sjeo u auto vozao se 20 km-h kroz ulicice bez prometa i dijete zaspalo.

Svaki put kad je imala grceve zagrijem auto, stavim je pored sebe i vozimo se do 20 km-h kroz ulice gdje nema prometa.
cak i to sa autom je najvishe puta upalilo.
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:50   #171
to smo mi radili-auto ili kolica i vozi-spas !!!
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 13:24   #172
Evo da se i ja požalim. I moja mrvica ima problema s grčevima i to skoro posli svakog obroka. Tako da me muka vata kad je moram podojiti jer znam što slijedi. Dajemo joj kapi Simplex ali ne pomaže, a i ja pijem čaj za dojilje i to ne pomaže. Sad sam kupila čaj od komorača pa ću viditi oće li joj to pomoći. Stvarno sam luda i više ne zam što da radim. Ne možemo je ni muž ni ja vše gledati kako se jadna mući. Baš se vidi kako je boli. Užas!
Jedva čekam kad će proći. Inače, sad ima 6 tjedana.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 00:07   #173
~~~~~~~~~~~~~ da grčevi što prije prođu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 17:40   #174
Evo da se javim da je kod nas došlo do promjene na bolje. Dajemo malenoj hippov čaj od komorača i čini se da djeluje. Već nekoliko dana nema grčeve. Odnosno ima ih neki put, ali to traje po niti desetak minuta i ubrzo prođu. Hvala Bogu!
I najvjerojatnije je i moj prestanak pijenja kave s mlijekom isto pomogao prestanku grčeva. Naime, onih par dana kad je imala grčeve ja sam ujtro popila bijelu kavu, tako da izgleda da je i to bilo uzrok grčeva.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 19:29   #175
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Evo da se javim da je kod nas došlo do promjene na bolje. Dajemo malenoj hippov čaj od komorača i čini se da djeluje. Već nekoliko dana nema grčeve. Odnosno ima ih neki put, ali to traje po niti desetak minuta i ubrzo prođu. Hvala Bogu!
I najvjerojatnije je i moj prestanak pijenja kave s mlijekom isto pomogao prestanku grčeva. Naime, onih par dana kad je imala grčeve ja sam ujtro popila bijelu kavu, tako da izgleda da je i to bilo uzrok grčeva.
Bravo.. mi se i dalje mučimo...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 01:09   #176
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Bravo.. mi se i dalje mučimo...
slatkice moja budi dobra malenome Frakku i ne ljuti ga i nece imati grcice!!!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:15   #177
Kapi Milicon

Moja malena je imala tako snažne grčeve da bi se plakanje pretvorilo u vrištanje od kojeg bi se ukočila i ostala bez zraka. O kapima Milicon sam pročitala tu na Forumu i odmah ih nabavila iz Trsta (kod nas ih nema), davala sam ih curici 5 dana, i više nikad nije bilo grčeva. Kapi su odlične, jer su jedino one pomogle. U dva mjeseca, koliko su grčevi trajali, probali smo mnogo toga, ali te kapi su zakon, nisu skupe, oko 12 eura.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:17   #178
Mnogo pomaže i lagana masaža leđa (u smjeru kazaljke na satu) i lagane vježbice s nogicama + masaža trbuha!!! Pročitajte ovaj podforum od početka, ja sam te vježbice tu našla prije par mjeseci.
__________________
Ivanita
Ivanita5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:18   #179
Quote:
Ivanita5 kaže: Pogledaj post
Moja malena je imala tako snažne grčeve da bi se plakanje pretvorilo u vrištanje od kojeg bi se ukočila i ostala bez zraka. O kapima Milicon sam pročitala tu na Forumu i odmah ih nabavila iz Trsta (kod nas ih nema), davala sam ih curici 5 dana, i više nikad nije bilo grčeva. Kapi su odlične, jer su jedino one pomogle. U dva mjeseca, koliko su grčevi trajali, probali smo mnogo toga, ali te kapi su zakon, nisu skupe, oko 12 eura.
Vjerovatno moj post, znam da sam pisala o njima . Nama ih nisu riješile, daleko od toga, ali su ih bar malo ublažile za razliku od drugih preparata
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 14:40   #180
Quote:
Ivanita5 kaže: Pogledaj post
Moja malena je imala tako snažne grčeve da bi se plakanje pretvorilo u vrištanje od kojeg bi se ukočila i ostala bez zraka. O kapima Milicon sam pročitala tu na Forumu i odmah ih nabavila iz Trsta (kod nas ih nema), davala sam ih curici 5 dana, i više nikad nije bilo grčeva. Kapi su odlične, jer su jedino one pomogle. U dva mjeseca, koliko su grčevi trajali, probali smo mnogo toga, ali te kapi su zakon, nisu skupe, oko 12 eura.
..i ja sam pisala o njima... nama one jedine nisu ništa pomogle...ali ama baš ništa....od svega šta sam mu davala još najbolje pomaže sab simplex... i već par dana mu dajem nurse harvey s sirup i to mu špricom štrcnem u usta i nagnem glavu pa ne može popljuvat i čini se da pomalo pomažu..prdi ko lud...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.