Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2006., 15:29   #81
Teto fiš, a Uran u 7. polju u svakom kompozitu ne donosi razvod, zar ne? (treba biti potvrda i iz natalnih karata) Može simbolizirati i nekonvencionalnost (brak bez papira?), dinamičnost, a i razdvojenost partnera ili rijetko viđanje?


U "mom" kompozitu tvori samo dva sekstila sa saturnom i merkurom u 5. polju. Označava li to trajnost veze i lakoću komunikacije (lako otvaranje tabu tema, pa ih zato nit nema)?

A kako je kao vladar 10. kuće smješten u 7., treba li smisao il karijeru veze tražiti u braku il bilo kojem partnerskom odnosu, pa može biti i poslovnom?
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2006., 15:42   #82
koliko je bitan polozaj sjevernog mjesecevog cvora ? odn. u kojem smjeru, kojem cilju ce se veza kretati ?
npr. ako bi se nasao u 5. polju, da li bi to bio najbolji moguci polozaj cvora ?

btw, ako je venera na 29° vage, jel to šta popravlja situaciju ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 14:47   #83
ufff jadna fish, svi navalili s pitanjima idem se i ja priključiti rafalu, pa kad stigneš - stigneš

dakle...možeš li napisati malo više o ovome:
Quote:
- loše je ako se Venera nalazi na 29º znaka
- zašto je to tako, malo da to obrazložiš ?
i jel dobro ako je venera na 0° bika ( i čini konjukciju s marsom - koji je na 1° istog znaka ), ali u 12. kući ?? ja sam to nekako tumačila kao da nismo predemonstrativni u javnosti oko osjećaja, a i na fiz planu, ono nema pipkanja na javnim mjestima
inače, vladar prvog polja je upravo venera, i više manje cijela veza je nekako u znaku bika : ASC dakle bik, sunce u prvom polju, venera i mars rade konjukciju u znaku bika u 12...

e da i zašto ovo:
Quote:
- loše je za vezu ukoliko su vladari 1. i 7. polja u 6, 8 ili 12. polju
12. polje pretpostavljam jer je polje ograničenja, kako kažu, i možda neki podsvjesni problemi mogu "iskrsnut" ?
ali nije mi jasno zašto 8. i 6.?

tenkju veri mač
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 15:24   #84
Quote:
fish 1968 kaže:
Što se tiče Jupitera i Saturna, ne bi bilo loše da pogledaš kako su zastupljeni u individualnim kartama, pa tek onda povezivati s kompozitom.
pretpostavljam da je ovo uputstvo za već jako vješte astrologe ili za one čiji saturn ne vuče puno ili uopće aspekata, naravno ako takav natal uopće postoji
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 15:58   #85
Vidim da ste zapeli za kompozit. Ljudi misle…ah kompozit, sada ću tu vidjeti sve što će mi se događati u vezi.

Međutim to uopće nije tako. Više konkretnih podataka se može izvući iz natalnih karata i njihovom usporedbom. To je zbog toga što kompozit predstavlja zajedničko polje i potencijale veze, a ne ukazuje na konkretne stvari.

Također mora se imati na pameti da kompozit nema vremenske i prostorne koordinate, on ne postoji u vremenu i prostoru kao što je to slučaj s natalnom kartom koja je vezana za određeni datum i mjesto. Ili da pojednostavim…horoskop odnosa možemo napraviti i za osobe s kojima vezu nikada nećemo ostvariti. Kompozit ne možemo locirati.

Treba početi od početka. Budući da je kompozit spoj dviju individua, on predstavlja život jednog odnosa. Zbog toga se kaže da kompozit oživljava početkom veze, što je predstavljeno ASC, a završava DSC.

Makar sam to već ranije napisala, još jednom važna napomena da je kompozit tek na trećem mjestu u proučavanju prirode nekog odnosa. Redosljed je slijedeći:

1. Na prvom mjestu su pojedinačne natalne karte.
2. Nakon toga usporedni aspekti natalnih karata.
3. Tek na trećem mjestu je kompozit.


Kako gledamo da li će se odnos ostvariti?

Da bi se ostvario odnos treba postojati veza između osobnih planeta iz natalne karte s planetama iz kompozita. Te veze predstavljaju mostove kojima se povezuje individua s kompozitnom kartom odnosa. Sve promjene koje se događaju individui (tranziti na natalnoj karti) se preko tih mostova reflektiraju na kompozit i na taj način ga “pune”.

Ona jedinka koja ima više jačih (egzaktnih) aspekata je nosioc veze. Ona “gura” tu vezu jer osjeća jaču potrebu za njom.

Kod proučavanja kompozita vrijede drugačija pravila, jer to nije osoba, kompozit je odnos. Navesti ću još neke pojedinosti na koje treba obratiti pažnju kada se proučava kompozit:

- Venera je primarni planet u kompozitu.

- U kompozitu najvažniju ulogu imaju planete, a nematerijalne točke kao što su osi ASC- DSC i IC-MC nemaju utjecaja na sudbinu odnosa. Također i mjesečevi čvorovi.

- Najvažniji su vladari 1. i 7. polja, pa je na početku bitno proučiti njihov položaj/aspekte koje rade.

- 7. polje govori o vezi, a Sunce i Mjesec o dobrom odnosu o braku.

- Najvažniji su naravno egzaktni aspekti.

- Od aspekata su najbitnije konjukcije.

- Planete imaju pojačano djelovanje ako se nalaze u ugaonim kućama 1. , 4. , 7. i 10.

- Planete u egzaltaciji imaju pojačano djelovanje.

- Naglašenost Marsa i Venere govori o strasnoj vezi.

- Od kuća su najbitnije 1. i 7.

- Jako je dobro ako je os ASC-DSC pripada znacima ovan-vaga.

- Položaj žene u vezi se gleda kroz Veneru i Mjesec, a muškarca kroz Sunce i Mars.

- Odnos između muških i ženskih planeta opisuje odnos između individua čiji je kompozit.

- Ako su vladari 1. i 7. polja zamijenili mjesta ljubav je naglašena.


Evo, mislim da je sasvim dosta materijala za proučavanje...ostalo ću probati odgovoriti tokom idućeg tjedna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 16:43   #86
ooo bome imam što proučavati


Quote:
fish 1968 kaže:
- Jako je dobro ako je os ASC-DSC pripada znacima ovan-vaga.
a ako je obrnuta: AC vaga s jupiterom i DC ovan s venerom?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 12:37   #87
Quote:
iluminata kaže:
Teto fiš, a Uran u 7. polju u svakom kompozitu ne donosi razvod, zar ne? (treba biti potvrda i iz natalnih karata)
Naravno da ne donosi. Astrologija i fatalizam ne idu zajedno.
Quote:
Može simbolizirati i nekonvencionalnost (brak bez papira?), dinamičnost, a i razdvojenost partnera ili rijetko viđanje?
Neki oblik nekovencionalnosti koji ima svrhu da svojoj okolini ukaže na veći stupanj slobode veze.
Uran isprobava i stavlja na kušnju uobičajeno i standardno shvaćanja braka. Time iritira vezu da bude manje konvencionalna, a više inventivnija i orginalnija….drugačija.

Obzirom da obje individue imaju naglašenu konzervativnu i konvencionalnu crtu (rak/jarac) onda ne bi bilo loše detaljnije prostudirati utjecaj Urana/vodenjaka u natalnim kartama.
Quote:
U "mom" kompozitu tvori samo dva sekstila sa saturnom i merkurom u 5. polju. Označava li to trajnost veze i lakoću komunikacije (lako otvaranje tabu tema, pa ih zato nit nema)?
Vidiš da imaš dara za aforizme.

Ali, moram opet napisati, kompozit uvijek treba promatrati kao pokazatelja svrhe odnosa, a ne konkretne stvari. Ovi aspekti Urana s Merkurom i Saturnom bi naglašavali mentalnu stimulaciju kao važnu i korisnu komponentu veze. A također logiku i razum.
Quote:
A kako je kao vladar 10. kuće smješten u 7., treba li smisao il karijeru veze tražiti u braku il bilo kojem partnerskom odnosu, pa može biti i poslovnom?
Opet ću naglasiti, možeš tako promatrati ukoliko postoje potvrde u natalnoj karti.

P.S. U kompozitu je važnije gledati gdje je smješten vladar 7. polja, nego 10.-tog.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 13:41   #88
Hvala
Vladari 7. (škorpion) su mi u 6.-oj (pluton u vagi) i u 11.-oj (mars u ovnu). Svakodnevni prijatelji

A venera (kao vladar 1.) se nalazi u 5.oj, u vagi.

Dakle, imam skoro egzaktnu opoziciju (orbis 2) venere i marsa koji se nalaze u svom sjedištu. Buni me da li je to dobro izbalansiran odnos muškog i ženskog, prijateljstva i ljubavi, ili se radi o borbi za prevlast, hod po ivici?

a venericu u konjukciji grije sunce
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 15:49   #89
http://www.astro-de-la-soul.com/comp...astrology.html
lijep sajt o pitanjima ove teme. jasno i koncizno, ali maštovito i bez fiks-ideja. vrlo lako za povezati i zapamtiti. lako štivo.
ma i sama atmosfera kojom sajt odiše will do.
iskreno, zaljubio sam se u sajt.


p.s. što je sa odnosom sunca i mjeseca u kompozitu ? je li dobro da buduu opoziciji ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 16:41   #90
Quote:
polyhymnia kaže:
ufff jadna fish, svi navalili s pitanjima idem se i ja priključiti rafalu, pa kad stigneš - stigneš
Evo, stižem...nenadano.
Quote:
dakle...možeš li napisati malo više o ovome: - zašto je to tako, malo da to obrazložiš ?
Može.
29º je posljednji stupanj znaka. Tu je znak na izmaku, to su njegovi posljednji trzaji.

Evo npr. ova konjukcija koju dolje navodiš - Marsa i Venere ukazuje na strasni susret i početak veze. A da se kojim slučajem ta konjukcija nalazi na posljednjem stupnju znaka… simbolizirala bi strast koja snažno plane i odmah se ugasi. Ono…nema se vremena raspalit’ preko znaka.
Quote:
i jel dobro ako je venera na 0° bika ( i čini konjukciju s marsom - koji je na 1° istog znaka ), ali u 12. kući ??
Dobra je ta konjukcija , a strast ima vremena da se rasplamsa kroz cijeli znak bika.
Quote:
ja sam to nekako tumačila kao da nismo predemonstrativni u javnosti oko osjećaja, a i na fiz planu, ono nema pipkanja na javnim mjestima
Može, ako potvrdu toga imaš u natalnim kartama.
Quote:
inače, vladar prvog polja je upravo venera, i više manje cijela veza je nekako u znaku bika: ASC dakle bik, sunce u prvom polju, venera i mars rade konjukciju u znaku bika u 12...
Taj ASC je dobar za vezu, a također i Venera zbog bikovske čulnosti i topline koja se polako razbuktava, a znak bika također podržava stabilnost veze. Ljubomora i posesivnost može biti naglašena.
Quote:
e da i zašto ovo: 12. polje pretpostavljam jer je polje ograničenja, kako kažu, i možda neki podsvjesni problemi mogu "iskrsnut" ?
ali nije mi jasno zašto 8. i 6.?
8. polje zbog napetih tenzija, svađa, ljubomore i naglašene posesivnosti. A 6. polje zbog objektivnih problema kao što su zdravlje ili materijalni problemi.
Quote:
tenkju veri mač
Molim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 17:57   #91
Quote:
fish 1968 kaže:
29º je posljednji stupanj znaka. Tu je znak na izmaku, to su njegovi posljednji trzaji.
ima smisla

Quote:
Može, ako potvrdu toga imaš u natalnim kartama.
hmmm nisam sigurna gdje i šta da gledam
jedino što mi pada na pamet je to da je njegov mars u ovnu ali u 12. kući, znači temperament koji je stalno pod (maničnom?) kontrolom, a moj direktan u 1. kući. znači s njegove strane je potvrda, i guess.
Quote:
8. polje zbog napetih tenzija, svađa, ljubomore i naglašene posesivnosti. A 6. polje zbog objektivnih problema kao što su zdravlje ili materijalni problemi.
aha, da da osmo polje je polje škorpiona, to mi je trebalo bit logično. kužim, thanks
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 20:31   #92
ok, ovo mi se ne sviđa usporedih malo natalne s kompozitom i ispada da ja imam dost aspekata s kompoiztom a iz njegove natalne je samo venera povezana, radi trigon s kompozitnim mjesecom, ali s orbisom od 3°.

kaj to znači da je osoba nosioc veze ? meni se to ne sviđa ja ne želim biti nosioc veze mislim, jel to ima veze sa početkom veze ili vezom uopće ? jer, ok, ja jesam stvari malčice inicirala ali neću ja tu bit jedina aktivna a on neki pasivac

kaj to znači nosioc veze ?!

fakat sam jadna
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 20:55   #93
iz mog trenutnog iskustva (imam masu bitnih aspekata sa kompozitom i u sinastriji, za razliku od nje) mogu reći da sam ja taj kojemu je više stalo. daklem ... za mene je veza značajna, za nju ne toliko.

eto. moje iskustvo. neravnoteža.

cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:02   #94
što bi značio neptun u 12. kući kompozita ?

u konjukciji je sa mojom venerom. pretpostavljam da to nosi iluzije, kao prvo za mene u pogledu ljubavi a generalno, za vezu - skrivene iluzije (pa ih se ne može prepoznati; čekaju iz zasjede).
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 21:02   #95
Quote:
cici mici kaže:
iz mog trenutnog iskustva (imam masu bitnih aspekata sa kompozitom i u sinastriji, za razliku od nje) mogu reći da sam ja taj kojemu je više stalo. daklem ... za mene je veza značajna, za nju ne toliko.

eto. moje iskustvo. neravnoteža.

al ovdje nije takva situacija jedino je logično to sa iniciranjem veze. ali dalje..ne.
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:19   #96
Quote:
cici mici kaže:
koliko je bitan polozaj sjevernog mjesecevog cvora ? odn. u kojem smjeru, kojem cilju ce se veza kretati ?
npr. ako bi se nasao u 5. polju, da li bi to bio najbolji moguci polozaj cvora ?

btw, ako je venera na 29° vage, jel to šta popravlja situaciju ?
Mislim da sam na ovo pitanje odgovorila "usput", kroz nekoliko zadnjih postova. Ako nisam..javi.
Quote:
cici mici kaže:
p.s. što je sa odnosom sunca i mjeseca u kompozitu ? je li dobro da buduu opoziciji ?
Pogledaj kakav je status Sunca i Mjeseca (sjediše, egzil, ushit ili pad).
Quote:
cici mici kaže:
što bi značio neptun u 12. kući kompozita ?

u konjukciji je sa mojom venerom. pretpostavljam da to nosi iluzije, kao prvo za mene u pogledu ljubavi a generalno, za vezu - skrivene iluzije (pa ih se ne može prepoznati; čekaju iz zasjede).
Kompozit ne donosi "za tebe" ili "za nju", on kao što znaš predstavlja vašu vezu. Pa bi Neptun u 12. polju ukazivao na nejasnoće u vezi...vezu u kojoj igra gluhih telefona nije rijetka pojava.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 11.12.2006. at 11:51.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:21   #97
Quote:
elala kaže:
pretpostavljam da je ovo uputstvo za već jako vješte astrologe ili za one čiji saturn ne vuče puno ili uopće aspekata, naravno ako takav natal uopće postoji
Ne, mislila sam za sve natalne karte.
Quote:
elala kaže:
a ako je obrnuta: AC vaga s jupiterom i DC ovan s venerom?
Praksa je pokazala da je obrnuta situacija još bolja. Naime, podznak vage je prirodno vezan za partnerstvo.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:31   #98
Quote:
iluminata kaže:
Hvala
Vladari 7. (škorpion) su mi u 6.-oj (pluton u vagi) i u 11.-oj (mars u ovnu). Svakodnevni prijatelji

A venera (kao vladar 1.) se nalazi u 5.oj, u vagi.

Dakle, imam skoro egzaktnu opoziciju (orbis 2) venere i marsa koji se nalaze u svom sjedištu. Buni me da li je to dobro izbalansiran odnos muškog i ženskog, prijateljstva i ljubavi, ili se radi o borbi za prevlast, hod po ivici?

a venericu u konjukciji grije sunce
Iz ovoga što si napisala izgleda kao zdravo poticajni muško – ženski odnos, jer su oba znaka u svom sjedištu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:33   #99
Prijedlog :

Gledam već neko vrijeme kako se razvija topic. Primjetila sam da je većina posljednjih pitanja vezana za kompozit.
To je kao da se kuća radi od krova. Evo zašto:

1. Odgovori vezani za kompozit nemaju previše smisla ukoliko osoba nema ispred sebe obje natalne karte i kompozitnu...istovremeno (kao što je to ovdje slučaj).
To je zbog toga što upravo te natalne karte direktno utječu na odgovor u vezi kompozitne karte.

2. Treba imati dosta astrološke prakse da bi se tumačio kompozit.

Stoga je prijedlog da pitanja budu usmjerena na usporedne aspekte i njihova značenja. Dobrim razumjevanjem usporednih odnosa između dvije natalne karte i kompozitna pitanja sjednu na svoje mjesto.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 11:52   #100
Quote:
fish 1968 kaže:
Prijedlog

može, al nas moraš uputit kako povezivati "stvari" na primjerima nekim
iluminata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.