Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 02:02   #2501
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Fizikalno nemoguće da iskusiš tako nešto. To bi naime značilo da su zakoni gravitacije prestali djelovati ili da su počeli djelovati na drugačiji način. Da se to dogodi najmanja bi ti briga bila što sunce izlazi na zapadu, tj. ne bi ni došao do toga da se brineš o tome jer ne bi doživio taj trenutak.
Jesi li siguran da je to nemoguce? Sta ako bi se promijenio smijer rotacije Zemlje?
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 10:46   #2502
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post

cut

Na koga se odnosi: "Boravit ce s vama i bit cete svjedocima novih vremena" ?
Ako je neko tada (`87) imao 50 godina, sada verovatno vise nije ziv.
A oni koji su tada imali nekoliko godina,tek rođeni ili samo 20 itd???
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 20:58   #2503
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da je to nemoguce? Sta ako bi se promijenio smijer rotacije Zemlje?
AFAIK da bi se promijenio smjer rotacije, morao bi nas pogoditi neki gadan asteroid nakon kojeg bi Zemlja ličila na rastopljenu gromadu
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 09:53   #2504
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
A oni koji su tada imali nekoliko godina,tek rođeni ili samo 20 itd???
Onda se opet radi o jos jednoj od prorockih nepreciznosti.
Tacna izjava bi onda trebala glasiti "Boravit ce s nekima od vas koji su tek rodjeni, ili mladji (pod uslovom da ne umru barem u narednih 24 godine koje su do sada prosle!) i bit cete (vi mladji) svjedocima novih vremena".
Najkasnije za 70-80 godina ce svi, koji dolaze u mogucu grupu biti mrtvi, ali na zalost ni ti ni ja, necemo biti ovde na forumu da potvrdimo netocnost tog prorokovanja.
PS
Valjda se podrazumeva da navedena recenica nije izgovorena bebama, jer je one ne bi ni shvatile tada.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 10:38   #2505
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Onda se opet radi o jos jednoj od prorockih nepreciznosti.
Tacna izjava bi onda trebala glasiti "Boravit ce s nekima od vas koji su tek rodjeni, ili mladji (pod uslovom da ne umru barem u narednih 24 godine koje su do sada prosle!) i bit cete (vi mladji) svjedocima novih vremena".
Najkasnije za 70-80 godina ce svi, koji dolaze u mogucu grupu biti mrtvi, ali na zalost ni ti ni ja, necemo biti ovde na forumu da potvrdimo netocnost tog prorokovanja.
PS
Valjda se podrazumeva da navedena recenica nije izgovorena bebama, jer je one ne bi ni shvatile tada.


...nažalost,ne bebama,ali onima koji žele biti obmanuti,a njih je bilo i biti će!

Misliš li da je razčlanjivanje netočnosti proricanja,(obzirom da je teško bilo koga razuvjeriti u nešto što želi vjerovati,bez obzira po kojoj osnovi) uspješno????
Pa kao što si i sam rekao,nas oboje neće biti,a oni iza nas će opet imati svoje proricatelje...koji će "točno znati" trenutak u kojem će se odigrati propast svijeta...
a onda jednog lijepog i nepredviđenog dana...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 21:23   #2506
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


...nažalost,ne bebama,ali onima koji žele biti obmanuti,a njih je bilo i biti će!

Misliš li da je razčlanjivanje netočnosti proricanja,(obzirom da je teško bilo koga razuvjeriti u nešto što želi vjerovati,bez obzira po kojoj osnovi) uspješno????
Pa kao što si i sam rekao,nas oboje neće biti,a oni iza nas će opet imati svoje proricatelje...koji će "točno znati" trenutak u kojem će se odigrati propast svijeta...
a onda jednog lijepog i nepredviđenog dana...
A mozda ce biti i noc ? A mozda su u sumi ?

U pravu si glede zelje da se veruje. Mozda pak postoji par onih koji su ni tamo, ni vamo, pa ih mozda neki povijesni podaci nateraju da razmisle.

Osim toga interesantno mi je gledati zasto i kako se ta "zelja za vjerovanjem" razvija (ovde specificno mislim na vjerovanje, da ce uskoro nekakav teoloski uvjetovani kraj svijeta). Koji su joj uzroci, delovanje, cilj.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:20   #2507
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


a onda jednog lijepog i nepredviđenog dana...
Samo jedan mali komentar, nemojte shvatiti kao prijetnju iako moze tako zvucati.

Nece taj dan biti ni malo lijep, cak ni dobrim vjernicima. Svi ce se dobro zabrinuti za svoju sudbinu kad budu prozivljeni i okupe se pred Stvoriteljem.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:56   #2508
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da je to nemoguce? Sta ako bi se promijenio smijer rotacije Zemlje?
Da, nemoguće na način na koji ti govoriš da bi se trebalo dogoditi. Kretanje zemlje kroz svemir, njena rotacija, brzina, nagnutost (koja se btw mijenja, tu se zemlja ponaša kao neki veliki zvrk, ali na svemirsko-vremenskoj skali gledajući) su sve kategorije koje se mogu izračunati, i to vrlo točno. Da bi zemlja promijenila rotacija trebala bi se dogoditi neka ogromna svemirska katastrofa koja bi joj sasvim promijenila položaj - vjerovatno bi se i dalo izračunati što bi to trebalo biti da zemlja promijeni rotaciju. a vjeruj mi, u tom slučaju bi ti najmanje bilo važno gdje sunce izlazi, ne bi to doživio. Simple as that, čista matematika.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 20:00   #2509
Po znamenitim proročanstvima sv. Malahija ovo bi bio zadnji papa.

http://en.wikipedia.org/wiki/Prophecies_of_St_Malachy

Smatram da bi to valjalo spomenuti na ovoj vrlo čitanoj temi - tko zna, ako su proročanstva istinita, možda ćemo biti svjedoci jednog vrlo značajnog doba( a i svim dežurnim prognostičarima kraja vremena, na ovoj temi posebno i gorljivo aktivnima, neće biti uzalud trud )
Lajoš55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:49   #2510
kad sam bio mlađi,ja mislio bog je stvorio žene nama muškarcima za kušnju.sad kad sam stariji vidim da ih ima sva sila koje i nisu baš neka kušnja.da se kaže da je stvorio nas muške ženama na kušnju ni to ne stoji.stoji brate da smo svi svima na kušnju,samo to neki neće sebi da priznaju.i ja sam mislio to jest vjerovao da je bog prvo stvorio muškog čovjeka,al kad sam shvatio da mu je stavio sise na prsa onda sam skužio da se bog nebi tako zahebo nego da je ipak prvo stvorio ženu,ha,izgleda sebi na kušnju.e,košto to u životu biva,izgustiro ju je bog pa sad kad se navukla,moro joj je stvoriti zamjenu za sebe.pa eto mi muški smo božja zamjena.ja mislim da je bogu žena ipak ostala milija od nas muških,pošto je sa ženom uživao a mi mu dođemo kao nusproizvod pa bi se tako i trebali ponašati prema ženama,lako moguće da nam žene budu i tužioci i sudije.ako nam žene budu sudile po djelima onda smo gadno nagrabusili,nit smi im davali koliko bi htjele i mogle a uzimali smo više nego što smo zasluživali.neće one žaliti ni svoj rod samo da nas spale za naše grijehe.oni što preteknu ni nisu bili neki muškarci,neću sad lajati ovdje nego ajmo reć to su .izde izdajničke,ulaguju se ženama a niš koristi su im samo da sebe sačuvaju.dal će nas spržiti muški rod(nibiru),ženski rod(kometa) ili srednji rod(sunce) svejedno nam je.sprženi ćemo biti kad tad,tako je prošla i venera,tako će proći i mars,iako svejedno nam je hoćemo li se posmrzavati kao što su i marsovci.novo vrijeme nosi novo doba,ja nisam konzervativac,da vidimo što će to biti ovaj tjedan,jesmo li blizu,jesmo li na kraju puta,jel ogledalo tu iza ćoška.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 19:14   #2511
Ako se itko sjeća, do prije nekih 2 i po mjeseca stajao je na ovom topicu moj post gdje sam žestoko i neopravdano ocrnjivao rad g.Raymonda Aguilere i njegov sajt www.prophecy.org . Ako se itko sjeća toga - samo bih rekao da u potpunosti povlačim sve što sam napisao. Tad sam bio pod utjecajem onih popularnih teorija o masonima i reptilima, te sam, mislivši da je g. Raymond jedan od njih() odmah nepromišljeno krenuo u njegovo blaćenje.
Jako sam ga 'rafinirano' i tračerski krenuo ocrnjivati i ogovarati, pa evo sad se ispričavam za sve to.
Lajoš55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 01:17   #2512
smak svijesti, a ne smak svijeta
peruana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 23:00   #2513
Od zadnjeg upisa na ovoj temi prošlo je više od 5 godina,a tema započela pred 15 g.
Za to vrijeme promijenilo se na svjetskoj pozornici toliko toga,da bi bilo preopširno opisivati,tek ću spomenuti učestalo : ratovi,nove vrste bolesti,pojavljivanje onih koje su već smatrane istrijebljinima,potresi,vulkanske erupcije,klimatski poremečaji,porast međuljudske netrpeljivosti,sve učestalija ubojstva među najbližima itd

Zanima me mišljenje vjernika,poznavatelja Biblije,osobito Otkrivenja.
Ne želim raspravljati o tome ima li ili nema Boga,već što vjernici na osnovi Otkrivenja,misle gdje smo sada?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2018., 23:42   #2514
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Od zadnjeg upisa na ovoj temi prošlo je više od 5 godina,a tema započela pred 15 g.
Za to vrijeme promijenilo se na svjetskoj pozornici toliko toga,da bi bilo preopširno opisivati,tek ću spomenuti učestalo : ratovi,nove vrste bolesti,pojavljivanje onih koje su već smatrane istrijebljinima,potresi,vulkanske erupcije,klimatski poremečaji,porast međuljudske netrpeljivosti,sve učestalija ubojstva među najbližima itd

Zanima me mišljenje vjernika,poznavatelja Biblije,osobito Otkrivenja.
Ne želim raspravljati o tome ima li ili nema Boga,već što vjernici na osnovi Otkrivenja,misle gdje smo sada?
Ova dva posta su dovoljan odgovor... i kad su napisani i danas.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Treba ovde drugari moji reci nesto kratko i jasno u par rijeci. Kada ce sta biti i u kome vremenu, to toliko nije nuzno ni znati a nema ni svrhe jel ionako ljudska dusa mora proci svoju katarzu a samo ona zna nacin kako ce se pripremiti za nadolazeci cin. Gubimo vrijeme cekajuci datum, treba pod hitno ovog casa, sada, mjenjati sebe na bolje i okanuti se corava posla. To i jeste cilj necastivoga da se ljudi zbune i na pogresan nacin pokusaju docekaju Gospoda. To izgleda nece biti ni priblizno onako kako mi pisemo ovdje, jer smatram da ce se taj događaj odvijati paralelno kroz duhovnu formu u svakom bicu, pojedincu ove planete. Svi ce moci, ponaosob, spoznati dolazak Cara Nebesnoga i Angela Bozjih u dusama nasim. Ali koliko ce nas ostati do tog trenutka....
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Hoće li doći ? hoće! kada ?ko će to znati !možda uskoro !ali širok je to pojam ...istina je da ovaj svijet i ljudi uništavaju sami sebe ,što duhovno (tu se ljudi najviše gube )što uništavanjem svega i sviju oko sebe ,svi smo napeti ,nervozni ,razdražljivi ..itd ,priroda nas opominje a mi je uništavamo ,jednom će ona uzvratiti udarac i to kako jak .Hoćemo li mi biti ta generacija koja će dočekati taj dolazak ,ko može znati ?ali ni to me nebi čudilo ...Jaaa se ne bojim ,niti opterećujem sa time ...živim tako kao da će doći već sutra mislim nastojim ,koliko sam uspješna On će odlučiti ...a to što će kazniti svako ljudsko zlo ,pa šta je tu čudno ...sve nam je rečeno i vidim da su svi na ovom forumu upućeni u Isusove riječi i djela ,ko koliko do toga drži to je njegova stvar ,uglavnom ,nećemo moći reći "AJME NISMO ZNALI "...znali smo ,znali i znamo sve znamo ...izaberimo onda svako svoj put pa kako nam bude ...izabrala sam slijediti Krista i sigurna sam da ne griješim ,bar što se toga tiče
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 00:02   #2515
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Od zadnjeg upisa na ovoj temi prošlo je više od 5 godina,a tema započela pred 15 g.
Za to vrijeme promijenilo se na svjetskoj pozornici toliko toga,da bi bilo preopširno opisivati,tek ću spomenuti učestalo : ratovi,nove vrste bolesti,pojavljivanje onih koje su već smatrane istrijebljinima,potresi,vulkanske erupcije,klimatski poremečaji,porast međuljudske netrpeljivosti,sve učestalija ubojstva među najbližima itd

Zanima me mišljenje vjernika,poznavatelja Biblije,osobito Otkrivenja.
Ne želim raspravljati o tome ima li ili nema Boga,već što vjernici na osnovi Otkrivenja,misle gdje smo sada?
Tebi bi prije bilo do sudbinskih dogodovština, i zato evo ti ena...

Dva ljeta za redom drugima u kuće uletavaju kojekakvi bupci a kod mene doma sve samo bubamare, i kad rekoh frendicama, oduševiše se, rekoše bubamare su gost sreće... na što im ja (ne znam zašto) odvratih nema meni sreće do bube martina... jer ako taj bubac naiđe mene će se poslušati bolje.
Bila sam se samo našalila, kadli ono ove godine mi doma... Bubac znanja a ovisno kako koje kada čije sreće.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 09:37   #2516
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ova dva posta su dovoljan odgovor... i kad su napisani i danas.
Jesu li?

Što je s onima koji su tek malo vremena na ovom svijetu,koji ne znaju puno ili ništa,zar su isti već unaprijed osuđeni?
Bi li to značilo da se rađaju generacije ljudi ili duša,koje su već zavedene u utrobi majki i na pogrešnom putu uslijed neznanja?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 10:56   #2517
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Što je s onima koji su tek malo vremena na ovom svijetu,koji ne znaju puno ili ništa,zar su isti već unaprijed osuđeni?
Bi li to značilo da se rađaju generacije ljudi ili duša,koje su već zavedene u utrobi majki i na pogrešnom putu uslijed neznanja?
ljudi = duše

Pun pogodak, amary, tu se nema zamjerke.

No ali...
kako već biva zamjeriti će se (tj. barem će neki ovdje) kad se veli da se o 'opstanku' zna malo toga i da su djeca najosjetljivija tema... dakako dok je govora o npr. Potopu (sudnji dan, smak svijeta, u ono vrijeme) pri kojem valjda iliti moralo je biti i djece... koja su završila gdje?, znajući da ih u Noinoj arki nije bilo.

Ta činjenica svakako ne priča o 'ljudi su zavedeni još u majčinoj utrobi', ili bi se moglo al to onda puka isprazna filozofija zastrašivanja svijeta još prije samog smaka svijeta, jelte.


Što je rekao Bog? (pitanje na koje se malo tko obazire)
ON reče ljudima "učite djecu putem kojim sam rekao", ali roditelji nepokorni pa onda i djecu nauče nepokornosti. Jesu li sad i djeca kriva? Hm hm, pogodi šta je tu na stvari.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 22:29   #2518
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Jesu li?

Što je s onima koji su tek malo vremena na ovom svijetu,koji ne znaju puno ili ništa,zar su isti već unaprijed osuđeni?
Bi li to značilo da se rađaju generacije ljudi ili duša,koje su već zavedene u utrobi majki i na pogrešnom putu uslijed neznanja?
Nema govora o osudi unaprijed...

Nego, spomenula si razne katastrofe ovih nekoliko godina. Ne smatram da na temelju njih možemo i trebamo nagađati koliko smo blizu Apokalipsi.

Mi smo poput mrava koji pokušava iz svoje perspektive procijeniti gdje se nalazi prilikom prelaska planine... bliže podnožju, na sredini uspona ili na vrhu... i to na temelju trenutnog osjećaja uspinjanja ili silaska na nekom kamenčiću koji mu se našao na putu.

Ima ih koji se usuđuju praviti prognoze, pune pesimizma ili optimizma... među ove druge spada npr. Steven Pinker, čiju sam najnoviju knjigu "Enlightenment now" htio pročitati, ali imam sve manje volje... na osnovi kritika koje sam pročitao.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2018., 23:02   #2519
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Nema govora o osudi unaprijed...

Nego, spomenula si razne katastrofe ovih nekoliko godina. Ne smatram da na temelju njih možemo i trebamo nagađati koliko smo blizu Apokalipsi.

Mi smo poput mrava koji pokušava iz svoje perspektive procijeniti gdje se nalazi prilikom prelaska planine... bliže podnožju, na sredini uspona ili na vrhu... i to na temelju trenutnog osjećaja uspinjanja ili silaska na nekom kamenčiću koji mu se našao na putu.

Ima ih koji se usuđuju praviti prognoze, pune pesimizma ili optimizma... među ove druge spada npr. Steven Pinker, čiju sam najnoviju knjigu "Enlightenment now" htio pročitati, ali imam sve manje volje... na osnovi kritika koje sam pročitao.
Knjige piše svijet, a Bog je preko Sina rekao samo jednu naznaku :

"Ova dobra vijest o kraljevstvu propovijedat će se po cijeloj nastanjenoj zemlji za svjedočanstvo svim narodima; i tada će doći kraj."
Matej 24:14


I zapazite, čitava planeta je čula o i onda što mislite koliko je još vremena preostalo...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2018., 13:52   #2520
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Mi smo poput mrava koji pokušava iz svoje perspektive procijeniti gdje se nalazi prilikom prelaska planine... bliže podnožju, na sredini uspona ili na vrhu... i to na temelju trenutnog osjećaja uspinjanja ili silaska na nekom kamenčiću koji mu se našao na putu.
To je to.

Možemo pokušati dati dijagnozu i postaviti se negdje na "vremensku crtu" ali ne znamo ništa sa sigurnošću. Bilo je već i uspona i padova svjetskih civilizacija, i ovo je jedan od njih.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.