Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2007., 00:09   #81
eh, stipe, pozdrav: i ja imam mars u ovnu u 12. kući, ali odmah blizu ascendenta...tako da je skoro pa u konjukciji s asc, ali ipak još uvijek u 12. kući.

inače, i ja sam blizanka, betiboop .

ovako: ja sam blizanka, asc u ovnu, mjesec u lavu. imam konjukciju sunca i venere (u blizancima) u 2. kući... i konjukciju mjeseca i urana u lavu u 5. kući...
možete mi vi znalice nešto reći o tome?

šta bi značila konjukcija mjeseca i urana u 5. kući (lav)...i to mi je u trigonalu s marsom iz ovna. i u trigonalu s asc u ovnu.

konjukcija sunce-venera (u blizancu) u 2. kući?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:55   #82
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
evo ja bas svom starom opet gledala horoskop mada nisam sigurna bas za vrijeme rodjenja. pluton mu je jedino na IC-u i to je sve. isto tiranin. to objasnjavam time da ima cak 6 planeta u 5. kuci, sve redom u djevici. ima po mome urana u 1. mjesec mu pati kao apex T-kvadrata u vagi u 6. kuci. njegove navike i potrebe su zakon, oko toga se sve vrti, ko da je neko novorodjence, ma sta novorodjence, to je nista prema njemu. to sve jer je imao otkacenu mater kojoj je vise bilo vazno ici okolo, pametovati i mliti nego se brinuti o domu i obitelji. kuca bez ljubavi, vecinom svadje oko gluposti. razvio mizoginiju valjda zato jer mu mater nije zadovoljavala njegove potrebe dok je bio dijete. ma u biti mater mu je isto mizogin, ona je bila napredna i pametna zenska za ono vrime i nije se u dusi mogla uklopiti u tradicionalnu zensku ulogu pa je mrzila sebe sto je zensko i smatrala je taj dio sebe manje vrijednim. to je valjda bilo usadjeno u familji. a otac mu je isto bio tiranin mada se ovaj razvio u veceg. tata mi nema konjukciju sunca i plutona nego sunca i jupitera! u 5. sve navedeno znaci da ima gorih pacijenata od sunce pluton tipova
Evo, opet potpuno isto. Odnos mog oca s njegovom majkom je bio točno takav kako ti opisuješ na primjeru svoje obitelji. Ona je mrtva već skoro 15 godina ali se on i dalje ne može riješiti podsvjesnih problema koje mu je ona ostavila u naslijeđe. Primjećujem međutim jednu razliku, a to je da je njegov otac bio divan pa sam se ja često pitala kako to da se on pretvorio u takvog luđaka. Stvar je bila u materi. Nisam toliko proučavala njegov horoskop jer ne zna točan sat rođenja, u rodnom listu mu piše da je rođen rano ujutro a baba je tvrdila da je rođen popodne. Sad, tko je tu lud!?
Tako da mu za asc nisam sigurna i jasno nemam cijeli raspored kuća.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:06   #83
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post


onda si i ti isto plutonac kad ti je pluton na mc-u. welcome!

ne se bojati tranzita! nisu uvijek jednako teski, neki saturnovi tranziti donose nagrade, prilike za dokazivanje. to sve ovisi o tebi, sto radis i gradis, u kojim iluzijama zivis, koje rusis.....

veze ti jesu bolna tocka. moras prvo razumjeti tu opoziciju mjeseca i saturna, na sto se to u tvom zivotu odnosi, odakle dolazi taj negativitet, strahovi, emocionalne blokade i tezina jer se to odrazava na veze u koje ulazis a na neki si nacin dosta ovisna o njima. kad je apex T-kvadrata u 7. onda je rjesenje u 1., u oslanjanju na vlastite snage, izgradjivanje i jacanje vlastitog identiteta a pogotovo kad je u pitanju takva venera jer onda identitet pati i zbog toga sto se ne volis dovoljno i ne cijenis. partner koji bi ti ozivio 1. kucu bi ti jako pomogao u tome. ali moras to i sama, aktivirati vise 1. kucu. i razumjeti mjesec saturn opoziciju.

Nije vrh T-kvadrata u 7 nego u 5 kući (tamo gdje je Venera). Onda je pretpostavljam rješenje u 9 ili se varam?

Teško je razumjeti opoziciju mjesec i saturna (i sestra mi ima isti taj aspekt, ali njena natalna karta je nažalost prepuna kvadrata sa svim najgorim planetama, to trebaš viditi!). Za nas dvije je to nešto što vuče korijene iz najranije dobi. Istina je da su mi veze bolna točka, emocionalne blokade, nemogućnost opuštanja, a kamoli uspostavljanja potpune bliskosti s nekom osobom. To još nisam uspjela postići s nikim (ne mislim pritom samo na veze). Imam problem negdje u podsvijesti i još se borim pokušavajući pronaći njegovo rješenje. I shit, baš nije na vidiku
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:12   #84
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
a propos naseg famoznog aspekta, sunce pluton, brat dobio konjukciju i postao tatin klon i ima problema sa zenama jer ga malokoja takvoga trpi. ja sam dobila trigon i nastojim uzeti od starog samo dobre stvari. na kraju mi drago sto se sa mnom nisu previse bavili, iako zbog toga imam sunce opozicija neptun
I ja imam Sunce i Neptun u opoziciji. I nisi jedina koju su lemali..
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:16   #85
vidim da drakulj piše o opoziciji mjeseca i neptuna kod njene sestre...cure, možete mi nešto reći o opoziciji venere i saturna kod muškaraca? točnije: tip s konjukcijom sunca i venere (u raku) u opoziciji na saturn...isti tip ima i konjukciju mjeseca i neptuna u škorpionu. možete mi nešto reći o tome?
kaj mislite, kaj je njemu u glavi?
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:23   #86
E da, kako to da nitko ne spominje kvadrat Mars Saturn koji po astrološkim knjigama spada u aspekte s najnegativnijim djelovanjem? To mi je imao bivši dečko a i neki članovi obitelji.

Što se tiče aspekata s Uranom, Sunce ga ne aspektira ali mi je Mars u Biku u opoziciji s retrogradnim Uranom u škorpionu. Mislim da je to isto dosta jak aspekt, iako se ovdje Mars nalazi u mjestu svog egzila.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:28   #87
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
E da, kako to da nitko ne spominje kvadrat Mars Saturn koji po astrološkim knjigama spada u aspekte s najnegativnijim djelovanjem? To mi je imao bivši dečko a i neki članovi obitelji.

da, to je jako težak aspekt. uvijek budu neke jako teške stvari u obitelji, velike teškoće i puno trauma zbog toga.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 09:21   #88
S.C. kad si mi objašnjavala konjunkciju Venere i Marsa pitala si me u kojoj su kući, pa da ti kažem: u 3. kući. Već sam napisala, mene više brine što je ta konjunkcija u kvadratu s Mjesecom i opoziciji s Jupiterom. Jer poprilično sam zeznuta osoba kad su emocije u pitanju. Sama sebi sam zeznuta.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:46   #89
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post

12. polje 12. polje povezano je sa znakom Riba – dvije ribe koje plivaju u suprotnim pravcima, sto predstavlja temeljnu dilemu covjeka: teznja za prosirenjem preko vlastitih granica uz napustanje osjecaja odvojenosti od drugih, ali istovremeno i strah od dezintegracije i gubitka samoga sebe.

12. polje je polje rastvaranja, rjesavanja stvari sa samim sobom, suocavanja i prozimanja misli i promatranja.
12. kuca je podrucje ucenja na najdubljoj razini, a rezultira razvojem svijesti.

jel bi mi mogla objasniti konjukciju sunca i asc u 12. u lavu?
sunce mi je na 6., a asc počinje na 10. stupnju ako ti to išta pomaže.
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:18   #90
haj astrid !

zanimljivo ovo što pišeš za kvadrat sunce-pluton vezano uz glazbu. moj stari kao što znamo ima taj kvadrat i da, talent za glazbu, dok je bio na faksu je držao satove gitare (kaže da je tad bio najbogatiji u životu), gutao puno puno glazbe ali ga je njegov tata prisilio da upiše strojarstvo koje nikako nije htio upisati ali jeipak na kraju morao pa je nekako zapustio taj svoj talent. vratio mu se tek prije nekakvih 10-15 godina, tada je obnovio sviranje gitare, malo se prisjetio klavira i počeo pisati pjesme. (pisao je poeziju dok je bio mlađi ali je i to zapustio.) sad piše i glazbu i stihove, ima doma mali privatni studio.

ja sam od njega naslijedila talent za glazbu i jako dobar sluh koji se utoliko više razvio jer sam odrasla uz klavir i gitaru, stari me skužio dok sam imala 4 godine pa smo tulili božićne pjesme tako mi je malo po malo glas poprimio svojstva instrumenta. ja isto sviram klavir, isto naturščik, nikakvog obrazovanja iako razmišljam o tom da nešto napravim na tom polju.
ali mislim da moj talent za pjevanje dolazi iz podznaka bika. no opet, valjda mora biti više aspekata tog jer je glazba jedna od najbitnijih načina izražavanja u mom životu, pa...

betiboop, ovo što pišeš o svom ocu, o potrebama novorođenčeta, mizoginiji i majci koja nije zadovoljavala potrebe ---> moj dida. u potpunosti. mama ga je odgajala da sluša, batine su bile normalni način ophođenja, on se razvio u jednu dobroćudnu osobu, ali teškog kompleksaša koji je liječio frustracije na ženi i djeci, a svugdje drugdje bio marljivi radnik. nikad nije uspio razviti normalan odnos prema autoritetu (valjda jer mu je stara bila hitler) i uvijek bi šutio i slušao, a ponekad bi mu prekipilo pa bi blebnuo pa se tako uspio zavadit s nekim ljudima ondašnjeg sistema, i pokupio batina par puta. sad to priča s ponosom

što se aspekata tiče, dida ima: sunce u kvadratu s jupiterom i uranom
tako da možda tu ima neka fora s jupiterom, ali ne znam kako da to objasnim budem pročačkala po netu pa možda naiđem na neš...
i da, tu je taj kvadrat uran - dida odgovara opisu tog aspekta by astrid, tak da...

a što se tiče majke, pogledala sam IC - njegov vladar je venera koja radi veliki kvadrat: kvadrate s ASC i plutonom i opoziciju s kironom...jadan dida.

inače, zanimljiv mi je kiron, i to u godišnjem ritmu - kad mi sunce prelazi preko njega
zna li netko o kironu, njegovoj ulozi u natalu: znakovima, aspektima, kućama... ja znam nešto ovlaš i otprilike no ako je netko pametniji mogli bi čak i otvoriti topic o njemu ? kaj kažete ženske ??
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:22   #91
Quote:
Drakulj kaže: Pogledaj post
......Nisam toliko proučavala njegov horoskop jer ne zna točan sat rođenja, u rodnom listu mu piše da je rođen rano ujutro a baba je tvrdila da je rođen popodne. Sad, tko je tu lud!?
Tako da mu za asc nisam sigurna i jasno nemam cijeli raspored kuća.
slušaj babu, jer nekad nisu upisivali točan datum rođenja a kamoli vrijeme
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 16:33   #92
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kod tebe je Mars u svom sjedistu, a Venera na mjestu svog izgona – sto znaci da ne ispoljava bas u punom sjaju sve svoje karakteristike nego vise poprima one od znaka u kojem se nalazi (Ovan), njemu se prilagodjava.
Dakle, kod tebe prevladava ta marsovska strana, ona nadjacava njeznu venerinu prirodu. Sto i vise prilici jednoj muskoj osobi.
Jer Ovan jest muski znak, snazan, silovit, energican, direktan, odlucan, borben, seksualan. (Mogao si staviti cijelu kartu.)

Misliš na cijelu natalnu?
Mogu ti stavit, naravno.
http://astro.cafeastrology.com/cgi-b...roatia&lang=en

Ono kaj upada u oči su sinergije (koje se u astrologiji zovu na drugačije načine i nisu baš tipične sinergije) i međudjelovanja.

Generalno u par crta -
Prvo mi veli za Sunce, pa za podznak, pa još Mars i Veneru (sve ovan).
Pa mi veli za to u kojim su kućama.
Pa i za odnose između njihovih poklapanja.
I onda još za Jupiter i Saturn i na koji način oni još daju svoj plašt preko svega toga.

Vrlo zanimljivo i, mada nisam baš sklon o tome tako pričati, apsolutno točno je manje više sve.


A ako se horoskopi mogu nazivati "boljima" i "lošijima" po tome kako bi te neke zvijezde obilježile i što bi ti već rođenjem dale, moj je fakat pre-je-ben!
Ja si ono kaj sam ti linkao čitam s osmjehom od uha do uha! Sve nešto "svi te vole, svima si duhovit, čekaju na red da te upoznaju..." haha


Quote:
...... Karakterizira ju impulzivan pristup ljubavi, idealiziranje i sklonost trazenju izvana onoga sto jedino moze naci iznutra.
...
Mars je pak u svom sjedistu, i trebao bi doci do izrazaja gotovo u punom svom sjaju (ipak je u 12. kuci sto je dosta veliko ogranicenje za tu silovitost).
Mars u Ovnu djeluje brzo, snazno, iznutra prema van, bez obzira na okolinu i posljedice. Ne nedostaju mu zanosa, hrabrosti, ambicije, impulzivnosti, kao niti agresije i nestrpljivosti.
Uvijek je spreman na nova iskustva, dapace, zeljan ih je uvijek, s preprekama se suocava direktno i bez zadrske, a snazne seksualne porive takodjer izrazava impulzivno i samouvjereno.
Ukazuje na muzevnost, snagu karaktera, ali i potrebu za cestim promjenama zbog vlastite nemirne prirode.
No u tvom slucaju, Mars u 12. kuci predstavlja tvoj unutarnji aspekt "borbe" i na neki nacin dokazivanja sebi samome.

Dakle, konjunkcija bi znacila da osoba voli zanos i akciju, otvoreno i s puno zelje pokazuje sto joj treba i sto zeli, ne stidi se niti ustrucava uzeti ono sto pozeli, zraci snaznim, muzevnim eroticizmom, te jednako tako treba odgovarajucu energiju i dinamiku s druge strane. No, kako je to zapravo u 12. polju, moguce je da, teznja za necim i sila koja osobu tjera da dosegne tu teznju cesto izviru iz nepoznatih dijelova te samim time nisu odmah jasni svjesnom umu. .....

Hvala ti PUNO!


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 18:12   #93
Htio bih naglasiti da određeni aspekti u karti mogu ali i nemoraju nešto posebno značiti... naime bitna je naravno cijela karta, a određeni aspekt izvađen iz konteksta karte je samo jedan mali segment... to je kao da vam netko pokaže nožni palac i traži da iz nožnog palca opišete kako izgleda osoba

Dakle kompletna karta je jedini pravi pokazatelj, jer se kroz kartu pokazuju i dijametralno suprotna značenja, a koja značajka će prevladati u osobi, pokazati će više aspekata / pozicija u natalnoj karti, dok neke značajke se neće ispoljiti jer ostatak karte govori suprotno...

Naprimjer ako netko ima Ma u ovnu svi će odmah reći uuuu ova osoba je vrlo aktivna i poduzetna, kad ono šipak, ako joj je osnovna struktura u pasivnim znacima, krcata trigonima, dakle cijela karta mora podržavati neki element da bi se on ispoljio, i zato se puno griješi jer se gleda samo jedan majušni segment karte i na osnovu toga se izvode najčešće krivi zaključci.

Znači treba se uvijek tražiti potvrda nekog elementa u karti u ostatku karte...
vratimo se na gornji primjer ako je Ma u ovnu pa sunce u aktivnom znaku pa još i vatrenom zatim ostatak osnovne strukture u aktivnim znacima, pa stelij u vatrenom ili aktivnom znaku , zatim gomila opozicija i kvadrata... kad se naiđe na takve pokazatelje - aktivno + aktivno + aktivno + aktivno+ aktivno.... pa tu nemožeš uopće pogriješiti... osoba rastura, prolazi glavom kroz zid i ruši sve prepreke pred sobom , takva osoba jednostavno "izmišlja" problem i kad je sve u redu jer ne podnosi da je sve u redu, problem mora postojati
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 19:44   #94
sta mislite o ovome:
sunce (10. kuca) kvadrat pluton (1. kuca) egzaktan 8 stepen lava i skorpije
sunce je inace i u konjukciji sa merkurom, koji je takodje u kvadratu sa plutonom
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:12   #95
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Generalno u par crta -
Prvo mi veli za Sunce, pa za podznak, pa još Mars i Veneru (sve ovan).
Pa mi veli za to u kojim su kućama.
Pa i za odnose između njihovih poklapanja.
I onda još za Jupiter i Saturn i na koji način oni još daju svoj plašt preko svega toga.
...
Uf, pa to je lagani stelij u Ovnu, u 12. Sunce, Venera i Mars sve u konjunkciji unutar 1°.
Uglavnom takva podrucja gdje postoji konjunkcija 3 ili vise planeta vrlo su nagasena i osjetljiva.
Inace aspekti sa Suncem naglasavaju licnost, ego. S Venerom naglasavaju sarm, srdacnost i eroticnost, s Marsom stvaraju ogromnu energiju, hrabrost, velike potencijale. A konjunkcija Sunca s Asc-om jaca vitalnost.
A So, Ma i Ve (iz 12. - a sjeti se sto sam napisala za 12.) su u opoziciji s Plutonom. hmm
Da ti kopiram nesto:

Pluton je planet koji iznimnom snagom volje intenzivira i produbljuje sve s cime dodje u doticaj. Osnovna obiljezja su dubina i temeljitost. On pobudjuje poriv za odstranjivanjem svega starog i nepotrebnog, te ukazuje na sposobnost vlastitog preoblikovanja uporabom snage volje i moci razuma. Ukazuje na veliku samodisciplinu te sposobnost unutarnjeg i vanjskog preporoda. Pluton ima sposobnost na sebe snazno vezati druge planete i njihove energije te ih ugraditi u vrlo intenzivne duhovne procese koji sudjeluju u nekoj vrsti preobrazbe individue.
S jedne strane Pluton aspektirane planete prisiljava na izrazavanje u punom opsegu i dubini. Da bi covjek necemu pripadao i posve se predao, mora ukloniti ono sto ga ometa, odstraniti ono sto trenutno nije aktualno, sve stare i nepotrebne ideje. Covjek, pobudjen zestinom unutarnje snage, lomi smetnje i prepreke na putu sa velikom silovitoscu, djelujuci porivno, nekontrolirano. No prije nego uspije bilo sto izmijeniti, razotkriti drugu stranu medalje koja covjeka umiruje i uravnotezuje, povremeno ga potisne u duboku melankoliju, jer Pluton ne zna prihvatiti zastoj i polovicnu pripadnost.
S druge strane, Pluton moze djelovati kao cimbenik obnavljanja.


Opozicija pobudjuje, odnosno ukazuje na svijest o sebi i drugima. Dakle, glavni njen cilj je stvoriti svijest, odnosno prepoznati nedostatke unutar sebe, kroz razumijevanje pomiriti suprotstavljene sile te time postici ravnotezu.
Drugim rijecima, prekoraciti povrsnost i prenagle akcije (i reakcije), poniruci u srz svojih istinskih potreba te sagledavajuci pritom donose i utjecaje na druge.

Pluton u Vagi sam po sebi donosi sposobnost dubokog poniranja u svrhu pravednog izjednacavanja i ugodnog rezoniranja u odnosima s drugima. On opozicijom utjece na tvoje planete u 12. polju, kroz svakodnevnicu (6. polje), tvoju svijest o sebi i drugima kao tjelesnim bicima, nacinom na koji u tom podrucju koristis drugima, djelujes u svakodnevnim aktivnostima, pa i nacinom na koji se odnosis prema sebi, svom izgledu i zdravlju.

Potice te da napokon osvjestis kako te zene na poslu s pozudom gledaju jer iz tebe naprosto zraci ta muzevnost i eroticizam, njuse tu nezaustavljivu strast i dok su izgubljene jadne u mislima s tobom, papiri lete po uredu, a ti cesto niti ne skuzis a i kad skuzis ne znas ni sam koju bi prije. Sto nije dobro za medjuljudske odnose i ozracje u kojem radite
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:22   #96
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
haj astrid !

inače, zanimljiv mi je kiron, i to u godišnjem ritmu - kad mi sunce prelazi preko njega
zna li netko o kironu, njegovoj ulozi u natalu: znakovima, aspektima, kućama... ja znam nešto ovlaš i otprilike no ako je netko pametniji mogli bi čak i otvoriti topic o njemu ? kaj kažete ženske ??
Uf, i mene zanima sve o wounded healer
Čitala sam sve što sam mogla nać na netu jer nemam nikakvu literaturu.
Baš bi htjela da otvoriš ovaj topic
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:27   #97
ajde, otvorit ću, iako se ostatak još nije izjasnio.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:31   #98
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ajde, otvorit ću, iako se ostatak još nije izjasnio.
Teško da će ikom smetat

još bi mogli i o ceresu, lilith...
__________________
Futva mofda bit će kafno
Dajana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 20:42   #99
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
inače, zanimljiv mi je kiron, i to u godišnjem ritmu - kad mi sunce prelazi preko njega
zna li netko o kironu, njegovoj ulozi u natalu: znakovima, aspektima, kućama... ja znam nešto ovlaš i otprilike no ako je netko pametniji mogli bi čak i otvoriti topic o njemu ? kaj kažete ženske ??
Chiron u natalu pokazuje mjesto gdje tezimo nekom 'izljecenju'. Pokazuje, zapravo, nasu Ahilovu petu, duboke rane koje karmicki nosimo sa sobom iz proslosti, u ovaj zivot, kako bismo ih zalijecili i time omogucili sebi da pomazemo i lijecimo druge. Sam taj proces izljecenja obicno je tezak i bolan i trazi prethodno osvjestenje. Kuca u kojoj se nalazi ukazuje na podrucje gdje je izljecenje potrebno, a znak u kojem se nalazi ukazuje na nacin kroz koji cemo to uciniti. Njegov princip je zaroniti u dubinu i pronaci izvor problema i odgovore na pitanja da bi ih mogao podijeliti sa drugima.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 21:06   #100
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
S.C. kad si mi objašnjavala konjunkciju Venere i Marsa pitala si me u kojoj su kući, pa da ti kažem: u 3. kući. Već sam napisala, mene više brine što je ta konjunkcija u kvadratu s Mjesecom i opoziciji s Jupiterom. Jer poprilično sam zeznuta osoba kad su emocije u pitanju. Sama sebi sam zeznuta.
Treca kuca je kuca svjesnog razmisljanja, razlucivanja, "odvajanja glumaca od uloga"... Pokazuje nasu neposrednu okolinu, ono sto upijamo iz nje i mentalno rasclanjujemo. Pokazuje zapravo ono sto zelimo u svojoj okolini, da bi se osjecali ugodno. Takodjer pokazuje kako djelujemo u svojoj okolini, kakvi su nam odnosi s bracom/sestrama i drugim blizim srodnicima, ali i susjedima, kako mi sami vidimo te odnose i koliko i na koji nacin ucimo iz njih. Ovdje je bitno logicno, razumno misljenje i zakljucivanje.

Uglavnom, bliza okolina te vidi kao sarmantnu osobu, osjecajnu, sklonu umjetnosti i uzivanju. Mnogo razmisljas o sebi i svojoj osjecajnoj strani (i onoj instinktivnoj i seksualnoj), pokusavas racionalno objasniti i razloziti neke stvari koje se na taj nacin ne daju objasniti, usporedjujes se cesto s drugima iz okoline i stalo ti je do njihovog misljenja.

Mjesec u Vagi (?) tezi ugodnim drustvenim odnosima, prima velike utjecaje drugih na emotivnom i nesvjesnom nivou, emotivno stanje uvelike ovisi o odnosima s drugima. Pomalo neodlucna i nestabilna, stvara mnogo ideja no nije uvijek spremna provesti ih u djelo, oslanja se cesto na okolinu ili partnera.

Kvadrat je izazov i akcija, onda kada se moguce prepreke prepoznaju daje snagu da se preskoce, no kada se ne prepoznaju postaju kamen spoticanja.
Rekla bih da je glavni zadatak tog kvadrata da te uskladi s okolinom ali na nacin da otkocis svoje nesvjesne potrebe i izrazis ih nesputano ne obaziruci se pretjerano na reakcije okoline, odnosno ne pretjerujuci u mentalnom razlaganju vlastitih stavova i potreba, posto ti je jako bitno da budes uskladjena s njome i sa partnerom. A suvise razmisljanja onemogucava ti da se prepustis uzajamnom upijanju i prozimanju.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.