Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2003., 16:06   #21
Quote:
vrabac kaže:
Osobno, ja radim da bi živila a ne živim da bih radila. Ja svoj posao ne volim i jedva čekam da mogu otić doma i zaboravit sve što je bilo u toku dana. Ne volim izvan firme pričati o poslu, ni ono prijateljsko "kako ti je tamo?" ne volim. No to je već druga krajnost. A uostalom tko je mene šta pitao
ja volim svoj posao, dozivljavam ga kao hobi i zanimaciju (osim kad stvari ne idu kako ja hocu ), puno manje kao izvor financiranja (jer radim za kikiriki ). ali ne zelim i trudim se boriti protiv toga, da mi to bude jedini hobi i zanimacija. svijet je pun zanimljivih stvari, ne zelim da mi promaknu.
jer sve te stvari koje me zanimaju i koje volim su vazne da se izgradim kako zelim. izgradja nikad nece biti gotova ali mislim da je smisao ionako u samoj gradnji a ne u finalnom proizvodu....
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:06   #22
Quote:
Anastasia kaže:
Vjerujem da je u neku ruku razlika i ta što je ipak nešto drukčiji sklop u glavi kada imaš firmu ili kada radiš u firmi koja nije tvoja.
Ovo ti potpisujem.
I ma koliko mrzim autoritete i radije bih bila sama svoj sef, svjesna sam toga sto gore kazes, pa je npr. za mene ipak manje zlo raditi u tudjoj, nego u vlastitoj firmi.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:06   #23
Quote:
Rajna kaže:

Jedino sto ne volim kod sebe kad je u pitanju posao-familija connection je to sto vrlo cesto nervozu s posla donesem kuci. Onda mi treba jedno pola sata da se izvadim iz jednog filma i shvatim da sam u drugom, i ok.
Taj dio je i moj veliki problem.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:07   #24
Rajna, samo pola sata za izvlačenje iz stresa je sjajan rezultat

Ja sam nažalost vrlo slična Anastasii. Ali radim na tome da steknem sigurnost i pamet i da mi posao bude važan (uvijek je bio i bit će, akobogda), ali da je samo dio slagalice (ljubav, obitelj, prijatelji, sport, zabava, umjetnost, izlasci, vrtlarenje i sve ostalo), a ne sivi oblak koji je nadvio sve sve sve iza, iznad i pored mene.

Meni je studij išao prelagano i sad sam na čudu što se moram nešto u životu i pomučit i oh čuda - uložit puuuno vremena...
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:07   #25
Ja volim pričati o poslu. Recimo, danas sam se pokačio sa breskvicom, znaš kakvu je ona svadbu imala, 500 ljudi jebote... I tak... Uglavnom, dosta vremena pričam o poslu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:08   #26
Quote:
Gospon Pes kaže:
Sve neces uspjeti imati, ma koliko bila sposobna.
A i dan ima samo 24 sata.
da, zato ja spominjem postavljanje prioriteta. jer se ne moze sve... zato treba razmisliti sto je stvarno nekome bitno.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:09   #27
Quote:
lucija kaže:
Rajna, samo pola sata za izvlačenje iz stresa je sjajan rezultat
Pa i ne bio, kad me docekaju one moje dvije i onaj moj jedan, a svi govore u isti glas..... ma puno sam rekla i pola sata.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:12   #28
........sve u svoje vrijeme........

.........svatko ima svoj zivotni cilj primarne i vise razine te o njemu ovisi nas pocetni start u zivotu..........

........a isto tako doci ce i vrijeme spoznaje o potrebi eliminacije vlastite usamljenosti (uzrokovane radnim prekrcanim rasporedom ili vlastitom odlukom) bilo nekom vezom ili guscim kontaktima s porodicom.......

......sve dolazi u svoje vrijeme, nikada prerano, nikada prekasno....

..........ovisi o dozrelom trenutku zasicenosti trenutacnim zivotom...........
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:13   #29
Quote:
Anastasia kaže:
Vjerujem da je u neku ruku razlika i ta što je ipak nešto drukčiji sklop u glavi kada imaš firmu ili kada radiš u firmi koja nije tvoja.
Jako se teško otkačiti i zaboraviti na posao u 16.00h.
Vjerujem. Lako mene boli lakat za posao u 16:05 kad jedino što od tog posla imam je redovna plaća i jedino što sam tom poslu dužna je 8 sati sjediti tamo (dobro, moram tu i tam i neš napravit... )

Kako ćeš si ti poredati prioritete u tvom životu, to je tvoja stvar. Samo, kao što rekoh, pazi na zdravlje. Zdravlje ti uvijek mora biti važnije od posla. Jer po ovom šta pišeš, pod stalnim si stresom i uvijek si nervozna od tog posla. A čovjek s čirom na želucu i migrenama ne može biti previše produktivan, a još manje može uživati u životu (pa i u poslu, ako mu je to užitak)...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:17   #30
O tome se i radi. O izgradnji. O osobnosti. Zar sam ja samo svoj posao? Nisam. Ja sam osoba koja sasvim sigurno voli i što šta drugo. Pa je ipak zaboravila na sve to.

Meni je jasno da su ovo godine kada je dobro i u redu puno raditi i na kraju krajeva, ja sam zahvalna što sam imala ovu priliku i mogućnost. Samo ne bih voljela da se nakon 10 godina okrenem i zaključim da sam u procesu zaboravila živjeti.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:20   #31
Quote:
Anastasia kaže:
O tome se i radi. O izgradnji. O osobnosti. Zar sam ja samo svoj posao? Nisam. Ja sam osoba koja sasvim sigurno voli i što šta drugo. Pa je ipak zaboravila na sve to.

Meni je jasno da su ovo godine kada je dobro i u redu puno raditi i na kraju krajeva, ja sam zahvalna što sam imala ovu priliku i mogućnost. Samo ne bih voljela da se nakon 10 godina okrenem i zaključim da sam u procesu zaboravila živjeti.
pa sad kad znas, organiziraj se
npr. ja nesto mogu napraviti u tjedan dana. ali odlucim to napraviti u dva tjedna ali paralelno s tim radim jos nesto sto me isto veseli. svijet nije propao, a ja do kraja zivota (ili do Alzheimera ) to trajno imam u glavi
tako, krenes od sitnica, vec ce ti to uljepsati dan i imat ces osjecaj da stvari idu kamo ti zelis.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:32   #32
normalno je da neko vrijeme ne mozesh vuci paralelno na dvije strane...

tada jednostavno morash sama sa sobom odluciti sto je bitnije ljubav (obitelj, tvoji izlasci...) ili posao (firma, financijsaka sigurnost)...

prije godinu dana odlucila sam se za posao jer sam znala da chu kad tad doci do stupnja u kojem chu taj dio 'posao' moci malo usporiti i da chu onda naci vremena za dio 'ljubav'...

i danas radim dva posla, radni dan mi je i dalje dugacak (9-23)... ali ne toliko da ne mogu, s vremena na vrijeme, otici van ili s dragim ljudima sat vremena popricati na netu... opet plesem i osjecam se super...
jedina je ralika sto si sad mogu 'dozvoliti' da dnevno radim 1-2 sata manje... prije 10 mjeseci to nisam mogla...

i josh jedna stvarca... netko (Antarius, mislim) je gore spomenuo tko bi trpio moje radno vrijeme? eh, to sam i ja napisala prije par mjeseci... pa sam naletila na osobu ciji bioritam divlja poput mog... koji ne pizdi zbog mog radnog vremena, umora, neispavanosti i sl... daklem, nikad ne reci nikad
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:37   #33
Dakle, trebalo bi ići nekim redom. Pa ovak:
1.) tražim bazenček
A sada, drugi problem:
Bazenčeki rade od 7 - 19.00h. što bi značilo da imam vremena otići samo prije posla, jer nema šanse da odem s posla rano poslijepodne. Budu li se pojavili simptomi ludila zbog bazenčeka, javim se.

2.) S obzirom da je potrebno biti u uredu poslijepodne, mogla bih izdvojiti neku pauzu za ručak, npr. do 13 do 14.30h (znam, zvuči sve tako šturo, ovako planirano!!! A što da radim... ) kada tu istu pauzu ionako imaju sve srodne firme s kojima radim iz inozemstva.

3.) Nedjelja = svetinja slobodna.
I sada bi trebalo ubacivati korisne sadržaje u tu nedjelju. Ali problem bude slijedeći - meni se spava!!! Ja nedjelju bih najradije provela u krevetu... i npr. dignem se u 10.00h i već mi je pol nedjelje prošlo... A ako se dignem rano... hebeš nedjelju...
Možda da se upišem u neko planinarsko društvo?
Hm...
Trebam iskemijati slobodnu subotu, jer bih tako mogla nešto i proživjeti. Naravno, treba dodati nećakinjicu koju moram vidjeti jer ju naprosto obožavam i ne daj Bože da ju ne vidim barem za vikend... beba slatka.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:40   #34
Ne mogu a da se ne složim sa svojim arhineprijateljem atlantičkom.
Pogotovo sa ovim zadnjim, glede radnog vremena. Ako se stvari objasne u početku, ako se oboje slože u tome, onda ne vidim zašto se toga ne pridržavati. Naravno, nije lako biti u vezi s nekim koga ne vidiš skoro cijeli dana (šta skoro?), ali nije ni toliko teško. Kao neka vrsta veze na daljinu, zar ne?
Ali to objašnjenje, trenutno mi je posao prioritet, ako možeš to izdržati, izdrži, ako misliš da ne možeš, nemoj ni pokušavati. A to što mi je trenutno posao prioritet, ne znači da te manje volim. Ne želim se osjećati kriva što ne mogu biti s tobom ponekad zbog posla, i zato me nemoj to ni tražiti. Ponavljam, to ne znači da te manje volim. Jel tako il nije tako?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:43   #35
Anastasia, očito je velik nesrazmjer između onoga što bi ti htjela, i onda što stvarno možeš.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:44   #36
bazencek u pauzi za rucak...

do koliko navecer radish? uzmi si jedan dan pa ga iskoristi samo za sebe (os kada puna pjene, os ljubici na videu, os knjiga i krevet)...

ako se i dignesh u deset (ja spavam do rucka ) ostaje ti dovoljno da odesh na trsat na kavu ili u opatiju prosetat ili cak i do ZG na kavu...

radish subotom? do kad? (malo zabadam, jel? ) poslije toga necakinji i onda mozesh i van
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:48   #37
Atlantis, ne znam ako sam ti već rekla, ali voljem tvoje postove!!!

***

Ovaj post s mojim nazovi pokušajem organizacije je samo primjer kako je teško nešto unijeti jer u radno vrijeme do 8.00 do 13.00 i od 14.30 do 19.00 nije lako nešto ubaciti. Faktor je i umor. Veliki faktor. Možda je to znak i nedovoljne volje, ali svakako postoji.
Znam da zvuči glupo ali meni je nauka ubaciti trening u svoj dan. Jer sam poslije posla jednostavno umorna. I znam da je trening upravo odmor, i da samo trebam početi.. ali to "početi" je za mene gotovo nevjerojatno teško.
Ja obožavam plivanje, vodu, more. I neko sam vrijeme odlazila na plivanje svako jutro. U posljednje vrijeme, meni je problem ustati sat i pol prije da bih stigla se isplivati u bazenu ili već gdje. Ja znam da je problem u meni, samo se pitam kako pronaći u sebi neku dodatnu volju... valjda sam u procesu i oslabila karakterno... jednostavno mi se poslije posla ništ ne da.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:52   #38
Pa jel imaš ti neki big picture Anastasija u svojoj glavici? Ono, nakon pet godina ću raditi toliko i toliko. Spominješ da ne vidiš ponekad čemu toliki trud. Taj trud opravdan je samo ako imaš big picture. Ako nemaš, zamijeni ured perajama i kupaj se.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:52   #39
thx

aj na prvu, izbacaj 5 stvari koje volish... pet stvari koje te navedu na osmijeh...

1.
2.
3.
4.
5.


nekak imam feeling da tebe ne hebe raspored vech nedostatak 'svjetla na kraju tunela' da te vodi dalje...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2003., 16:52   #40
Nitko sretniji od mene da se može ubaciti bazenček u pauzi za ručak. Ali naravno, ja radim u rijeci. Čitaj: neizvedivo, nema strukture slobodne u tim terminima za obično pučanstvo.

Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.