Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2012., 16:25   #61
Quote:
Art With Heart kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva u Kutini? planiram tamo ići poslije srednje
Super je ako se planiraš bavit poduzetništvom ili menadžmentom,al nemoj ić,ako ti je samo do diplome,bolje si razmisli 2,3 godine,jer tko zna kud će te ovo odvest.

Quote:
nikey kaže: Pogledaj post
zašto vi koji ste završili splitsko idete još i na libertas?
Ni meni nije jasno -.- Bolje nauči neki instrument svirat -.-

Zadnje uređivanje Bat Kol : 17.06.2012. at 18:48.
Lorenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:58   #62
Moja preporuka je bježi što dalje od Libertasa ukoliko nikog ne poznaješ tamo. Voljela bih da je to meni netko rekao kad sam kretala, poštedio bi me jako punio muke. Ima i drugih poslovnih škola, na kojima su im svi studenti dobrodošli. Ja dajem prednost poslovnim školama pred državnim ekonomskim fakultetom, jer su predavanja praktičnija i jer imaju predavače koji i rade to što predaju, što meni jako puno znači. Na Libertasu postoji kontakt između predavača i studenata i ne možeš samo sjediti tamo i očekivati da te puste na miru da mirno slušaš predavanja. One za koje ocijene da im nisu dovoljno važni znaju jako omalovažavati. Ja sam jedna od tih, jedva izvukla živu glavu, još uvijek mi se želudac okrene pri pomisli na faks. Ukoliko si od onih koji samo žele papir i znaju sve lijepo prepisati, bit će ti dobro, naravno, ako si dobar u tome, barem srednje dobar. Što se statističkih podataka tiče, time jako manipuliraju i nemoj im ništa vjerovati. Tamo je dobro njihovim Mazama i Prepisivačima koje nije briga za faks, a ako želiš nešto naučiti, bolje odi negdje drugdje.
razočarana1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2012., 02:29   #63
Quote:
razočarana1001 kaže: Pogledaj post
Moja preporuka je bježi što dalje od Libertasa ukoliko nikog ne poznaješ tamo. Voljela bih da je to meni netko rekao kad sam kretala, poštedio bi me jako punio muke. Ima i drugih poslovnih škola, na kojima su im svi studenti dobrodošli. Ja dajem prednost poslovnim školama pred državnim ekonomskim fakultetom, jer su predavanja praktičnija i jer imaju predavače koji i rade to što predaju, što meni jako puno znači. Na Libertasu postoji kontakt između predavača i studenata i ne možeš samo sjediti tamo i očekivati da te puste na miru da mirno slušaš predavanja. One za koje ocijene da im nisu dovoljno važni znaju jako omalovažavati. Ja sam jedna od tih, jedva izvukla živu glavu, još uvijek mi se želudac okrene pri pomisli na faks. Ukoliko si od onih koji samo žele papir i znaju sve lijepo prepisati, bit će ti dobro, naravno, ako si dobar u tome, barem srednje dobar. Što se statističkih podataka tiče, time jako manipuliraju i nemoj im ništa vjerovati. Tamo je dobro njihovim Mazama i Prepisivačima koje nije briga za faks, a ako želiš nešto naučiti, bolje odi negdje drugdje.
Draga kolegice (ako si uopće kolegica jer tvrdiš da si završila Libertas)

Moje iskustvo je potpuno suprotno i ne spadam među one kako ti kažeš "maze, prepisivače... itd). Volio bih kad bi mi netko mogao dokazati da na drugim fakultetima nema prepisivanja počevši od najtežih i najcjenjenijih (medicina, pravo, fer itd.) no također želim napomenuti da u svakoj predavaonici postoji zvučni i video zapis pomoću kojega se može vrlo lako dokazati da li te je netko omalovažavao ili ako je netko prepisivao (što se redovno i radi, barem po saznanjima koje ja imam).

Nakon završenog studija na Libertasu (5god. struč.spec.oec.) ni jedan put nisam doživio da bi neki prof. omalovažavao studenta jer svi prof. koji rade na Libertasu su visoko obrazovane osobe s velikim akademskim i profesionalnim (poslovnim) iskustvom i ne vjerujem da bi se spuštali tako nisko. U ni jednom trenutku ne rade nikakvu razliku između studenata.

Za Libertas je karakteristično to što vlada slobodno mogu reći obiteljska atmosfera. Profesori teže tome da prenesu svoje znanje studentima i da ih nauče ono što je propisano prema planu i programu, čak i više od toga. Naravno, uvijek ima onih koji će malo manje, a neki malo više nešto naučiti no ja se toga ne bojim jer uvijek kažem da jedinu ocjenu o nečijem znanju može pokazati samo tržište rada, odnosno da li netko nešto zna ili ne.

Stoga moj savjet svima vama koji dvoumite da li upisati Libertas ili ne, upišite ako možete podnijeti financijski a za ostalo nećete požaliti!

Uvijek je bilo i biti će onih koji će tvrditi da im je profesor kriv jer nisu položili ispit i da ih ne doživljava i da ih omalovažava itd.,itd. Zaboravite vremena kada se na privatnim fakultetima prepisivalo samo tako kao neki pričaju jer to samome fakultetu nije u cilju a posebno profesorima jer su u poslovnom i akademskim krugovima izuzetno cijenjeni a na kraju oni stoje iza te ocjene koju su vam potpisali u index.
i4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 00:56   #64
Quote:
i4you kaže: Pogledaj post
Draga kolegice (ako si uopće kolegica jer tvrdiš da si završila Libertas)
...
Za Libertas je karakteristično to što vlada slobodno mogu reći obiteljska atmosfera.


Ne znam što nazivaš obiteljskom atmosferom? Obitelj nalik onoj u bajci o Snjeguljici???

Ne znam za to o zvučnim i video zapisima, bolje si informiran od mene. Ako se sve vidi i zna, a ne reagira, tim gore.
razočarana1001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 18:09   #65
Thumbs up Moje iskustvo.....

Vjerujem da zadovoljstvo određenim faksom ovisi o mnogo toga, ponajprije odnosom samog studenta prema odabranom fakultetu. Tko želi naučiti, učit će uvijek, a onaj kojemu je u cilju samo proći, ako je uporan i to će uspjeti i na državnom fakultetu i na privatnom.
Ja sam i sama student VPŠ Libertas i izrazito sam zadovoljna programom i cjelokupnom organizacijom. Primjerice što me oduševilo… nas 10-ak u grupi imalo je problema sa svladavanjem gradiva iz računovodstva te su nam organizirane besplatne instrukcije sa asistentom poslije nastave, gdje se svakom od nas pomagalo gdje smo zapeli. Na taj način se Libertas pokazao da stoji iza svakog studenta i pomaže u lakšem savladavanju gradiva. Naravno, uz naš trud i pruženu pomoć uspjeh u polaganju ispita nije izostao.

Lp svima!
anima25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 16:50   #66
Bok svima!

Ima li netko iskustva s nastavkom studija na Pulskom sveučilištu nakon završetka specijalističkog studija na Libertasu?

LP
tillia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 02:04   #67
Quote:
razočarana1001 kaže: Pogledaj post
Ne znam što nazivaš obiteljskom atmosferom? Obitelj nalik onoj u bajci o Snjeguljici???

Ne znam za to o zvučnim i video zapisima, bolje si informiran od mene. Ako se sve vidi i zna, a ne reagira, tim gore.
Pod "obiteljsku atmosferu" smatram da si na Libertasu student sa imenom i prezimenom a ne samo broj kao na ostalim fakultetima, svi prof. znaju te po imenu i prema tebi se odnose kao prema kolegi i krajnje su korektni!

Što se tiče video i audio zapisa, itekako se reagira na sve nedopuštene radnje!

Quote:
tillia kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Ima li netko iskustva s nastavkom studija na Pulskom sveučilištu nakon završetka specijalističkog studija na Libertasu?

LP
Koliko znam predavanja se održavaju u Zagrebu, a s ostalim detaljima nisam upoznat i ako nešto konkretno saznam rado ću podijeliti s ostalima na forumu.

LP

Zadnje uređivanje Fashion Barbie : 14.08.2012. at 08:54. Reason: spajanje postova
i4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 18:54   #68
Hvala i4you!
Završila sam specijalistički studij na Libertasu, voljela bih nastaviti dalje, pa, ako netko ima kakva iskustva ili korisne informacije vezano uz poslijediplomske specijalističke studije u RH ili inozemstvu, bila bih jaako zahvalna na pomoći.

LP
tillia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:04   #69
Quote:
barbara4512 kaže: Pogledaj post
Studiram na drugoj godini, faks je odličan. Profesori se odnose prema nama na jedan ljudski način, puno traže ali i puno daju. Sve ide kroz primjere iz prakse. Fenomenalno! Ima jedan profa koja nam je predavala poslovno odlučivanje u prošlom semestru-odlična, do sad najbolji profa. Žena zna i tako dobro približava gradivo. Sreća jer predavač, neki muški je bio loš. Maalo sam pitala i žena je na trećoj godini ovaj semestra-šteta takvim profama bi trebali dati veći angažman.
Upišite nećete požaliti!
Daj ne plaši ljude
DominikOnyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:30   #70
Čitam malo temu i mogu reći da ne vjerujem

Vidim da jako hvalite Libertas, pa me zanima, koliko ste u kontaktu,upoznati sa programom ostalih sličnih učilišta. ( pod kontakt ne mislim da brucošijade sa RRIF-om i sl. ) Znam nekoliko studenata sa RRIF-a i svi mi kažu kako su trebali upisat Libertas jer je puno lakše. Ja sam gledao te "najteže" ispite sa RRIF-a i mogu samo reći da je to krajnje smiješno. Šablonski zadaci. Nije mi jasno kako je to onda na Libertasu. Hoću reći da većina ovdje studenata Libertasa nije uopće svjesna svog (ne)znanja. Na kraju krajeva, za koja radna mjesta Libertas može konkurirati recimo zagrebačkoj ili riječkoj ekonomiji. ( a i sami znademo koliko je takvih ekonomista na burzi ) Eventualno gdje Libertas može upasti su recimo neke privatne firmice, pa biti računovođa ili tako nešto. 3 godine baciti da budeš računovođa? Hvala,ne!

Poznam dosta ekipe sa Libertasa i RRIF-a i mogu samo reći da ih definitivno ne bih zaposlio u svojoj firmi. Bolje upisati normalni faks i financirati se sa novcima od školarine koje bi dali na Libertasu ( koja je oko 30kn godišnje ako se ne varam )

I na kraju pitanje jedno. Koliko Libertas ima stalno zaposlenih predavača? Znači ljudi koji predaju isključivo na Libertasu (i šta su po tituli)
Jer sve ljude koji znam da su magistri ili doktori su vanjski suradnici Libertasu.
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 17:13   #71
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Čitam malo temu i mogu reći da ne vjerujem

Vidim da jako hvalite Libertas, pa me zanima, koliko ste u kontaktu,upoznati sa programom ostalih sličnih učilišta. ( pod kontakt ne mislim da brucošijade sa RRIF-om i sl. ) Znam nekoliko studenata sa RRIF-a i svi mi kažu kako su trebali upisat Libertas jer je puno lakše. Ja sam gledao te "najteže" ispite sa RRIF-a i mogu samo reći da je to krajnje smiješno. Šablonski zadaci. Nije mi jasno kako je to onda na Libertasu. Hoću reći da većina ovdje studenata Libertasa nije uopće svjesna svog (ne)znanja. Na kraju krajeva, za koja radna mjesta Libertas može konkurirati recimo zagrebačkoj ili riječkoj ekonomiji. ( a i sami znademo koliko je takvih ekonomista na burzi ) Eventualno gdje Libertas može upasti su recimo neke privatne firmice, pa biti računovođa ili tako nešto. 3 godine baciti da budeš računovođa? Hvala,ne!

Poznam dosta ekipe sa Libertasa i RRIF-a i mogu samo reći da ih definitivno ne bih zaposlio u svojoj firmi. Bolje upisati normalni faks i financirati se sa novcima od školarine koje bi dali na Libertasu ( koja je oko 30kn godišnje ako se ne varam )

I na kraju pitanje jedno. Koliko Libertas ima stalno zaposlenih predavača? Znači ljudi koji predaju isključivo na Libertasu (i šta su po tituli)
Jer sve ljude koji znam da su magistri ili doktori su vanjski suradnici Libertasu.
Svatko bira svoj put i trosi svoj novac. Znam i ja dosta ekipe koja je zavrsila te i takve privatne skole. Vecina njih nema kapacitet za sveucilisne studije i ovo im je prilika da dodju do nekog viseg stupnja obrazovanja. Po meni bi ovakve skole trebale biti nadgradnja, a ne spasavanje. Definitivno previse skola i nimalo strateskog promisljanja o obrazovanju na nacionalnoj razini.
Savjetnik FFZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 12:08   #72
Quote:
Savjetnik FFZG kaže: Pogledaj post
Svatko bira svoj put i trosi svoj novac. Znam i ja dosta ekipe koja je zavrsila te i takve privatne skole. Vecina njih nema kapacitet za sveucilisne studije i ovo im je prilika da dodju do nekog viseg stupnja obrazovanja. Po meni bi ovakve skole trebale biti nadgradnja, a ne spasavanje. Definitivno previse skola i nimalo strateskog promisljanja o obrazovanju na nacionalnoj razini.
I ja znam dosta ekipe sa FF-a, nisu se morali pomučit ništa više od ovih sa privatnih učilišta. Sam FF je ogledni primjerak nacionalne strategije zapošljavanja - puna ih je burza.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 09:04   #73
Talking

Bok ljudi!
Frendica mi studira na Libertasu i kaže da je taj faks sad postao sveučilište. Pitam zato kaj ću upisati ekonomiju, a vele mi svi da diploma više vrijedi ako je od sveučilišta. Jel zna netko nešto o tome?
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 13:21   #74
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Frendica mi studira na Libertasu i kaže da je taj faks sad postao sveučilište. Pitam zato kaj ću upisati ekonomiju, a vele mi svi da diploma više vrijedi ako je od sveučilišta. Jel zna netko nešto o tome?
Što god drugi govorili, sveučilišna diploma više vrijedi u očima poslodavaca,a i kod svih drugih koji ju posjeduju.Veleučilište je veleučilište.Na taj način većina njih gleda.Libertas i državna ekonomija?Smiješno je to uopće i uspoređivati.

No,ako želiš da ti diploma nešto vrijedi u današnje doba,onda bi trebala upisati drugi faks.To je moj dobronamjeran savjet,a ti radi kako ti srce želi.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 16:53   #75
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!
Frendica mi studira na Libertasu i kaže da je taj faks sad postao sveučilište. Pitam zato kaj ću upisati ekonomiju, a vele mi svi da diploma više vrijedi ako je od sveučilišta. Jel zna netko nešto o tome?
I ja sam čuo sličnu stvar... tj. da je dosta ljudi s raznih visokih škola sada tamo upisuje, jer na Libertasu sada imaju i magisterij, a da je to sveučilišna diploma. Uglavnom, prijatelj mi je otišao do njihove referade prije par tjedana, i nisu oni postali sveučilište nego su kupili jedno drugo sveučilište koje je prije bilo u Dubrovniku. Sad znači postoje Visoka poslovna škola Libertas i DIU Libertas (kod kojih je sveučilišna diploma), a taj DIU je pretežno za diplomaciju.

Jedino nisam skužio jel se to sad odvija u Zagrebu ili u Dubrovniku? Ako netko zna neka javi.
Whomdoyouserve is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 15:57   #76
Quote:
Whomdoyouserve kaže: Pogledaj post


I ja sam čuo sličnu stvar... tj. da je dosta ljudi s raznih visokih škola sada tamo upisuje, jer na Libertasu sada imaju i magisterij, a da je to sveučilišna diploma. Uglavnom, prijatelj mi je otišao do njihove referade prije par tjedana, i nisu oni postali sveučilište nego su kupili jedno drugo sveučilište koje je prije bilo u Dubrovniku. Sad znači postoje Visoka poslovna škola Libertas i DIU Libertas (kod kojih je sveučilišna diploma), a taj DIU je pretežno za diplomaciju.

Jedino nisam skužio jel se to sad odvija u Zagrebu ili u Dubrovniku? Ako netko zna neka javi.
E, hvala ti na odgovoru. U međuvremenu sam otišla na Libertas da se raspitam. Imaju ti studij u ZG i u Dubrovniku. U ZG rade preddiplomski iz međunarodnih odnosa i preddiplomski iz međunarodnog businessa, a u Dubrovniku isto samo su tamo sva predavanja na engleskom. Čak su mi rekli da u Zagrebu imaju od jeseni i studij glume.

I da, fakat je sveučilišni studij, tj. ovaj dio DIU Libertas, a na diplomske studije im se mogu upisati i ljudi koji su prije išli tri godine stručnih studija, pa za dvije godine dobiju sveučilišnu diplomu magistra međunarodnih odnosa i diplomacije.
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 12:27   #77
Zanimljivo kako Libertas a i druge visoke poslovne škole (kako ovo cool zvuči), hvale uglavnom ljudi s minimalnim brojem postova.Ali dobro,škole se moraju reklamirati i privući nove ljude kako god umiju i znaju.Konkurencija je jaka.
Engine25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 12:42   #78
Bok,

može mi netko reći svoja iskustva sa VPŠ Libertas u Kutini, koliko je zahtjevno, može li se uz rad studirati, kakvi su profesori, opčenito je li jako teško?? Svaka informacija je dobro došla.

Tnx
dre01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 12:52   #79
Quote:
Engine25 kaže: Pogledaj post
Što god drugi govorili, sveučilišna diploma više vrijedi u očima poslodavaca,a i kod svih drugih koji ju posjeduju.Veleučilište je veleučilište.Na taj način većina njih gleda.Libertas i državna ekonomija?Smiješno je to uopće i uspoređivati.

No,ako želiš da ti diploma nešto vrijedi u današnje doba,onda bi trebala upisati drugi faks.To je moj dobronamjeran savjet,a ti radi kako ti srce želi.


ovo je totalno neistinito. iz prve ruke informacija - radim u banci i pored svih ekonomista, politologa i drugih aluminija drzavnih fakulteta, kolegica koja je zavrsila libertas je nakon 6 mjeseci rada na jednom odjelu premjestena je na drugi bolji odjel, direktno vezan uz njenu struku. bez ikakve veze, to sa 100% sigurnoscu govorim.

takodjer, dva fond managera su zaposlena direktno nakon diplome libertasa - mladi ljudi 86 - 87 godiste, nisu neki koji imaju xy godina radnog iskustva....
fitonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 14:33   #80
Quote:
dre01 kaže: Pogledaj post
Bok,

može mi netko reći svoja iskustva sa VPŠ Libertas u Kutini, koliko je zahtjevno, može li se uz rad studirati, kakvi su profesori, opčenito je li jako teško?? Svaka informacija je dobro došla.

Tnx
Malo teže od autoškole. Gubitak vremena i para

Quote:
ovo je totalno neistinito. iz prve ruke informacija - radim u banci i pored svih ekonomista, politologa i drugih aluminija drzavnih fakulteta, kolegica koja je zavrsila libertas je nakon 6 mjeseci rada na jednom odjelu premjestena je na drugi bolji odjel, direktno vezan uz njenu struku. bez ikakve veze, to sa 100% sigurnoscu govorim.
Sa kojeg odjela na koji? Također mogu dati primjer gdje je ekipa sa šumarskim fakultetom premještena na bolje mjesto
Quote:
takodjer, dva fond managera su zaposlena direktno nakon diplome libertasa - mladi ljudi 86 - 87 godiste, nisu neki koji imaju xy godina radnog iskustva....
Ni ova dvojica nemaju nikakvu štelu pretpostavljam
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.