Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 18:05   #21
nina je malo prelijepa za ulogu betty
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:34   #22
Quote:
apolonia_3 kaže: Pogledaj post
Kad ovo počinje kod nas...

Većina naših glumaca, a nije počelo kod nas nego u srbiji
Da, i meni je to malo glupo. Na kraju serije piše proizvodnja: "RTL Televizija, listopad 2007., kooporodukcija FOX TV (Srbija), FTV (BiH), A1 (Makedonija)".
Dakle, RTL je 95%-tini vlasnik serije, na svakom uglu je RTL-ov logo u seriji, a ove ostale televizije u kooprodukciji su tek usput tu, no na kraju će sve one prije prikazat seriju nego naš RTL.

RTL je najavio seriju za drugi/treći mjesec 2008.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 20:25   #23
Malo chudan prijevod tough
__________________
*LIBER LIBERTAS*
www.drugachijisvijet.blogger.ba
Bednaya Nastya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:05   #24
Današnja epizoda je bila puuuno puno bolja od prve. Bilo je baš nekoliko dobrih i smiješnih scena i sve zajedno mi se čini jako simpatično .. nadam se da će svakom epizodom biti sve bolja

najbolji mi je direktor marketinga, scena kada ide vidjeti Ninu i njezino radno mijesto i kada kaže "čudovište je u prčvarnici"
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:19   #25
Valjalo bi i ovi sapunicu/telenovelu/seiju pogledati.

U BiH na FTV-u počinje 6.11.2007 utorkom u 20:25, srijedom u 20:10.
blue_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:20   #26
Evo stavio sam ulomak na youtube .. direktor marketinga upoznaje "čudovište u prčvarnici"

http://www.youtube.com/watch?v=nHKflojhGUM

uvodna špica - http://www.youtube.com/watch?v=mtjEbHhdvDg
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:56   #27
svidja mi se
srpske rijeci jos vise doprinose komicnom efektu, jer podsjecaju na stare dobre srpske humoristicne serije koje su bas bile smijesne (za razliku od hr sitcoma)
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:35   #28
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Da, i meni je to malo glupo. Na kraju serije piše proizvodnja: "RTL Televizija, listopad 2007., kooporodukcija FOX TV (Srbija), FTV (BiH), A1 (Makedonija)".
Dakle, RTL je 95%-tini vlasnik serije, na svakom uglu je RTL-ov logo u seriji, a ove ostale televizije u kooprodukciji su tek usput tu, no na kraju će sve one prije prikazat seriju nego naš RTL.

RTL je najavio seriju za drugi/treći mjesec 2008.
Vlasnici licence su RTL i FOX. Oni su zajedno kupili licencu. A A1 i FTV samo prikazivaju seriju. Zato i glume srbi... a zna se da hrvati ne bi prihavatili seriju da bi srpkinja glumila glavnu ulogu i da bi ured bio kancelarija i gospodicna gospodjica i decki decaci... a svi znaju da srbima ne smeta ni gospodicna, ni ured, ni hrvatica u glavnoj ulozi. Znaci... svidelo se to vama ili ne - ova serija je ZAJEDNICKA - POLA POLA. Licenca je placena SRPSKIM parama i HRVATSKIM novcem. Svojatajte je koliko god zelite... ali zna se da je to koprodukcija. Mislite da bi RTL kupio tako skupu licencu za mini-trziste od 4 miliona gledaoca???
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:37   #29
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
svidja mi se
srpske rijeci jos vise doprinose komicnom efektu, jer podsjecaju na stare dobre srpske humoristicne serije koje su bas bile smijesne (za razliku od hr sitcoma)
Meni samo nije jasno zašto svi srpski glumci u hrvatskim serijama se trude pričati hrvatski? I onda to ispadne neki nepostojeći jezik, mix hrvatskih izraza i ijekavštine sa srpskom gramatikom i naglaskom
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:42   #30
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno zašto svi srpski glumci u hrvatskim serijama se trude pričati hrvatski? I onda to ispadne neki nepostojeći jezik, mix hrvatskih izraza i ijekavštine sa srpskom gramatikom i naglaskom
Kao prvo - ovo NIJE hrvatska serija, vec srpskohrvatska koprodukcija . Kao drugo - srpski glumci se NE TRUDE da govore hrvatski naglasak, vec to MORAJU. Hrvati NE BI prihatili da oni govore srpski naglasak . Scenario tako zahteva.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:47   #31
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Vlasnici licence su RTL i FOX. Oni su zajedno kupili licencu. A A1 i FTV samo prikazivaju seriju. Zato i glume srbi... a zna se da hrvati ne bi prihavatili seriju da bi srpkinja glumila glavnu ulogu i da bi ured bio kancelarija i gospodicna gospodjica i decki decaci... a svi znaju da srbima ne smeta ni gospodicna, ni ured, ni hrvatica u glavnoj ulozi. Znaci... svidelo se to vama ili ne - ova serija je ZAJEDNICKA - POLA POLA. Licenca je placena SRPSKIM parama i HRVATSKIM novcem. Svojatajte je koliko god zelite... ali zna se da je to koprodukcija. Mislite da bi RTL kupio tako skupu licencu za mini-trziste od 4 miliona gledaoca???
Pa lijepo piše na kraju serije "Proizvodnja RTL Televizija", 99% serije je snimano u Zagrebu, na svakom kadru imaš RTL-ov logo, SVI SPONZORI su hrvatske ili strane firme koje posluju u Hrvatskoj.. 90% glumaca su Hrvati, 2 osobe iz Srbije i 2 iz BiH... tako da mi to sve govori da je to čisti RTL-ov uradak, uz pomoć televizija iz KOPRODUKCIJE (a to su FTV, FOX i A1)

Evo što nam kaže kraj serije:


soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:51   #32
Molim moderatore da ovo izvade iz podforuma SAPUNICA, kad ovo sapunica nije

I kao što Soundvision kaže serija jest HRVATSKA u koprodukciji s Foxom, A1 i FTV-om. Da RTL nije otkupio prava ne bi bilo ni serije
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:54   #33
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Pa lijepo piše na kraju serije "Proizvodnja RTL Televizija", 99% serije je snimano u Zagrebu, na svakom kadru imaš RTL-ov logo, SVI SPONZORI su hrvatske ili strane firme koje posluju u Hrvatskoj.. 90% glumaca su Hrvati, 2 osobe iz Srbije i 2 iz BiH... tako da mi to sve govori da je to čisti RTL-ov uradak, uz pomoć televizija iz KOPRODUKCIJE (a to su FTV, FOX i A1)

Evo što nam kaže kraj serije:


Sve sta si naveo je tacno, ali je u pitanju LICENCA. A nju su kupili RTL i FOX. A za sada su tri glumca iz Srbije - Bojana Ordinacev, Sloboda Micalovic i Andrija Milosevic. I da su svi glumci iz Hrvatske - serija NE BI bila vasa nego NASA u pravom smislu te reci NASA - ZAJEDNICKA! Zasto ti je uopste toliko bitno, da naglasavas, da je nesto VASE HRVATSKO??? Pogotovo, kada to gledas na srpskoj televiziji?
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:58   #34
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da ovo izvade iz podforuma SAPUNICA, kad ovo sapunica nije

I kao što Soundvision kaže serija jest HRVATSKA u koprodukciji s Foxom, A1 i FTV-om. Da RTL nije otkupio prava ne bi bilo ni serije
Serija NIJE HRVATSKA i ovo JESTE SAPUNICA! RTL je LICENCU kupio zajedno sa FOXom. Procitaj clanke i nazovi sutra RTL televiziju, pa se uveri.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:00   #35
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Sve sta si naveo je tacno, ali je u pitanju LICENCA. A nju su kupili RTL i FOX. A za sada su tri glumca iz Srbije - Bojana Ordinacev, Sloboda Micalovic i Andrija Milosevic. I da su svi glumci iz Hrvatske - serija NE BI bila vasa nego NASA u pravom smislu te reci NASA - ZAJEDNICKA! Zasto ti je uopste toliko bitno, da naglasavas, da je nesto VASE HRVATSKO??? Pogotovo, kada to gledas na srpskoj televiziji?
On je samo naglasio da je glupo da je serija u proizvodnji RTL-a,a da se prvo emitira u S,BiH,a na RTL-u je moramo čekati A onda si ti odmah skočio da je to zajednička serija FOX-a i RTL-a kao da ti je soundvision vrijeđao familiju

Quote:
Da, i meni je to malo glupo. Na kraju serije piše proizvodnja: "RTL Televizija, listopad 2007., kooporodukcija FOX TV (Srbija), FTV (BiH), A1 (Makedonija)".
Dakle, RTL je 95%-tini vlasnik serije, na svakom uglu je RTL-ov logo u seriji, a ove ostale televizije u kooprodukciji su tek usput tu, no na kraju će sve one prije prikazat seriju nego naš RTL.

RTL je najavio seriju za drugi/treći mjesec 2008.
soundvision nigdje ne spominje hrvatske i srpske glumce,sukob istih,licenci,ne znam čega... A ti odmah napadaš s ovim...

Quote:
Vlasnici licence su RTL i FOX. Oni su zajedno kupili licencu. A A1 i FTV samo prikazivaju seriju. Zato i glume srbi... a zna se da hrvati ne bi prihavatili seriju da bi srpkinja glumila glavnu ulogu i da bi ured bio kancelarija i gospodicna gospodjica i decki decaci... a svi znaju da srbima ne smeta ni gospodicna, ni ured, ni hrvatica u glavnoj ulozi. Znaci... svidelo se to vama ili ne - ova serija je ZAJEDNICKA - POLA POLA. Licenca je placena SRPSKIM parama i HRVATSKIM novcem. Svojatajte je koliko god zelite... ali zna se da je to koprodukcija. Mislite da bi RTL kupio tako skupu licencu za mini-trziste od 4 miliona gledaoca???
Ispada opet neka urota hrvatsko-švapska jer glumica se usudila bit puležanka (iliti književno puljanka),a glumci su se usudili pričati hrvatskim... I to usred Zagreba,used Jadran filma,usred RTL-a Hrvatska... Ma kako se usuđuju...
__________________
TV ovisnik
Dodo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:02   #36
Ok Shadow_Weaver, ne želim se prepucavati ovdje sa tobom, samo ti savjetujem da razlikuješ produkciju/proizvodnju i kooprodukciju, jer to su različiti pojmovi. Licencu je otkupio sam RTL prije nego što je došlo do suradnje sa FOX-om, FTV-om i A1 jer je licenca kupljena još u 6. mjesecu prošle godine kada FOX Srbija praktički nije još niti postojao. Serija je u 95% vlasništvu RTL-a, a ovih ostalih 5% priprada kooprodukcijskim televizijama kako bi imala prođu na tim televizijama, takav način poslovanja već milijun puta viđen. Ali dobro, ako ti želiš možeš je nazvati i srpskom serijom meni svejedno.

A što se glumaca tiće, prićamo o glavnim glumcima kojih je svega dvoje iz Srbije (koliko i iz BiH) a ne o statistima i manekenkama koje se prešetavaju po kadru ...
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:03   #37
Quote:
Shadow_Weaver kaže: Pogledaj post
Serija NIJE HRVATSKA i ovo JESTE SAPUNICA! RTL je LICENCU kupio zajedno sa FOXom. Procitaj clanke i nazovi sutra RTL televiziju, pa se uveri.
Vidjet ćemo tko je u pravu. U vezi serije, u kontaktima sam s nekim ljudima koje rade na njoj i kad oni kažu da ovo NIJE sapunica i da ovo JEST hrvatska serija u koprodukciji sa Fox-om, onda nemam više što za reć.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:03   #38
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Ok Shadow_Weaver, ne želim se prepucavati ovdje sa tobom, samo ti savjetujem da razlikuješ produkciju/proizvodnju i kooprodukciju, jer to su različiti pojmovi. Licencu je otkupio sam RTL prije nego što je došlo do suradnje sa FOX-om, FTV-om i A1 jer je licenca kupljena još u 6. mjesecu prošle godine kada FOX Srbija praktički nije još niti postojao. Serija je u 95% vlasništvu RTL-a, a ovih ostalih 5% priprada kooprodukcijskim televizijama kako bi imala prođu na tim televizijama, takav način poslovanja već mislijun puta viđen. Ali dobro, ako ti želiš možeš je nazvati i srpskom serijom meni sve jedno.

A što se glumaca tiće, prićamo o glavnim glumcima kojih je svega dvoje iz Srbije, a ne o statistima i manekenkama koje se prešetavaju po kadru ...
Uzalud ti to njemu govoriš. On tjera svoje
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:04   #39
Quote:
Dodo85 kaže: Pogledaj post
On je samo naglasio da je glupo da je serija u proizvodnji RTL-a,a da se prvo emitira u S,BiH,a na RTL-u je moramo čekati A onda si ti odmah skočio da je to zajednička serija FOX-a i RTL-a kao da ti je soundvision vrijeđao familiju
Oho, moji stari prijatelji Dodorinac i Jay . Bas oni, koji sve znaju najbolje!

Kao sto je tebi smetalo da se meni dopada "Ljubav i mrznja", je meni zasmetala izreka "RTL je vlasnik 95%". To je laz, jer su RTL i FOX zajedno kupili licencu i mrzim to svojatanje.
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 01:05   #40
Quote:
Jay&AmberFan kaže: Pogledaj post
Uzalud ti to njemu govoriš. On tjera svoje
Kao i ti :asshole:!
Shadow_Weaver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.