Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2003., 17:20   #41
Quote:
verica kaže:
Ja sam u tipičnom braku
reci sto je tipican brak ? Barem za tebe. ( ili se uklapas u ono od mene opisano ? )

I jos - sto se to promijenilo otkad si u braku ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:24   #42
Ja se Winona zezam na račun onoga što si ti napisala, jer ne vidim baš ništa loše u tome da ljudi u braku imaju zajednički račun ili da se druže sa uparenim ljudima - svi moji prijatelji i prijateljice su oženjeni, pa s kim onda da se družimo
Isto tako mi je vrlo normalno da se ljudi žele 'skućiti' - ne želiš li ti kupiti stan ili kuću? U našim okolnostima to, nažalost, zaista znači da se moraju srezati neki drugi troškovi. Mirnije izlaženje van meni ima više veze s godinama nego sa brakom.

Ja zaista ne znam što bi to bio 'tipični brak' i što znači biti ili ne biti u tipičnom braku ili imati/nemati osjećaj da si u 'klasičnom' braku.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:28   #43
Quote:
Winona kaže:
Njegovateljica mi je rekla da se tako vole vec 60 godina

Samo , koliko je takvih ?
Vise me zanima kako su to postigli. Nasle se srodne duse? Ili imaju nekakva pravila kojih se drze?
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:30   #44
meni je ulazak u brak bio super. poceli od nule i minusa pa zajedno gradili. osjecaj tima. prava i obaveze koje mi ne smetaju i ne guse me nego mi daju smisao. sve popraceno ups and downs ali bez toga se valjda ne moze. glavno je da imamo jedno drugo.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:30   #45
da li ti se ista promijenilo otkad ste u braku i sto ?

Valjda je i zacetnik topika pokusao saznati sto cini jedan tipican brak i to na osnovu nasih odgovora.

Oke i tebe bi ubrojila u tipicne po ovome sto pises ali nigdje nisam napisala da je to lose.

( ovo bi trebalo ici iza vericinog posta )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:32   #46
Quote:
Billi kaže:
meni je ulazak u brak bio super. poceli od nule i minusa pa zajedno gradili. osjecaj tima. prava i obaveze koje mi ne smetaju i ne guse me nego mi daju smisao. sve popraceno ups and downs ali bez toga se valjda ne moze. glavno je da imamo jedno drugo.


samo pitanje, da ste zivjeli skupa a bez potpisa - da li bi i dalje imala taj osjecaj tima ? ( predpostavljam da - da )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:36   #47
a kaj je to (ne)tipicno??
imamo krug ljudi oko nas s kojima volimo provoditi vrijeme, nemamo djece pa cesto putujemo i odazimo na sve strane, preko tjedna ne izlazimo previse pogotovo sad kad muz ima zahtijevan posao. ali nakom 8 godina volimo provoditi vrijeme zajedno. imali smo ogromnu krizu, izvukli se i sad opet idemo dalje.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 17:36   #48
Quote:
Winona kaže:
Tocno. U svemu se slazem. Sto ne osporava cinjenicu da losih brakova ima. Gdje ljudi pricaju a nista si ne kazu mjesecima.

ali zasto bi takav brak bio onda tipican?

radje propao neg tipican, zar ne?
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 18:43   #49
Quote:
verica kaže:
, jer ne vidim baš ništa loše u tome da ljudi u braku imaju zajednički račun ili da se druže sa uparenim ljudima - svi moji prijatelji i prijateljice su oženjeni, pa s kim onda da se družimo
Isto tako mi je vrlo normalno da se ljudi žele 'skućiti' - ne želiš li ti kupiti stan ili kuću? U našim okolnostima to, nažalost, zaista znači da se moraju srezati neki drugi troškovi. Mirnije izlaženje van meni ima više veze s godinama nego sa brakom.
.
upravo tako. nasi frendovi su isto tako vecinom u braku ili dugim vezama,pa s kim cu se nalaziti, ak ne s njima...
a uostalom, vise nam se ni ne ide van kao prije,nemamo potrebu.sad idemo u kino,kazaliste ili se ponekad nadjemo sa frendovima u pivnici...mislim,izlazila sam prije i to me vise ne zanima....sad su ipak neke druge stvari vaznije od razmisljanja o izlascima...toliko sto se tice izlazaka....
a za sebe mogu reci da sam jako sretna u braku! eto!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2003., 20:53   #50
Quote:
Winona kaže:
da li ti se ista promijenilo otkad ste u braku i sto ?

Valjda je i zacetnik topika pokusao saznati sto cini jedan tipican brak i to na osnovu nasih odgovora.

Pa sad, mi prije braka nismo zajedno živjeli pa mi se to promijenilo

Ali živjeli mi zajedno oženjeni ili ne - ja tu stvarno ne vidim nikakvu razliku. Zato i ne znam reći što je to 'tipičan' brak.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.