Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2008., 19:25   #1
Sveučilište u Dubrovniku

Planira li netko možda upisati diplomski studij u Dubrovniku?
Ima li ljudi koji studiraju dolje?
Kako je? Troškovi života?
Ako nekoga ima, molim vas za malo informacija....
hvala
yourney is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:43   #2
Quote:
yourney kaže: Pogledaj post
Planira li netko možda upisati diplomski studij u Dubrovniku?
Ima li ljudi koji studiraju dolje?
Kako je? Troškovi života?
Ako nekoga ima, molim vas za malo informacija....
hvala

Evo, ima mene.
Ima puno ljudi što studiraju 'dolje', i to ljudi odasvuda.
A što bi ti točno upisao/la?
Dubrovnik je jedan vrlo specifičan gruad; troškovi života su veoma visoki, kreneš li od iznajmljivanja stana, namirnica, pa do najobičnije kave. Ako nisi iz Dalmacije, trebat će ti neko vrijeme da se navikneš i na ljude i na cjelokupnu atmosferu. Ako si iz Zagreba, najvjerojatnije ćeš se razočarati. Ako si iz male sredine kao ja, moglo bi ti biti baš fino!Izlaziti se može, ali sve ovisi kolika su tvoja prijašnja iskustva i što očekuješ. Svejedno, gruad ti se vrlo brzo uvuče pod kožu, prekrasno je gledati u more (osim kad je bura!), a i ima stvarno divnih ljudi, samo kad ih upoznaš. Ako te još štogod zanima, pitaj, ja volim pričati o svom trenutnom staništu. Ako netko još odavde ima, nek se slobodno javi!
__________________
Daj mi snage stvorit' nešto prekrasno...
Poura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 22:39   #3
HVALA POURA!
Ja, naime , planiram upisati diplomski studij odnosi s javnošću kao produžetak studija mediji i kultura društva. Inače, sada studiram povijest i III sam godina na filozofskom fakultetu u Puli.
Kažeš da su troškovi poprilično visoki, zanima me za koliko se može naći stan dolje mjesečno? Koliko tebi sveukupno mjesečno treba?
Hvala,
yourney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 11:18   #4
e a mene zanima kakvi sve faksovi imaju tam..kaj se sve moze upisat?
__________________
za popizdit
chelava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 13:40   #5
Quote:
chelava kaže: Pogledaj post
e a mene zanima kakvi sve faksovi imaju tam..kaj se sve moze upisat?

www.unidu.hr

Ukratko, od ekonomije (poslovna i obična, koliko ja znam, a valjda i management), do medija i kulture, restauracije, i naravno, pomorstva, strojarstva, brodostrojarstva... Odi pa provjeri. Još treba Žužul otvoriti ove godine svoju neku privatnu visoku školu, koliko sam ja čula, i imaš ACMT.
__________________
Daj mi snage stvorit' nešto prekrasno...
Poura is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 18:37   #6
Bok ima li tko skripte iz medjunarodne financije i poslovanje tvrtki u trgovini neka mi pošalje na email [email protected] .
hvala puno
pink_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 11:21   #7
diplomski iz odnosa s javnošću je kažu super, jedini je sveučilišni studij u HR (mislim da sad ima u zadru, nisam sigurna), svakako profesori su super, svi su često po tv-u, a predavanja popodne uvijek tako da se stigne radit..
showgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 19:17   #8
ja isto želim studirati u dubrovniku, želja mi je upisati medije i kulturu društva! Dolazim iz Zagreba i zanima me koliko mjesečno potrošite novaca, uz plaćanje stanarine?
gasolinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 23:14   #9
Quote:
gasolinee kaže: Pogledaj post
ja isto želim studirati u dubrovniku, želja mi je upisati medije i kulturu društva! Dolazim iz Zagreba i zanima me koliko mjesečno potrošite novaca, uz plaćanje stanarine?
Hey, ja dole ne studiram, ali mi studiraju dvije sestre, pa znam otprilike... Doći će te od oko 700 do 1000 Kn mjesečno stan, sve ovisi gdje, koliki stan i s koliko cimera... mjesečno kupiš određen broj bonova za prehranu, pa još sastrane za kupovanje... Trebalo bi ti najmanje 2000 kn mjesečno, pa i više...
__________________
...nada umire posljednja ;)...
Maxes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 00:19   #10
hvala Maxes...tako sam i računala otprilike...
gasolinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:44   #11
ima i akvakultura /diplomski marikultura, sestrinstvo od prošle godine, stručni turizam kreće od ove godine kažu, elektrotehnika i računarstvo..
showgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 22:32   #12
eeee a da neko ne zna kad je prijemni ???? je li u junu ??? ))))
00ena00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 19:27   #13
Quote:
00ena00 kaže: Pogledaj post
eeee a da neko ne zna kad je prijemni ???? je li u junu ??? ))))
Nema prijamnih više u Hrvatskoj. Moraš imat položenu Državnu maturu i samo s njom možeš na faks. Polaže se Hrv, Mat, Eng i izborni po želji.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 20:16   #14
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
Nema prijamnih više u Hrvatskoj. Moraš imat položenu Državnu maturu i samo s njom možeš na faks. Polaže se Hrv, Mat, Eng i izborni po želji.
ja sam cuo da trebamo uzet dva dodatna jos. jeli to istina. ja sam matematicka gimnazija i duze vrijeme razmisljam o građevini i mislim da cu se na to odlucit dalje. e sad vidio sam na građevini zagreb i osijek da uz ova tri osnovna ( hrv, str. jezik i matematika) trebam jos i fiziku pa mi nije jasno zasto se za jos dva predmeta trebam odlucit ?
crosom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 14:52   #15
"Nema prijamnih više u Hrvatskoj. Moraš imat položenu Državnu maturu i samo s njom možeš na faks. Polaže se Hrv, Mat, Eng i izborni po želji."


hm........ a na koji nacin to da uradim ??? )
__________________
aaaaaaa gjde raste cokolada ?????? :D
00ena00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:27   #16
Quote:
00ena00 kaže: Pogledaj post
"Nema prijamnih više u Hrvatskoj. Moraš imat položenu Državnu maturu i samo s njom možeš na faks. Polaže se Hrv, Mat, Eng i izborni po želji."


hm........ a na koji nacin to da uradim ??? )
Potraži temu Državna matura ovdje na forumu, prilično je aktivna. Tamo će ti bolje znati objasnit kako, gdje i zašto se polaže. Ja sam još trećaš, pa mi nije trenutno bitna i nisam skroz upućen. Vidim da si iz inozemstva, vjerujem da su programi slični, osim hrvatskog. Kakvi su vaši programi iz književnosti? Kako misliš nadoknadit?
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:53   #17
kod nas se jos uvijek polazu samo dva predmeta, srpski (sad maternji) i izborni.... mada od sledece godine ce biti externa matura, upravo taj rezim koji je i kod vas, 3predmeta (maternji, engl ili matematika i jedan ili dva izborna)
hm.... kako cu nadoknaditi..... ne bih znala moracu se potruditi nekako ) mislim, engl je isti svugdje, ali matematika koju ja radim, u ekonomskoj skoli, nije ista kao i u gimnaziji pa..... a hrvatski, to ce biti malo teze jer ne radimo slicne stvari )))))
__________________
aaaaaaa gjde raste cokolada ?????? :D
00ena00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 19:19   #18
Quote:
00ena00 kaže: Pogledaj post
kod nas se jos uvijek polazu samo dva predmeta, srpski (sad maternji) i izborni.... mada od sledece godine ce biti externa matura, upravo taj rezim koji je i kod vas, 3predmeta (maternji, engl ili matematika i jedan ili dva izborna)
hm.... kako cu nadoknaditi..... ne bih znala moracu se potruditi nekako ) mislim, engl je isti svugdje, ali matematika koju ja radim, u ekonomskoj skoli, nije ista kao i u gimnaziji pa..... a hrvatski, to ce biti malo teze jer ne radimo slicne stvari )))))
Sve glavne predmete možeš polagat na strukovnoj ili gimnazijskoj razini, samo ovisi što koji faks traži i tomu se moraš prilagodit. To možeš pronaći na postani-student.hr
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 20:40   #19
hvala
__________________
aaaaaaa gjde raste cokolada ?????? :D
00ena00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 23:27   #20
ima li koga tko studira??? planiram upisati diplomski tamo (mediji) pa ako ima netko tko bi mi mogao reci nesto o tome iz prve ruke??
kixach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.