Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 22:57   #281
dr. Butorac-odličan
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:08   #282
svježi info s Vinogradske - raspored vrijedi
PON - Košec
UTO - Ivičević
SRI - Tučkar
ČET - Herman
PET - Butorac

osim što danas nije bilo dr. Košec, nego ju je mijenjao Ivičević , no recimo da je bio OK (ne volim kad ljudi pičkaraju dok razgovaraju sa mnom, a on je baš to radio). nisam baš previše saznala ni o bebi ni o sebi, al pročitati ću nalaz, saznala sam samo da prvorotokinje čije su bebe na zadak idu na carski i to "hladni carski" u 39. tjednu trudnoće

I da, dr. Košec je sljedeći ponedjeljak u trudničkoj, i cijeli srpanj je u Vinogradskoj, a od 1.8. je nema, pa one koje računaju na nju u kolovozu, probajte računati s nekim drugim.

i da - ŽIVJELI PRIVATNI DOKTORI i klimatizirane ordinacije. brijem da sam danas u Vinogradskoj dok sam čekala dobila barem 1kg od silne vode koju sam zadržala u sebi, jer je gore vruće do neizdrživosti!
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:16   #283
osim što danas nije bilo dr. Košec, nego ju je mijenjao Ivičević , no recimo da je bio OK (ne volim kad ljudi pičkaraju dok razgovaraju sa mnom, a on je baš to radio). nisam baš previše saznala ni o bebi ni o sebi, al pročitati ću nalaz, saznala sam samo da prvorotokinje čije su bebe na zadak idu na carski i to "hladni carski" u 39. tjednu trudnoće

ja sam bila u rodilištu u 3. mjesecu i vani je još jako hladno bilo, dakle kad nam je dolazio jedno jutro u vizitu, toliko je bio bezobrazan da je doslovce rekao da mi žene smrdimo i širom nam otvorio sve prozore...

čovjek je živa katastrofa, nedavno mi kuma rekla da ju je izvređao na pregledu...
užas, a žena mu isto radi gore i ona je mrtvo puhalo bez ijedne emocije na licu

Zadnje uređivanje Tashi : 31.07.2011. at 11:09.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:24   #284
magaly, ja sam išla s preporukom (recimo) danas, pa je možda zato bio OK, iako stvarno ne očekujem da me draškaju po guzici, no da je pristojniji ne bi mu vlas s glave pala..ali, da je nešto do toga išlo mene, ne bi mu ostala dužna, iako sam u zadnje vrijeme prava plačipička (pardn maj ingliš)
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 14:38   #285
Hvala na friškim informacijama, Žena vrag! Drago mi je da si saznala kad je dr. Košec tak da si znam isplanirati. Thanks! Jesi dugo čekala?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 10:04   #286
hej žene, vi koje ste nedavno rodile, imam pitanje....
Naime, na trudničkom tečaju je bilo govora kako si tatek za rađaonu mora kupiti onu opravicu (kapica, halja, navlake za cipele - nemam pojma kak bi to nazvala )... Mislim da je bilo govora o Merkuru, e sad me zanima kakvo je stanje u Vinogradskoj, jel tatek dobije tu opravicu ili si je mora sam kupiti i donijeti na porod?!
THX!!
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:26   #287
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
hej žene, vi koje ste nedavno rodile, imam pitanje....
Naime, na trudničkom tečaju je bilo govora kako si tatek za rađaonu mora kupiti onu opravicu (kapica, halja, navlake za cipele - nemam pojma kak bi to nazvala )... Mislim da je bilo govora o Merkuru, e sad me zanima kakvo je stanje u Vinogradskoj, jel tatek dobije tu opravicu ili si je mora sam kupiti i donijeti na porod?!
THX!!
Idem sutra na pregled tamo pa cu sve ispitati... Iako mislim da ce me ekspresno torpedirati van jel imam jedno milijun pitanja
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 17:02   #288
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
hej žene, vi koje ste nedavno rodile, imam pitanje....
Naime, na trudničkom tečaju je bilo govora kako si tatek za rađaonu mora kupiti onu opravicu (kapica, halja, navlake za cipele - nemam pojma kak bi to nazvala )...

za merkur mora, ali za vinogradsku ne
nekad ni ne dovije to odijelo, nego samo papučice
pazite samo, napisala sam ja par stranica prije da su frenda vratili doma da se presvuče jer je imao kratke hlače
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 22:05   #289
Quote:
Tara_24 kaže: Pogledaj post
Idem sutra na pregled tamo pa cu sve ispitati... Iako mislim da ce me ekspresno torpedirati van jel imam jedno milijun pitanja
hehehehee, ajde samo ti sve ispitaj!!! Nemaju te sta torpedirati hehehe... treba biti malo i dosadan, a ne samo dobar dan i dovidenja
javi kak je prosao pregled!!!
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 15:22   #290
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
hehehehee, ajde samo ti sve ispitaj!!! Nemaju te sta torpedirati hehehe... treba biti malo i dosadan, a ne samo dobar dan i dovidenja
javi kak je prosao pregled!!!
Dobar dan i dovidjenja!
Doktor kao doktor je zbilja njezan i ugodan, ali ti ne kaze nista. Osim sto me je poslao na ponovno vadjenje krvi u Petrovu zbog rh faktora, koji se navodno, moze promijeniti u trudnoci (moj ginic mi je rekao da je to dovoljno jednom napraviti).
Zbog nekih bakterija ili kojeg vraga me stavio na Geonistin, iako sam mu rekla da mi je moj ginekolog znao dati Canesten, jel je puno blazi i navodno bolji za trudnice.
Trudnicku ambulantu, cekaonu, wc i stol za preglede necu niti komentirati, nisam ocekivala Sheraton, ali ono je zbilja sramota. (jesu vama na stolovima bili oni papirnati rucnici, roza, ko toaletni? )
Uglavnom, po povratku sam si odmah u DM-u kupila domestos vlazne maramice i sad su mi na prvom mjestu u torbi.
Ukratko, niti na jedno moje pitanje nisam dobila konkretan odgovor, bila je guzva i rjesavao nas je po traci...
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 15:46   #291
Quote:
Tara_24 kaže: Pogledaj post
Osim sto me je poslao na ponovno vadjenje krvi u Petrovu zbog rh faktora, koji se navodno, moze promijeniti u trudnoci (moj ginic mi je rekao da je to dovoljno jednom napraviti).
..jesu vama na stolovima bili oni papirnati rucnici, roza, ko toaletni? )
Uglavnom, po povratku sam si odmah u DM-u kupila domestos vlazne maramice i sad su mi na prvom mjestu u torbi.
Za ovaj rh faktor, ne ne može se promijeniti rh faktor već se mogu stvoriti antitijela... i ideš to ponovno raditi samo ako si rh negativna inače je nepotrebno stvarno.
Papirnati roza ručnici su bili meni čak i kod privatnika, nekad rozi nekad bijeli, ne kužim kaj je loše u njima, pa za svakog stave novi čisti Osobito ne kužim kaj je loše u njima kad su te domestos vlažne maramice nešto puno gore od tih ručnika, misilm kad koža dođe u kontakt s domestosom, a odmah nakon što s tom maramicom obrišeš šta god i sjedneš, legneš na to mjesto još uvijek itekako puno kemikalija ostane da se preko kože uvuku u sve pore tvoga tijela, a tako dođu i do bebe..
A to da su šturi u bolnici, u biti prije bi rekla u toj turdničkoj ambulanti, jer je uvijek ali uvijek gužva, a doktori osim tih trudnica ujutro obavljaju i vizitu na odjelu, pa neka im uleti još nešto, jedva da stignu sve trudnice u smjeni pregledat i to je loše da
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:09   #292
To znam, ali me buni to kaj sam rh pozitivna i nije mi jasno zasto me opet salje na to...
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.

Zadnje uređivanje Tashi : 31.07.2011. at 11:10.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:20   #293
Quote:
Tara_24 kaže: Pogledaj post
To znam, ali me buni to kaj sam rh pozitivna i nije mi jasno zasto me opet salje na to...
Da ni ja to baš ne kužim, jedino još postoji jedna fora, a to je da ako si mijenjala prezime (udala se i to) nakon što si radila prvi put određivanje kg i rh faktora, onda ti oni ne priznaju sa starim prezimenom.. ja sam recimo bila lijena i nije mi se dalo mijenjat dokumente nakon što sam se udala, pa sam i trudnoću dočekala sa svim starim dokumentima, pošto su mi trebale hitno neke promjene bit napravljene morala sam i onda mi u bolnici nisu priznali nalaz sa mojim djevojačkim prezimenom, pa su mi tamo ponovno određivali i kg i rh faktor.. svašta
A to da se rh faktor može mijenjati to prvi put čujem.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 21:14   #294
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Da ni ja to baš ne kužim, jedino još postoji jedna fora, a to je da ako si mijenjala prezime (udala se i to) nakon što si radila prvi put određivanje kg i rh faktora, onda ti oni ne priznaju sa starim prezimenom.. ja sam recimo bila lijena i nije mi se dalo mijenjat dokumente nakon što sam se udala, pa sam i trudnoću dočekala sa svim starim dokumentima, pošto su mi trebale hitno neke promjene bit napravljene morala sam i onda mi u bolnici nisu priznali nalaz sa mojim djevojačkim prezimenom, pa su mi tamo ponovno određivali i kg i rh faktor.. svašta
A to da se rh faktor može mijenjati to prvi put čujem.
Ma i ja sam mislila prvo na to, ali sam ja zadrzala svoje prezime i dodala muzevo, jer, iako u doba kad sam zatrudnila sam bila vec udata, bila sma lijena mijenjati zdravstvenu (lakse je to kad ostanes trudna, jelte...)
Ne znam, mozda rh faktor ovisi o cikloni, anticikloni, tlaku zraka...?
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 22:29   #295
Quote:
Tara_24 kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam mislila prvo na to, ali sam ja zadrzala svoje prezime i dodala muzevo, jer, iako u doba kad sam zatrudnila sam bila vec udata, bila sma lijena mijenjati zdravstvenu (lakse je to kad ostanes trudna, jelte...)
E pa to je to, znači na zdravstvenoj ti pišu oba prezimena, a na testu kg i rh faktora samo tvoje djevojačko... Smiješno ali i to ti njima ne znači da si to ti baš
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 13:33   #296
oh maj gad.... koja halabuka oko mijenjanja prezimena!! Sva sreca pa ga ja ne mijenjam heheheheh
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 14:29   #297
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Da ni ja to baš ne kužim, jedino još postoji jedna fora, a to je da ako si mijenjala prezime (udala se i to) nakon što si radila prvi put određivanje kg i rh faktora, onda ti oni ne priznaju sa starim prezimenom.. ja sam recimo bila lijena i nije mi se dalo mijenjat dokumente nakon što sam se udala, pa sam i trudnoću dočekala sa svim starim dokumentima, pošto su mi trebale hitno neke promjene bit napravljene morala sam i onda mi u bolnici nisu priznali nalaz sa mojim djevojačkim prezimenom, pa su mi tamo ponovno određivali i kg i rh faktor.. svašta
A to da se rh faktor može mijenjati to prvi put čujem.
ja sam četiri puta bila u rodilištu u Vinogradskoj i imala sam kg i rh faktor sa djevojačkim prezimenom još iz 1996 g i nitko mi nikad nije ništa rekao
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 11:49   #298
Ma je*e lud zbunjenoga..
Idem ovaj tjedan kod svog doca, da vidim kaj ce mi on reci....
A nakon svega, najradije bi rodila u svojoj spavacoj sobi...
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 12:45   #299
Exclamation trudnička ambulanta - doktori koji rade u kolovozu...

napokon sam se odlučila za bolnicu...i kocka je pala na vinogradsku, i za dr. košec...za koju sam dobila hrpu preporuka...
i onda pročitam post od ŽV (pozdrav tebi draga i pusa već velikoj bebi izdrži još malo), koja veli da dotične dr. neće biti u kolovozu kad je meni termin... a htjela bih, ako je moguće, da mi trudnoću u bolnici vodi samo jedan doktor...
pa molim za pomoć, ako koja zna...koji dr. su u osmom mjesecu u trudničkoj...ili možda direktni broj telefona od TA, pa ću zvat i pitat...jer bi trebala na prvi pregled kroz nekih 14 dana...
__________________
MT = ♥ J.♥ 2008 ♥
B ♥ canis lupus familiaris ♂ 2014 ♥
surferica em is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:46   #300
Quote:
super surfer kaže: Pogledaj post
napokon sam se odlučila za bolnicu...i kocka je pala na vinogradsku,
draga pozdrav i tebi i velka pusa tvojoj bebi jučer sam dobila info da je u kolovozu tamo dr. Kuna (uz naravno neizbježnog dr. Ivičevića koji valjda ni ne ide na godišnji (rekao bi čovjek da on voli svoj posao ). Dr. Kuna doduše nije u trudničkoj ambulanti, ali mislim da ti to zapravo i neće biti bitno jer te u ambulanti prime kao na traci ... pa ako možeš probaj doći do dr. Kune, za njega sam dobila sve preporuke
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.