Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 17:15   #121
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
E, da, sjecam se toga, al cini mi se da to rade one srednjoskolke iz medicinske koje su tamo na praksi.
Nazalost, bila svjedok zivi - pusile i trudnice i dojilje. Na vratima tocno pise da je zabranjeno, ali na to se nitko ne osvrce. Stvar je u tome sto ta naljepnica ocito stoji pro forme, i da osoblje dopusta na neki nacin. Jer da su i malcice strogi po tom pitanju kao s bebicama, pusenje bi itekako bilo zabranjeno.
Da me netko krivo ne shvati - svatko ima pravo da odluci hoce li pusiti u trudnoci (i k tomu problematicnoj) ili tijekom dojenja ili ne, ali nije fer prema nama nepusacima koji u tome nismo imali pravo glasa. Nije bas ugodno uci u kupaonu koja je dovoljno "zadimljena" parom od tusiranja, pa da udisem jos i nikotin. (napomena: znala sam ja zapaliti tu i tamo prije trudnoce, ali od tada prestala). Bolnica je ipak ustanova koja "promice" zdravlje.

Glede brijanja, moja preporuka je - cure, obavite to radje doma. Ja ugovorila krivi termin za depilaciju, ali mala se pozurila, pa plan propao. Iako je cura koja me brijala bila ok, britvica je bila tako ostra i imala sam osjecaj da je tupa, jer me jako grebalo (osjecaj kao da me brije sa zeljeznom britvicom iz 19.st.). Meni je vodenjak pukao, pa od silne jurnjave po stanu (prvo dijete) i panike (i golemog trbuha ) nije bilo nikako izvedivo da brijanje obavim sama.
Ako vam muz ima spretne ruke (i ako mu vjerujete ) neka vam on pomogne.

Glede setanja, trudovi su bili inducirani, pa od boli nisam imala bas volje. Kad je trud prosao, iskoristila sam to vrijeme da zatvorim oci i odmorim.
A i cijelo vrijeme si spojena na cTG. No, cula da imaju bezicni CTG. Mozda ce netko nesto vise o tome znati. Ja sam nekako bila sva "uplasena", pa niti jedno pitanje nisam postavila o kojima sam prije trudnoce razmisljala (imala sam popis pitanja i zahtjeva duboko u glavi). Sad mi krivo, ali za drugo dijete cu se znati "izboriti" za neke stvari.

I jos sto sam zadnji put htjela reci, Vinogradska i Sv. Duh slove kao "najposjecenija" rodilista, ali znam puno prica i iz jedne i iz druge bolnice, i sve vam se svodi na isto, tako da ne mozete fulati. Sve ovisi na kog zapadnete, i to je to. I uvijek pitajte, jer tko pita ne skita.
Moramo se samo nadati da ce i nasa rodilista jednog dana zazivjeti "punim srcem" i da cemo se donekle pribliziti rodilistima kakva postoje "negdje vani".
Do tada uzivajte sa svojim bebicama i mazite ih i pazite. Kad prvi put dotaknete to malo bice, sve ostalo jednostavno zaboravite u trenu.

Sretno, cure!
burek9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:17   #122
Quote:
burek9 kaže: Pogledaj post



I jos sto sam zadnji put htjela reci, Vinogradska i Sv. Duh slove kao "najposjecenija" rodilista, ali znam puno prica i iz jedne i iz druge bolnice, i sve vam se svodi na isto, tako da ne mozete fulati. Sve ovisi na kog zapadnete, i to je to. I uvijek pitajte, jer tko pita ne skita.
Moramo se samo nadati da ce i nasa rodilista jednog dana zazivjeti "punim srcem" i da cemo se donekle pribliziti rodilistima kakva postoje "negdje vani".
Do tada uzivajte sa svojim bebicama i mazite ih i pazite. Kad prvi put dotaknete to malo bice, sve ostalo jednostavno zaboravite u trenu.

Sretno, cure!

ma meni je najbitnije stručnost doktora a uslovi ležanja manje više. Da mi sve bude ok i da doktori ne vježbaju svoje statistike liječničkih pogrešaka na nama trudnicama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:41   #123
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
ja šetala,čak su mi sami rekli da šećem,nisam tražila

ok, nisam znala. makar meni ne bi ni palo na pamet da šećem prikopčana na onaj ctg po boxu da se ne nađem kojoj sestri ili doktoru na putu, a metar od mene preko zida rađa druga žena i još par njih malo dalje
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 17:44   #124
Ne znam jesam li već napisala ili ne: za svaku bolnicu možete čuti horor priče i pohvale. Ali nema razloga da si razbijate glavu onim lošim dok same ne vidite.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:01   #125
Quote:
burek9 kaže: Pogledaj post
Nije bas ugodno uci u kupaonu koja je dovoljno "zadimljena" parom od tusiranja, pa da udisem jos i nikotin.
Meni je još groznije bilo što cure puše kod otvorenog prozora, pa se onda i pokupe i odu i ostave prozor otvoren da se kao izlufta, pa kad se tuširaš fino svaki put riskiraš i da se prehladiš
Mislim da ću kad ću rađat tamo pozvat inspekciju
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 20:26   #126
Bas sada citala u novom broju "Moje dijete" kako je otvoreno prvo privatno rodiliste u sklopu Sv. Duha. Znam da nije sada to bas direkt povezano s temom Vinogradske, ali samo htjedoh napomenuti dok sam jos u elementu.
Osnovao ga je dr Podobnik koji je do sada radio u KB Merkuru i ima svoju Polikliniku. Postoje apartmani gdje si konstantno s bebom (btw, opremljeni su do bola), obitelj ti moze doci u posjetu dok si tamo s bebicom (samo ne virozni), bebu presvlace u vasem apartmanu, luksuz sanitarni cvor, linija, telefon, TV,....a muz ima zaseban lezaj i spava s vama.
Radjas na kojigod nacin hoces (od stolcica, kade, strunjace, a i lezaj se podesava kako ti odgovara),...
Necu puno duljiti da ne ispadne da sam hodajuca reklama . Samo htjedoh spomenuti jer mi se bas cini ljudski, a pogotovo meni jer bih s drugim djetetom htjela uspjeti dojiti, a ne da mi kao prvo dolazi na svaki podoj sita i musava od bebimila. Naravno, ako ce financijski biti izvedivo s obzirom da to ipak dosta kosta. Ravnaju se prema europskim rodilistima, ali nazalost vecina nas nema bas europske place.
Za sada tamo mogu roditi samo pacijentice dr Podobnika, a valjda ce u buducnosti biti otvoreni i prema drugim potencijalnim rodiljama (dubokih dzepova. )
burek9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 14:13   #127
u svim bolnicama puše po wc-ima......i to rodilje i dojilje i trudnice na čuvanju...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 01:41   #128
Quote:
burek9 kaže: Pogledaj post
Bas sada citala u novom broju "Moje dijete" kako je otvoreno prvo privatno rodiliste u sklopu Sv. Duha. Znam da nije sada to bas direkt povezano s temom Vinogradske, ali samo htjedoh napomenuti dok sam jos u elementu.
Osnovao ga je dr Podobnik koji je do sada radio u KB Merkuru i ima svoju Polikliniku. Postoje apartmani gdje si konstantno s bebom (btw, opremljeni su do bola), obitelj ti moze doci u posjetu dok si tamo s bebicom (samo ne virozni), bebu presvlace u vasem apartmanu, luksuz sanitarni cvor, linija, telefon, TV,....a muz ima zaseban lezaj i spava s vama.
Radjas na kojigod nacin hoces (od stolcica, kade, strunjace, a i lezaj se podesava kako ti odgovara),...
Necu puno duljiti da ne ispadne da sam hodajuca reklama . Samo htjedoh spomenuti jer mi se bas cini ljudski, a pogotovo meni jer bih s drugim djetetom htjela uspjeti dojiti, a ne da mi kao prvo dolazi na svaki podoj sita i musava od bebimila. Naravno, ako ce financijski biti izvedivo s obzirom da to ipak dosta kosta. Ravnaju se prema europskim rodilistima, ali nazalost vecina nas nema bas europske place.
Za sada tamo mogu roditi samo pacijentice dr Podobnika, a valjda ce u buducnosti biti otvoreni i prema drugim potencijalnim rodiljama (dubokih dzepova. )
Ako imaš 15 tisuća kuna viška i to za porod bez komplikacija i tri dana babinjača, samo izvoli, ali mislim da ih možeš i pametnije iskoristi. Osima ako to nije neka rizična trudnoća, pa je svaka pomoć dobrodošla, onda kužim. Mislim da za porod imaš sve što je potrebno i u državnim bolnicama, koje na tome u zadnje vrijeme stvarno puno rade. Poslije poroda se ne obazireš toliko na vrstu madraca, kupaonice, menu... Totalno si u rozom svijetu/filmu i sve se vrti oko bebe da ove detalje ni ne primjećuješ dok si tamo.

Što se tiče Vinogradske bila sam dva puta i za tri/četri tjedna bi trebala i treći put k njima na porod. Meni je bilo odlično i brzo obadva puta,a nadam se da će i sada. Na porodu prvom bio dr. Herman, na drugom nisam stigla niti pitati. Od sestara bih naravno izdvojila sestru Zilu, nasmiješenu od uha do uha i uvijek spremnu da uskoči sa savjetom. Ostale sestre treba malo potegnuti za rukav, ali nisu ni one loše. Hrana ko svugdje u bolnici.

Na rodinom forumu imate 2 topica o rodilištu Vinogradska, o doktorima u Vinogradskoj, a imate i topic što ponijeti u bolnicu, pa da ne ponavljam tamo ćete sve pronaći.
domingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:09   #129
ispričavam se ako je netko već napisao, u vinogradsku mogu nosit svoje spavaćice? i koliko mi ih cca treba?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:32   #130
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ispričavam se ako je netko već napisao, u vinogradsku mogu nosit svoje spavaćice? i koliko mi ih cca treba?
Čitala na rodama da ih možeš imati poslije poroda, ali kao bolje su njihove jer svoje ionako sve zakrvariš. Tamo je žena napisala jednu spavačicu, ali mislim da je to jedna za svaki dan, kao da ti svaki dan mm donese novu da se ne natrpava torba. Ja znam da ću inzistirati na svojim spavaćicama, a možda čak i na posteljini jer sam u zaraznoj dobila u roku nekoliko sati takav osip od njihovih sredstava kojim dezinficiraju posteljinu da sam bila sva u plikovima i prištićima. Čim sam dobila svoju posteljinu osip se povukao. Inače u bolnicu svakako treba ponijeti Avene ili bilo koju drugu termalnu vodu u spreju jer to spašava kod ovakvih situacija, a i da ne kažem koliko puta tijekom dana si olakšaš s osvježenjem. To ću nositi ili ja ili mm u rađaonu svakako.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 15:53   #131
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Ja znam da ću inzistirati na svojim spavaćicama, a možda čak i na posteljini jer sam u zaraznoj dobila u roku nekoliko sati takav osip od njihovih sredstava kojim dezinficiraju posteljinu da sam bila sva u plikovima i prištićima. .
Istina, ja sam u Vinogradskoj od posteljine dobila na koljenima osip ili onak ko izgrebanu kožu, riješila to s kremom a ne znam baš da li će vam dati vašu posteljinu osobito ako koja završi na carskom onda teško da ćete dobiti i vlastite spavaćice.. No moja je preporuka da su vam ok njihove za ta tri dana da ne krvarite po svojima, u biti ja tamo nisam vidjela ni jednu babinjaču u svojoj piđami, sve su nosile njihove.. znam da kad ideš rađat moraš imat njihovu
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:01   #132
hvala
dakle, ne moram panično kupovat bapske spavaćice za rodilište?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 16:17   #133
Nitko ti ne gleda kakvu spavačicu imaš, svoju ili njihovu. Neke cure koje su rodile su bile čak u pidžamama, njima je samo važno da kad dođe vizita da je ona stvar "na izvolte".

Što se tiče hranjenja bebača, mojeg nisu i donosili su mi ga kad je bio gladan. Druga djeca su dolazila skoro sat vremana iza njega, a on gospon uživao uz svoju mamu! To mogu zahvaliti sestri Zili koja je vidjela da on papa super i da nema potrebe trpat u njega formulu nego ga jednostavno donjet k meni na papanje! Zato ni sada pet mjeseci poslije nemamo problema s cicom i super napreduje: ima skoro 8 kg i 68 je dugačak!
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 23:20   #134
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
hvala
dakle, ne moram panično kupovat bapske spavaćice za rodilište?
oni imaju svoje..al ako te zatekne ko mene vikend + Uskrs = vešeraj jako kasni da nisu imali ni kompresa....ipak mi našli 1 čistu (jer su mi rekli da ne trebam svoju spavaćicu pa nisam ni ponjela nijednu...što bi prljala svoje )
MM sutra dan donio 2 i to je bilo dosta...i nisu bile bapske..baš sam fency bila na odjelu..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 09:49   #135
Ja sam si zasada kupila jednu super spavaćicu u Triumphu, cijela je ko košulja na kopčanje, ali je sva u raznoraznim varijantama crvene i roze, pa brijem da se na njoj krv uopće neće ni kužit, a meni će biti ljepše i možda uspijem izbjeći glupi osip. Muka mi je kad se sjetim kakve sam plikove i prištiće dobila u zaraznoj, bila sam sva crvena kao rak.
Namjeravam nabaviti još jednu takvu spavaćicu koja se kopča kao košulja cijelom duljinom i do koljena da bude kao ova, po mogućnosti isto u nekim jarkim crveno ružičastim varijantama.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 14:57   #136
bila sam na prvom UVZ u Vinogradskoj-i moram priznati bilo je totalno bezveze...gledao me dr. Kuna-jedva par minuta-na brzinu . On je bio ugodan i zezao se , ali mi je to sve izgledalo nekako na pol. Kakva su vaša iskustva s doktorima u Vinogradskoj?
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:10   #137
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
bila sam na prvom UVZ u Vinogradskoj-i moram priznati bilo je totalno bezveze...gledao me dr. Kuna-jedva par minuta-na brzinu . On je bio ugodan i zezao se , ali mi je to sve izgledalo nekako na pol. Kakva su vaša iskustva s doktorima u Vinogradskoj?
Mene su toliko dugo svaki put gledali da sam mogla i zaspati na stolu, ali ja sam bila poseban slučaj
Meni osobno najdaraži gore je dr. Tučkar, hm, kod njega bi i ovak privatno išla na preglede Ok su mi bili svi ostali, stvarno nemam riječi svi ugodni, suosjećajni i stručni
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:22   #138
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
bila sam na prvom UVZ u Vinogradskoj-i moram priznati bilo je totalno bezveze...gledao me dr. Kuna-jedva par minuta-na brzinu . On je bio ugodan i zezao se , ali mi je to sve izgledalo nekako na pol. Kakva su vaša iskustva s doktorima u Vinogradskoj?
Ja nisam išla kod Kune, baš zato što je jako razvikan i uvijek je gužva kod njega. Meni je super mladi dr. Butorac - za njega same pohvale. Što se tiče UZV-a uvijek je trajao dugo i detaljno mi se sve objasnilo.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:17   #139
Ma to sam bila samo ne UVZ, ne u trudničkoj ambulanti. u Trudničku ću tek krenuti slijedeći mjesec. Tamo se na UVZ pojavi doktor koji je slobodan. Mene je neki dr. Butorac , mladi ginekolog, gledao prije godinu dana na sistematskom u privatnoj poliklinici-i ak je to taj- taj je stvarno super.
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 16:21   #140
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
.i nisu bile bapske..baš sam fency bila na odjelu..
ma, meni se ne da kupovat neke fancy jer ionako zamišljam da ću biti u krvi do koljena
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.