Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2009., 11:51   #41
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
imam aventov sterilizator, definitivno korisno ali preskupo (oko700 kn, dobili na poklon)
ma ne mogu vjerovati, nisu normalni 700 kn !

ja sam ga ovdje u njemačkoj kupila za 65 eura, tj. 470 kn !

inače, prema recenzijama, aventov je jedan od najboljih sterilizatora.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:53   #42
Da li trebam sterilizirati izdajalicu? I kako to napraviti?
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 04:18   #43
Quote:
SubiBubi kaže: Pogledaj post
Da li trebam sterilizirati izdajalicu? I kako to napraviti?
postupak bi trebao pisati na uputama od izdajalice
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 08:13   #44
ja ju lijepo operem vodom i stavim u sterilizator skup sa dudama i bočicama i uvaljam u mikrovalnu

ja imam sve od Tommie Tippie - i prezadovoljna sam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 14:41   #45
Cure molim vas za pomoć i savjet kako da steriliziram dude, bočice i izdajalicu? Nisam još rodila, termin mi je za par dana a htjela bi si sve pripremiti tako da ako mi išta od svega bude trebalo u bolnici samo kažem i mm mi donese sve spremno.
Capella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:30   #46
ja sam daleko od termina, al me zanima čemu sterilizacija? znam da u kuhinji žive cijele kolonije različitih bakterija i da su bebe izišle iz jedneokoline i ne bi ih se smjelo izlagati svemu i svačemu iz druge okoline...
ali što nije u redu sa običnim pranjem deterdžentom s posebnom spužvicom (samo za te bebine stvari) i isprati u vrućoj/kipućoj vodi

i koliko dugo preporučate sterilizaciju 1put tjedno? do koliko tjedana/mjeseci starosti bebe?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 15:57   #47
ja sam izdajalicu sterilizirala samo nakonotvaranja...prokuhala vodu i umočila sve na par minuta..poslje samo ispirala pod vrućom vodom..

Boičicu kad sam bila u bolnici a beba od 10 dana doma, moji svaki put iskuhavali..ja nebi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:15   #48
Ja sam dobila rabljeni sterilizator za mikrovalnu pećnicu(avent), ne znam cijenu novog. Izgleda jednostavno, ulije se 200 ml vode, poslažu oprane bočice, dudice i izdajalica u dijelovima, zatvori i na najjače oko 4-6 minuta
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:18   #49
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja sam izdajalicu sterilizirala samo nakonotvaranja...prokuhala vodu i umočila sve na par minuta..poslje samo ispirala pod vrućom vodom..

Boičicu kad sam bila u bolnici a beba od 10 dana doma, moji svaki put iskuhavali..ja nebi
i ja sam sve prokuhala samo prvi put. Mislila sam da budem češće, ali nije se još dogodilo Perem u vrućoj vodi ili u perilici.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:26   #50
a jesu svi sterilizatori za mikrovalnu ili??
ja čula da se mora sterilizirati (kad se prokuhava u vodi), svaki put prije korištenja (izdajalicu), pa ko ima vremena za to? ja moram izdajati nakon svakog dojenja....da samo u vrućoj vodi ili?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:46   #51
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
a jesu svi sterilizatori za mikrovalnu ili??
ja čula da se mora sterilizirati (kad se prokuhava u vodi), svaki put prije korištenja (izdajalicu), pa ko ima vremena za to? ja moram izdajati nakon svakog dojenja....da samo u vrućoj vodi ili?
i ja se pitam Kad sam dojila, izdajalicu sam samo ispirala/prala u vrućoj vodi. E sad kad ne dojim imam više vremena, ali flašice svejedno ne prokuhavam. Sad kuham, pospremam i surfam kad imam vremena
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 16:52   #52
pa fakat...ja bi mogla iz sisa napuniti u roku jednog dana cijeli bazen mlijeka, a ko će to prokuhavati, sad bacam mlijeko
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:03   #53
ja sam do godine dana.. sterilizirala flašice i dude po potrebi...
od godine dana na dalje.. perem ih jednom tjedno u suđerici.. (naša je na 75 stupnjava nariktana)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:29   #54
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
pa fakat...ja bi mogla iz sisa napuniti u roku jednog dana cijeli bazen mlijeka, a ko će to prokuhavati, sad bacam mlijeko
moj savjet ti je da ne bacaš mlijeko, već zamrzni. Meni je poslije bilo žao jer sam isto kao i ti bacala. Dogodilo se da sam nakon nešto više od mjesec dana prestala dojiti pa sam se izdajala a mogla sam još litre mlijeka u škrinji imati. Uspjela sam nešto malo spremiti što sam mu kasnije dala kad smo na AD prešli. Stavljala sam u vrećice za zamrzavanje najmanje i pisala datum gore.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 17:40   #55
Ja planiram sterilizirati hladnom metodom-Chicco tekućina za sterilizaciju ili Bebe confort tablete,stavi se malo toga u vodu,uroni sve što se želi sterilizirati na pola sata,izvadi,ispere običnom vodom i sve je još sterilno 24 sata
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:04   #56
ja isto imam chicco tekućinu i mislim za početak tako sterilizirat
uostalom ne znam da li će mi uopće trebat izdajalica i dude
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 18:43   #57
ja sam dobila onaj aventov što ide u struju za 6 bočica,e sad nemam uputa kako se to koristi,gdje se stavi ta voda,tražila sam upute i na netu,al nisam našla,zna li netko?
__________________
14.09.-stigao mamin anđeo
osvojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 19:26   #58
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
... i koliko dugo preporučate sterilizaciju 1put tjedno? do koliko tjedana/mjeseci starosti bebe?
Ja sam tako radila do otprilike 4 mj. starosti. I onako počnu svašta stavljati u usta, tako da ih neće spasiti steriliziranje! Btw, ja imam Chiccov sterilizator na struju (oko 300 kn) koji se pokazao kao vrlo praktičan i dobra investicija.
Zeko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:03   #59
Quote:
Zeko55 kaže: Pogledaj post
Ja sam tako radila do otprilike 4 mj. starosti. I onako počnu svašta stavljati u usta, tako da ih neće spasiti steriliziranje!
da, stvarno,..ma možda to mi mame malo i pretjerujemo sa sterilnošću?

u dalmaciji se kaže: čistoća je pola zdravlja, a šporkica druga polovica
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 23:29   #60
Ja nisam kupovala nikakve sterilizatore to je sve preskupo. Fino sam uzela posudu za mikrovalnu, stavila dude, ulila malo vode i 5 min. na najjače. Poslije oprala s octom da skine kamenac pa s čarlijem i dude ko nove i sjajne.
Bek23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.