Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 22:51   #21
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ukoliko vidis ili saznas za nekog stranca koji vodi ture (znaci vodic) po nasoj obali, odmah ga prijavi. on to NE SMIJE raditi.

stranci (i opcenito svi oni koji nemaju licencu za vodica) NE SMIJU to raditi...
Ima pravo. Stvar je u tome da ih se prijavi, dobiju zabranu ulaska i onda ih opet vidimo. To je kod nas problem. Dosta ih dolazi iz Crne Gore. A ima i domaćih koji rade na crno - bez položenog tečaja i dozvole.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 10:41   #22
Imali smo tu temu na sastanku prije par dana. Slažem se ja sa vama. Konkretni problemi su: da bi inspektor izašao kazniti stranca on mora sa sobom imati policajca i ovlaštenog sudskog tumača. Ako nema, sve pada u vodu. Drugo, kod nas ima dva stalna inspektora i valjda par sezonskih koji kontroliaju ama baš sve šta postoji u vezi turizma i ako nije u blizini zaboravi, nije izvedivo.
Odnosno dok se oni skupe vodič je proša grad i možemo mu stavit soli na rep.
Međutim kad se proglase zaštićeni lokaliteti onda će na važnim ulazno-izlaznim punktovima u svakom tom lokalitetu biti obavijest na više jezika koji će obavještavati da je tu dozvoljeno voditi samo licenciranim vodičima. Tračak nade podgrijava i to šta gosti dosta često traže greške u svom paket aranžmanu i traže povrat novca, pa ako nisu imali ovlaštenog vodiča mogla bi neke agencije proćivolja za crnjacima.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 20:27   #23
turistički inspektor koji je odgovoran za ličko-senjsku županiju bi mogao doslovce dežurati po ljeti, na ulazu plitvičkih jezera sa sudskim tumačem,pa opet ništa.lani sam nekoliko puta na tjedan vodila goste tamo i vidjala svaki put desetine grupe koje vode strani pratitelji po plitvicama,koji čak ne razumiju hrvatski jezik. iskreno,ne vjerujem turističkim inspektorima.mislim da ničemu ne služe.osim toga,mi smo zemlja u kojoj gotovo da i nema legalnog posla u turizmu,uvijek se u nekim segmentima mulja.
vjerujem da će za par godina ti stranci sami voditi po gradovima.sjetite se samo ZERP-a.
hrvatska se uopće niti ne trudi zaštititi svoju zemlju od najezde stranog "okupatora".natežemo se sa sa slovenijom,umjesto da im nabijemo porez na tisuće i tisuće vikendica,koje su sagradili još u osamdesetima.pih!
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 15:07   #24
Bravo smedjišećer
točno tako, strani okupator koji kupi lovu na našem čistom moru. Kažem ti, inspektorima je rečeno da postoji prešutni dogovor da se strance ne dira. I time svi zakoni lijepe naše padaju u vodu.
Off topic ali moram reći
Lipo je Tito odštrumpfa Staljina pa bi mi mogli ove čimavice.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 17:24   #25
ljudi moji, imam pitanje. kako postati samostalni turistički vodič??
kako se najbolje reklamirati?
imam licencu za sibensko kninsku zupaniju i trenutno polazem splitsko-dalmatinsku zupaniju.
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 21:18   #26
Quote:
grizzligirl kaže: Pogledaj post
ljudi moji, imam pitanje. kako postati samostalni turistički vodič??
kako se najbolje reklamirati?
imam licencu za sibensko kninsku zupaniju i trenutno polazem splitsko-dalmatinsku zupaniju.
Moraš prijaviti obrt. To u slučaju da ne želiš primati pare preko društva vodiča ili bilo kakvog posla s njima. Ja sam član društva vodiča ali nemam neke posebne obaveze, plaćanje članarine i nalozi preko njih. Za reklamu znam da tu stave plakate da vode tu i tu turu, u taj sat i za kolike pare. Ili vizitku po hotelima......
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:20   #27
imam za 2 osobe paket putovanja

imam za 2 osobe paket putovanja koje zbog ne mogucnosti slobodnih dana ne mogu iskoristit, ako netko zeli mogu mu prepustiti po povoljnoj cijeni
uplaceno je skoro 5000 kn za dvije osobe
dobro je to sto se moze izabrati termin, mjesto, hotel cak i destinacija
jer nije nista fiksno bilo jos definirano pa se taj iznos novaca moze potrosit na bilo koji paket u njihovoj ponudi
Tunis je ono sto se namjeravalo uzet
pa ako netko zeli odvest dragu ili dragog moze jako povoljno proci
ima vise termina 5.5 7.5. 14.5.
ako je netko zainteresiran moze mi se javiti na [email protected]
ivan07402334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 11:02   #28
Quote:
Gandalfa kaže: Pogledaj post
Moraš prijaviti obrt. To u slučaju da ne želiš primati pare preko društva vodiča ili bilo kakvog posla s njima. Ja sam član društva vodiča ali nemam neke posebne obaveze, plaćanje članarine i nalozi preko njih. Za reklamu znam da tu stave plakate da vode tu i tu turu, u taj sat i za kolike pare. Ili vizitku po hotelima......
ma da, to za obrt mi nije skroz jasno negdje sam nacula da po novom zakonu ne moras imati obrt nego mozes izdati racun ?!? ali nigdje ne mogu naci kako to ide. najbolje ici u turisticki ured pa vidit?? iako sumnjam da i oni ista vise znaju od nas.
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 16:08   #29
mislim da ne mora obrt nego da se radi o prihodu od samostalnog rada (zanimanja) tak neš pa su posebne odredbe vezano za porez..najbolje je nazvati poreznu upravu
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 18:22   #30
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Imali smo tu temu na sastanku prije par dana. Slažem se ja sa vama. Konkretni problemi su: da bi inspektor izašao kazniti stranca on mora sa sobom imati policajca i ovlaštenog sudskog tumača. Ako nema, sve pada u vodu.
A domaćeg? To ne treba ili?


Quote:
smedjišećer kaže: Pogledaj post
turistički inspektor koji je odgovoran za ličko-senjsku županiju bi mogao doslovce dežurati po ljeti, na ulazu plitvičkih jezera sa sudskim tumačem,pa opet ništa.lani sam nekoliko puta na tjedan vodila goste tamo i vidjala svaki put desetine grupe koje vode strani pratitelji po plitvicama,koji čak ne razumiju hrvatski jezik.
Kolko sam čuo na Plitvicama su sretni samo nek uđu jer nemaju dovoljno vodiča
koji bi vodili te grupe.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 18:27   #31
Alo server....
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 08:59   #32
Ne mora se imati obrt ali tko želi može.Tada si privatnik i imaš gomilu davanja ali i uplačuješ sebi radni staž i sve šta spada.
Ja radim u firmi puno radno vrime nevezano uz vodiče. Vodim samo kad mi se poklopi sa slobodnim vrimenom. Učlanjena sam u udrugu i preko njih imam podatke na netu. Kad me udruga direktno angažira onda idem preko njih a kad ne onda je to moja stvar šta ću napraviti. Inače sam napisala račun u excellu i kad vodim lipo im isprintam.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 16:04   #33
Quote:
morska alga kaže: Pogledaj post
Ne mora se imati obrt ali tko želi može.Tada si privatnik i imaš gomilu davanja ali i uplačuješ sebi radni staž i sve šta spada.
Ja radim u firmi puno radno vrime nevezano uz vodiče. Vodim samo kad mi se poklopi sa slobodnim vrimenom. Učlanjena sam u udrugu i preko njih imam podatke na netu. Kad me udruga direktno angažira onda idem preko njih a kad ne onda je to moja stvar šta ću napraviti. Inače sam napisala račun u excellu i kad vodim lipo im isprintam.
a kako prijavljuješ dohodak???
gogich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 14:37   #34
Svaka agencija za koju vodim mi u prvom misecu pošalje IP obrazac sa obračunatim porezima. Unesem ih sve u poreznu prijavu, izračunam povrat i pošaljem je u poreznu.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:57   #35
da li je tko polagao splitsku županiju??
jel zna itko koja su omiljena pitanja prof. Belamarića??
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 16:29   #36
Preporučila bih ti da se javiš među prvima jer ćeš vjerojatno dobiti lakše pitanje kao npr Dioklecijanova palača. Pitao je Hvar npr Arsenal, ostalih se baš i ne sićam. I trebaš imati siguran nastup tj ono šta znaš pokazati samouvjereno.
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 16:10   #37
pitanja za belamarića

Quote:
grizzligirl kaže: Pogledaj post
da li je tko polagao splitsku županiju??
jel zna itko koja su omiljena pitanja prof. Belamarića??
danas sam dobre volje i imam vremena,pa ću ti poslati pitanja na privatne poruke.moja prijateljica ih je zapisivala,prilikom jednog njegovog ispitivanja,ali to je bilo prije dvije godine.he.
smedjišećer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 15:12   #38
evo, polozila sam napokon aplitsko dalmatinsku županiju. u slučaju da netko treba pitanja, šaljem bez ptoblema.
grizzligirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 19:17   #39
Je li netko polagao razliku za Zadarsku županiju. Ili ste čuli kakva iskustva?

Javiite plizz
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2008., 00:38   #40
Zna li netko kakvi je bio ispit od Belamarića ovo lito. Šta se najviše ispitiva i slično.
dominik21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.