Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2008., 22:06   #41
Cure mene zanima jel neka imala najobičniju izdajalicu. Naime kuma mi priča da je ona imala izdajalicu po cca 40 kn u ljekarni i da je bila zadovoljna.
Sad me zanima koja je razlika te i npr. aventove koju svi hvale (naravno ne samo u cijeni)?
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:23   #42
Quote:
Ladybug kaže: Pogledaj post
Cure mene zanima jel neka imala najobičniju izdajalicu. Naime kuma mi priča da je ona imala izdajalicu po cca 40 kn u ljekarni i da je bila zadovoljna.
Sad me zanima koja je razlika te i npr. aventove koju svi hvale (naravno ne samo u cijeni)?
Imala prije 4 i pol godine....jeza me kad se sjetim...chiccova izdajalica mislim da ti je to....u mom drustvu su je zvali stisni vrisni....pogodi zasto....lipo bi vukla al jako boli i meni je trebala asistencija muza....Ako imas u koga,posudi Aventovu ako ti se ne daje 350 kuna ....ja blagoslivljam sada svaku kunu potrošenu....evo taman se izdojila....nista ne boli i budu posli meke i spremne za novo mliko....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:25   #43
svaki put kad vidim naslov umjesto izdajalica meni se učini izdaJica
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:30   #44
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
svaki put kad vidim naslov umjesto izdajalica meni se učini izdaJica
MUZILICA
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:33   #45
Quote:
Taja.st kaže: Pogledaj post
Imala prije 4 i pol godine....jeza me kad se sjetim...chiccova izdajalica mislim da ti je to....u mom drustvu su je zvali stisni vrisni....pogodi zasto....lipo bi vukla al jako boli i meni je trebala asistencija muza....Ako imas u koga,posudi Aventovu ako ti se ne daje 350 kuna ....ja blagoslivljam sada svaku kunu potrošenu....evo taman se izdojila....nista ne boli i budu posli meke i spremne za novo mliko....
pa nije toliko problem novac, ali opet mi je žao i 350 kn ako je neću koristiti, a nemam od koga posuditi.
najviše me strah da ne bi mlijeko došlo preko noći i da je hića, treba se izdojiti a ja nemam s čim.
ovu jeftinu bi kupila eto da imam baš ako zatreba, a kasnije možda neku bolju.
al ako kažeš da tako jako boli, sad neznam ni sama.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:14   #46
Quote:
Ladybug kaže: Pogledaj post
pa nije toliko problem novac, ali opet mi je žao i 350 kn ako je neću koristiti, a nemam od koga posuditi.
najviše me strah da ne bi mlijeko došlo preko noći i da je hića, treba se izdojiti a ja nemam s čim.
ovu jeftinu bi kupila eto da imam baš ako zatreba, a kasnije možda neku bolju.
al ako kažeš da tako jako boli, sad neznam ni sama.
draga nam su u rodilištu rekli da obavezno nakon svakog dojenja još cice izdojimo do kraja da se nebi upalile tako da ako ćeš tako raditi onda će ti zbilja trebati i neće ti stajati u ormaru
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:19   #47
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
draga nam su u rodilištu rekli da obavezno nakon svakog dojenja još cice izdojimo do kraja da se nebi upalile tako da ako ćeš tako raditi onda će ti zbilja trebati i neće ti stajati u ormaru
Dobro kažeš...a i meni je recimo pomogla full jer tri dana ni kapi nisam imala a mala na neonatologiji i kako drukcije sam mogla potaknit mliko da krene?Stimulirala sam se izdajalicom i četvrti dan je šiknulo doslovno...i sad da imam kontinuitet moram stalno izdajat....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:21   #48
ajte tamo na onu temu za pomoć pri upaljenim sisama pa podjelite koju mudrost!
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:02   #49
nema me danima, ali hvala na odgovorima.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 16:21   #50
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
draga nam su u rodilištu rekli da obavezno nakon svakog dojenja još cice izdojimo do kraja da se nebi upalile tako da ako ćeš tako raditi onda će ti zbilja trebati i neće ti stajati u ormaru
To je meni patronazna preporucila.
Da sam ju slusala mozda ne bih prekjucer zakurila 39 s mastitisom - blazi oblik.
Međutim teta doktorica koja se bavi dojkama mi je rekla da je najbolje izdojit se ručno - i to sam ju specifično pitala dal da si kupim izdajalicu.

Eto...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:56   #51
Ja sam "Mama muzara" od prvog dana od kako mi je krenulo mlijeko.
Beba bila mala, pa nije mogla povuć, a sad se naučila da koristi cicu kao "cicu varalicu", pa se ja eto muzem i dalje.... A sumnjam da ću skoro prestat.
Koristim Aventovu i u prvim danima sam imala upalu mišića od pumpanja , ali izdajalica je zakon. Stvarno je dobar osjećaj kad izvučem sve do kraja, jedno veliko olakšanje. U stvari nemam pojma kako izgleda kad beba to sama povuče van. Moja mrva sebi nešto nacjedi u svakodnevnom cuclanju, ali nema teorije da bi ona mogla pocicati 150ml, koliko ja znam u nekim momentima izvuć iz svake dojke. Njen je obrok max 90ml.
Nego da se vratim na izdajalicu. Probala sam i tu električnu Aventovu, ali je imala puno blaži "druk" nego ručna pa mi ništa nije išlo van.
Uglavnom, izdajalica je zakon!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:06   #52
Slazem se s tobom...ja sam Mljekara Split i patronažna me vikala da mi se stvaraju stvrdnuća al da je još uvik prohodno sve pa da pumpam i izdajam nonstop....smršavit ću od izdajanja....I kaže smanji unos tekućine a ja stalno žedna...što bi trebala,skapavat?
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 18:22   #53
A što se tiče mršavljenja... Hmmmm....
Pumpam se četiri puta dnevno i prosjek mi je litra dnevno...
A sad tokom drugog mjeseca pumpanja nisam skinula ništa....
Ne znam da nije možda do onih keksa od doručka?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 11:21   #54
Ručno izdajanje- Marmet tehnika
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 21:24   #55
nama u skoli za trudnice rekli da je najbolja aventova
cak smo imali i prezentaciju te rucne..
cura koja je bila s nama rekla da se mogu kupiti i bocice za cuvanje mlijeka..
helem u tome mlijeko moze biti 24 h u fridzu (ali ne na vratima) a 3 mjeseca u zamrzivacu...

ja cu se vjerovatno odluciti za rucnu jer mi ova elektricna dodje previse para... ipak se ne zna kako moze biti i u bolnici sa cicama..., a treba se osigurati da bebica doji..
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:14   #56
Ja sam kupila Aventovu i mogu reći da sam zadovoljna. Uopće ni ne osjetim kad se izdajam, ne ostaje mi crveno oko bradavica. Uz nju se dobiju i dvije bočice. U bolnici mi nije trebala, ali doma je, pogotovo ako bi beba prespavala skoro cijelu noć.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 15:10   #57
Meni je rodica posudila tu aventovu i drago mi je da čujem dobra mišljenja o njoj
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:40   #58
meni je od svih tih aventovih, chicovih i nukovih najbolja bila ona -rukova!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:14   #59
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
meni je od svih tih aventovih, chicovih i nukovih najbolja bila ona -rukova!

i najjeftinija

meni rodica posudila svoju, a vidjet ću šta ću i kako ću kad se to napokon desi
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:10   #60
Ja nedavno kupila Aventovu al pošto nisam ju još sastavila ni pročitala sve one upute (samo početak) zanima me dal treba i PRIJE svakog izdajanja sterilizirat izdajalicu i bočicu.Nekak mi se to čini previše...Nadam se da sam krivo skužila!Ili je dosta se izdojit u čistu bočicu (jel treba oprat dio za izdajanje svaki put poslije?), stavit u frižider i onda poslije samo potopit u vruču vodu?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.