Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 15:42   #81
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam htjela električnu. pa sam skužila kolko to čudo košta i odustala

i mene zanima, ima li nekih razlika u cijenama aventovih izdajalica po dućanima
ima razlike! aventovi proizvodi u nekim trgovinama znaju biti i do 20% skuplji!! zato pripazite!! raspitajte se i pogledajte prije nego kupite!
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:11   #82
probajte nazvati uvoznika philipsa za hr

blacklotus- tigex nije skupa električna- 500kn je , doduše nije ni extra kvaliteta, al evo ja isključivo izdajam i kuma ju je koristila prije mene i radi još svoj posao
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 16:27   #83
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam htjela električnu. pa sam skužila kolko to čudo košta i odustala

i mene zanima, ima li nekih razlika u cijenama aventovih izdajalica po dućanima
Ovako što znam cijene Avent izdajalica:
Getro 350kn
Plodine 349kn
DM 398kn
Mercator 328kn - imali smo još 10% popusta jer smo prethodni utorak potrošili na robicu preko 300kn pa nas je došlo 295,20kn

Naravno to je ručna izdajalica
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:23   #84
super, hvala
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 16:38   #85
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Ovako što znam cijene Avent izdajalica:
Getro 350kn
Plodine 349kn
DM 398kn
Mercator 328kn - imali smo još 10% popusta jer smo prethodni utorak potrošili na robicu preko 300kn pa nas je došlo 295,20kn

Naravno to je ručna izdajalica

a jel ima tko iskustva sa tommee tippie ručnom izdajalicom?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:48   #86
Tigex ručna izdajalica-250 kn u Tower centru u Rijeci na 4 katu.
majamagdalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 18:06   #87
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja sam htjela električnu. pa sam skužila kolko to čudo košta i odustala

i mene zanima, ima li nekih razlika u cijenama aventovih izdajalica po dućanima
ima, ali preporucam da na njuskalu pratis, upadnu povoljne, jako malo rabljene, rucne od 150 kn, a elektricne oko 500kn, treba pratiti, to se jako malo koristi, doslovno kao nove su
__________________
The most dangerous people on this planet are those who just sit and watch what is going on...
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:29   #88
planiram dojiti bebu, jasno mi je da počeci ne izgledaju ko iz filmova...ono, mami daju bebu, beba primi bradavicu i počne papat... znam da prvih dana nema miljeka, da se prvo luči kolostrum i da tek nakon par dana (2-5) nadođe mlijeko.

e, sad, koliko mi je nužna izdajalica? nemam pojma o tome. imam veliku volju naučiti dojiti i napravit ću sve što je u mojoj moći.

prilično sam izgubljena po tom pitanju...pogotovo jer sam prvorotkinja, niti jedna od mojih frendica i rođakinja nije rodila, a mama kaže da se ona više ničeg ne sjeća.

razmišljala sam o tommee tippie izdajalici, čini mi se pouzdano, a na više mjesta sam pročitala izuzetno pozitivne komentare. a svu dudastu opremu sam kupila tt pa bi flašice bile kompatibilne s njom.


http://www.tommeetippee.co.uk/produc...m_breast_pump/


molim za savjet, da li da je kupujem (u rodilištu su mi rekli da slobodno donesem izdajalicu sa sobom pa da mi oni pomognu i nauče me manevrirati s njom) i ako da koju da uzmem? jel tt dobar izbor?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:44   #89
Evo da ti se pridruzim u pitanjima, mene zanima jel jako tesko s rucnom izdajalicom raditi?
Jest da cu brzo saznati jer cu posuditi rucnu ali zanima me dal uskoro pocnem cendrati mami pa da mi kupi elektricnu.
Mislim da je izdajalica neophodna ako ne planiras biti uz bebaca 24/7 a planiras iskljucivo dojiti.
A i inace mi se cini kao prilicno potrebna stvar, mozda se varam.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 14:51   #90
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Evo da ti se pridruzim u pitanjima, mene zanima jel jako tesko s rucnom izdajalicom raditi?
Jest da cu brzo saznati jer cu posuditi rucnu ali zanima me dal uskoro pocnem cendrati mami pa da mi kupi elektricnu.
Mislim da je izdajalica neophodna ako ne planiras biti uz bebaca 24/7 a planiras iskljucivo dojiti.
A i inace mi se cini kao prilicno potrebna stvar, mozda se varam.
ja ima rucnu (Avent) i meni je super a u bolnici me je spasila jer sam ju koristila u kombinaciji sa masazom grudi i da se nisma izdajala pomocu nje ne znam kad bi izdojila visak mlijeka i svoje nabubrene cicke od kojih nisam vidla ni noge

Sve ti ovisi kako ce ti nadolazit mlijeko, ja sam ga imala stvarno za trojceke i ijako je bebo bio samnom skoro cijeli dan i tad bi se isto izdajala jer sam morala

BTW: kaj se tice opcenito izdajalica, sve vam je to relativno, ja sma probala i Avent i Tommy Tippe i Avent mi je bolja, mojoj frendici je bolja ova Tommy Tippe, druga frendica ful hvali ovu Chicco..pa eto mislim da se sa niti jednom od navedenih ne moze fulat a nismo ni sve iste...ima i onih kao profi koje cesto prodaju u ljekarnama (ne sjecam se imena) i njih neki jako hvale dok ih drugi kude......... ali definitivno ako netko ima recimo Avent flasice onda nije lose kupit Avent izdajalicu jer su kompatibilni pa tako je i sa Tommy Tippe i ostalim firmama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:02   #91
Ja kupila nukove flasice, aventa nije bilo staklenog.
Dobit cu aventovu rucnu, valjda ce biti ok. Steta sto se to ne moze negdje iznajmiti pa da vidis kaj ti pase.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:07   #92
Joj drage moje...
Nikakve izdajalice. Nek vam bude sve dobro!!!
Ako bude frke uvijek se stigne kupiti. Al ono šro je meni teta doktorica mamolog rekla pri mom jednom i jedinom mastitisu - ručno je najbolje. I je. Vjerujte mi. To nije na kraju bilo samo moje islustvo. I brzo se ispraksirate. U početku mi je trebalo pola sata za nekih 70 ml, kasnije sam znala i 120 ml u 5 minuta izdojiti
Mislim da vam je to relativno velika investicija za nešto što ćete možda jednom upotrijebiti - što vam ja od srca želim.
Meni su ju nudile frendice jer su njihove bile skoro nove, jedva korištene. Al nisam uzela. Bolje nek vam pokažu kako se ručno izdojiti A nedjabože masititsa, beba vam najbolje izvuče
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:10   #93
Eh da, kad mlijeka ima - to štrca van u nekoliko mlazova - mislim da sam ih i po 10 odjednom imala iz jedne bradavice - mogla sam prat prozore - ko ono na autu
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:11   #94
Ali sto ako ja ocu otici na kavu, ili na koncert ili kod doktora ili u setnju ili na servis s autom ili.....
Zelim da moja bebica papa samo moje milijeko ali ne zelim biti zavezana za nju 6 mjeseci.
Ja sam nemajka.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:14   #95
Pa se izdojiš. Ista stvar, samo je pitanje načina. Pretpostavljam da nećeš iči na koncert svaku večer, ili u kino ili u kazalište ili na kavu... To ti je dovoljno da se možeš izdojiti.
U početku se mlijeko može i zamrznuti pa kad imaš viška, izdojiš, zamrzneš pa te čeka

Ma kakva nemajka
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:17   #96
Ma salim se. Mislis rucno se izdojis? Nije li lakse sa izdajalicom?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:17   #97
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Joj drage moje...
Nikakve izdajalice. Nek vam bude sve dobro!!!
Ako bude frke uvijek se stigne kupiti. Al ono šro je meni teta doktorica mamolog rekla pri mom jednom i jedinom mastitisu - ručno je najbolje. I je. Vjerujte mi. To nije na kraju bilo samo moje islustvo. I brzo se ispraksirate. U početku mi je trebalo pola sata za nekih 70 ml, kasnije sam znala i 120 ml u 5 minuta izdojiti
Mislim da vam je to relativno velika investicija za nešto što ćete možda jednom upotrijebiti - što vam ja od srca želim.
Meni su ju nudile frendice jer su njihove bile skoro nove, jedva korištene. Al nisam uzela. Bolje nek vam pokažu kako se ručno izdojiti A nedjabože masititsa, beba vam najbolje izvuče
draga to ti je sve relativno, mene je masaza spasila ali rucno izdajanje mi je bilo uzasno bolno jer imam sise pune zljezdanog tkiva (kak da ti objasnim - onak su tvrde i stoje ko silikoni i bez grudnjaka, zato mi je recimo mamografija nocna mora) i meni je rucno izdajanje samo mamilo suze na oci - cak mi je i sestra u bolnici rekla da mi je bolje upotrebit izdajalicu i tako je i bilo, a ikasnije dobro dodje opcenito kod izdajanja ako se treba mlijeko spremit ili sta ja znam...a opet nekima ide fenomenalno i rucno izdajanje sto ubog anatomije grudi sto zbo gnia drugih stavri koj se poklope pa ga ti sad znaj
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:18   #98
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ali sto ako ja ocu otici na kavu, ili na koncert ili kod doktora ili u setnju ili na servis s autom ili.....
Zelim da moja bebica papa samo moje milijeko ali ne zelim biti zavezana za nju 6 mjeseci.
Ja sam nemajka.

za takve "sebične" potrebe bi i meni služila izdajalica, otići kod doktora, na tečaj španjolskog (2x tjedno po sat vremena, sada učimo skupa), koncert...


sigurno da ću probati i rukom se izdojiti, ali mislim da bih bila mirnija da imam i izdajalicu i da se znam pravilno služiti.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:21   #99
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
draga to ti je sve relativno, mene je masaza spasila ali rucno izdajanje mi je bilo uzasno bolno jer imam sise pune zljezdanog tkiva (kak da ti objasnim - onak su tvrde i stoje ko silikoni i bez grudnjaka, zato mi je recimo mamografija nocna mora) i meni je rucno izdajanje samo mamilo suze na oci - cak mi je i sestra u bolnici rekla da mi je bolje upotrebit izdajalicu i tako je i bilo, a ikasnije dobro dodje opcenito kod izdajanja ako se treba mlijeko spremit ili sta ja znam...a opet nekima ide fenomenalno i rucno izdajanje sto ubog anatomije grudi sto zbo gnia drugih stavri koj se poklope pa ga ti sad znaj

takve su i moje! inače mi je drago zbog njihove kompaktnosti, ali ako je tako čini se da od ručnog izdajanja ništa...
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:26   #100
Summer - moj ti je savjet da prvo probaš ručno, a onda ako ne ide... kupi izdajalicu - al ručno je najbolje zbog kontakta koža na kožu, zbog velikih mogućmosti tjeranja mlijeka kroz kanaliće iz svih smjerova (na svakoj cici sa svakom rukom u 2 smjera) i izdajalice znaju oštetiti bradavice.

Wedding vjerujem, al mislim da je ipak bolje probati ručno -jer je ipak zdravije, a kad naučiš brzo i jednostavno, pa ako baš ne ide nikako, onda kupiti izajalicu. Ti si probala i ustanovila da ne ide, al čemu kupovati pa onda ustanoviš da ti ne treba
Na SD u svakoj sobi ima plakat kako se ručno izdojiti - Marmet tehnika. Mislim da u početku ide jednako teško i s izdajalicom i ručno. Ja kažem da meni uopće nije bio problem, ali uopće, plus što mi je teta dr mamolog također rekla da je ručno najbolje (i to na moje pitanje dal da kupim izdajalicu i koju).

I da, svaka čast ako prva 2 mjeseca uspijete negdje otići Ja sam se to vrijeme držala uglavnom one poznate : Kad beba spava, mama spava
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.