Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2006., 13:59   #41
ovi koji seru po FPZu su i inacu u zivotu "pametni"
iz iskustva...
roby44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 18:27   #42
Quote:
El Vragec kaže:
A zasto onda studiras tamo?
Zasto ne odes na neki "pravi" fakultet?FER,strojarstvo,medicina..ili mozda ekonomija?
Kad si vec takav genijalac pa da ti promet nije izazov.
Čitaj malo detaljnije, napisao sam da PFZ nije fakultet. Prema tome, ne studiram tamo.
FPZ je fakultet na kojem studiram.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 16:22   #43
Quote:
roby44 kaže:
a sta ces, bar znas sta te ceka. al dobro, nije nemoguce. ima dosta fora na koje se mozes izvuc.
ja sam vanredan pa mi je bilo i lakse, za skoro svaki predmet postoji i neki drugi profesor za kojeg se uglavnom ne zna.
ako nades takvog, dogovoris s njim ispit i samo dodes na usmeni.
A da ti meni malo olakšaš pa mi kažeš koji su to profesori?
lako ću ja s njima dalje
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 19:47   #44
vise ni ne znam, a uglavnom za svakog ti je tako, ma kad se ufuras u situaciju skuzit ces, i skompaj se s ljudima, svako zna nesto...
roby44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 20:56   #45
Quote:
roby44 kaže:
vise ni ne znam, a uglavnom za svakog ti je tako, ma kad se ufuras u situaciju skuzit ces, i skompaj se s ljudima, svako zna nesto...
OK, hvala ti na savjetima..
možda se i vidimo, ko zna!
pozdrav!
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 13:44   #46
Ovak, za sve prometnjake, sadašnje i buduće. Promet nije ništa drugačiji, ni lošiji ni bolji od drugih fakseva. O vašoj aktivnosti ovisi kako ćete proći u životu. Imate jednu od najboljih studentskih udruga u ZG i iskoristite to, ukljućite se bez obzira jeste li bolonjac ili ne.
Naša struka vrijedi i diže joj se reputacija, ali to ovisi o svakome od nas.
outofspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:30   #47
Fakultet Prometnih Znanosti

Zanima me kakav je promet u Zagrebu?
Zanima me smijer PT - pošta i telekomunikacije..

Što vi mislite? Dal se isplati studirati taj smjer ili možda koji drugi i kakve su kasnije mogućnosti zapošljavanja? Gdje se sve može zaposliti?
Kakav je faks? Jel težak? Opišite mi to malo..

Također, jel smjer PT dobar ili mi preporučate kakav drugi?

Jel teško upasti?

ITD

Hvala unaprijed.
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:45   #48
Ajme promet
Nije bas najcjenjeniji fakultet..
Vise ce ti reci oni koji idu, ja ne bih htjela ..
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:28   #49
ako baš moraš...telekomikacije
__________________
stvarnost je samo iluzija prouzrokovana nedostatkom alkohola
heheh is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 08:05   #50
Moze li mi netko pobliže opisati faks? Zašto vam se ne sviđa?
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 13:22   #51
Spojila sam s postojećom temom. A ovo je link na još jednu drugu temu: link.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 19:48   #52
Ima puno matematike i fizike, jel? Ako je tako onda to otpada s moje liste želja..
Maurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 11:59   #53
Quote:
Maurice kaže:
Ima puno matematike i fizike, jel? Ako je tako onda to otpada s moje liste želja..
ja sam treća godina na prometu, al po starom programu...
matematiku, fiziku i elektrotehniku imaš na prvoj godini po bologni...za taj faks ne možeš reći da je težak, i ako imaš malo neku volju za radom nećeš imati previše problema, ali da će te netko puštati bezveze na ispitima to ne definitvno...
al sad je stvar da je sa Bolognom postalo malo teže, jer više nema onih prenašenja ispita...što više nama su profesori pričali da ih je od 600 s prve godine trebalo proći sam 50 ali su onda oni malo spustili te bodove...tak je sada postalo malo teže ali kaže još jednom ako imalo želiš raditi nemaš uopće problema..
...mene više smeta totalna neorganizacija i jako loša infrastruktura...sve djeluje nekako jadno
paintitblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:10   #54
Fakultet prometnih znanosti

E ovako. Planiram ove godine na promet, smjer aeronautika, za civilnog pilota. Imam par pitanja..
Da li se može na zdravstveni prije nego što uopće počne razredbeni postupak, barem kako bi znala na čemu sam i da li da uopće izlazim na prijemni, i da li oni priznaju taj zdravstveni od prije?
Drugo pitanje je, pošto sam čula puno o bajoslovnim novcima koje bi morala platiti poslije faksa za profesionalnu dozvolu i što već, da li se isplati uopće ići na taj faks? Ili da li se isplati samo za one imućnije? Ja naime definitivno ne spadam u te, pa me zanima iskustva i mišljenja onih koji su tim putem eventualno već krenuli jer sam izgubljena ko magare u magli. Sad bi bilo vrijeme za počet učit i proaktivno se počet bavit tim pitanjem, i htjela bi znat dal da se uopće trudim ili ne, kad kako situacija sad stoji, 250 000 kuna ne bi ni u ludilu mogla nabavit.

I još nešto.. Za kontrolora leta, da li je zdravstveni isti kao za pilota? I psihotestovi i to? Da li je to isplativo, u Hrvatskoj barem? Da li se to mora nadoplaćivati, ili si nakon završenog fakulteta potpuno osposobljen za rad?

I last but not least, KAKAV JE PRIJAMNI??
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:06   #55
možeš ić na zdravstveni prije al neman pojma jel se to priznaje ili moraš ić opet poslije prijemnog, prijatelj ide u 2. misec na pregled da vidi jel mu se uopće isplati ić na prijemni..on mi je priča da je zeznuto upast jer ekipa plati pa upadne priko veze al jel to stvarno tako neman pojma....mislin da je na prijemnom mat i fiz...
__________________
..She...
Bea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 00:24   #56
Moj savijet, pošto vidim da živiš u Zg, ti je najbolje da malo navratiš do faksa i tamo se raspitaš. Imaš našu studentsku udrugu i to ti je najbolje mjesto da se raspitaš o tome izravno od studenata. Nažalost, kolko znam nemamo ni jednog pilota u u druzi, ali zato imamo predsjednika udruge koji više manje sve zna.
Ova sra.. o plaćanju i kupovini odj... jer ako si kvalitetna osoba i imaš volje uspjet ćeš, znam iz vlastitog iskustva. E sad ako imaš kakva pitanja pošalji mi poruku, rado ću pomoći kolko mogu. pozdrav
__________________
Potpisujem se da si idem na živce.......
outofspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 00:48   #57
pozz svima. trenutacno sam maturant i namjeravam upisati FPZ,smjer PT. svi komentari,savjeti,iskustva i bilo kakve informacije o prvenstveno o tom smjeru (iskustva,komentari,kaj god..) bi fakat puno pomogle. upomoc
Roflcopter Noobzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:56   #58
Quote:
Ovak, za sve prometnjake, sadašnje i buduće. Promet nije ništa drugačiji, ni lošiji ni bolji od drugih fakseva. O vašoj aktivnosti ovisi kako ćete proći u životu. Imate jednu od najboljih studentskih udruga u ZG i iskoristite to, ukljućite se bez obzira jeste li bolonjac ili ne.
Naša struka vrijedi i diže joj se reputacija, ali to ovisi o svakome od nas.
ovo je jebeno wrong što ovaj kolega govori. kad budete tražili posao osim ako nemate vezu svi vas gledaju sa podsmijehom i sažaljenjem. FPZ je godinam poligon za doškolovanje vojnih i policijskih kadrova. sjetite se genijalnih diplomiranih inženjera Ljuba Česića Rojsa, Mile Ćuka i npr. Slavka Barića.
Nemojte se zavaravati u vezi zračnog prometa za kontrolora leta, civilnog pilota ili votever. za civilnog pilota vam je najbitnija stipendija avio-kompanije ili ako imate novca u Americi ima dosta privatnih letačkih škola koje bome koštaju,ali i vrijede. to što završite 3 godine za civilnog pilota ne vrijedi vam pišljiva boba ukoliko nemate mogućnost obavljanja prakse i nastavka školovanja što prilično košta. to su te stipendije koje su jako skupe. eventualno se možete zaposliti u zračnoj luci po rodjačkoj osnovi. vjerujte mi sve sam vam iskreno kazao, nemam namjeru da pljuvam po fakultetu ali tako vam stvari stoje. ispiti se masovno sređuju, viđate momke koje niste u životu vidjeli na predavanjima i vježbama sa uredno ispisanim indexom i "ispolaganim ispitima". jednostavno brzo će vam se sve to zgaditi. imao bih jedno pitanje u vezi fpz-a? kako je moguće da su većina fakulteta usvojili 3+2+3 bolonjski sustav, a fpz je kao usvojio taj isti sistem sa 9 semestralnim dodiplomskim studijem ( ubiti samo je promijenio ime) sa titulom koje su većina tehničkih fakulteta napustila (dipl.ing. prometa). svi ste bez obzira koji smjer završite dipl.ing prometa, nije li to neprecizno i apsurdno? btw, još jedna stvar studij prometa uopće nije usklađen sa Bolognskim procesom? to je najoobičnija prevara!
pozdrav!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 11:00   #59
4. sam razred i rado bi upisao promet-cestovni smjer...
ima li netko da je na tom smjeru i šta mu se čini, preporuča li mi to, je li teško , zanimljivo...bilo što u vezi toga...hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 19:58   #60
bježi od tamo!
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.