Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2004., 22:02   #81
Ma crta se zna spustiti do 280.mjesta!
Tako da upadaš svakak!

A kako hoćeš, mislim da ti je bolje tražiti da se prebaciš, dobiti češ nekih 7-8 ispita razlike!
Al možeš kroz izborne to malo skresat!

Mislim da ti ne vrijedi bacat godinu bez veze, malo se potrudi da imaš dobar prosjek, jako lijepo zamoli tete u referadi da te prebace, položi razliku, i eto!

__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 13:36   #82
Quote:
*_spike kaže:
Zasad ne, jer "smo" 30-ak mjesta ispod crte, a crta se, kako dobro znamo, pomiče

Javit ću 16.-og, tad se formira proširena lista. Tako da ću najvjerojatnije upist smjer prof. biologije i onda se prebacit na molekularnu. Ili da radije samo upišem profesorski smjer, ali da se ne prebacujem (jer sam čuo da su uvjeti grozni!) nego da iduće godine opet idem na prijemni?
koliko je ljudi iznad crte?

gdje god da se upises, ja bih na tvom mjestu na pocetku godine razgovarala s voditeljem godine i s tetama u referedi da vidim sto su uvjeti, sto treba za prebacivanje, sto se moze poloziti preko izbornih itd... uglavnom, neka te uputi netko tko zna takve stvari i napravi si odmah plan.
druga opcija je da se ne prebacujes nego da upisujes predmete sastrane ako te nesto zanima. jedan kolega je zavrsio ekologiju ali je upisivao s molekularcima sve kljucne predmete tako da je poslije mogao bez problema raditi i kao molekularac...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 17:24   #83
frendica mi je 20 na tom pprijamnom - sminka!!!
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2004., 18:04   #84
Quote:
luca kaže:
koliko je ljudi iznad crte?
Po nekoj mojoj računici, zajedno s mjestima za plaćanje, 150?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 14:10   #85
Quote:
*_spike kaže:
Po nekoj mojoj računici, zajedno s mjestima za plaćanje, 150?
jel s micala stogod crta? btw, znas siguno da ces upasti na prof biologije ili mozda na biologije i kemije? mislim da je ovima s dva smjera teze... (tako mi rekose, ne znam).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 15:41   #86
Quote:
luca kaže:
jel s micala stogod crta? btw, znas siguno da ces upasti na prof biologije ili mozda na biologije i kemije? mislim da je ovima s dva smjera teze... (tako mi rekose, ne znam).
Ne žele mi dat nikakve informacije o tome koliko ih se nije pojavilo na upisima, moram čekati petak.

Glupo. Vrlo glupo.
Jer od ranga 1-35 su se upisivali u ponedjeljak, od 36-70 utorak etc. I ako netko tko je 12. nije bio u ponedjeljak, gubi pravo upisa. I sad, oni mi ne žele reći koliko ih je do sad izgubilo pravo upisa.
Bezveze sam riknuo 320kn da se upišem na fakin bilinogojstvo na agronomiji, što ću ispisat čim upadnem na PMF.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 09:55   #87
Quote:
*_spike kaže:
Ne žele mi dat nikakve informacije o tome koliko ih se nije pojavilo na upisima, moram čekati petak.
na svu srecu, petak ce brzo
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 13:43   #88
zasad je odustalo 60!
Tak da se crta spustila do 200. mjesta.
zasad!

Ići će vjerojatno i niže!

Fresh information iz Referade!
Ja osobno provjerio!

__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 13:48   #89
Quote:
pingo kaže:
zasad je odustalo 60!
Tak da se crta spustila do 200. mjesta.
zasad!

Ići će vjerojatno i niže!

Fresh information iz Referade!
Ja osobno provjerio!

Neću vadit ražanj dok je zec u šumi, ali da - bilo bi lijepo...
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 14:19   #90
Evo dobih te najsvježije obavijesti iz referade:

29 slobodnih za prof. bio i kem.
27 slobodnih za prof. bio
4 slobodna mjesta za ekologiju
0 slobodnih mjesta za molekularnu biologiju

Što bi mi bilo najbolje upisati s obzirom da se što prije želim prebaciti na molekularnu biologiju?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2004., 16:18   #91
upiši ekonomiju
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 09:09   #92
iz iskustva ljudi oko mene...

Quote:
*_spike kaže:
Evo dobih te najsvježije obavijesti iz referade:

29 slobodnih za prof. bio i kem.
27 slobodnih za prof. bio
4 slobodna mjesta za ekologiju
0 slobodnih mjesta za molekularnu biologiju

Što bi mi bilo najbolje upisati s obzirom da se što prije želim prebaciti na molekularnu biologiju?
ja bih na tvom mjestu upisala ekologiju. odmah si na inzinjerskom smjeru, mislim da ti moraju priznati sve zoologije i botanike i ekologije koje ces poloziti tamo. neke opce predmete (opca kemija, fizika, matika) ekolozi ionako slusaju s molekularcima tako da ti je to isto. osim toga, cak i ako se ne uspijes prebaciti, ako pazljivo biras izborne, kad diplomiras mozes cak naci mjesto kao molekularac i raditi tezu na molekularnoj temi...
na jesen, cim pocne fax, odi na razgovor s voditeljem godine da saznas sve potrebne uvjete, prosjeke, molbe i sva ostala cuda da vidis na sto se koras spremiti.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 12:51   #93
Re: iz iskustva ljudi oko mene...

Quote:
luca kaže:
ja bih na tvom mjestu upisala ekologiju. odmah si na inzinjerskom smjeru, mislim da ti moraju priznati sve zoologije i botanike i ekologije koje ces poloziti tamo. neke opce predmete (opca kemija, fizika, matika) ekolozi ionako slusaju s molekularcima tako da ti je to isto. osim toga, cak i ako se ne uspijes prebaciti, ako pazljivo biras izborne, kad diplomiras mozes cak naci mjesto kao molekularac i raditi tezu na molekularnoj temi...
na jesen, cim pocne fax, odi na razgovor s voditeljem godine da saznas sve potrebne uvjete, prosjeke, molbe i sva ostala cuda da vidis na sto se koras spremiti.
Nema mjesta, cura ispred mene uzela zadnje mjesto za ekologiju
Uzeo sam običnu biologiju
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:06   #94
Re: Re: iz iskustva ljudi oko mene...

Quote:
*_spike kaže:
Uzeo sam običnu biologiju
pa nije to tako tragicno. upisi kao izborne predmete ono sto te zanima a nema na tvom smjeru ili trazi da slusas neke kolegije s molekularcima, angaziraj se vec kao student da radis projekt (npr za rektorovu nagradu ili slicno) na temi koja te zanima (raspitaj se koji zavodi rade neuru na IRBu i PMFu i medicini). na kraju krajeva, cak ako se i ne uspijes prebaciti, ne znaci da se poslije faxa neces moci baviti molekularnom biologijom. izaberi path koji ce te voditi kroz one teme za koje se zelis obrazovati, sam si slozi svoj put ionako ako se drzis samo onoga sto te fax nauci, neces bas puno znati... vazno je biti angaziran, znati sto ljudi rade i kako vidis svoju buducnost.

vis nije sve tako lose sad odahni, smiri se, odmori se i ne misli da si zapecatio svoju sudbinu. tek sad slijedi ono sto ce te definirati kao potencijlnog buduceg znanstvenika

sretno!
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:18   #95
Re: Re: Re: iz iskustva ljudi oko mene...

Quote:
luca kaže:
pa nije to tako tragicno. upisi kao izborne predmete ono sto te zanima a nema na tvom smjeru ili trazi da slusas neke kolegije s molekularcima, angaziraj se vec kao student da radis projekt (npr za rektorovu nagradu ili slicno) na temi koja te zanima (raspitaj se koji zavodi rade neuru na IRBu i PMFu i medicini). na kraju krajeva, cak ako se i ne uspijes prebaciti, ne znaci da se poslije faxa neces moci baviti molekularnom biologijom. izaberi path koji ce te voditi kroz one teme za koje se zelis obrazovati, sam si slozi svoj put ionako ako se drzis samo onoga sto te fax nauci, neces bas puno znati... vazno je biti angaziran, znati sto ljudi rade i kako vidis svoju buducnost.

vis nije sve tako lose sad odahni, smiri se, odmori se i ne misli da si zapecatio svoju sudbinu. tek sad slijedi ono sto ce te definirati kao potencijlnog buduceg znanstvenika

sretno!
Hvala na riječima ohrabrenja, nije da mi ne trebaju
Nego..zanima me, kakvi su ispiti na biologiji? Evo danas sam u index upisao obavezne, uključuju citologiju, opću zoologiju, anatomiju bilja, fiziku, matematiku...pa me zanima koliko su teški ti ispiti i što se radi npr. iz praktikuma iz opće zoologije, seciranje mrtvih deva ili nešto jednako perverzno?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:49   #96
Re: Re: Re: Re: iz iskustva ljudi oko mene...

Quote:
*_spike kaže:
Hvala na riječima ohrabrenja, nije da mi ne trebaju
Nego..zanima me, kakvi su ispiti na biologiji? Evo danas sam u index upisao obavezne, uključuju citologiju, opću zoologiju, anatomiju bilja, fiziku, matematiku...pa me zanima koliko su teški ti ispiti i što se radi npr. iz praktikuma iz opće zoologije, seciranje mrtvih deva ili nešto jednako perverzno?
mogu ti reci kako je bilo meni prije 10 godina na prvoj godini molekularne.
citologiju nismo imali (jer smo imali nekoliko drugih stvari koje su sve skupa citologija zapravo). sve je to lako i praktikum i ispit.
zoologija je bila lose kvalitete (predavanja) ali je praktikum bio dobar, sve zivo tamo naucis. polaganje praktikuma je trebalo spremiti i asistentica nije pustala ljude ali sve je bilo vrlo ugodno i smisleno i korisno. ispit je opsiran. na praktikumu se secira sve od licinki, virnjaka, zaba, riba do golubova i miseva. deve su preskupe peverzija je kad pokusavas naci pod mikroskopom crijevnog nametnika licinke Tenebrio molitora (to ti je moljac brasnar)
anatomiju bilja nisam imala (nego opcu botaniku, fiziologiju bilja, ekologiju bilja, biljne stanice u kulturi itd...) ali mislim da nalikuje na nasu opcu botaniku. to je meni bilo dosadno, i predavanja i praktikum. ispit opsiran i dosadan...
fizika je laka, nije nesto opsirna i ispit je vrlo jednostavan.
teorija matike je meni bila teska (ako jos jednom cujem Cauchyjev niz, ubit cu se ), ali na srecu zadaci su prilicno jednostvni i ako na pismenom imas sve ili vecinu tocno, spasis se od usmenog na kojem je teorija.

ma nista strasno sve skupa

odo ja sad na godisnji. odi i ti
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:52   #97
Budem

Moram secirat životinje....fuj
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 13:57   #98
Quote:
*_spike kaže:
Budem

Moram secirat životinje....fuj
na srecu, vecina ih je mrtva kad ih dobijes (osim na fiziologiji gdje su vecinom zivi jer ti trebaju takvi cesto ih se uspava...). ali ako nisi za to (nisam ni ja), razmisli od svojim idejama u vezi neure. ili posjeti neki lab koji se time bavi pa vidi sta se tamo sve ubija
ima jednostvnijih modela (npr baterije, virusi, kvasci, stanice u kulturi) za zanimljiva istarzivanja. a uvijek mozes biti i teoreticar pa sve raditi in silico
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 22:08   #99
Vid vako

Prebacivanja sa smijera na smijer nema!
Moglo se do prije godinu dvije, danas vise ne!
Što upišeš to moraš i završiti!
nema prebacivanja! To je najnovija politika pročelnika i faxa!

Ne pomaže upisivanje kolegija koje slušaju i jedni i drugi.
Skrešu te odmah na početku. Provjeravaju oni to!
Da to ide tako lako onda bi nas većina završila sve smjerove!

Inače vjerojatno si se zafrknuo što si uzeo samo biologiju!
Veća šansa zaposlenja je PBK kad završiš, a i za pre4bacivanje( prijašnjih godina).
Inače izabrao si lakši smjer.

Ispiti su ti onak, neki jako teški neki lakši, neki ultra laki... Ko ronhil!
Ovisno koji ti prof drži koji kolegij!
Nabroji ih pa ću ti moć točnije reći!

Sveusvemu, čestitam kolega, čekaju te najmanje 4,5 godine ubijanja u učenju, pišanja krvi...

A seciranje, pa to je gotovo svakotjedna pojava! Nije strašno!"
Prvi par puta skoro povratiš!
Deseti put već jedeš sendvićak iznad svježe otvorenog štakora, i još tražiš gdje je kečap! Ma super ti je to!
Na trećoj govini, na animalnoj fiziologiji češ upoznati razne načine ubijanja različitih pokusnih živina! To je najzanimljiviji praktikum na toj godini! GREAT!

Pozdrav!


__________________
Semper ubi sub ubi!
pingo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2004., 22:23   #100
Re: Vid vako

Quote:
pingo kaže:
Prebacivanja sa smijera na smijer nema!
Moglo se do prije godinu dvije, danas vise ne!
Što upišeš to moraš i završiti!
nema prebacivanja! To je najnovija politika pročelnika i faxa!

Ne pomaže upisivanje kolegija koje slušaju i jedni i drugi.
Skrešu te odmah na početku. Provjeravaju oni to!
Da to ide tako lako onda bi nas većina završila sve smjerove!

Inače vjerojatno si se zafrknuo što si uzeo samo biologiju!
Veća šansa zaposlenja je PBK kad završiš, a i za pre4bacivanje( prijašnjih godina).
Inače izabrao si lakši smjer.

Ispiti su ti onak, neki jako teški neki lakši, neki ultra laki... Ko ronhil!
Ovisno koji ti prof drži koji kolegij!
Nabroji ih pa ću ti moć točnije reći!

Sveusvemu, čestitam kolega, čekaju te najmanje 4,5 godine ubijanja u učenju, pišanja krvi...

A seciranje, pa to je gotovo svakotjedna pojava! Nije strašno!"
Prvi par puta skoro povratiš!
Deseti put već jedeš sendvićak iznad svježe otvorenog štakora, i još tražiš gdje je kečap! Ma super ti je to!
Na trećoj govini, na animalnoj fiziologiji češ upoznati razne načine ubijanja različitih pokusnih živina! To je najzanimljiviji praktikum na toj godini! GREAT!

Pozdrav!



Nema prebacivanja?
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.