Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 17:15   #61
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post
- u razgovoru sa svećenikom; rekao mi je kako je to prirodna selekcija i kako to nije djelo Boga - ne povjerovah mu
I nije djelo boga, nego ljudi
Almighty Watashi is offline  
Old 20.11.2008., 17:31   #62
Quote:
Evelin kaže: Pogledaj post
-od moje jako dobre prijateljice, najprije majka, potom sestra su u Jehovinim svjedocima ( bile katolkinje sa svim sakramentima )
- mama je prva pristupila Jeh. i naravno davila ih ( nema TV, nema čitanja horoskopa iz zabave, nema slavljenja Božića, Uskrsa...)
Nije tačno da JS ne gledaju TV, gledaju samo ne gledaju svašta tamo!!
pozdrav!!!! harec
harec is offline  
Old 21.11.2008., 03:35   #63
Mnogi ih mrze zbog kucanja na vrata ( Isus je rekao:"Stojim na vratima i kucam"...nije da ga citiram...ali skoro se rasplaćem kad pročitam ovo)
Naravno,ne misli se na neka drvena ili alu-plast vrata zna se na što se misli...

Ali mislim da ih još veći broj antisimpatizira,ako to mogu tako nazvati zbog tog odmaka,otklona od tradicije...."Otac mi je bio npr.katolik i ja sam" (Još bi bolje rečenica zvućala u žargonu ali za neki drugi put...)

Kako je to moguće....?
Mala djeca (kao što sam bio i ja prije toliko i toliko godina i vjerujem vi svi) se krste ali ni da nisu svjesni tog čina predaju Kristu....Ne sjećaju se uopće toga...Sjeća li se iko od vas krštenja? Svaki katolik (kao i ja) krsti se da tog nije ni svjestan,velika većina...
Jednostavno sa vjerom se ne rađaš to moraš postići...
Ali da pojednostavimo tradiciju...."On te krsti...a ti plaćeš ili ako si stariji..."Mama zašto me ovaj barba u crnom skropi"
Stric,ujak,djed se vjerojatno sjećaju....malo su se taj dan i proveselili to je u redu,malo popili ali zapravo zaboravili važnost tog čina ....za jednog katolika...

Ista stvar je sa odlaskom u Crkvu...dosta ih ide da bi bilo viđeno....sve zbog tradicije...ni ne trude se čak slušati što svećnik govori a u zadnje vrijeme rijetko koji ima dobar govor...svi su postali neki preljubnici,ubojice....

Ali kako pobjeći od tradicije ? Teško....

Prva stvar na koju biste pomislili je : A što će ljudi reći?
Isus je rekao :"Moji učenici nisu sio ovoga svijeta" "Ljudi će vas mrziti kao što su mrzili i mene prije vas"....

Ljudi su ostali jednakog mentaliteta,ciljam više na duhovni ako uopće postoji stvar koja se zove duhovni mentalitet,ali nadam se da shvaćate...

Pavao je po tradiciji i tekovine svojih predaka bio progonitelj Kršćana...
ALi kasnije se odrekao svega i krenuo za istinom...krenuo za Kristom...

Ljudi bi se danas tom istom Pavlu smijali i rugali...također da opet dođe Krist papa bi ga prvi razapeo..
Iz Bibilije vidimo da je Pavao svjedoćio svoju vjeru....vidimo da je to bio ponizan čovjek koji putovao pozvuda i širiio radosnu Božju riječ...Držao propovjedi na raznim mjestima (poučen od Krista)

Kršćani su u svojim početcima također djelovali kao sekta i zabranjivalo se njihovo djelovanje...Imali su i svoje starješine..Nisu imali crkve...Također ti prvi kršćani nisu imali križeve (govorim o Kršćanima prva 3 stoljeća ) niti su se križali...a niti je Krist ikad rekao ljudima da se križaju...
Kad sam prvi put čuo da su JS-i "izbacili" križ iz "svoje"(iste su skoro) Biblije
bilo mi je naravno smiješno...Zamislite da su u pravu ...
Da Isus nije bio raspet na križu nego na stubu....misli da je riječ o stubu jer je stub ovalni a stup vam je onaj kockasti)
A i grčka riječ iz prvih Biblija u je u pravom prijevodu- stub tako nisam s tim na čisto...
Ali zamislite da vam slućajno brata (ne daj Bože) neko razapne na križ...
Naravno da ga ne bi nosili oko vrata niti ga vješali po stanu jer bi vas to podsjećalo na taj okrutni čin.Ista stvar je sa Isusom.Znamo da je uskrsnuo.Prema tome ,pravom vjerniku ne treba nikakav stup,stub ili križ kao podsjetnik na to..Isusu ne bi ni bilo drago kad bi to vidio...
Također znamo da je duhovno uskrsnuo jer je apsurdno govoriti da je moguće da osoba od krvi i mesa ode na nebo...

Što se tiće imena Boga...Bog je titula...kao što je bilo i Zeus npr. u gr. mitologiji..Ime mu je Jahve ili Jehova...izvorno JHVH pa čitaj kako voliš...meni je svejedno...ali mislim da Njemu nije to možda toliko ni važno On se može zvati kako hoće ali bolje se držati okvira JHVH jer ako tebe neko zovne mladiću ! ti nećeš znati obraća li se tebi ili prijatelju ali ako ti kaže mladiću Marko npr. znat ćeš da si to ti...tako i Bog treba znati da se njemu obraćaš...

Tog Russela kojeg spominjete nisam osobno poznavao ali on nije prvi JS, iz gornjeg teksta se da naslutiti da je to bio čak i Pavao...
Ali Russel je bio ćovjek koji se nije bojao uzeti Bibiliju u ruke i pokušati ljudima otovoriti oči...reći im "Probudite se" ...

Katolićki svećenici na čelu nac. Njemačke su na lak način htjeli tu organizaciju srezati u korjenu...Slali su ih u logore...(ljubićasti trokut naopako)
Uz Rome,Židove,homiće....koje su tu već bili zbog znate već čega...
Ali JS-i nisu nikom ništa skrivili,....jednostavno prišili su im taj trokut,Židovima Davidovu zvijezu,Romima zeleni trokut i homoseksualcima rozi...Usporedbe radi...

A zamislite ovo!...Ti su ljudi ( a tu im se najviše divim) nosili u te logore u 2. svjetskom ratu,odnosno da tako kažem švercali vrlo male Biblije koje su mogle stati u kutiju šibica...da bi se redovito molili Bogu i razmišlali o njemu..

Prosjećan (a ne mislim time ne-dobar) katolik razmišlja o Bogu samo onih 1h.2 u nedjelju ujutro...Oni su ..unosili Bibilije u već nazovimo to grobove...
Ljudi su poginuli bez razloga...samo zato što se crkva bojala da ih ne raskrinkaju...to je taj razlog...

Pokušajte jednom stvarno dovesti katoličkog.muslimanskog,pravoslavnog vjerskog vođu...ma možete sva 3,4 i jednog starješinu...starješina će ih totalno demoralizirati u tom debatskom smilsu...naravno ...i njima je otvoren put ka istini....ali nešto im jednostavno ne dozvoljava

Takvih primjera znam jako puno...
Moj prijatelj koji je JS a prije toga je bio vrlo da tako kažem ortodoksan katolik-čak ministrant i niti jednu misu nije propuštao...sad je jednako revan...još i više...

Nadalje...
Što se tiće tih dosadnih bakica koje spominjete...takve su sve...molile se one u crkvi molile se u dvorani...nije važno...one se samo boje smrti i mole se bilo čemu ....one nisu mjerodavne...to su zastarjeli mentaliteti ....

Što se tiče transfuzije krvi....to je škakljivo...ali postoje alternativni načini...i zašto iskušavati onda Boga...ja ne bi nikad primio tuđu krv...inače ne bi ...a naravno da bi htio pomoći nekom tko je na samrti npr. "

Pred sam kraj....pogledajte malo povijet papa...
Pa jedan je čak bio žensko ....što ni nije baš čudno budući da su sve pape prije Wojtile bili Talijani....
A sam Wojtila se svaki dan molio kipu Svete Marije...koja bi se i samo da tako kažem zgrozila kad bi to vidjela jer i sam zna da je samo žena...jedna ponizna,dobra žena ...ona nije Bog...

Bog je rekao :"Ne radi ni kipa ni spomena da se njemu klanjaš...."
Još je veći apsurd klanjati se Mariji....Ne mislim na Marijine suvremenike nego na nekog ko pravi njezin kip i njemu se klanja a imaš ga u svakoj crkvi...

Papa je ugradio tom kipu kojem se klanjao čahuru u krunu a ovo spada u teži oblik kroničnog spiritualizma i sam sotona uživa kad to gleda....
Petar je rekao da je on kao rićući lav koji jedva čeka da nekog proguta...mislite li da je to Petrov neki vic?? naravno da nije...

Što se tiče Božića...naravno..uzet je iz poganskih kalendara...tad se slavio bog sunca...unatoć tome ...kad bi se odrekao i ja svoje dosadašnje vjere čiji su temelji s razlogom uzljuljani...(katolićke) nekako mislim da ne bi mogao odreći se božićnih pjesama...koje me svake godine vesele i prekrasne su...i ne vidim baš neke izrazito loše stvari u njima,....kad sve se zbroji i oduzme...

Moram za kraj napomenuti da to kucanje po vratima nikom nije ugodno...ni kucaču ni kucaoniku (naravno to se ne radi za plaću nego iz ljubavi.a tko to ne može shvatiti promašio je forum) ja bi osobno ukinuo kucanje...ko se spasio spasio se ...pa čekajmo do sudnjeg dana...možda će i vama,nikad ne znaš,(a nadamo se svi da će doći taj dan) biti žao što vam nikad nije bilo kucano...
Papa xx is offline  
Old 21.11.2008., 14:05   #64
Quote:
Papa xx kaže: Pogledaj post
Tog Russela kojeg spominjete nisam osobno poznavao ali on nije prvi JS, iz gornjeg teksta se da naslutiti da je to bio čak i Pavao...
Ali Russel je bio ćovjek koji se nije bojao uzeti Bibiliju u ruke i pokušati ljudima otovoriti oči...reći im "Probudite se" ...
Ovo si u pravu, mene čudi isto da se puno njih ovde okreću na russela kao nekakvog vođu ili prvog JS a samo vjerovanje današnjih JS i russela se razlikuje tako puno..... još jedan dokaz da JS ne sljede nekog Čovjeka.....
pozdrav!!!!harec
harec is offline  
Old 21.11.2008., 14:41   #65
To kad netko kaže da slijede čovjeka velika je glupost i laž ali uvelike se trude
(Što ne znači da svi uspijevaju) pratiti i slijediti Krista...
Papa xx is offline  
Old 21.11.2008., 16:25   #66
@papa xx:

vidis... mnogi ljudi ne vole JS i za to imaju odredjene argumente... no, JS vrlo cesto (ja bih rekao uvijek) na te argumente ne odgovaraju sa argumentima-cinjenicama, nego argumentima - polucinjenicama ili poluistinama..


jedna od tih poluistina je da ljudi ne vole JS jer su oni 'bolji', 'ispravni', 'pravi vjernici' itd, itd...
drugi argumenti su ti sto JS u svojim argumentima cesto koriste i neistine...
Taroth is offline  
Old 21.11.2008., 17:49   #67
Taroth daj mi jedan primjer,ne možeš širiti dezinformacije
Papa xx is offline  
Old 21.11.2008., 18:00   #68
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
drugi argumenti su ti sto JS u svojim argumentima cesto koriste i neistine...
Ovo je malo previse opcenita izjava, a o generalizaciji da ne pricam
Almighty Watashi is offline  
Old 21.11.2008., 18:02   #69
Quotira si 6 godina star tekst
Papa xx is offline  
Old 21.11.2008., 18:56   #70
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže: Pogledaj post
Ovo je malo previse opcenita izjava, a o generalizaciji da ne pricam
Ljepo znate vi pricati a kad vas se pozove na debatu bjezite ko od kuge.........

pozdrav !!! i mir!!!! i zdravlje !!!!!
harec
harec is offline  
Old 21.11.2008., 19:08   #71
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
Ljepo znate vi pricati a kad vas se pozove na debatu bjezite ko od kuge.........
Ali ja se slazem sa time da su JS krscani, kao i sve druge grane krscanstva.

Mene kod JS muce iskljucivo sitni detalji kao sto su:
-ometanje ljudi u njihovim domovima
-promoviranje experimentalne medicine u nemogucim situacijama (ovo posebno jer tako se moze ubiti nekoga)
-zastrasivanje ljudi gatanjem datuma kraja svijeta (ajde, ovo se vise ne prakticira toliko direktno)
-Abraham koji jase na brontosaurusu

Iako, ovo zadnje mi je samo duhovito i iz dana u dan me sve manje smeta
Almighty Watashi is offline  
Old 21.11.2008., 19:49   #72
@Almighty_Watashi
Ali ja se slazem sa time da su JS krscani, kao i sve druge grane krscanstva.
pravi hriscani
Mene kod JS muce iskljucivo sitni detalji kao sto su:
-ometanje ljudi u njihovim domovima= Citaj bibliju
-promoviranje experimentalne medicine u nemogucim situacijama (ovo posebno jer tako se moze ubiti nekoga)Citaj bibliju
-zastrasivanje ljudi gatanjem datuma kraja svijeta (ajde, ovo se vise ne prakticira toliko direktno)Citaj bibliju
-----------------------------------
Quote:
-Abraham koji jase na brontosaurusu
Iako, ovo zadnje mi je samo duhovito i iz dana u dan me sve manje smeta

Mir i brzo ozdravljenje!!!
harec
harec is offline  
Old 21.11.2008., 20:50   #73
Bravo

Dobro došao Papa xx.Baš si to lijepo napisao i objasnio ali vijeruj mi da nemaš kome.Tu je brdo pitanja i odgovora ali................Nikad zadovoljni.Lijapo si napisao na kraju "tko se spasio spasio se".pozdrav od gripoznog Zameta
zamet is offline  
Old 21.11.2008., 21:24   #74
Quote:
Papa xx kaže: Pogledaj post
Taroth daj mi jedan primjer,ne možeš širiti dezinformacije
mogu ja argumentirati..
no, postavio bi pitanje prije toga...

- da li se trenutno znanstveni, povijesni i statisticki podaci uzimaju u obzir kao argumenti?
- ako se sluzimo argumentiranjem, da li se mozemo koristiti 'analitickim' pristupom (konkretno kriminalisticka analitika) koja prilikom argumentiranja vise razlicitih stavova procjenjuje vrijednost/tezinu svakog i gradi dalje teze sukladno tome? dakle, logika...

dakle, da li se bilo koji logicki pristup uvazava i poslije priznaje njegova vrijednost... ili se poziva na argumentiranu raspravu kako bi se dao dojam da se argumenti/dokazi prihvacaju, a kasnije se raznim ad-hominemima i sl. ti dokazi omalovazavaju?

jer takav (ovaj, drugonavedeni nacin) sam do sada imao priliku iskljucivo vidjeti ovdje (osim Betelca)

konkretan primjer argumentiranja i tisine od strane suprotne strane (koja nastaje kada nemaju dokaza, pa jednostavno pobjegnu ili prebace raspravu na drugi kolosjek) imas na temi o adventistima (gdje sam takodjer argumentirao) na:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=323582

zasto ovo sve napominjem? jer dosadasnje iskustvo (i na forumu i u RL) sa JS je da kada im se daju dokazi da nisu u pravu, oni stavove ne mijenjaju...
dakle, treba postaviti cilj rasprave... da li je to utvrdjivanje objektivne istine ili misionarenje bilo koje vrste
Taroth is offline  
Old 22.11.2008., 00:51   #75
Svi naravno misle da je njihova religija prava a time i automatski da su sve ostale u krivu...tako da je glupo reći za bilo koju vjersku skupinu da je isključiva jer naravno to je glavna odlika bilo koje od njih...

Zatim...Isus je rekao idite i širite moju radosnu vijest...učinite sve ljude mojim učenicima...
Najbolje mi je kad na forum dođe raspravljati neki npr. musliman

Sin Božji nije rekao ...činite ljude muslimanima ...( Ovo čisto ako navrati neki musliman)

Taroth ...sam taj nadimak ne upućuje na dobro...Svi znamo što je tarot ...i koliko je opasan a i Bogu mrzak...

Što se tiće predviđanja kraja svijeta...Nisu to predvidjeli JS ...to je predvidio jedan od njih ...(ali je važno napomenuti da proučavanjem Biblije stvarno dođeš do te godine,to što niste vaš problem...iskreno i mene je šokiralo...stvarno ispadne početak 20. st.)

I Nostradamus je prorokovao...ne znam koje je on vjeroispovjesti bio ali prema tome bi svi trebali takvi biti..Nitko njegovoj religiji to nije uzeo za zlo...

Oni nemaju stvari kao što je Vatikanski koncil...nema tu ništa tajno
Zašto se papa izabire u tajnosti....
Na sljedećem će koncilu možda ukinuti Krista ...možda ukinu Sv. Pavla....ko zna što ne...jer na tim koncilima je odlućivano toliko stvari...malo karikiram...

Naravno ako te neko sretne na ulici i kaže postani JS da ćeš se čuditi...misliti
" Vidi ovog manijaka"...ali polako ti se otvaraju oći...moraš istražiti sve puteve...

Pa pročitajte moj prethodni post...S čime se ne slažete ??

(Još da spomenem raskol crkve...
Isus je rekao:" Carstvo podjeljeno među sobom osuđeno je na propast")

Još kad vam kažem da su neki svećenici potvrdili istinitost vjere kakvu propovjedaju JS a u Rusiji (tamo su svećenici još jači(duhovno) može se reći)
nije rijetkost da svećenici prelaze u JS

Jedan je svećenik čak rekao da je Bogu ime Jehova(u Njemačkoj)...opet...kažem...isto je to kao i Jahve.....Meni osobno ljepše zvuči Jahve....ALi probajte pitati Židova...oni najbolje znaju kako se Bog zove.... ako me kužite

Brazil,ostatak Južne Amerike,Meksiko...sve su to katolici ...mada katolicizirani...vrlo pobožni....čak bi rekao da nemaju razloga mjenati svoju vjeru...
Ali kad oni postanu Testimoni di Jeova ....tu razboritost je teško objasniti...

Inače...Isus će pronaći svakog od nas...svakom će provjeriti srce i bubrege...
Ne morate se ništa boriti dokazivati na forumu...pogotovo ne svađati...

Ja vjerujem da će pokupiti i poštene ljude iako nisu JS....
Ali svatko ko ima čisto srce bit će spašen...
JS su ti koji ga svakako imaju.....Neko jadno dijete u Gani možda ima malariju,umrlo je u 3. godini života....takvi bi trebali imati najveću plaću (duhovnu...ne onu kakvu prima naš papa)
Papa xx is offline  
Old 22.11.2008., 00:59   #76
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
zasto ovo sve napominjem? jer dosadasnje iskustvo (i na forumu i u RL) sa JS je da kada im se daju dokazi da nisu u pravu, oni stavove ne mijenjaju...
dakle, treba postaviti cilj rasprave... da li je to utvrdjivanje objektivne istine ili misionarenje bilo koje vrste
Oću li napokon dobiti primjer ?
Papa xx is offline  
Old 22.11.2008., 01:02   #77
Quote:
zamet kaže: Pogledaj post
Dobro došao Papa xx.Baš si to lijepo napisao i objasnio ali vijeruj mi da nemaš kome.Tu je brdo pitanja i odgovora ali................Nikad zadovoljni.Lijapo si napisao na kraju "tko se spasio spasio se".pozdrav od gripoznog Zameta
Hvala i pozdrav također
Papa xx is offline  
Old 22.11.2008., 01:17   #78
"The Roman Empire never died
(Save me I am not a goat)
Just changed it to the Catholic Church"

Mission of Burma se zove band ...usput sam ovo našao jer sam taman neki njihove pjesme download
Papa xx is offline  
Old 22.11.2008., 07:18   #79
Quote:
Papa xx kaže: Pogledaj post
Taroth ...sam taj nadimak ne upućuje na dobro...Svi znamo što je tarot ...i koliko je opasan a i Bogu mrzak...
mislim da ovo vec u startu docarava u kojem smjeru bi isla rasprava, kad se ovakvi ad-hominem 'argumenti' u startu izvlace...

argumentirana rasprava jedino ako se ispricas za ovakvu izjavu
Taroth is offline  
Old 22.11.2008., 09:51   #80
Quote:
harec kaže: Pogledaj post
-ometanje ljudi u njihovim domovima= Citaj bibliju
Postoje i pristojniji nacini da se siri radosna vijest

Quote:
-promoviranje experimentalne medicine u nemogucim situacijama (ovo posebno jer tako se moze ubiti nekoga)Citaj bibliju
Ovo je previse slobodno shvacanje. Ako su JS odustali od toga da je transplantacija organa jednaka kanibalizmu, valjda mogu i od toga da je transfuzija jednaka pijenju krvi

Quote:
-zastrasivanje ljudi gatanjem datuma kraja svijeta (ajde, ovo se vise ne prakticira toliko direktno)Citaj bibliju
Nigdje u bibliji nisam procitao da kraj svijeta dolazi 1975
Almighty Watashi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.