Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2008., 00:41   #1
Post Astrološka simbolika u svemu oko nas

koje polje bi moglo predstavljati internet i forume?
možda 11.(zbog vodenjaka)?
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 02:34   #2
Quote:
ray ban kaže: Pogledaj post
koje polje bi moglo predstavljati internet i forume?
možda 11.(zbog vodenjaka)?
Evo simbolike:

• Internet je medij pod vladavinom Urana.

• Forum je mjesto koje služi razmjeni mišljenja i komuniciranju (Merkur) s različitim individuama bez obzira na različitost stavova (Merkur-debata). Kod foruma je najvažnija stavka pismena komunikacija (Merkur).

• 11. polje je polje koje pokazuje sposobnost prilagodbe odabranoj društvenoj sredini, kao i polje veza koje su prije svega zasnovane na intelektu (zračno polje). Tj. 11. polje ocrtava i opisuje grupe ljudi koje dijele iste intelektualne sklonosti, pripadnost istoj "ideji vodilji" iako se možda ne slažu u pojedinostima. Osnovna potreba ljudi koji imaju naglašeno 11. polje je da pronađu intelektualnu sigurnost....i jako im je važno da dobiju potvrdu iste. A forum kao medij je jedan od oblika komunikacije koji im tu potragu omogućuje.

• Simbolika Merkura u 11. polju je ta da "mora" uspostaviti jedinstvene veze s drugima (11. polje), vežući se pojedinačno sa svakom osobom s kojom komunicira, a istovremeno zadržava svijest o grupnom komunikacijskom procesu. Pa….Merkur u 11. polju govori o internetskoj (Uran) komunikaciji, razmjeni ideja i zamisli (Merkur) unutar specifične grupe (11. polje). Merkur također simbolizira mlade ljude.


Dakle, Uran - internet, forum.....Merkur u 11. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2008., 03:16   #3
hvala Fish,odlično objašnjeno.
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 12:31   #4
Evo baš sam neku noć prije spavanja pokušala astrološki analizirati svoju sobu, pa da vidimo ...

Krevet bi bio pod vladavinom Mjeseca, i zanimljiva stvar je da je položen veoma nisko ( moj Mo je u zemljanom znaku ), dogodila mi se nezgoda, pa se malo raspao ( baš kao i moj Mo, samo što njemu to traje već 23 godine ) i nikako da ga zamijenim jer sam se vezala uz njega, a i ne volim promjene ( Mo u fiksnom znaku Bika koji se veže za svoje stvari ).

Televizor, linija, laptop - Uran.

Knjige - Merkur, a pošto mi je Me u Lavu, knjige zauzimaju počasno mjesto u sobi i uglavnom su fine, lijepo uvezene, uglavnom reprezentativne.

Luster - Sunce

Kozmetika i odjeća - Venerica

I onda sam došla do problema, pa sam zaspala. Naime, ne znam kojim bi planetama bili predstavljeni ormari ( Venera ? ), stol, stolica i stalak za cd-e. Pa ako netko drugi ima ideju, bilo bi lijepo da ju napiše.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:26   #5
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo simbolike:

• Internet je medij pod vladavinom Urana.

• Forum je mjesto koje služi razmjeni mišljenja i komuniciranju (Merkur) s različitim individuama bez obzira na različitost stavova (Merkur-debata). Kod foruma je najvažnija stavka pismena komunikacija (Merkur).

• 11. polje je polje koje pokazuje sposobnost prilagodbe odabranoj društvenoj sredini, kao i polje veza koje su prije svega zasnovane na intelektu (zračno polje). Tj. 11. polje ocrtava i opisuje grupe ljudi koje dijele iste intelektualne sklonosti, pripadnost istoj "ideji vodilji" iako se možda ne slažu u pojedinostima. Osnovna potreba ljudi koji imaju naglašeno 11. polje je da pronađu intelektualnu sigurnost....i jako im je važno da dobiju potvrdu iste. A forum kao medij je jedan od oblika komunikacije koji im tu potragu omogućuje.

• Simbolika Merkura u 11. polju je ta da "mora" uspostaviti jedinstvene veze s drugima (11. polje), vežući se pojedinačno sa svakom osobom s kojom komunicira, a istovremeno zadržava svijest o grupnom komunikacijskom procesu. Pa….Merkur u 11. polju govori o internetskoj (Uran) komunikaciji, razmjeni ideja i zamisli (Merkur) unutar specifične grupe (11. polje). Merkur također simbolizira mlade ljude.


Dakle, Uran - internet, forum.....Merkur u 11. polju.
a jel ne moze i 12.kuca da bude internet
izolacija, virtuelni svet,

ili recimo Me0Ur..
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 18:34   #6
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a jel ne moze i 12.kuca da bude internet
izolacija, virtuelni svet,

ili recimo Me0Ur..
Inernet je Uran jer je riječ o globalnoj mreži. Pisali smo o forumima, Me 0º Ur može također opisati forum jer fokusira energiju Merkura (ljudi, pisana komunikacija) & Uran (internet). No Merkur uz 11. polje bolje opisuje forum jer je ono vezano uz specifične grupe i interese ljudi kao što napisah.

12. polje ne jer ono nema veze s tim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 17:06   #7
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Evo baš sam neku noć prije spavanja pokušala astrološki analizirati svoju sobu, pa da vidimo ...

Krevet bi bio pod vladavinom Mjeseca, i zanimljiva stvar je da je položen veoma nisko ( moj Mo je u zemljanom znaku ), dogodila mi se nezgoda, pa se malo raspao ( baš kao i moj Mo, samo što njemu to traje već 23 godine ) i nikako da ga zamijenim jer sam se vezala uz njega, a i ne volim promjene ( Mo u fiksnom znaku Bika koji se veže za svoje stvari ).

Televizor, linija, laptop - Uran.

Knjige - Merkur, a pošto mi je Me u Lavu, knjige zauzimaju počasno mjesto u sobi i uglavnom su fine, lijepo uvezene, uglavnom reprezentativne.

Luster - Sunce

Kozmetika i odjeća - Venerica

I onda sam došla do problema, pa sam zaspala. Naime, ne znam kojim bi planetama bili predstavljeni ormari ( Venera ? ), stol, stolica i stalak za cd-e. Pa ako netko drugi ima ideju, bilo bi lijepo da ju napiše.
Bolje da pričekamo Fish,ali nadasve zanimljivo pitanje. Pa ja ergonomiju (znanost koja otkriva načine za poboljšanje ljudske produktivnosti) nekako povezujem s Djevicom,Merkurom i šestom kućom.Ovako laički.Dakle,stolica je tu kao potpora guzi (),na stolu držiš stvari,to je opet neki vid asistencije, a stalak za CD-e ne moramo mnogo objašnjavati.Sve su to stvari koje ti pokušavaju učiniti život lakšim. Meni se to čini kao šesto polje. Da vidimo što će Fish reći?
A one đinđarije,ukrasne svijeće, medvjedići,to bi isto bila Venera? Toga mi je puna soba.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 23:14   #8
Pozdrav i postovanje svima

Moja je kreativnost po malo proradila, pa bih vas molila da mi kazete koje planete simbolisu pre svega stare zanate, kao strikanje i heklanje tj. kukicanje? Za salove i nakit sam pronasla da su u simbolici Venere, koza i kost u simbolici Saturna. Ne znam koje planete simbolisu vunu ili konac, kape, zenske torbe, glinu i zicu za izradu nakita? To su sve stvari koje koristim. Za sad. Posto mi Saturn u Biku iz 10-e kuce pravi inkonjukciju na Veneru u Vagi i 3-oj, mislim da nekako to najvise utice i na moj izbor i ukus, pa zbog toga predpostavljam i da volim stare zanate, kao i starinski stil. Ne znam, medjutim, treba li da gledam i simboliku ostalih planeta koje doticu Veneru, kao Jupiter koji vlada 5-om, a sa Venerom je u konjukciji ili Mars i Mesec koji su u sekstilu sa njom? Zanima me takodje i simbolika ostalih odevnih predmeta. Ja nisam sigurna da li se to prosto povezuje sa delovima tela, cije vladaoce znam, zato bih volela da mi neko pomogne u toj dilemi Meni jedino Merkur nije u kontaktu sa Venerom, osim preko Saturna, sto je kako sam shvatila uslov za bavljenje ovakvim stvarima, a ja ipak proradila u cetrdesetoj (verovatno zbog tranzita Saturna kroz Vagu) i ide mi dosta lepo. Tako kazu , a ja im verujem

Hvala vam unapred
mala venera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 21:32   #9
Kako bi tradicionalni astrolozi označili benzinsku pumpu, naftu, benzin? Znači ono što se danas prikazuje simbolikom Neptuna...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 23:34   #10
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Kako bi tradicionalni astrolozi označili benzinsku pumpu, naftu, benzin? Znači ono što se danas prikazuje simbolikom Neptuna...
Ne znam kome je palo na pamet da tu zaslugu pripiše NE,jer to po svemu pripada PL.U tradicionalnoj bi to,logično pripadalo MA...

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:02   #11
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Ne znam kome je palo na pamet da tu zaslugu pripiše NE,jer to po svemu pripada PL.U tradicionalnoj bi to,logično pripadalo MA...

zašto Mars. Nafta, benzin - tekućine...jest da su zapaljive radi Marsa, al....ne može bit Mars, Mars je suh i topao....a nafta, benzin su vlažni.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:13   #12
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
zašto Mars. Nafta, benzin - tekućine...jest da su zapaljive radi Marsa, al....ne može bit Mars, Mars je suh i topao....a nafta, benzin su vlažni.
ali Mars vlada i skorpijom
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:25   #13
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
ali Mars vlada i skorpijom
Upravo tako !

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:39   #14
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Ne znam kome je palo na pamet da tu zaslugu pripiše NE
Simbolika stvari u astrologiji je uvijek višeslojna.


...a zakaj je palo na pamet da je nafta Neptun u jarcu - pa zato jer je nafta "tekući talog uginutih planktona s morskog dna". Te zbog crne boje.


"Danas prevladava mišljenje da je nafta nastala od masnih i voštanih supstancija različitih sitnih životinjskih i biljnih morskih organizama - planktona. Pod povoljnim uvjetima, koji su vladali u dalekim geološkim dobima, živjele su i razmnažale se u toplim morskim zaljevima goleme količine tih organizama, uginuvši one su se taložile na morsko dno.

I sastav slane vode, koja prati naftu, svjedoči o njezinu morskom podrijetlu."
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:49   #15
i kako bi dakle tradicionalni astrolozi označili benzinsku pumpu?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 00:57   #16
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
i kako bi dakle tradicionalni astrolozi označili benzinsku pumpu?
...tada nije ni bilo benzinske pumpe.


Shalim se malo...no fakat razmišljam - za točan odgovor trebalo bi znati kako su tradicionalni astrolozi definirali pumpu, a kako benzin.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 01:13   #17
Quote:
Danas prevladava mišljenje da je nafta nastala od masnih i voštanih supstancija različitih sitnih životinjskih i biljnih morskih organizama - planktona. Pod povoljnim uvjetima, koji su vladali u dalekim geološkim dobima, živjele su i razmnažale se u toplim morskim zaljevima goleme količine tih organizama, uginuvši one su se taložile na morsko dno.

Hočeš reči,da nam znanstvena otkrića trebaju odrediti koja će planeta što predstavljati ?

Mislim,da bismo kao oastrolozi trebali biti svjesni,da je nebo o nafti znalo od početka vremena pa tako i svim znanstvenim otkričima za sva vremena.

Znanost može otkrivati zapise vremena i iščitavati ih sukladno dosegnutoj razini znanja-epohe,ali kreirati ih,redefinirati,mijenjati;NIKADA.

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 01:23   #18
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Hočeš reči,da nam znanstvena otkrića trebaju odrediti koja će planeta što predstavljati ?
Ne. Napisah ti odakle simbolika.




P.S. A što se tiče određivanja astrološke simbolike mišljenja sam da je tu prije svega važno znati točno i podrijetlo i što točno određena stvar predstavlja. Paa zašto znanost ne bi "tek sada" npr. otkrila nešto što ljudi nisu ranije točno znali (ili bili u zabludi zbog neznanja)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 02:22   #19
Nafta je viskozna tečnost....
Simbolički tekućine su predstavljene Mjesecom. Gdje Mjesec, odnosno u kom znaku dobiva na gustoći?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 09:47   #20
Valjda u Škorpionu.
Zato i postoji "Scorpio oil", a u alkemiji simbolizira prečišćavanje i filtraciju. Također i nešto toksično (što naftni derivati jesu).

A pazi sad ovo. Koji znakovi vladaju resorima (ministarstvima) u raju?

Ovan - ministar gospodarstva, rada i poduzetništva, premijer
Bik - ministar poljoprivrede
Blizanci- ministar prometa i veza
Rak - ministar obrane
Lav - ministar kulture
Djevica - ministar zdravstva i soc. skrbi
Vaga - ministar pravosuđa
Škorpion - MUP
Strijelac - ministar znanosti, obrazovanja i športa
Jarac - ministar financija i uprave
Vodenjak - ministar vanjskih poslova i eur. integracija
Ribe - ministar turizma

A u paklu (Hrvatskoj)?

Ovan - ministar vanjskih poslova i eur. integracija
Bik - ministar znanosti, obrazovanja i športa
Blizanci - ministar pravosuđa
Rak - ministar gospodarstva, rada i poduzetništva
Lav - ministar obrane
Djevica - ministar turizma
Vaga - ministar poljoprivrede
Škorpion - ministar zdravstva i socijalne skrbi, premijer
Strijelac - MUP (a ravnatelj policije možda: ribe)
Jarac - ministar kulture
Vodenjak - ministar prometa i veza
Ribe - ministar financija i uprave

N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.