Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 15:39   #81
Pošto je ovo topic na kojem bilježimo događaje, evo jednog prošlotjednog da ne propustimo.


"Ovih" dana učestale su avionske nesreće. Jedan nesretan slučaj se dogodio u četvrtak u kojem su uništena dva vojna aviona (MIG-a).

Evo karte događaja uz kratki osvrt:

Karta događaja - 23. rujna 2010.



Općenito su uz avione najprimarnije vezana dva tijela: Uran (avijacija) i Jupiter (visine). A pilot kao osoba koja je visokoškolovana/obučena (Jupiter) za upravljanje zrakoplovom (Uran) opisana aspektom/vezom (Jupiter/Uran).

Zanimljivo je i da je sam čin katapultacije pilota iz aviona slikovito opisan ovim aspektom konjunkcije Jupiter/Uran. Naime, kako je katapultacija dobila ime po katapultu, uređaju koji - služi za bacanje projektila na veliku udaljenost. Riječ "katapult" ima projeklo u grčkom jeziku i prvotno je značenje bilo da je to stroj koji izbacuje strelice. (wiki)


U karti događaja ASC je u znaku strijelca (znak koji je općenito vezan uz "gađanje"), a vladar ASC radi 0º na Uran (avijacija).

Gledajući samu kartu uočava se dominacija napetih odnosa između većeg broja planetarnih tijela. Ističe se promjenjivi T-kvadat s žarišnim Plutonom. To je kvadrat o kojem smo pisali i koji će duže vremena biti formiran "na nebu". No ovo je dobar primjer kako se on aktivira tranzitno kada u trenutku događaja postoje bliske veze s osobnim tijelima. Dakle, to su ti trenutci u kojima ta snažna neosobna planetarana napetost koja je prisutna dobije podršku bržih tijela pa se sve spusti "dolje u nivo svakodnevice".

Dispozitor Mjesecu (narod) Mars se nalazi u 11. polju u znaku suvladarstva i redom radi skladne aspekte (nije niti jedan muškarac poginuo). Također, vladar ASC-a u trenutku događaja je Jupiter koji svojom benefičnošću "štiti" Urana (avion) pa nije nitko od pilota stradao. Ali je malo stradala "nasumična žrtva" (Mars 120º Neptun) - starija žemskog pola (Mars 0º Venera, Venera je dispozitor Saturnu, Venera je vladar 6. polja/"obični ljudi").
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:20   #82
Današnji nemili događaji na granici Koreja zaslužuju da budu zabilježeni. Karta je izrađena na osnovi ovih podataka, "A spokesman for South Korea's Joint Chiefs of Staff said North Korean shells had started falling in the waters off the island of Yeonpyeong at 1434 local time (0534 GMT)." dakle info od Južnokorejske vojske, iako postoje i druge informacije. Google kaže da je otok Yeonpyeong-myeon na 37.668223,125.678787.

Link na kartu. Kako vidimo ASC je u ovnu a Mars je napetom odnosu sa Jupiterom i Mjesecom, uskoro i sa Uranom. Vladar Mjeseca je debilitiran i "oštećen", narod je svakako u zeznutom položaju ali ništa drugo iz ovog nemogu iscjediti. Sunce je u 8 kući ...


P.S.
Stavit ću i kartu za ZG u 11.30. Bio je jedan nemili događaj, izglasan je proračun za 2011.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:18   #83
Slušam nekidan na tv-u kako se Kristijan Curavić uboo na iglicu čisteći (djevica) nagomilano smeće. Nemam njegovu kartu ali me podsjeti da je na nebu 20. studenog bio aspekt "igle" (egzaktna konjunkcija Merkur/Mars u znaku strijelca - igla).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 15:13   #84
Kike

Tranzitna konjukcija JU/UR i ME/MA tvori T-kvadrat sa njegovom natalnom konjukcijom ME/MA, pa je jučerašnja nezgoda pri čišćenju pelješkog akvatorija, kada je tr MO180PL učinio Veliki križ sa njegovom natalnom opozicijom MO i PL, izazvala u njemu veliki strah.
Ova situacija potencijalno jest opasna po njegovu vitalnost - SO u Vi, znaku u kojem je natalno smještena konjukcija ME/MA, je dio T-kvadrata zajedno sa NE /zaraza/ i JU /jetra/, a upalna bolest jetre, uzrokovana virusom, je hepatitis. No, budući da nemamo vrijeme rođenja, ne možemo ništa tvrditi i možemo mu samo poželjeti sve najbolje.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 01:44   #85
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
P.S.
Stavit ću i kartu za ZG u 11.30. Bio je jedan nemili događaj, izglasan je proračun za 2011.
Ovo je malo smiješno ali je prigodno.

Ne znam da li ste vidjeli ali ovaj tjedan je i Sanader (isto "Merkurovac") pri izglasavanju proračuna osvanuo s flasterom na slijepoočnici. On isto ima aspekt Merkur 0º Mars natalno, pa mora da je i on naletio na nešto oštro. Samo što kod njega orbisno polako izlazi ista tranzitna konjunkcija iz strijelca.




P.S. Eeh da...ali tu nije kraj. Berislav Rončević isto ima flasterčić. (Berislav ima natalno Merkur 90º Mars).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 01:48   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo je malo smiješno ali je prigodno.

Ne znam da li ste vidjeli ali ovaj tjedan je i Sanader (isto "Merkurovac") pri izglasavanju proračuna osvanuo s flasterom na slijepoočnici. On isto ima aspekt Merkur 0º Mars natalno, pa mora da je i on naletio na nešto oštro. Samo što kod njega orbisno polako izlazi ista tranzitna konjunkcija iz strijelca.

Zanimljiv osvrt. Mislim da sam u jednom astrološkom časopisu naišla na podatak da je dotični Sag na ASC, ali nemam ga više da bih mogla provjeriti. U svakom slučaju, prema mjestu ozljede (tranzitna konjukcija ME/MA u I.kući) moglo bi biti!


{edit}

Feedback na temu ''Kike i igla'' :

http://www.24sata.hr/show/curavic-ni...u-uvali-199880

Sretan ishod!

Vuče mi na ASC Pi, u tom slučaju bi imao ''zaštitu'' natalnog JU i tranzitnog. A i, prije svega, ronilac je (Pi)

Zadnje uređivanje Mila_78 : 26.11.2010. at 02:00.
Mila_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 18:12   #87
Trenutak kad se saznalo da je bikonja Hosni Mubarak podnio ostavku na misto šefa države.

Mislim da sam vjest prvi put čuo oko 18,25 EET (17,25 naše vrijeme) ali nisam siguran.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 21:54   #88
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Trenutak kad se saznalo da je bikonja Hosni Mubarak podnio ostavku na misto šefa države.

Mislim da sam vjest prvi put čuo oko 18,25 EET (17,25 naše vrijeme) ali nisam siguran.
Nije bitno kad si čuo vijest , bitno je kad je dato službeno saopćenje o ostavci, vidi se ovdje vrijeme 18:02.
I evo karte događaja i natalna karta Egipta.

U karti Egipta tranzitni Uran (smjena, ostavka) kvadrira Sunce (predsjednik).
U karti događaja Asc na zvijezdi Regulus (kraljevska zvijezda, vladar), ali vladar karte Sunce izgnano u Aq, čudime da nije bukvalno izgnan.
Vrh 10.k tj MC (vlast) na Algolu ('odsijecanje glave') na kojem se nalazi Mjesec - narod u napetom kvadratu na Sunce (predsjednik), narod ga svrgnuo. Vladar MC-a Venera u konjukciji sa Plutonom (vlast preuzelo vojno vijeće-PL u Cap). Mubaraku bi bolje da ode iz Egipta.
Natalna karta Hosni Mubarak. Ima Sunce (predsjednik) u Biku, čiji je vladar Venera u izgonu (protjeran s vlasti). Tranzitni Saturn 90 natalni Pluton u Raku - prisilna (90) predaja vlasti (SA) vojnom vijeću (PL). Ja bih se usudila reći da ova smjena kreće još 2003/2004 u vrijeme tranzitnog Plutona na njegovom Saturnu kada je započela kriza (SA), ne znam šta je konkreno bilo 2009, al tu je tranzitni Uran na natalnom Marsu, i tu je praktički odlučena njegova smjena.

Zadnje uređivanje Saradonija : 11.02.2011. at 22:21.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 11:41   #89
11.09.2011. - 10 godina od napada na WTC

Sutra se obilježava 10 godina od napada na WTC u New Yorku.

Već par dana pratim razne dokumentarce na National Geographic channelu, pa me sjećanje na taj teroristički događaj u kojem je život izgubilo oko 3000 ljudi potaklo da otvorim sljedeću temu:

* Napomena – ako postoji već negdje na forumu, ispričavam se.

Naime, voljela bih ako bi ovdje prodiskutirali kartu na dan kada su se napadi dogodili te pokušali razlučiti i vidjeti jesu li postojale kakve indikacije za napad i masovno stradanje koje nije obilježilo samo SAD, već i čitav svijet pošto su tornjevima, ali i naknadnim urušavanjem živote izgubili ljudi iz različitih dijelova svijeta.

Nemam iskustva u mundanoj astrologiji, pretpostavljam kako bi dobro došla i karta SAD-a, pa se nadam da će oni bolje upućeni pripomoć na ovoj temi jer je prigodna, a i moram priznat da me već neko vrijeme intrigira.

Kronologija događaja:

7:59 Let American Airlinesa broj 11 kreće s aerodroma Logan u Bostonu prema Los Angelesu. Pet članova Al-Qa'ide je u avionu.
8:14 Let American Airlinesa broj 175 kreće s aerodroma Logan u Bostonu prema Los Angelesu. Pet članova Al-Qa'ide je u avionu.
8:20 Let American Airlinesa broj 77 kreće s aerodroma Washington Dulles u Fairfaxu prema Los Angelesu. Pet članova Al-Qa'ide je u avionu.
8:42 Let United Airlinesa broj 93 kreće s aerodroma Newark prema San Franciscu. Četiri člana Al-Qa'ide su u avionu.
8:46 Let broj 11 zabija se u sjeverni toranj Svjetskog trgovačkog centra, između 93. i 99. kata, brzinom od 790 km/h.
8:55 Predsjednik George W. Bush je obaviješten o avionu koji se zabio u zgradu Svjetskog trgovačkog centra. Ulazi u učionicu u Osnovnoj školi Emma E. Booker na Floridi i počinje druženje s djecom.
9:02 Let 175 zabija se u južni toranj Svjetskog trgovačkog centra , između 77. i 85. kata, brzinom od 950 km/h.
9:05 Predsjednika Busha obavijestili su o udaru drugog aviona. Odlučuje nastaviti s čitanjem djeci. Kasnije je objasnio da ih nije želio uzbuniti.
9:29 Predsjednik Bush prvi se put obraća javnosti. Izjavio je kako se dogodila "nacionalna tragedija". Nitko od njegovih djelatnika ne zna da su avioni bili oteti prije nego što su se zabili u zgrade Svjetskog trgovačkog centra.
9:37 Let 77 srušio se na zapadnu stranu Pentagona. Ubijeno je 175 ljudi i svih 64 putnika aviona. Avion je udario u dio Pentagona koji je uglavnom bio pod rekonstrukcijom.
9:45 Zračni prostor SAD-a je zatvoren. Niti jedan avion ne smije poletjeti, a svi koji lete moraju sletjeti na najbliži aerodrom.
9:59 Južni toranj Svjetskog trgovačkog centra počinje se urušavati
10:03 Let 93 srušio se 129 km od Pittsburgha. Nekoliko putnika pokušalo se suprotstaviti otimačima te su oni odlučili srušiti avion prije nego putnici provale u kokpit. Pretpostavlja se da su meta bili Bijela kuća ili američki Kongres.
10:28 Sjeverni toranj Svjetskog trgovačkog centra počinje se urušavati.
17:20 Zgrada 7 Svjetskog trgovačkog centra se urušava zbog štete prouzročene padom sjevernog i južnog tornja. Nitko nije ozlijeđen jer je zgrada na vrijeme evakuirana.

Karta na dan napada u 8.46 prilikom udara prvog aviona:
http://i56.tinypic.com/3zsxj.gif

Na ovo sam pak naletjela tražeći kartu SADa...postoji par teorija oko kojih se spore po pitanju toga koje vrijeme i datum odabrati: http://www.astrology.co.uk/news/USA.htm

Za naše tumačenje, odabrala sam kartu s podznakom strijelca pošto se najviše njihovih astrologa referira upravo na tu kartu, ako tko ima kakva drugačija saznanja, dobrodošao je:

Tranziti na dan napada 11.09.2001. – karta SAD:

http://i56.tinypic.com/3zsxj.gif

Ono što sam također pronašla vrlo zanimljiv jest tumačenje Liz Green koja također koristi podznak strijelca i povezuje kartu napada s kartom SADa.
Tko je zainteresiran, može pročitati ovdje : http://www.astro.com/astrology/in_wtc_e.htm
čudna frajlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 20:21   #90
igor ognjenovic napravio zanimljivu astrolosku kartu referenduma

Quote:
U astrološkoj karti referenduma za ulazak u Europu, Mjesec se našao u znaku Jarca koji označava njegov izgon. Budući da Mjesec u takvim kartama predstavlja narod, bilo je za očekivati da broj onih koji će glasati neće biti spektakularan. Sam stupanj na kojem se nalazio Mjesec na početku referenduma označava preuzimanje obaveza kojima nismo dorasli. Istovremeno, on simbolizira i budućnost ispunjenu kriznim situacijama koje će se najviše odraziti na živote običnih ljudi.

Simboli “neočekivane oluje”

Nije nimalo čudno što je velik broj ljudi zahvatila zabrinutost, pa iz tog razloga nisu željeli dati svoj glas za priključivanje Europi. Također su pretpostavljali da u sadašnjoj situaciji ni nepristupanje Europi ne donosi ništa dobrog. Pošto je u karti ascendent bio u Jarcu, vladar karte referenduma je Saturn, koji se nalazi na zadnjem stupnju Jarca. Ovakva njegova pozicija govori da se konačni ishod referenduma znao i prije njegova održavanja. Činjenica što se Saturn nalazi unutar znaka svoje egzaltacije može zavarati i natjerati na pomisao kako će referendum Hrvatskoj donijeti naglo uzdizanje na planu međunarodnog rejtinga. Ipak, trideseti stupanj nagovještava nešto drugo.

Posljednji stupanj bilo kojeg znaka označava prolazno stanje prije ulaska u sljedeći znak. Tako i Saturn izlazi iz svog područja egzaltacije i ulazi u novi znak Škorpiona, koji je poznat po iskušenjima koja donosi. Sve to nagovještava vrlo neizvjesnu budućnost Europske unije i Hrvatske u njoj. Trenutno stanje je vrlo nestabilno i podliježe naglim promjenama. Lako je moguće da će već u bliskoj budućnosti Europska unija doživjeti važne unutarnje promjene koje će se odraziti i na stanje u Hrvatskoj.

Sunce je u karti referenduma bilo na drugom stupnju znaka Vodenjaka i pritom je ulazilo u egzaktni kvadrat s Jupiterom na drugom stupnju znaka Bika. Sabijski simbol drugog stupnja Vodenjaka prikazuje “neočekivanu oluju”, dok je simbol drugog stupnja Bika označen “snažnom olujom”. Dvostruko spominjanje oluje naglašava mogućnost kriznih situacija vezanih uz članstvo Hrvatske u Europskoj uniji. Na jednom nivou to mogu biti unutarnji problemi vezani uz usklađivanje s pravilima zajednice u koju se ulazi, a na drugom izloženost krizama koje će biti odraz perturbacija unutar Europske unije. Budući da je kvadrat Sunca i Jupitera unutar orbisa nekoliko minuta, na manifestiranje ovoga nećemo morati dugo čekati.


Datum 22. 1. 2012. koji je izabran za održavanje referenduma vrlo je zanimljiv s numerološkog gledišta. Lako je uočiti da se on sastoji od čak četiri dvojke i dvije jedinice. Ovakva kombinacija naglašava potrebu traženja svog identiteta (1), uz veliku ovisnost o odnosima s drugima (2). Datum referenduma jasno iskazuje želju Hrvatske da osnaži svoje pozicije u svijetu, ali pokazuje i slabosti koje je pritom sputavaju. Četiri dvojke su znak da prilikom održavanja referenduma Hrvatska nije imala previše prostora za samostalno odlučivanje. On je najvjerojatnije bio dirigiran izvana, a oni koji upravljaju našom državom samo su slijedili unaprijed postavljena pravila. Broj 22 u datumu prilično je nezgodan, jer u pravilu opisuje ljude koji slabo procjenjuju okolnosti i na kraju ispadaju žrtvom svojih zabluda i neiskrenih partnera. Ukratko, referendum za ulazak Hrvatske u Europsku uniju dovodi nas u podređen položaj i nagovještava velike izazove tijekom ove godine.

Ništa od princa

Datum konačnog ulaska Hrvatske u Europsku uniju (1. 7. 2013.) numerološki je puno snažniji od ovoga koji je izabran za održavanje referenduma. Ukoliko izdržimo do tog dana i ukoliko do tada uopće bude Europske unije, hrvatska europska budućnost ipak bi trebala biti pozitivnija od sadašnjosti. Brojevne kombinacije koje se izvode iz tog datuma pružaju veće mogućnosti za postizanje slobode odlučivanja o vlastitoj sudbini i širenje važnosti u svjetskim okvirima. Astrološka situacija na nebu tog dana prikazuje sve samo ne mirnu i skladnu integraciju u Europu. Egzaktna opozicija Sunca s Plutonom govori o dramatičnoj transformaciji, koju dodatno pojačava kvadrat s Uranom.

Iz ove se pozicije može konstatirati da je put definiranja europskog identiteta Hrvatske još uvijek daleko od kraja. Završetak pregovora i uspješno provođenje referenduma, na kojem se za ulazak u Europsku uniju izjasnilo manje od trećine hrvatskih građana, nisu nikakva garancija društvene i ekonomske stabilnosti. Gledajući astrološke i numerološke podatke, za takvo što morat ćemo se usmjeriti na unutarnje potencijale, a ne maštati o princu na bijelom konju koji će nas iz Pepeljuge pretvoriti u princezu.
__________________
cleaner..
rilke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 09:17   #91
Da li je jučer bio "samo" Mars u Škorpionu 0 Saturn ili se još nešto događalo?

Znam više primjera gadnih događanja u domeni, rekla bih, Merkura. Svađe, verbalni napadi, psihotični ispadi, promet...

a ni Mjesec se nije napunio
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 16:19   #92
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
Da li je jučer bio "samo" Mars u Škorpionu 0 Saturn ili se još nešto događalo?

Znam više primjera gadnih događanja u domeni, rekla bih, Merkura. Svađe, verbalni napadi, psihotični ispadi, promet...

a ni Mjesec se nije napunio
Pred punu lunu ljudi su najosjetljiviji.

Puni Mjesec je vrijeme kada nesvjesni sadržaji lakše isplivaju na površinu i unutrašnje dvojbe postaju vidljivije a ljudi često bivaju više vođeni svojom instinktivnom i emocionalnom prirodom (Mjesec) nego onom budnom i racionalnom (Sunce). U vrijeme punog Mjeseca psiha se uzburka, ljudi koji rade u ustanovama koje se bave psihički bolesnim ljudima svjedoče o pojačanoj uznemirenosti pacijenata u te dane.

To je zato jer se u vrijeme punog Mjeseca Sunce i Mjesec nalaze u opoziciji pa dolazi do izražaja unutrašnja napetost između dva temeljna principa svake osobe - onog što osobu emocionalno zadovoljava i ispunjava (Mjesec) i onog što ona jest (Sunce). To je zapravo vrijeme kada osoba postaje svjesna "međuprostora" i praznine između te dvije strane vlastite osobe. Što je praznina veća to je veći jaz tj. pojedinac teže prima utjecaje punog Mjeseca. Veći dio dana on je radio kvadrat na Mars.

S druge strane jučerašnja karta prikazuje Merkur u lavu koji je vrlo bučan i "dramatičan" u izražavanju, a njegov dipozitor radio opoziciju na Neptun skupa s njim. Opozicija Merkur/Neptun zbunjuje misaoni sklop (Merkur) i koordinaciju (Merkur) koja tada nema točan i jasan smjer izražavanja (Neptun)...u prometu (Merkur) kaotične situacije (Neptun)...


Karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 20:17   #93
Ovih dana su nakon objave Američke antidopinške agencije (USADA) o varanju na dopingu, štampu diljem svijeta preplavile prepiske slučaja Lance Armstronga.





Lance je naime sedmerostruki pobjednik najpoznatije biciklističke trke Tour de France (od 1999. do 2005.), svjetski biciklistički prvak 1993. godine, a osvojio je i treće mjesto na Olimpijskim igarama u Sydneyu, a sada ga se sportski svijet odrekao. Iako nemamo potpunu kartu ovdje ću se malo osvrnuti na nju.

  • Lance Armstrong je poznat u sportskom svijetu po svojoj marljivosti u treniranju i tehnici, rođen je u marljivom znaku djevice, znaku koji je vezan uz zdravlje i brigu o onome što unosimo u oranizam, a djevica (Merkur) je i znak koji je vezan uz "količinsko doziranje".

    Zanimljivo je iz njegove karte izdvojiti ovaj dominantan stelij Sunce-Venera-Pluton jer ovdje vidimo sliku osobe koja s jedne srane nosi u sebi Feniksa (čitaj nevjerojatnu moć oporavka - Sunce/život 0º Pluton/smrt) a s druge i pretjerivanja s kemijskim supstancama (Sunce/Pluton 60º Jupiter/Neptun, Jupiter-pretjerivanje, fer plej sport, Neptun-kemijske supstance, prevare).
  • Njegov život (Sunce) obilježen je velikim sportskim uspjesima (Sunce 60º Jupiter u strijelcu) i velikim naporima uloženim u području biciklističkih trka (Mars/sport 120º Saturn, Merkur/bicikl 90º Saturn) unatoč zloćudnoj bolesti (Sunce 0º Pluton u djevici) koja ga je zadesila. Lance se poput Feniksa (Sunce 0º Pluton) "vratio iz mrtvih" jer se 2009. godine vratio profesionalnom biciklizmu nakon trogodišnje pauze zbog teške bolesti raka testisa koji se proširio na pluća, trbuha i mozga.
  • Očito je da je Lance pretjerao s unošenjem i poremetio delikatnu hormonalnu ravnotežu u organizmu (Venera u vagi) unoseći te kemijske supstance (Venera egzaktno 60º Jupiter/Neptun) jer je Pluton od njega zahtjevao da postane "svemoćan" (Sunce 0º Pluton).


Kod dopinga u sportu se najčešće radi o tkz. anaboličkim hormonima, kemijskim supstancama koje sportaši upotrebljavaju kako bi svoje tijelo "učinili moćnijim". Ovo pišem zato jer je zanimljiva astrološka spona njegove bolesti (tumor/Pluton, reproduktivni organi/Pluton) i tih hormonalnih supstanci. Tj. poznato je da je prije svih hormona anabolička svojstva pokazivao muški hormon testosteron. To je najvažniji hormon koji proizvode muške spolne žlijezde koji se sintetizira u muškim sjemenicima (testisima/Pluton) što je i mjesto gdje se pojavila zloćudna bolest (Pluton). Testosteron koji je sintetički napravljen koristi se kao doping, a znanstvenici upozoravaju da je bez ikakve sumnje da uzimanje steroidnih hormona utječe na rad i funkciju vrlo delikatnih mehanizama žlijezda s unutrašnjim lučenjem seksualnih hormona (Pluton).







Armstrong, Lance - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 23:50   #94
Glede aktualnog Ameri su digli frku, u tijeku je oluja Sandy kako oni fensi nazivaju elementarnu nepogodu zbog koje je jako puno stanovništva evakuiralo iz svojih domova.



Olujom se naziva vjetar, koji ima minimalnu brzinu od 20,8 m/s (74,9 km/h) ili stepen 9 po Beaufortovoj skali. (wiki)


U astrološkoj simbolici oluja i uragan su prikazani Uranom, a elementarne katastrofe općenito vezom Uran - Plutonom. Pa evo izradih kartu događaja (za vrijeme koje su objavili na vijestima da će dotična gospodična najžešće harati):

Oluja Sandy



Ovo je dakle globalno vrijeme Uran/Pluton kvadrata, a u natalnoj karti generalno ističe se kardinalni T-kvadrat s žarišnim Plutonom (katastrofa). Mars koji je dispozitor Uranu je u znaku strijelca i radi 180º Jupiter što je aspekt koji zahtjeva puno prostora, ovo su divlje sile koje se šire i demnostriraju superiornost. Pluton radi kvadrat na Uran (oluja) i Veneru u vagi (ravnoteža, mir)...sva sreća pa ova Venera uravnotežava cijelu konfiguraciju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 02:57   #95
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Glede aktualnog Ameri su digli frku, u tijeku je oluja Sandy kako oni fensi nazivaju elementarnu nepogodu zbog koje je jako puno stanovništva evakuiralo iz svojih domova.



Olujom se naziva vjetar, koji ima minimalnu brzinu od 20,8 m/s (74,9 km/h) ili stepen 9 po Beaufortovoj skali. (wiki)


U astrološkoj simbolici oluja i uragan su prikazani Uranom, a elementarne katastrofe općenito vezom Uran - Plutonom. Pa evo izradih kartu događaja (za vrijeme koje su objavili na vijestima da će dotična gospodična najžešće harati):

Oluja Sandy



Ovo je dakle globalno vrijeme Uran/Pluton kvadrata, a u natalnoj karti generalno ističe se kardinalni T-kvadrat s žarišnim Plutonom (katastrofa). Mars koji je dispozitor Uranu je u znaku strijelca i radi 180º Jupiter što je aspekt koji zahtjeva puno prostora, ovo su divlje sile koje se šire i demnostriraju superiornost. Pluton radi kvadrat na Uran (oluja) i Veneru u vagi (ravnoteža, mir)...sva sreća pa ova Venera uravnotežava cijelu konfiguraciju.
UR90PL traje već duže vremena, Uran-oluja u Ovnu, a vladar Mars u egzaktnoj opoziciji prema Jupiteru. MA/JU je munja.

Čitala sam na temi Ime i astro, zanimljivo jako. Sandy je od Alexander (grč.), i muško i žensko ime, u značenju 'defending men', aleks-zaštita, andros-muževan. Sandy - onaj koji brani. Aleksandar je MA i JU prema Knjizi vladarstva.
U prevodu 'sandy' znači pjeskovit, saturnova simbolika što odgovara Plutonu u Jarcu. Defending (Saturn) men (Sunce), trenutno SA0SA u separaciji, smiruje se...

Oluja Sandy: Uran u Ovnu, vladar Mars180Jupiter, obje planete se nalaze na 15°, što je stupanj Blizanaca - Merkur označitelj za vjetrove. Merkur ide u trigon sa Uranom pa mijenja smjer kretanja, smirivanje.
Sandy je jak olujni vjetar, ne bi trebao izazvati veću katastrofu. Plutonov vladar je Saturn u fiksnoj škorpiji na 2°, što je stupanj Bika, stabilizacija.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 13:20   #96
Baš čitam vijesti, dobar su naslov složili: Sandy bira novog predsjednika SAD...to je očito i ona Venerica iz kardinalnog T-kvadrata.

...a očito je to i ljudska reakcija na full moon u vrijeme vladavine škorpiona s aspektom koji se ističe: Merkur u strijelcu 90º Neptun. Naime s škorpionom postoji potreba da se pogleda događaj ispod tezge, kroz skrivene slojeve stvarnosti na način da se ispitaju ljudski motivi. Pa tako u pogledu tog aspekta astrološki možemo reći da je obzirom na Merkur 90º Neptun (Merkur dispozitor Jupiteru) - važna okretnost obzirom kako vjetar (Merkur) puše.


No da ipak citiram premijerku - brod ne plovi kako vjetar puše, nego kako se okrenu jedra (Saturn u škorpionu 120º Neptun).

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 31.10.2012. at 00:44.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 12:39   #97
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Baš čitam vijesti, dobar su naslov složili: Sandy bira novog predsjednika SAD...to je očito i ona Venerica iz kardinalnog T-kvadrata.

...a očito je to i ljudska reakcija na full moon u vrijeme vladavine škorpiona s aspektom koji se ističe: Merkur u strijelcu 90º Neptun. Naime s škorpionom postoji potreba da se pogleda događaj ispod tezge, kroz skrivene slojeve stvarnosti na način da se ispitaju ljudski motivi. Pa tako u pogledu tog aspekta astrološki možemo reći da je obzirom na Merkur 90º Neptun (Merkur dispozitor Jupiteru) - važna okretnost obzirom kako vjetar (Merkur) puše.


No da ipak citiram premijerku - brod ne plovi kako vjetar puše, nego kako se okrenu jedra (Saturn u škorpionu 120º Neptun).
na ovoj zanimljivoj stranici izlistani su kronološki od 1635 do 1999 uragani i oluje, i glavni aspekti....
Svakako odličan sajt za one koje interesira Astrometeorologija....
http://weathersage.com/index.html
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 13:52   #98
jeste li analizirali američke izbore? Evo šta mislim....


Barack Obama
Mitt Romney
USA

Sudeći po trenutnom tranzitnom i progresivnom uticaju planeta nad natalnim kartama Obame, Romneya i horoskopa SAD-a. pobjedu odnosi Barack Obama.
Obama ima skladnu progresiju, pr Mars 60 nat Uran i tranzitni Jupiter 60 nat Sunce.Natalni Mars je suvladar 10k karijere, a Uran 7k javnosti, pa u skladnoj progresiji ove dvije planete donose snažnu podršku javnosti na izborima za predsjednika (10k). Na konkretnu pobjedu ukazuje odnos Jupitera sa Suncem, jer je natalno Jupiter vladar 10k karijere, i označava uspjeh i uspon, dok Sunce u 6k rada i vl 7k javnosti ukazuju na jaku podršku te Sunce kao označitelj za državu i Predsjednika osigurava neometan tok predsjedničke pozicije. Tranzitni Jupiter je trenutno retrogradan što bi označilo ponavljanje događaja, odnosno reizbor Obame za Predsjednika.

Romney s tri nepovoljne progresije ima malu šansu da odnese pobjedu: pr Merkur 180 nat Mjesec, pr Ascedent 0 Saturn, pr MC 0 vrh 12.k. Nepovoljan odnos Merkura i Mjeseca govori o nedovoljnoj podršci javnosti i premalom broju glasova (ME-broj, glas) jer Merkur vlada natalnom kartom, a Mjesec se nalazi na Descedentu (javnost). Onaj isti tranzitni Jupiter koji osigurava pobjedu Obami, trenutno nepovoljno utiče Romneyu na natalni aspekt Merkur 90 Uran, koji opisuje gubitak u karijeri (UR vl 10k). Jupiter je planeta natjecanja (izbori), a natalno je u znaku i na stupnju gubitka - Škorpija.
Progresivni Ascedent se nalazi na natalnom Saturnu, planeti koja u Romneyevom horoskopu ruši položaj i koči mogućnost pobjede na izborima i razvoj karijere u predsjedničkom pravcu (10k). Inače se progresivne konjukcije mogu odvijati i pozitivno i negativno, u ovom slučaju je nepovoljan uticaj jer natalno Saturn radi 180 prema 10.k položaja i karijere. Saturn je retrogradan što ukazuje da Romney gubi izbore od nekoga ko je već ranije osvojio predsjedničko mjesto.
Progresivni MC (karijera) na vrhu natalne 12k nagovještava period zalaska karijere i povlačenje u neke mirnije vode. Ovo je naznaka za rad u pozadini, što je suprotno zahtjevima predsjedničke stolice.

I u horoskopu SAD-a vidi se u ovom momentu Obamina pobjeda. Tranzitni Jupiter koji mu je naklonjen, nalazi se u 7k javnosti i harmoničnom trigonu prema Saturnu u 10k (predsjednik). Ovo govori o javnosti koja izabire predsjednika koji je već bio predsjednik (Saturn). Tranzitni Jupiter je na Uranu pa opisuje pobjedu osobe koja je po nečem posebna kad su u pitanju izbori općenito (Obama prvi crni predsjednik) te naznačava nekog uranskih osobina ličnosti (Obama podznak Vodenjak). Retrogradni tr Jupiter i Saturn obećavaju pobjedu onome ko je već ranije bio izabran za Predsjednika, a to je Obama jer ove dvije planete zajedno s njegovim Ascedentom formiraju moćni i uspješni Veliki zračni trigon.
Čak i progresivni horoskop SAD-a za ovaj period ide u prilog Obami, jer prog Saturn radi skladan trigon prema Veneri, a ove dvije planete su označitelji američkih predsjednika jer se Saturn nalazi u 10k, a Venera je vladar. Romneyu ovo kvadrira natalni MC - karijeru, i progresivni Asc - ličnost, pa Romney gubi na izborima 2012.g
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 18:11   #99
već prekosutra

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
jeste li analizirali američke izbore? Evo šta mislim....

[/B]
Saradonija možeš li napisat ukratko što ti se čini od Obaminog drugog mandata, stiže mu Saturn u posjetu. Interesantno mi je da će mu pri kraju mandata bit 180 na rx mjesec? Hoće li SAD bankrotirat u to vrijeme?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:36   #100
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Saradonija možeš li napisat ukratko što ti se čini od Obaminog drugog mandata, stiže mu Saturn u posjetu. Interesantno mi je da će mu pri kraju mandata bit 180 na rx mjesec? Hoće li SAD bankrotirat u to vrijeme?
s obzirom da slabo pratim politiku, ne mogu baš detaljno odgovoriti na to pitanje. Ali, što se tiče astrologije, tranziti na Obamin horoskop i na horoskop SAD-a, te sinastrija Obame i SAD-a.
Iako je kod Obame vrh 10k (predsjednik) na 28Sco, za vladara bih dala prednost Jupiteru, koji je uostalom bio iznimno bitan kod izbora. Nalazi se na 0 Aq i u sinastriji sa SAD-om upada u 2.k koja se odnosi na financijsko stanje države. Vjerujem da će imati uspjeha na tom polju, jer vladar Uran ide u trigon na Saturn u 10.k
Tranzitni Saturn s početka Škorpije sve to skupa kvadrira u ovom momentu, pa mu nije lako, al kvadrat nije bankrot već borba. Saturn dolazi iz 11.k (karta SAD-a), što označava neslaganja na nivou odnosa Obama - Kongres.
Što se tiče Obaminog Mjeseca, nalazi se na 3 Blizanca u skladnom trigonu na Pluton u 2k (financije) u horosk SAD-a, tako on ne može državu odvest negativno po tom pitanju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.