Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 21:02   #1
Crkva i gay brakovi, abortus, umjetna oplodnja, usvajanje djece..

Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 07.12.2008., 21:14   #2
Ima ona: Psi laju a karavane prolaze
__________________
Za domaćicu spreman/ Perun i Hrvati! Zadrt sam
Napoleon Bonaparte is offline  
Old 07.12.2008., 21:20   #3
1) rk.crkva nema pravo mješati se u državne poslove i zakonodavsvto
2) rk.crkva opet dokazuje da je protiv ljudskih prava
DrSigmundFreud is offline  
Old 07.12.2008., 21:21   #4
Ima, a ima i ona: besposlen pop i jariće krsti.
north wind is offline  
Old 07.12.2008., 21:22   #5
Koliko katolika uopće ima u Hrvatskoj? 2% ili tako nešto?
Articles of Faith is offline  
Old 07.12.2008., 21:23   #6
zato ne volim crkvu...........uopće nije za ljudska prava
Pali_andjeo is offline  
Old 07.12.2008., 21:23   #7
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
Naravno, hrvatska crkva jos nije izasla iz srednjeg vijeka (blago receno), to se da vidjeti po izjavama glavnih cimbenika...
homer11 is offline  
Old 07.12.2008., 21:27   #8
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
evo linka sa vijestima o peticiji:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/c...m-poljima.html

ne znam može li jedna peticija dovesti u pitanje sekularnost države.
ali može dovesti i dovodi u pitanje ljudska prava, dostojanstvo i slobode.

a kad pročitam komentare dolje, o "gospodinu Hitleru" i "postavljanju uza zid", ma ne znam što da kažem više... padnem s oblaka ravno u ovo blato. koje klanje...
Mostly Harmless is offline  
Old 07.12.2008., 21:28   #9
A što bi vi ??
Uspostavili Sodomu i Gomoru opet ....
DEWEY,the is offline  
Old 07.12.2008., 21:30   #10
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
Što to ima veze sa sekularnošću? Crkva kao N.G.O. ima pravo kao i ostale (Kontra, Iskorak) da radi peticije kakve hoće.
Alemann is offline  
Old 07.12.2008., 21:33   #11
Quote:
DEWEY,the kaže: Pogledaj post
A što bi vi ??
Uspostavili Sodomu i Gomoru opet ....
da baš to
Pali_andjeo is offline  
Old 07.12.2008., 21:42   #12
Quote:
Alemann kaže: Pogledaj post
Što to ima veze sa sekularnošću? Crkva kao N.G.O. ima pravo kao i ostale (Kontra, Iskorak) da radi peticije kakve hoće.
Ima, jer ova peticija se odnosi i na ateiste koji nemaju veze sa RKC, a njima za uskraćuju sloboda, a zakone , na temelju peticije, ne donosi SEKULARNA RH.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Old 07.12.2008., 21:46   #13
najobičniji licemjerni gadovi, odustajem od svog tog sranja, tako vako već jesam i sad mi bar neće nitko propovijedati. tko tim svinjama daje pravo da išta potpisuju protiv ikoga, zamisli kolko bi ljudi potpisalo peticiju protiv stavova ckrve po ovom pitanju... ma nemam riječi. kao da je za ljudska prava to što se potpisuje peticija PROTIV homoseksualaca.??????????????????????????????????? ??????????? kolko se ja sjećam zapovjed ljubavi kaže ljubi bližnjega svoga a ne ljubi bližnjega svoga osim ako je peder/imala pobačaj/neplodna pa otišla na umjetnu oplodnju! to je jednostavno užasno odvratno i gadi mi se.
__________________
idhiotich creatures ask idiothic queostions
TryckyS is offline  
Old 07.12.2008., 21:48   #14
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Ima, jer ova peticija se odnosi i na ateiste koji nemaju veze sa RKC, a njima za uskraćuju sloboda, a zakone , na temelju peticije, ne donosi SEKULARNA RH.
Odnosi se i na one vjernike koji trebaju i koriste in vitro oplodnju, kao i na žene vjernice koje idu na pobačaje.
north wind is offline  
Old 07.12.2008., 21:49   #15
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
Nije pravedno, i nije uopće u skladu s naukom Kršćanstva
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Old 07.12.2008., 21:52   #16
Quote:
TryckyS kaže: Pogledaj post
najobičniji licemjerni gadovi, odustajem od svog tog sranja, tako vako već jesam i sad mi bar neće nitko propovijedati. tko tim svinjama daje pravo da išta potpisuju protiv ikoga, zamisli kolko bi ljudi potpisalo peticiju protiv stavova ckrve po ovom pitanju... ma nemam riječi. kao da je za ljudska prava to što se potpisuje peticija PROTIV homoseksualaca.??????????????????????????????????? ??????????? kolko se ja sjećam zapovjed ljubavi kaže ljubi bližnjega svoga a ne ljubi bližnjega svoga osim ako je peder/imala pobačaj/neplodna pa otišla na umjetnu oplodnju! to je jednostavno užasno odvratno i gadi mi se.
uh...
koliko ovo povrijedi ljude, nisu svjesni uopće.
nema tu pomoći; njihovo je učenje takvo i oni ne mogu vidjeti drugu stranu; smatraju da čine dobro, paradoksalno. ja sam odustala davno. propovjedi poput ovih nemaju mi smisla, kako god da ih okrećem. ostaju jednostavno nepoštene.
Mostly Harmless is offline  
Old 07.12.2008., 21:54   #17
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
Što mislite o peticiji koju je pokrenila Crkva. Da li je pravedno prema svima onima koji nisu katolici? Da li u pitanje dolazi sekularnost naše države?
Ne samo da nije pravedno, nego je to po meni, izraz MRŽNJE prema homoseksualcima, te NASILJA prema heteroseksualcima koji koriste ivf i pobačaje. U čemu se onda sastoji njihova "kršćanska ljubav"?
north wind is offline  
Old 07.12.2008., 21:54   #18
Quote:
Mostly Harmless kaže: Pogledaj post
a kad pročitam komentare dolje, o "gospodinu Hitleru" i "postavljanju uza zid", ma ne znam što da kažem više... padnem s oblaka ravno u ovo blato. koje klanje...
Ah, da na forumu nema crvenih kartona, banova...
homer11 is offline  
Old 07.12.2008., 21:56   #19
Quote:
DEWEY,the kaže: Pogledaj post
A što bi vi ??
Uspostavili Sodomu i Gomoru opet ....
Temeljna ljudska prava. Mislim da imam pravo ne biti pod kontrolom crkve.
itreius is offline  
Old 07.12.2008., 22:03   #20
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Odnosi se i na one vjernike koji trebaju i koriste in vitro oplodnju, kao i na žene vjernice koje idu na pobačaje.
Da, al' osim što se pola vjernika buni na peticiju, jer dosta žena želi djecu i njihova im vjera ne dopušta i ateistima se ukidaju mnoge stvari.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.