Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2015., 22:59   #61
Recept?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 23:13   #62
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Recept?
Jao eto vidiš to zaboravih staviti... Radio sam po ovom receptu: http://minimalistbaker.com/the-world...innamon-rolls/

Imaju stvarno hrpu odličnih stvari na stranici i ovi cinnamon rolls su stvarno jako jednostavni i fini.
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 19:11   #63
Thx! Probat cu. Izgledaju jednostavniji od mojih:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=51771190&postcount=9
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 00:46   #64
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Thx! Probat cu. Izgledaju jednostavniji od mojih:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=51771190&postcount=9
Pa koliko vidim princip je isti I da ja sam ove radio sa svježim kvascem... Iako je potrebno dosta vremena da bude gotovo sama priprema nije toliko zahtjevna i duga. Najviše vremena ode na dizanje tijesta i samo pečenja
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 05:11   #65
Nema usitnjavanja kardamoma za tijesto (što je zapravo najmukotrpnije) i margarin se namaže i pospe cimetom i šećerom (kad se miješa dođe do gadnog razdvajanja masne i vodene komponente margarina).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 22:53   #66
Uh!

Znate kad netko proba neki kolač, pa mu se svidi, pa mu vi dolazite na večeru, pa hoće napravit baš točno taj kolač, pa vas pita kako ga veganizirat, a ono ima 6 jaja u biskvitu i 6 u kremi. I dam osnovni recept za biskvit koji je, naravno, drugačiji od tog sa 6 jaja, jer ne koristim zamjenu za 6 jaja, nego normalni biskvit bez ijednog jaja (ili zamjene za njega). I kažem, dodaj u biskvit što već ima taj biskvit.

I onda ide krema od snijega od bjelanjaka... koji je izvediv u veganskoj izvedbi i jednom jesam izvela koru od njega s kupovnom zamjenom za jaja... ali kremu se može napraviti normalno i bez toga, samo taj netko ne zna objasniti kakve teksture ili okusa je krema. A za domaći veganski snijeg od bjelanjaka potrebni su čisti proteini soje i pšenični škrob.

Muko moja!
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 23:46   #67
a čemu to uopće
ako možeš napravit kolač bez jaja i mliječnog super ako ne napraviš neki drugi, bar ima na stotine finih kolača

kaj se tiče cimet rolica ja ih napravim s pireom od buče (butternut, hokaido, muškatna,...bilo koja narančasta) i stavim samo germu, šećer, začine, ulje i vodu i bude super
kardamoma ima i mljevenog za kupit, jaimam od kotanya ali ima na oniš tandovima sa začinima na placevima
i koristim od kotanya začine za muffine, to je neki mišung ko za medenjake ali mi bolje paše
znam tijesto premazati domaćim pekmezom od šljiva bez šećera ili staviti propirjanih jabuka, posut s makom,.....svašta i bude super
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 05:13   #68
Da, čemu to

Ček, staviš i brašno, zar ne? Valjda staviš brašno....

Mljeveni kotanyi kardamom našla sam tek u Austriji. Sad ga imam. Inače je išlo otvaranje mahuna škarama, u tarionik i deri.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 13:28   #69
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
...

Ček, staviš i brašno, zar ne? Valjda staviš brašno.....
da naravno, mislila sam da ne treba pisati
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:15   #70
S obzirom na glutenofobiju na forumu, treba
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 17:22   #71
Inače, na kraju sam se izborila da ja radim desert
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 22:00   #72
Neki brzinski čupavci

300 g oštrog brašna
100 g kokosa
150 g šećera
vanilin
pecilni
350 ml vode
50 ml ulja
peći na 180°, nisam gledala na sat, al oko 10-30 min, pazite

glazura
80-100 g čokolade za kuhanje
50-100 ml vode
malo margarina, oko 30-50 g
kuhati, al pustit da se sljubi, ne zekuhati,
preliti preko narezanog biskvita
posipati obilno kokosom

*recept je prilagođen s kulinarke i traži "integralni šećer", ali ako nemate možete zamijeniti; ja sam stavila neki farbani smeđi (dobila na poklon)
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 01:10   #73
Brzinski jer nema onog cmakanja čokoladom sa svih strana?

Kako radite prhka tijesta za slatke pite?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:03   #74
Jes. Nisam od živaca za takve stvari.

Pite ne radim, al evo recepta moje mame za slatku koru. Javi kakav je ak buš radila.

200 g brašna
25 g šećera
1 vanilin
1 žlica ulja
100 g margarina

zamijesiti rukama, razvaljano staviti u nauljeni kalup, probosti vilicom, orezati višak kore

O piti ovisi jel prvo stavljaš nadjev pa pečeš sve zajedno ili prvo ispečeš tijesto pa stavljaš nadjev.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:36   #75
Bogamu, ja dodavala bananu jer je pisalo da ide jaje.

Tnx. Probat ću.
A imam drugu polovicu ovog "guma" tijesta u friđu. Ne znam kako da ga utrošim, a ako opet budem radila pitu bit će kao i sada. Tvrdo i žilavo.

Za ovu pitu (francuska pita od višnje) ide sve zajedno, nadjev i tijesto.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 17:51   #76
Uvijek Buttery double crust iz kuharice Vegan Pie in the Sky Ise Chandre Moskowitz i Terry Hope Romero: http://www.yogajournal.com/recipe/re...-double-crust/

Margarin stavim Zvijezdin s nacrtanom bakicom. Umjesto shorteninga stavim rafiniranu kokosovu mast, ali mislim da je sasvim OK poduplati margarin ako ne možete naći rafiniranu (ova druga je preskupa i miris kokosa baš i ne paše u svakoj piti).

Umjesto vode stavim rakiju, može i vodka.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:01   #77
Ha? Rakija? Čemu to?

Jel ti bude prhko na kraju svega?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:07   #78
Navodno je bolja tekstura, to piše u knjizi, ali moram priznati da baš tu koru nikad nisam probala s vodom, probala sam druge i bile su žilave. Ali možeš probati s vodom, pogotovo ako će pitu jesti i netko tko ne smije alkohol (osjeti se).

Radim pastry blenderom jer pretople ruke previše rastale masnoću, a potrebno je da ostane zrnata.

I rakiju držim u zamrzivaču, toliko bude hladna (ostane tekuća).

Ne mora biti neka jako kvalitetna vodka ili rakija.

Da bude prhko. Probaj
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 21:27   #79
Tnx. Isprobat ću.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:46   #80


Seminar o pripremi veganskih i sirovih slastica 22.03.2015.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.