Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 09:43   #61
[QUOTE=antonia1974;31323372]
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Aspekt na So je traženje vlastitog indentiteta, period kada tražimo tko smo , što smo i kamo idemo... tražimo sami sebe...

Koliko je onda realno ocekivati da ce akcije poduzete u tom periodu imati nekakve trajne koristi za vlasnika Sunca.Evo recimo pocinje se nekakva naobrazba.Hoce li ideja o konacnom cilju ispariti kad ispari i Neptun.ima li uopce smisla zapocinjati nesto u tom periodu?Rijec je o trigonu Neptuna na Sunce
Ne 120 So je "blaža varijanta" kvadrata ovih planeta

Dakle to je prvenstveno polagani proces koji traje i koji služi da ponovo nađemo vlastiti indentitet.

Dakle upravo cilj tog procesa jest isprobavanje raznih mogućnosti radi saznanja što to nama zapravo treba. i to netreba preskakati makar se na kraju pokazalo nebitnim, jer bi tek tad ako ne kreneš u to što si naumila bio krivi put.

Zato slobodno se osloni na osjećaj nek te vodi...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 11:40   #62
Hvala ti Sasa puno
antonia1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 10:26   #63
Neptun uskoro ulazi u Ribe i doci ce na moju Veneru(Ve je na 4st Riba,Ve vladar 5 i 10 kuce)a Ne je natalno na 14 Strijelca u 12 kuci(podznak na 19 Strijelca)pa ako ko moze da mi kaze kako bi se trebala odraziti ova konjukcija Ne0Ve na mene?
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 00:54   #64
Koliko su bitni aspekti tranzitnog Neptuna sa SMČ? Recimo konjukcija u Vodenjaku. Zanima me i što donosi trigon tranzitnog Neptuna s Venerom i Mjesecom? Pretpostavljam da se kod Venere i Mjeseca radi o, da tako kažem, zamućenim osjećajima, ili se varam? No, posebno me zanima ta konjukcija Neptuna i Vodenjaka.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 23:45   #65
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Koliko su bitni aspekti tranzitnog Neptuna sa SMČ? Recimo konjukcija u Vodenjaku. Zanima me i što donosi trigon tranzitnog Neptuna s Venerom i Mjesecom? Pretpostavljam da se kod Venere i Mjeseca radi o, da tako kažem, zamućenim osjećajima, ili se varam? No, posebno me zanima ta konjukcija Neptuna i Vodenjaka.
Tranzit Neptuna,ako dobro vidim, preko SMC u Vodenjaku donosi nekakve nebuloze na radnom mjestu. Treba biti oprezan pri preduzimanju nekih koraka ili radnji koje su izvan potpune kontrole osobe. Recimo sklapanje ugovora sa stranim poslodavcem, donosenje odluka bez ovlasti, ugovori o partnerstvu itd.
Dala si malo pa nista podataka...

Neptun u aspektu koji spominjes moze ti donjeti dugo odlagani brak, ako jos nisi udata. Ako se radi o istoj osobi, kao kod tranzita preko cvora, dobro izvazi. Ali, treba karta! Poruke su prejake i preozbiljne da bi se na ovakav nacin uzimale " zdravo za gotovo" .

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 00:13   #66
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Tranzit Neptuna,ako dobro vidim, preko SMC u Vodenjaku donosi nekakve nebuloze na radnom mjestu. Treba biti oprezan pri preduzimanju nekih koraka ili radnji koje su izvan potpune kontrole osobe. Recimo sklapanje ugovora sa stranim poslodavcem, donosenje odluka bez ovlasti, ugovori o partnerstvu itd.
Dala si malo pa nista podataka...

Neptun u aspektu koji spominjes moze ti donjeti dugo odlagani brak, ako jos nisi udata. Ako se radi o istoj osobi, kao kod tranzita preko cvora, dobro izvazi. Ali, treba karta! Poruke su prejake i preozbiljne da bi se na ovakav nacin uzimale " zdravo za gotovo" .

Hvala ti, Deus ...ma ja sam htjela samo okvirno neko tumačenje, nisam ni mislila da ideš u dubinu. Uglavnom, neke bitne stvari se za mene jesu dogodile dok mi je Neptun radio konjukciju sa SMČ.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 13:40   #67
Neptun iz 3. kuce mi radi kvadrat s Marsom (natalno su u opoziciji na osi Ne 1. kuca - Ma 7. kuca), nije egzaktan (orb 5-6 stupnjeva), s tim da ce tako peglati godinama, a egzaktan ce biti tamo negdje pocetkom 2016. Zanima me kakva su vasa iskustva i koje su dobre strane ovog aspekta.

Niti ne znam kako je na mene dosada utjecao, radi mi taj Neptun kvadrat na asc trenutacno i opoziciju na Merkur u 9. kuci, pa ne znam tko sto radi tocno. Uglavnom osjecam jednu frustraciju, u limbu sam sto se tice posla, karijere itd. Doslo je do nekog sazrijevanja sto se tice pogleda na svijet, svojevrsnog otreznjenja.

Svaki komentar je dobrodosao .
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 23:51   #68
90 na stelijum

Natalno najjaca tacka moje karte Ju0Ne0Ma u III u Strelcu je dvostruko aktivirana: 120 tranzitnim Uranom u VII-oj i 90 tranzitnim Neptunom (na izmaku V-te). Strasno aktiviran duhovni aspekt i rad na sebi koji se prilicno ispoljava i kroz pisanje. Kroz pisanje sa sobom jedino i komuniciram,druge su mi kapije zatvorene .
Sa druge strane,sklona sam idealizaciji partnera i oduvek pravljenju fantasticnih konstrukcija koje realnost ne podrzava (krivim Mesec u Ribama za ovo) ali od skora shvatam da su moje konstrukcije nerealne i da ceo zivot lazem sebe i da hocu da izadjem napolje iz te kule od snova,hocu u realan zivot i da onaj koga volim u sebi i onaj koga vidim ispred sebe budu ista osoba ...
Kako je moguce da postajem svesna lazi pod kvadratom Neptuna, kakvo je ovo popriste kad vladar Sunca (Uran) i vladar Meseca (Neptun) egzaktno aspektuju pomenuti stelijum?
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 06:56   #69
Taman sam pre dva dana pitala sta mi moze doneti tranzitni Neptun sa 90 na natalni Ju0Ne0Ma i saznala sam - haos,lazi,iskrivljene konstrukcije,optuzbe za nesto sto nije...
dakle ukljucena je jos jedna osoba u ovu pricu koja je neptunovski karakter i koja natalno ima Ne 90 (Ju0Me0So) 90 Ma. Trenutno se osobi aktivira Merkur iz ovog stelijuma,tacno mu je legao tranzitni Ne i pravi kvadrate sa natalnim Ne i Ma. Ja,koja isto ima egzaktno aktiviran tranzitni Ne kako sam to opisala u prethodnom postu, sam fantasticno optuzena za stvari koje realnost ne podrzava ali mi predstoji velika borba da to dokazem i da odbranim sebe. Glava mi gori,ne spavam,ne jedem, zivot mi se za jedan dan okrenuo za 180. Rado bih promenila stanje i nadam se da ce Uran pomoci u tome iako ce biti tesko zbog objektivnih okolnosti
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 01:28   #70
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nema na taj izdvojen način, više smo pisali pomalo o tome unutra neke teme. Evo npr. ovdje smo pisali o tim energijama.
... pročitala sam ovo, Fish i jasno je da se od Neptuna teško može očekivati da išta konkretno kaže, a kamoli da išta prizemni. Doduše, oni koji razumiju njegov govor to niti ne očekuju. Pa sam te htjela upitati jel bi bilo konstruktivno, zapravo jel bi bilo moguće kvadrat Neptuna na Merkur u 12. usmjeriti, umjesto u svakodnevnicu gdje sumnjam da će pronaći plodno tlo, u nekakvo stvaralaštvo ... pitam jer imam osjećaj da mi se "u glavi otvorilo cijelo nebo", nikada nisam ovako intenzivno osjećala svijet iznad sebe i ideja i inspiracija je strašno mnogo ... je li moguće na taj način trošiti taj kvadrat - pisati, crtati, slikati, fotografirati, skladati, što god, samo da se taj kvadrat troši, a psiha u tom periodu na taj način prazni? jer mi se čini da taj kvadrat jako, jako senzibilizira psihu ... a ako je i prirodno takva ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:05   #71
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... pročitala sam ovo, Fish i jasno je da se od Neptuna teško može očekivati da išta konkretno kaže, a kamoli da išta prizemni. Doduše, oni koji razumiju njegov govor to niti ne očekuju. Pa sam te htjela upitati jel bi bilo konstruktivno, zapravo jel bi bilo moguće kvadrat Neptuna na Merkur u 12. usmjeriti, umjesto u svakodnevnicu gdje sumnjam da će pronaći plodno tlo, u nekakvo stvaralaštvo ... pitam jer imam osjećaj da mi se "u glavi otvorilo cijelo nebo", nikada nisam ovako intenzivno osjećala svijet iznad sebe i ideja i inspiracija je strašno mnogo ... je li moguće na taj način trošiti taj kvadrat - pisati, crtati, slikati, fotografirati, skladati, što god, samo da se taj kvadrat troši, a psiha u tom periodu na taj način prazni? jer mi se čini da taj kvadrat jako, jako senzibilizira psihu ... a ako je i prirodno takva ...
Naravno, a upravo to se i traži. Što više ispoljavati na vidljiv način ono "što je u mašti".



Ono što jesu zapravo dva glavna problema koja nastaju usljed preaktivne mašte koja svojom "količinom" ometa racionalne i logične procese je to što ona sada:

1) Ometa praktičnu realizaciju ideja, osoba se "gubi" u neizvedivim idejama. I zato osoba treba uvijek imati na umu da ovaj tranzit favorizira iluzije i "utopijske ideje" zbog čega je potrebno da napravi neku vrstu "zdrave selekcije" po principu ovo je izvedivo, a ovo zbilja nije.

2) Osoba nesvjesno izbjegava (čitaj ne želi razmišljati o tome, ne želi uzimati u obzir) izravno suočavanje s onim aspektima života koja su joj neugodna, poput osobnih istina pa je "velebna inspiracija" zapravo proizvod potrebe da se pobjegne u neki drugi svijet.


Dakle, nije problem u tome da su te ideje i inspiracija količinski prisutni, pače ako osoba vjeruje u nešto i ima dovoljno jaku želju ona sada doista to može učiniti stvarnim...nego je jako važno u ovom tranzitu da se ne izgubi nit. Zato je potrebno formulirati svoje ideje suvislo i pokušati ih realizirati "jednu po jednu". Ne dopustiti da nadvlada osjećaj neshvaćenosti, kaosa, nerazumijevanja, nepraktičnosti...

Probaj ovaj aspekt zamisliti kroz dijete koje ima tisuću pitanja o životu koja su zapravo vrlo "duboka" i logična, no zato što odrasli ne znaju kako bi mu odgovorili na njih pa kažu nešto poput - "ne možeš ti to još razumjeti još si mali" ono prestane pitati. Ne mora sve što nam u nekom razdoblju života treba imati racionalnu osnovu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 15:12   #72
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno, a upravo to se i traži. Što više ispoljavati na vidljiv način ono "što je u mašti".
... da, na to sam mislila, samo sam malo dvojila jer je Merkur u 12. pa je teško to učiniti "vidljivim" ali, eto, ima nekoliko načina ...

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
2) Osoba nesvjesno izbjegava (čitaj ne želi razmišljati o tome, ne želi uzimati u obzir) izravno suočavanje s onim aspektima života koja su joj neugodna, poput osobnih istina pa je "velebna inspiracija" zapravo proizvod potrebe da se pobjegne u neki drugi svijet.
...recimo da je ovo moj slučaj ... a što zapravo mogu napraviti ... ništa ... jer ako se suočim s onim što je valjda istina, iako od toga realno gledano neće biti ništa, samo ću se mučiti, razbijati glavu time ... nije li "bolje" to pokušati otpustiti od sebe (doduše nisam još pronašla način, možda Neptun pomogne) ...


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Dakle, nije problem u tome da su te ideje i inspiracija količinski prisutni, pače ako osoba vjeruje u nešto i ima dovoljno jaku želju ona sada doista to može učiniti stvarnim...nego je jako važno u ovom tranzitu da se ne izgubi nit. Zato je potrebno formulirati svoje ideje suvislo i pokušati ih realizirati "jednu po jednu". Ne dopustiti da nadvlada osjećaj neshvaćenosti, kaosa, nerazumijevanja, nepraktičnosti...

Probaj ovaj aspekt zamisliti kroz dijete koje ima tisuću pitanja o životu koja su zapravo vrlo "duboka" i logična, no zato što odrasli ne znaju kako bi mu odgovorili na njih pa kažu nešto poput - "ne možeš ti to još razumjeti još si mali" ono prestane pitati. Ne mora sve što nam u nekom razdoblju života treba imati racionalnu osnovu.
...slažem se u potpunosti da ne mora sve biti racionalno ... ipak, teško je s Neptunom razabirati što je izvedivo ... možda je ta snaga vjere u nešto vodič u razabiranju (tamo gdje jako vjeruješ, veće su šanse, ako više sumnjaš, manje su ...).
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 15:40   #73
Koliko dugo Neptun boravi u jednom znaku?
Meni neptun nikako da izađe iz prve kuće kako se ona proteže kroz tri znaka. U principu tranzit neptuna prvom kućom donosi samoobmane? A ja želim jasno vidjeti..
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:48   #74
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Koliko dugo Neptun boravi u jednom znaku?
Neptunu treba preko 165 godina da napravi jedan ciklus (krug oko Sunca) što znači da je oko 14 godina u jednom znaku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:52   #75
Neptun mi upravo radi konjukciju s natalnim merkurom u 5-oj kuci.Sta to znaci?
Mariqa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 17:46   #76
Quote:
Mariqa kaže: Pogledaj post
Neptun mi upravo radi konjukciju s natalnim merkurom u 5-oj kuci.Sta to znaci?
Kada Neptun tranzitira Merkur pojačava se intuitivno razmišljanje, mašta postaje aktivna nauštrb jasne i hladne logike pa u tim vremenima možemo imati problema ako se u životu bavimo činjenicama i "egzaktnim brojkama". Osoba se može izgubiti u previše informacija ako na vrijeme ne organizira "sustav".

Ovaj tranzit dakle može donijeti nesporazume obzirom na način kojim osoba komunicira i kako se izražava (čitaj doima se rastresenom), lako moguće da bude posve pogrešno shvaćena ili postane predmetom trača. U vrijeme tog tranzita "podaci s gube", krivi brojevi, krive adrese, krive ceste, krive kretnje, pogrešno skretanje...sve te stvari mogu biti izvorom nesporazuma a osoba može biti optužena za prikrivanje podataka ili ne predstavljanja svih činjenica po principu lud zbunjen normalan.

...općenito gubi se ona kritička nota koja je potrebna kada stvari želimo raščistiti i postaviti jasno pa je to i vrijema kada rukovanje praktičnim stvarima u životu može biti iznimno teško...potrebno je u život uvesti veći stupanj reda i organizacije kako bi se izbjegao kaos.



Budući da 5. polje predstavlja područje života koje se bavi emocionalnim vezama i vezama iz zabave u vrijeme ovog tranzita osoba također u toj sferi može biti pogrešno shvaćena. Njene riječi mogu biti interpretirane drugačije ali isto tako i ona sama može tuđe riječi interpretirati pogrešno, može biti "zavedena lijepim riječima" pa osoba mora biti oprezna da se ne upusti u romantičnu ljubav zasnovanu na nerealnim obećanjima i nepostojećim idejama i konstrukcijama u pogledu ljubavne veze.

Neptun nosi veliku osjetljivost pa je s druge strane ovo vrlo kreativan tranzit posebno kada je u 5. polju (stvaralaštvo) pa je dobar za pisanje/slikanje posebno ako su teme mistične ili je u pitanju fantastika ili teme koje se bave istraživanjem psihe.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 19:16   #77
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neptunu treba preko 165 godina da napravi jedan ciklus (krug oko Sunca) što znači da je oko 14 godina u jednom znaku.
Kod mene je to onda dugo. Jeli onda važniji tranzit neptuna izravno kroz kuću kojom prolazi ili je važniji aspekt koji tvori sa drugim planetama pa tako i neizravno kućama čiji su ti planeti vlasnici?
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:28   #78
Što donosi tranzit neptuna jupiterom(opozicija)?Čitam da može donijeti idealiziranje ljudi, posvećnost religiji, filozofiji,dosađivanje svakodnevnicom
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:28   #79
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Kod mene je to onda dugo.
Da, ovdje je Neptun ušao u 1. polje 1999. a izlazi "zauvijek" tamo negdje 2026./2027.
Quote:
Jeli onda važniji tranzit neptuna izravno kroz kuću kojom prolazi ili je važniji aspekt koji tvori sa drugim planetama pa tako i neizravno kućama čiji su ti planeti vlasnici?
Ajmo zapamtiti za vjeke vjekova jednu od temeljnih stvari u astrologiji:

Planete su nosioci glavne dinamike u životu čovjeka - oni su nositelji i pokretači životnih promjena kako na individualnom tako i na globalnom planu.

Polja su samo područja života u kojima se te promjene događaju. Svaki tranzit određenim poljem zapravo jest proces koji govori o kontaktu određenog tipa enegije na određeno područje života. Planeta u njemu "određeni period živi", no tek kada taj tranzitni planet formira konkretan aspekt s nekim planetarnim tijelom započinje promjena u tom području života.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 16:20   #80
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
..

Neptun-Mjesec tranziti

Direktno utječu na naše emocije, sliku nas u očima drugih, i općenito popularnost. Osim naših osjećaja, takav tranzit može utjecati i na odnos s majkom (Mo), općenito važnim ženama u našem životu, i sve što se tiče našega doma.

Konjukcija donosi emocionalni nemir i nervozu, osobito jer ni sami ne shvaćamo što zapravo želimo i trebamo. U tom razdoblju, postajemo hipersenzibilni više nego i u jednom drugom, emocionalni doživljaji postaju rafiniraniji i suptilniji.
Postajemo „ugođeniji“ i sposobniji osjećati okolinu i ljude koji nas okružuju. To može djelovati kao totalni emocionalni metež koji frustrira i baca nas na sve strane, no samo dok ne shvatimo i ne pomirimo se s time da je osnovna svrha ovog tranzita naučiti nas otvaranju i puštanju emocija van, njihovo usmjeravanje i pretvaranje nas samih u suosjećajniju, svjesnu emocija i odaniju osobu.

Obzirom da se emocionalne slavine otvaraju na maximum i svi zidovi i zastori padaju, postajemo ranjiviji i podložniji obmani. Sposobnost za realno sagledavane stvari ovdje gotovo da ne postoji, iz jednostavnog razloga; Neptunova energija ne pozna granice i definicije. Stoga, koliko god predivan osjećaj možda bio, treba ipak biti na oprezu.

Pod utjecajem Neptunovog tranzita, mogući su i neočekivani problemi vezani uz zdravlje, ono psihosomatsko, iako ništa strašno i previše zabrinjavajuće. Snovi su neobičniji, slikovitiji, i skloniji smo čestim promjenama raspoloženja.

Osjećaji su uvećanih proporcija, intuicija jaka, naleti osjećaja nostalgije i suosjećanja, uspomene na davno zakopane osjećaje i doživljaje vraćene u život...
To je vrijeme u kojem smo sposobni iznjeti svoje snove i ideale u javu, i postati ono što smo sanjali da ćemo biti.

S obzirom da je Mjesec u Ribama "Mr. Tužni", jeli moguća žešća depresija kod tog tranzita?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.