Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2013., 11:30   #41
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ocete originalan poklon?

ja sam ih dala u novine. zahvalu i pohvalu u Vecernjak, rubrika "Pisma citatelja"
Prekrasno
Kao i ideja sa slikama i bilježnicama.

No ja imam skuplju ideju . Naravno( ovo bi rekao moj muž na izjavu da ja imam skuplju ideju).
Nešto malo modernije, a opet osobno- za naušnice, ogrlice i nakit doista nisam. Mislim da takvi pokloni pripadaju u doba kad su kauboji jahali prerijama.

Ideja je digitalni okvir za slike.
Uz kupnju memorijske kartice na digitalni okvir stane 800 fotografija, pa tete mogu napraviti prilično puno simpatičnih slikovnih albuma i sjećati se ne samo jedne skupine, već više njih.
Mogu se skenirati smiješni crteži pa staviti također u okvir, ili čak članak iz novina , prva pisamca predškolaraca, zajednička pisana zahvala roditelja... ideja je puno, a digitalnih okvira za fotke ima od 350kn nadalje.
Dakle, i nije baš toliko skupo, a sigurno je znakovitije i "zapamćenije" od nakita(bez uvrede ikome).
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2013., 15:46   #42
okruglice, meni je to bzvz
zasto mislis da bi teta doma rado imala okviric u kojem bi se izmjenjivale slike klinaca?
ja nisam za nikakve "trajne" poklone

mi smo tetama kad smo odlazili iz vrtica kupili poklonice u l'occitaneu - cak i ako smo fulali proizvode ti pokloni se uvijek mogu zamijeniti
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 08:36   #43
...dižem temu....
...imam jednu super jasličku tetu koja se stvarno trudila oko oba moja klinca....bila je kao treća "baka"....stvarno sve pohvale...žena ima cca 55 godina...vrlo jednostavna i odmjerena....što joj kupiti?...neke ideje???
peekaaboo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 21:50   #44
Ovaj poklon koji se gore spominje bilježnica -uspomena, meni osobno je loš.
Zamislite si da vam na vašem poslu poklone bilježnicu kao uspomenu na stanke, kolegije, radne kolege i postupke.
Hellloouuu ..ako sam dobra u poslu, onda mi pokloni dar.
Za mene.
A ne posao. Što bi tete trebale s tom bilježnicom.
Joj, jako lijepo.

Poklonite tetama parfem, šminku, malu ručnu torbicu... vjerujte mi na riječ. ..više će se veselit. ..
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 10:09   #45
Tema mi je aktualna trenutačno i naravno da sam u glasnoj manjini opet i opet.

Javljeno mi je da uplatim 100 kn za poklone, još kad sam čula kakve poklone, ne da sam popizdila, nego mi nije jasno da su ljudi toliki debili. Neću javno lamentirati o vrsti poklona, ali recimo da je nešto što se nikako ne slaže s osobnošću naših teta i preskupo je za većinu smrtnika, a i ne kužim kak si ljudi dopuste koketirati s tuđim ukusom.

Mene sram vlastite struke, sram me tih poklona i parfema i torbica i koječega, sram me roditelja koji misle da to treba raditi, sram me što se uvijek u tim pričama nađe netko komu je i 30 kn od mjesečnog budžeta previše, sram me te zadrte situacije.

Ako ikad dobijem posao u struci, strogo ću zabraniti takva odnošenja na prvom roditeljskom.

Ovo sa davanjem u novine mi je predivno, ja bih radije djecu pokušala animirati da nešto izrecitiraju, otplešu ili da im smislimo zajedničku pjesmicu i iznenadimo na završnoj nego davanje odvratnih poklona.
Isto tako, ako budem nekomu bila toliko dobra razrednica da će pomisliti kako zaslužujem znak pažnje, radije bih da to bude jebena bilježnica u koju ću sljedeće godine cijele godine pisati i sjećati se tog razreda, i mislim da bi, kad već prihvaćaju poklone, i razrednici te tete trebali davati poklone, pa da vidimo kako će to završiti, baš me zanima.

Ovih stotinu kuna od mene neće nikad vidjeti, ponajprije jer smatram da se za 2800 kn može prehraniti obitelj, a onda i zbog činjenice da je taj običaj čisti seljačluk.

Da me se pitalo da napravimo proslavu, pečemo kiflice, donesemo grickalice, sokove, napravimo ukrase, da krasnoslovim nešto tetama, da se popnem na glavu i izvedem predstavu, bilo što kreativno i od srca, pristala bih zdušno! Ma i flautu bih izvadila iz naftalina i svirala...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 12:55   #46
nedavno mi pričala prijateljica da su oni teti u vrtiću kupili neki nakit od swarowskog. ne sjećam se da je spominjala cifre.
ali nikako ne 2.800kn
pa da i zlato kupuješ ne treba ti više od 1.000kn
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 14:15   #47
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nedavno mi pričala prijateljica da su oni teti u vrtiću kupili neki nakit od swarowskog. ne sjećam se da je spominjala cifre.
ali nikako ne 2.800kn
pa da i zlato kupuješ ne treba ti više od 1.000kn


ja nema pojma kaj bi ja sa tim nakitom da mi netko pokloni.
(prodala )

niti sa sminkom, torbicama, salovima, parfemima...

volim dobiti cokoladice, i to mi znaju donjeti, a ja najcesce to i pojedem na poslu.
skupa sa klincima sa kojima radim.
(zapravo, ja i cesto jedem na poslu cokoladice, pa valjda i znaju da to volim)


dobila sam u zivotu i neke poklone koji su me skroz oborili i rascomoljili, ekonomske vrijednosti 5-10 a mozda i nula kuna, ali su imali iza sebe pricu i dio su naseg zajednickog rada.
to se ne nalaze ideje na forumu ili medju frendovima, to je nes sto dodje trenutak inspiracije i to poklonis...
ja imam jednu takvu ideju za jednu nasu tetu....



majamama, potpisujem te i podrzavam.
koji smo mi cupavi narod.
dam se kladiti da medju ti 27 roditelja, ima onih koji su se zalili na cijenu kazalista (25/30kn) kad se islo sa vrticem, a bojice i papir, ili neki drugi potrosni nisu nikad donjeli.
i da im je vrtic 150kn mjesecno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 16:03   #48
Moja mama radi u skoli, ali isto svake godine dobiva raznorazne poklone... i ovi "personalizorani" parfemi, sminke, nakit... obicno zavrse kao poklon za nekog drugog ili na dnu ormara. Uglavnom se fula ono sto se njoj svidja. A i ima vec gomilu svega....
Tak da bi ja, poucena njenim iskustvom, kupila nesto korisno.
Al opet, to ovisi od osobe do osobe...
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 18:08   #49
ma sve ste u pravu, svatko je drugačiji
ja se recimo užasavam "nekorisnih" poklona, tj. koji su meni u neku ruku nekorisni, tipa bombonjera, cvijeća i parfema. to se pojede, uvene, potroši, i nema...
ali ja sam praktični jarac pa je to valjda posljedica toga
mora se stvarno gledati tip tete i kupiti u tom stilu nešto
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:28   #50
Meni je ovo s novinama savršena ideja, baš originalno
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 12:14   #51
Nosorog, moram li spomenuti da tih 27 roditelja nemaju pojma da nam striček svira gitaru... Ono mogli smo mu kupiti žice rezervne, to mu fakat treba.

Da ne govorim da se za 2800 kn mogao kupiti ovlaživač zraka da nam djeca i budući klinci ne krepavaju od suhog zraka kad nahajcaju grijanje.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 02:52   #52
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Ja sam našoj , ne sad za kraj nego jednom drugom prilkom poklonila šalicu i tanjurić koji je mala oslikala ( našarala) bojama za porculan. Osušila i zapekla da se može koristiti i u suđerici. Još napunila rafaelom i sl. Žena se oduševila. Stvarno je ispalo slatko...
hm, sviđa mi se ideja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 17:03   #53
Rastajemo se s dadiljom nakon 2 godine čuvanja. Što joj pokloniti za oproštaj?
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 12:28   #54
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Rastajemo se s dadiljom nakon 2 godine čuvanja. Što joj pokloniti za oproštaj?
Ovisi o dadilji. Definitivno.
Ali, za primjer, moji frendovi su (kad su selili u Belgiju i rastajali se s tetom čuvalicom) napravili spomenar. Zapravo ispričali su priču o svojoj kćeri i njenoj teti čuvalici, umjesto slika lijepili su njihove fotografije iz ZOO-a, parkića, šetnje, hranjenja...i dobili su nešto poput priče iz filma "Baby's Day Out" (samo obrnuto )
(http://mojtv.hr/film/5425/bebin-odlazak-u-grad.aspx)

Ispalo, je jako lijepo, benefit plus je bio taj da nisu iskeširali novac za biloštodajojzahvalimo, nego su si dali truda i pokazali ženi da im je njen posao i druženje s njihovom kćeri itekako bio važan segment života, i da su skužili da je i ona unijela emocije, a nije samo radila za puki novac... to se, dakako, osjetilo jako.
Žena je bila oduševljena.
Na kraju su napravili još par primjeraka, jer je bilo jako lijepo, pa su isto poželjele obje bake, pa jednu za sebe da imaju i tak.

I sad kad nalete na godišnji, obvezno se malena vidi sa "svojom" tetom bar na koji sat (bez naknade, je*ga, zaljubile su se)
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 07:55   #55
Već smo se rastali, poklonili smo joj uokvirenu njihovu zajedničku sliku i dali novce.

Ovakav poklon koji predlažeš je jako lijepi, ali mi nije jasno odakle ljudima toliko slika djeteta s dadiljom? Ili sam ja s djetetom ili dadilja, slabo se preklapamo da bi ju mogla fotografirati. Mi smo u 2,5 godine uslikali možda 10 slika, i još nisu sve dobre (netko gleda u drugom smjeru, netko žmiri...)
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:16   #56
Neke fotke je fotkala sama dadilja, ono, evo nas u ZOO, i slično, pa ih prosljeđivala (uglavnom) mami. Bilo je sve skupa desetak fotkica, ništa preveliko, a uljepšali su ih tako što su ih povezali u priču. Zbilja poput slikovnice. Da imam dadilju, takvo nešto bih planirala.
__________________
Dugo sam živio među odraslima. Vidio sam ih sasvim izbliza. To nije puno popravilo moje mišljenje o njima.
suncokretina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 14:19   #57
ja sam takvu 'knjigu' tj. fotke u albumu uz rečenicu-dvije uz svaku poklonila obitelji u kojoj sam godinu dana čuvala curice kao au-pair i bili su oduševljeni. kad sam ih posjetila nakon 3 godine sa svojim frendicama, cure su odmah to donijele i išle im pokazivati.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 15:57   #58
Često sam nosila njihov fotoaparat sa sobom kad bi išli van kuće, a i u kući sam znala gdje stoji i napravila sam dosta fotografija.

Na rastanku sam dobila mali album sa tim fotkama, od početka pa kroz dvije godine, baš me raznježilo, dobila sam i druge darove, ali ovaj mi je najdraži
Mene ima na par fotografija samo, ali nije mi ni bilo bitno, kad prelistam, točno se sjećam svake situacije kad je fotka nastala, a i lijepo se vidi kako je od praktički bebe stasao u pravog dečka...
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:03   #59
Question

Prosli tjedan dodjem ja po malu u vrtic i kaze meni teta da su se neki roditelji dogovorili da bi se skupila lova za drugu tetu koja ostaje u jaslicama a grupa s ovom prvom seli u vrtic. Ja velim dobro, dam kontakt za mamu organizatoricu i cekam da se javi.
Dodjem ja po malu danas pita teta jel mi se mama javila, posto nije ona mi prenosi poruku da bi roditelji teti davali da skupi novce... velim ok nije frka. Recenica koja me zatekla je da je mama predlozila da bi roditelji po djetetu dali 100 kn naravno uz napomenu da to nije uvjet. Na sto ja strogo u sebi a izvana ostala mrtva hladna gledala je blago telecim pogledom i mrmljala neku vrstu potvrde...
Mozda sam fakat picajzla i cicija ili najveca sirotinja u kvartu al nekak mi je to too much. Ne mislim na izdvojiti za tetu jer vrijede i jedna i druga zlata i stvarno su drage ali mi je puno za izdvojiti iz ionako pretankog budzeta.
I onda si gruntam pa da svako tako da pa to ti je 2000 kunica +/-100kn.

Tak se osjecam posrano. Kak god okrenem....
__________________
L&N
"maslinica" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:22   #60
Maslinica, definitivnom previse. Po meni se ne treba skupljati vise od 50kn. Pa sto ce joj kupiti?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.