Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 12:34   #81
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
.

Jel možeš objasniti kako 9.k odlaskom u inozemstvo postaje Asc? Nigdje nisam naišla ni na sličnu tvrdnju.

Ma to je plava zvijerka prvotno sigurno izvukla iz sajta Nikole Stojanovića i iz teksta Sonje Lalić pod nazivom "Astrologija i klađenje" gdje ona spominje rečenicu, citiram "Treba znati jos nešto, kada se nalazimo u inostranstvu onda se aktivira naše natalno 9. polje kao Ascendent...

Taj cijeli tekst ako ga hoćeš sama pročitati imaš na sajtu

http://www.astrologyinserbia.com/s/index.html

sa lijeve strane imaš Srpske astrologe i klikni na Sonju Lalić i dobit ćeš taj tekst di ona to spominje.Taj dio se spominje u drugoj polovici teksta.
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:58   #82
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Ma to je plava zvijerka prvotno sigurno izvukla iz sajta Nikole Stojanovića i iz teksta Sonje Lalić pod nazivom "Astrologija i klađenje" gdje ona spominje rečenicu, citiram "Treba znati jos nešto, kada se nalazimo u inostranstvu onda se aktivira naše natalno 9. polje kao Ascendent...

Taj cijeli tekst ako ga hoćeš sama pročitati imaš na sajtu

http://www.astrologyinserbia.com/s/index.html

sa lijeve strane imaš Srpske astrologe i klikni na Sonju Lalić i dobit ćeš taj tekst di ona to spominje.Taj dio se spominje u drugoj polovici teksta.
Pročitala.


Ona je mislila na derivaciju kuća koja joj je bila potrebna da skroz precizno prouči sitauciju za utrku i zato i je posegnula za detaljnijom analizom da umanji rizik. Tvrdnja joj je izvađena iz konteksta. Sanja je samo navodila interpretacije metoda,podrazumijevajući da se zna na koju metodu misli,a to je konkretno u tom odlomku - derivacija - što i sama potvrđuje narednom rečenicom:

"što znači da brojeći dalje dobijemo da je 5. polje od 9. moje 1. iz natala"
.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 13:33   #83
Quote:
=vixen27;28033862]Nitko ništa nije diskvalificirao. Ovdje se govorilo o deriviranju kuća čija svrha je jasna.
Jednom sam ti rekao koliko mi se tvoja promišljanja dopadaju pa se nemoj,molim te s tim identificirati.
Ono što me revoltira su pisci knjiga o astrologiji koji se mahom,u tremoru svoje nedoraslosti određenim temama pa čak i cjelokupnoj materiji uopće,lačaju citata i teret odgovornosti za svoje neznanje pokušavaju prebaciti na mrtve ili žive autore koji su ih nečim impresionirali.

ISTINSKI ASTROLOG NE POZNAJE DRUGOG AUTORITETA DO LI VLASTITE SPOZNAJE !

Naš je pokojni,dragi Dupor, i sam nešto slično izrekao,ostavljajući nam to kao izraz svoje posljednje volje života koji je posvetio astrologiji.

Quote:
Jel možeš objasniti kako 9.k odlaskom u inozemstvo postaje Asc? Nigdje nisam naišla ni na sličnu tvrdnju.
Što da ti objašnjavam,kad sam siguran da to i sama znaš!?
Vidim da iz straha od autoriteta veliki broj ljudi na ovom Forumu ponekad zazire od izražavanja svog mišljenja.

Evo ti ipak jednog zornog pojašnjenja;

Natalnoj karti dodaj jednu dimenziju.Ne gledaj ju kao dvodimenzionalan crtež na papiru,već kao kuglu,a točke horoskopa kao točke na kugli.Ono što je ascendent na karti,to je točka ravnoteže na kugli.Budući da je kugli imanentan status tijela koje uživa blagodati indiferentne ravnoteže,to je i svakoj točci horoskopa imanentna uloga ascendenta.
Ovo je tumačenje dovoljno da postane aksiom!

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:00   #84
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Jednom sam ti rekao koliko mi se tvoja promišljanja dopadaju pa se nemoj,molim te s tim identificirati.
Ono što me revoltira su pisci knjiga o astrologiji koji se mahom,u tremoru svoje nedoraslosti određenim temama pa čak i cjelokupnoj materiji uopće,lačaju citata i teret odgovornosti za svoje neznanje pokušavaju prebaciti na mrtve ili žive autore koji su ih nečim impresionirali.

ISTINSKI ASTROLOG NE POZNAJE DRUGOG AUTORITETA DO LI VLASTITE SPOZNAJE !

Naš je pokojni,dragi Dupor, i sam nešto slično izrekao,ostavljajući nam to kao izraz svoje posljednje volje života koji je posvetio astrologiji.



Što da ti objašnjavam,kad sam siguran da to i sama znaš!?
Vidim da iz straha od autoriteta veliki broj ljudi na ovom Forumu ponekad zazire od izražavanja svog mišljenja.

Evo ti ipak jednog zornog pojašnjenja;

Natalnoj karti dodaj jednu dimenziju.Ne gledaj ju kao dvodimenzionalan crtež na papiru,već kao kuglu,a točke horoskopa kao točke na kugli.Ono što je ascendent na karti,to je točka ravnoteže na kugli.Budući da je kugli imanentan status tijela koje uživa blagodati indiferentne ravnoteže,to je i svakoj točci horoskopa imanentna uloga ascendenta.
Ovo je tumačenje dovoljno da postane aksiom!


Tvoje mišljenje mi niti je bilo niti je važno.


To je sve osim astrologija.


Dakle,sukladno aksiomu i kugli, kako bi pojasnio situaciju npr. ma0ur u 9.k u strelcu koji su aflicirani sa recimo 3 kvadrata iz npr. 6.k,asc u ribama,mo u ribama i 1.k?

Osoba s takvim aspektima te pita da li će živjeti vani? Što bi ti odgovorio? Eto da testiramo tvoju teoriju. Ovo bi moglo poslužiti kao reprezentativni primjerak analize 9.k pa da ljudi mogu i sami to testirati.




PS- citati ne služe za "ispiranje" ičega,bar meni. Nego smatram da netko lijepše kaže nešto s čim se i sama slažem.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 14:38   #85
Quote:
=vixen27;28036008]Tvoje mišljenje mi niti je bilo niti je važno.
Govoriš jezikom taštine pa ću se povući da u njoj možeš nesmetano uživati.


Quote:
To je sve osim astrologija.
Netko na ovom Forumu ima fantastčan potpis koji glasi otprilike ovako;
Zašto remetiti mir svojim odgovorom kada će prije ili kasnije sve to svemir dovesti u ravnotežu.


Quote:
Dakle,sukladno aksiomu i kugli, kako bi pojasnio situaciju npr. ma0ur u 9.k u strelcu koji su aflicirani sa recimo 3 kvadrata iz npr. 6.k,asc u ribama,mo u ribama i 1.k?
Isto onako kako bi ti meni izračunala obujam kugle po osnovi relacije:
T A je na 9/12 ,a točke B C D koje u presjeku s njom čine kut od 90° na 6/12 sfere. Kugla leži na točci Z1 s pridruženom točkom B1.Izračunaj obujam kugle!
Dijete iz osnovne škole bi reklo:Pa daj mi tu ...kuglu da je uronim u vodu,ako već ti to sam ne znaš ili se nisi sjetio.

Quote:
Osoba s takvim aspektima te pita da li će živjeti vani? Što bi ti odgovorio? Eto da testiramo tvoju teoriju. Ovo bi moglo poslužiti kao reprezentativni primjerak analize 9.k pa da ljudi mogu i sami to testirati.
Oprosti Vix,i sama si na ovoj temi rekla da je potrebna cijela karta.
Ovakvo me formuliranje pitanja podsječa na nešto što ne bih vjerovao da nisam vidio.Neki je dan čovjek na EZO -TV prikupljao želje gledatelja,a potom je navodno trebao raditi na njihovu ispunjenju.


__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 16:38   #86
hi

http://de.tinypic.com/view.php?pic=14y2zv6&s=3
ja mislim da se u mojoj karti dobro vidi rodjenje u inostranstvu i zivot vani.ali i nostalgija vjecna sa ribama u 4.kuci.
sto se pitam jeli sunca zbog lava u 9. ne govori isto o nekoj skroz dalekoj zemlji van evrope?imam utisak da cu negdje u nekoj skroz drugoj kulturi zivjeti.
pozz,shopgirl
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 13:15   #87
Ja, kao dupli Strelac, kome je i vladar 9 polja u Strelcu ( Sunce ) i to izmedju 12 kuće i konjunkcije sa Ascendentom i još 60 Jupiter ( inostranstva koliko hoćeš, sve sama simbolika Strelca...još i SMČ u 1 polju u Strelcu) do pre mesec dana nikada nisam izašla iz svoje zemlje?!

A pri tome mi ni vladar 9 polja, ni njegov dispozitor nemaju loše aspekte.
Sa ovakvom kartom trebala sam biti čak i rodjena u inostranstvu i to negde pored mora, zbog vladara 4 kuće, Neptuna na ASC 60 Jupiter...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 16:20   #88
merkur mi ovih dana ulazi u 9. kuću u kojoj se već neko vrijeme nalaze saturn, venera i mars. taj merkur mi je inače u opoziciji s natalnim jupiterom i u kvadratu s natalnim saturnom i uranom.
osim što se tiče putovanja i obrazovanja u inozemstvu na što još upućuje ova gužva u 9. kući?

Zadnje uređivanje pobb : 09.08.2010. at 16:25.
pobb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 18:56   #89
@pobb

hi.za saturna sam mislila kad ti dodje u desetu i pravi konjukciju sa plutonom,to nije lako.a sto se tice venere i marsa kod tebe u devet,mislim da bi prije doslo nesto ljubavno kad ti dodju na mjesec ili na veneru da ce se nesto desiti ako ti je zelja.sto se tice saturna u devet kod svakog je opet individualna teskoca,kazes sama da se moras tjerati,to se tako kod tebe odrazava,kod mene je bilo malo drukcije.jupiter ce ti doci isto u cetvrtu za koje vrijeme,mozda onda budes selila ako zelis.ali to jos malo traje.jos malo ceti merkur doci u devet,mislim da ce ti on dosta olaksati situaciju i ucenje.vise ne znam,ja sam pocetnik ali se nadam da imas makar malo od moga teksta.shopgirl.pogledaj solar sta ti za ljubav kaze,tu imas viditi najbolje indikatore,kuca pet na primjer.

Zadnje uređivanje shopgirl : 09.08.2010. at 19:45.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 19:13   #90
Quote:
shopgirl kaže: Pogledaj post
gdje ti kod sebe vidis opoziciju merkura i jupitera.ti imas trigon valjda.venera i mars na to ja nikad ne gledam,a saturn kad je bio kod mene u devet jedavao otezavajuce uvjete u obrazovanju i putovanje.kocnica i po,bar kod mene.raduj se kad ti sjedne na plutona,kuku i milina.mozda ti jos neko nesto kaze.sg.
na tranzite sam mislila, ne na natalnu
a obrazovanje mi je trenutno objektivno u plusu, veliki pomaci, ali subjektivno se jaaako teško tjeram na intelektualni rad već neko vrijeme
inozemstvo također +
pa sam mislila da se to vidi i iz ovih tranzita, da mi neko još malo to objasni, pogotovo ako ta 9. kuća i planeti koji su sad u njoj upućuju na još nešto... (a gdje je tu ljubav koja mi trenutačno nije vezana uz inozemstvo.. ili će uskoro biti? )

ne znam što si mislila za plutona...? tranzitni mi je inače u konjunkciji s natalnim neptunom već neko vrijeme i bit će još neko vrijeme
pobb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 07:34   #91
Cool

Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
na tranzite sam mislila, ne na natalnu
a obrazovanje mi je trenutno objektivno u plusu, veliki pomaci, ali subjektivno se jaaako teško tjeram na intelektualni rad već neko vrijeme
inozemstvo također +
pa sam mislila da se to vidi i iz ovih tranzita, da mi neko još malo to objasni, pogotovo ako ta 9. kuća i planeti koji su sad u njoj upućuju na još nešto... (a gdje je tu ljubav koja mi trenutačno nije vezana uz inozemstvo.. ili će uskoro biti? )

ne znam što si mislila za plutona...? tranzitni mi je inače u konjunkciji s natalnim neptunom već neko vrijeme i bit će još neko vrijeme
u kratko
pojasnite i definirajte vašu filozofiju života sada. To može biti vrijeme kada je vaša vjera testirana i vidjeti če se što vi zaista o tome mislite. ako ste više skeptični želit čete dokaz da je filozofija, religija ili sustav vjerovanja istina i izvedivo u vašem životu. U vrijeme kada ovaj ciklus završava, vjerojatno ćete imati neke čvrste i određene zaključke o velikom pitanju života.
U međuvremenu čete čvrsto pa čak i fanatički braniti svoje stavove, mišljenja i ideale protiv svih
wmacan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:21   #92
Quote:
wmacan kaže: Pogledaj post
u kratko
pojasnite i definirajte vašu filozofiju života sada. To može biti vrijeme kada je vaša vjera testirana i vidjeti če se što vi zaista o tome mislite. ako ste više skeptični želit čete dokaz da je filozofija, religija ili sustav vjerovanja istina i izvedivo u vašem životu. U vrijeme kada ovaj ciklus završava, vjerojatno ćete imati neke čvrste i određene zaključke o velikom pitanju života.
U međuvremenu čete čvrsto pa čak i fanatički braniti svoje stavove, mišljenja i ideale protiv svih
ah stalno ja imam velike zaključke po tom pitanju, ali uvijek se svede na istu stvar..
hoću reći, stalno filozofiram o životu, kao tražim se, a zapravo ignoriram da ja znam moju filozofiju života već otprije i znam da se ona neće promijeniti i da je to najbolja moguća verzija za mene.. ali svejedno ju stalno preispitujem
uglavnom sad me čekaju neke promjene vanjskih okolnosti što mi dođe kao odmor od emocionalnih promjena koje me tresu već neko vrijeme
pa sam mislila da ova 9. kuća naglašava te vanjske okolnosti, kad ono opet neke filozofije
doduše, ne znam kako će te okolnosti djelovati na mene, možda promjene i moju filozofiju života a opet, ne znam želim li da se ona promijeni , možda me i strah od toga, previše sam se uljuljala u ovu sadašnju

ja ovolko filozofiram zato jer sam strijelac, jel ??
pobb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:51   #93
http://i36.tinypic.com/j5gimr.gif

evo moje karte
i vecno pitanje hocu li i kada cu otici preko

za sad imam 6 meseci staza zivota preko,sad sam se vratila i kao da nisam ziva

tamo mi je u relokacijskoj karti Me bio 0 ASC
a sad se ponovo vratio u 12

sta mislite da li mi dolazi neki odlazak uskoro jopet ili cu da camim u tami doma svog?
ja bih u Afriku
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 01:00   #94
Quote:
Mrs.Stelium kaže: Pogledaj post
Ja, kao dupli Strelac, kome je i vladar 9 polja u Strelcu ( Sunce ) i to izmedju 12 kuće i konjunkcije sa Ascendentom i još 60 Jupiter ( inostranstva koliko hoćeš, sve sama simbolika Strelca...još i SMČ u 1 polju u Strelcu) do pre mesec dana nikada nisam izašla iz svoje zemlje?!

A pri tome mi ni vladar 9 polja, ni njegov dispozitor nemaju loše aspekte.
Sa ovakvom kartom trebala sam biti čak i rodjena u inostranstvu i to negde pored mora, zbog vladara 4 kuće, Neptuna na ASC 60 Jupiter...
U krivu si.


Nije strela alfa i omega. Osim toga,tebi je sunce u konj sa mj u škorp,a u raku u 7.k imaš sat što je jaako veže za korjene i podrijetlo,a dispozitor tvog mj--pl radi 90 upravo na sat u 7.k,a to su jake kočnice. A baš to sunce ti je vladar 9.k,tako da ti je tvrdnja jaako nategnuta. Bez obzira na strelu,ti si jako vezana za dom i korjene. Nije svaka 12.k nužno daleko inozemstvo,nije svaki strelac "osuđen" na putovanja. I nije 9.k uvijek inozemstvo,ako ni 12.k uvijek daleke prekoocenske zemlje.

Osim toga,dispozitor tvoje strele,jupiter je u vodnjaku i od jačih aspkata prima samo trigon plutona iz 10.k što ukazuje na tvoju strelačku orjentaciju u posve drugom pravcu,točnije ka samoostavrenju,a ne putovanjima.
__________________
Za bor ne znaš da je zimzeleno drvo dok ne dođe listopad.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 05:18   #95
Ima li kod mene kakvog putovanja ?
Venera je u 4. polju sto bi znacilo da sam vezana za domovinu, a rak je u 12. polju- sto bi znacilo inostranstvo.
Pomoc, molim vas?

http://i326.photobucket.com/albums/k...to/daisy13.png

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 22.08.2010. at 09:35. Reason: link
WolfWoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 14:17   #96
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Nisam ni sumnjala da je Bafinjo tu imao prste.

Javi kako ti je prošlo i dal je saturn "odblokirao" ili jupiter "zablokirao".
Saturn me "odblokirao" i pustio me da se maknem čak jedno 500m dalje
Ne znam jel sad da čekam Jupitera kao prirodnog vladara inozemstvenih poslova ili da pošaljem sve k vragu.

Htjedoh postaviti pitanje na horarnoj, a onda vidjeh da je i tamo raspašoj
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:00   #97
Meni je deveta u strijelcu (prazna ), jupiter mi je otišao u 5. kuću u Lava


ali kak stvari stoje, mogla bi na godinu dana u USA neznam samo kako se to slaže s ovim
blueangel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:10   #98
Quote:
blueangel0 kaže: Pogledaj post
Meni je deveta u strijelcu (prazna ), jupiter mi je otišao u 5. kuću u Lava


ali kak stvari stoje, mogla bi na godinu dana u USA neznam samo kako se to slaže s ovim
Lijepo. Ići ćeš godinu dana u USA i bit će ti zabavno
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 14:48   #99
Pozdrav svima,
vratila sam se pre par meseci iz USA u kuci...sad sam blizu nekih pregovora i dogovora i sredjivanja papira da idem za Kanadu (Vankuver),kakvi su aspekti za ovo?

ovo je moja natalna karta
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...ao-u1214943263
Hvala
__________________
"Permission to be afraid has been denied"

Zadnje uređivanje jovana84 : 17.09.2010. at 14:58.
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:47   #100
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
vratila sam se pre par meseci iz USA u kuci...sad sam blizu nekih pregovora i dogovora i sredjivanja papira da idem za Kanadu (Vankuver),kakvi su aspekti za ovo?

ovo je moja natalna karta
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...ao-u1214943263
Hvala
Dobri su ti aspekti.
Početkom prosinca progresivni Mjesec ulazi ti u 9. kuću inozemstva u isto vrijeme kada je tranzitni Jupiter na Veneri. Kako Venera vlada 10. kućom, povoljno ti je razdoblje i po pitanju posla.
U aprilu tranzitni Jupiter ulazi u 9. kuću gdje će boraviti godinu dana i tranzitirati Mjesec i Merkur. To ti je isto povoljno za boravak u inozemstvu.
Da baš sve ne bi išlo potpuno glatko, Saturn će u isto vrijeme (negdje do kraja kolovoza) biti u opoziciji na Sunce pa ćeš biti nešto iscrpljenija nego obično i neće baš sve ići po planu. Ali kako inače imaš poprilično energije, ne bi trebalo biti većih problema.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.