Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 15:27   #501
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Išla je meni i matematika, ali je tu trebalo vise truda nego kod fizike (Merkur90Uran). Samo ta područja su me jako slabo zanimala, tu ne moš vrludati mozgom. jedan naš učitelj je govorio kako je on uvijek obozavao matematiku jer tu nema učenja, samo zapamtiš formulu.
da, slažem se,ima nešto u afinitetima.Nisam nikad voljela matematiku, i baš sam se namučila .Jedino na području matematike sam osjetila natalni kvadrat Me/Sa. Svi su mi se iskreno čudili,jer u svim drugim područjima sam mogla biti briljantna. Sa aspektom Me 120 Ur se gotovo sve može
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:59   #502
Da i meni je matematika uvijek bila tlaka. Inace ne volim brojeve previse. Kao sto je Maddie rekla kod matematike nema vrludanja mozgom , a ja jaaako volim vrludat mozgom. Matematika mi je suha, dosadna, kruta, bezosjecanja.
Mozda je i meni to do konjukcije Merkur/Saturn, koja je vrlo sirokoorbisna ali cini mi se da djeluje- 10st32min.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:53   #503
Je li se pisalo išta o krađama?

Dobro, vidjela sam da postoji tema "Kriminal i astrologija", ali kada sam krenula čitati vidjela sam same ubojice i nekako zaključila da je ovo presoft kriminal za tu temu. A možda bi moglo i u tu temu

Sad, ne znam koliko to spada pod krađu (ma je, ALI nije neka hardkoo krađa). Uglavnom! Obožavam stare znakove Jako! I tako sam vidjela nešto staro (totalno vintage). Pisalo je nešto vezano za putnički prijevoz. Prvo sam slikala i prošlo mi je glavom "Ako to kasnije bude tu, uzet ću si".

I, k'o za vraga , pet sati kasnije opet prolazim tuda i vidim to Mrvicu se premišljam i usred bijela dana.. ljudi okolo prolaze.. uzmem taj znak i špura u prvi haustor spremiti to u vrećicu. Mislim, ne radim to radi adrenalina nego mi se zbilja svidjelo. Čak i ne osjećam neki adrenalin zato što uzimam nešto što nije moje nego je šašavo i veseli me što ću to imati doma jer je nešto što ima svoju povijest samim time što je kao znak stajalo negdje. Preko 20 godina.

I sad je to netko skinuo i ostavio negdje pored, a ja uzela

Što bi to bilo astrološki hvala!

Guglala sam o kleptomaniji, no za to vele da je poremećaj kontrole nagona. Osobno ne spadam u tu skupinu jer nikada ništa nisam ukrala u dućanu ili tako nešto. Mene više privlače ove street stvari :ključ13icauvijekutorbi:
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:32   #504
Bok bok (jao, dva moja posta, osjećam se overly attached :malomijeneugodno: ) Ali, ‘ajde, pitat ću

Evo, upravo sam pogledala film “Lion (definitivno preporuka!) Ispričavam se ako je bilo, no ima u filmu jedan quote koji je toliko, toooliko .. a ne znam Recimo, ja ga jako osjećam. Radi se o tome kako žena misli da ako već ima toliko djece koja nemaju roditelje i kojima bi se mogla pružiti ljubav. Evo cijelog quoutea.

Quote:
Sue Brierley: We chose not to have kids. We wanted the two of you. That's what we wanted. We wanted the two of you in our lives.That's what we chose.

Sue Brierley: That's one of the reasons I fell in love with your dad.

Sue Brierley: Because we both felt as if... the world has enough people in it. Have a child, couldn't guarantee it will make anything better. But to take a child that's suffering like you boys were. Give you a chance in the world. That's something.
Ne bih bila toliko radikalna da osuđujem nekoga tko želi svoju biološku djecu, no jako razumijem poantu onoga sto je žena mislila. Jako slično razmišljam. Sjećam se da sam, a valjda od devete godine pričala da bih htjela posvojiti Pa su mi rekli da ću to moći ako ne budem mogla imati svoje djece, a ja bih rekla da bih voljela bez obzira na to. I gotovo svakog dana prolazim pored doma za nezbrinutu djecu i ne mogu opisati koliko želim otići tamo i grliti svu tu djecu koja nisu odabrala biti siročad ili pak imati roditelje koji nisu u mogućnosti brinuti o njima.

Fish, sjećam se da sam te prije par godina pitala o djeci i rekla si da je kod mene izglednije posvajanje, no zanima me može li se išta konkretnije reći o toj temi. Ili općenitije. Izguglala sam da je bitna 11. I 5. kuća.

Ovo bi moglo biti zanimljivo baš zbog ovog quotea! Jer postoji razlika kada netko iz određenih razloga ne može imati djece i kada netko izričito misli da je bolje da umjesto rađajući svoju pruža ljubav već rođenoj, manje sretnoj, djeci.

Hvaaaala puno i još jednom pardon ako je bilo govora o posvajanju. Tražilica ne radi
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2018., 18:30   #505
90% svih mojih snova su neka ubojstva, ratovi, tučnjave..a astrološki sam to uvijek povezivao time što su mi Sunce i Neptun u osmoj kući Možda je i do Marsa u Škorpionu...
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 18:34   #506
Mojih 90% su po zivot opasne situacije, ali skoro iz svih izađem ziva i zdrava. I nikad se ne borim fizicki, nego mislima. Merkur vladar 12.

Glavna im je karakteristika nevjerojatna kontrola mentalne energije i fokus koji mi omogucava utjecaj na okolinu, kako na ljude tako i na stvari.
Npr. nedavno sam skrenula autom s ceste (nisam ja vozila) i dok padamo prema moru, ja "usporim" radnju, kao slow motion, kako bih stigla "okrenuti" nazad auto/vrijeme, ponistiti pad...

Opasnost na vrijeme obicno ja vidim prva ili jedina, tako da ako ima drugih ljudi, ja spasavam i sebe i druge. I to jos od djetinjstva u snovima reagiram na opasnost dok je drugi jos nisu ni svjesni.

Uglavnom, vise ja mislim u snu nego neki u budnom stanju.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 00:51   #507
Koji aspekti u karti ukazuju na eksplozije? Dakle, ovo više nije normalno Gdje god dođem, nešto obavezno grune. Ili se zapali. Ali se nikad nisam ozbiljno ozlijedila. Tu i tamo neka opekotina i to je to. Ali kad trebam založit vatru, nema toga boga da mi se zapali
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 23:51   #508
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji aspekti u karti ukazuju na eksplozije? Dakle, ovo više nije normalno Gdje god dođem, nešto obavezno grune. Ili se zapali. Ali se nikad nisam ozbiljno ozlijedila. Tu i tamo neka opekotina i to je to. Ali kad trebam založit vatru, nema toga boga da mi se zapali
Evo linka na topic gdje smo pisali o simbolici eksploziva:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post24626124.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 12:13   #509
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Da i meni je matematika uvijek bila tlaka. Inace ne volim brojeve previse. Kao sto je Maddie rekla kod matematike nema vrludanja mozgom , a ja jaaako volim vrludat mozgom. Matematika mi je suha, dosadna, kruta, bezosjecanja.
Mozda je i meni to do konjukcije Merkur/Saturn, koja je vrlo sirokoorbisna ali cini mi se da djeluje- 10st32min.
A gdje ti je konjukcija?
Moja je u djevi, peta kuća, sa i me su udaljeni manje od 2 stupnja i uvijek mi je matematika bila super, a fizika (barem ono što smo učili u srednjoj školi) dosadnjikava i pomalo suhoparna.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 17:28   #510
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Koji aspekti u karti ukazuju na eksplozije? Dakle, ovo više nije normalno Gdje god dođem, nešto obavezno grune. Ili se zapali. Ali se nikad nisam ozbiljno ozlijedila. Tu i tamo neka opekotina i to je to. Ali kad trebam založit vatru, nema toga boga da mi se zapali
Što se tiče eksplozija, ja sam ubeđena da je to Uran. Meni stalno eksplodiraju sijalice i pale se lusteri . Mars je u I, ali je u Ribama. Slaba mi je vatra u natalu inače. Uran/Vodenjak je izražen i uvek sam povezivala to sa Uranom.
kockastonatufne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 18:54   #511
Quote:
kockastonatufne kaže: Pogledaj post
Što se tiče eksplozija, ja sam ubeđena da je to Uran. Meni stalno eksplodiraju sijalice i pale se lusteri . Mars je u I, ali je u Ribama. Slaba mi je vatra u natalu inače. Uran/Vodenjak je izražen i uvek sam povezivala to sa Uranom.
Hm, malo sam procackala ovu temu sto mi je tu stavila moderatorica i pise da je izmedu ostalog i Pluton u vezi s eksplozijama. A ja sam cisti plutonijanac Dozivjela sam teroristicki napad u jednoj stranoj zemlji, zapalile su mi se plinske boce, bacili su suzavac drito kraj mene u prepunom klubu i eksplodirao mi kraj noge, eksplodiralo je moje sjedalo u autu dok sam isla u Ikeu Ima jos primjera ali se sad ne mogu sjetit.. Tko zna sto me jos ceka
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 12:42   #512
Imam pitanje Nadam se da me budete skuzili Ovako,koji aspekt bi bio zasluzan da nakon ucestalih ponizenja X osobe prema Y osobi,da ta osoba Y namjerno tijekom veze se osvecuje na jedan podmukao nacin? Veza marsa i saturna,merkura i saturna? Osoba koja se osvecivala nema nitijednu planetu u Skorpionu,jedino se tamo nalazi 6.kuca,a druga osoba ima So,Ma i Pl u Sco i Ve radi sekstil sa Pl.Takoder u sinastriji postoji veza Pl sa Ve,opozicija.Zbog te opozicije mi se cini da je u igri bila medusobna manipulacija i slicno.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Hana67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2019., 11:21   #513
Quote:
Hana67 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje Nadam se da me budete skuzili Ovako,koji aspekt bi bio zasluzan da nakon ucestalih ponizenja X osobe prema Y osobi,da ta osoba Y namjerno tijekom veze se osvecuje na jedan podmukao nacin? Veza marsa i saturna,merkura i saturna? Osoba koja se osvecivala nema nitijednu planetu u Skorpionu,jedino se tamo nalazi 6.kuca,a druga osoba ima So,Ma i Pl u Sco i Ve radi sekstil sa Pl.Takoder u sinastriji postoji veza Pl sa Ve,opozicija.Zbog te opozicije mi se cini da je u igri bila medusobna manipulacija i slicno.
Kužim što misiš ali za to nije zadužen jedan aspekt već bi trebalo pogledati sinastriju tih dviju karata obzirom na to kakva veza je u pitanju (ljubavna, poslovna, krvna...).

Tj. ovo što opisuješ označeno je dvjema osobinama, kod jedne osvetoljubljivosti i nedostatka samopoštovanja kod druge osobe. No ako te osobe inače prema drugim ljudima dominantno ne ispoljavaju te osobine već samo jedna prema drugoj, onda znači da su im sinastrije takve, sado-mazo



osvetoljubivost

poštovanje

samopouzdanje
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 16:31   #514
Što bi u natalnoj karti ukazivalo na to da se osoba ‘ne osjeća’ da pripada društvu u kojem je rođena, da se razlikuje dosta po mentalitetu od okoline iako je tu odrasla?
Pretpostavljam da bi trebao ulogu imati Uran i znak Vodenjaka?

No, kad pogledam svoju kartu, ne vidim dobro što bi kod mene ukazivalo na to da se ponekad osjećam kao stranac pored ljudi koji me okružuju, kao da ne pripadam, a s druge strane se jako dobro prilagođavam i uspjevam naći nešto ‘svoje’ što me zadovoljava, a opet s vremena na vrijeme se javljaju ti osjećaji nepripadanja što obitelji, što partneru, što društvu, mentalitetu itd.

Koji bi generalni aspekti/položaji bili ti da pokazuju takvo nešto? Gdje treba gledati?

Možda Mjesec, 4. kuću?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 17:41   #515
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Što bi u natalnoj karti ukazivalo na to da se osoba ‘ne osjeća’ da pripada društvu u kojem je rođena, da se razlikuje dosta po mentalitetu od okoline iako je tu odrasla?
Pretpostavljam da bi trebao ulogu imati Uran i znak Vodenjaka?

No, kad pogledam svoju kartu, ne vidim dobro što bi kod mene ukazivalo na to da se ponekad osjećam kao stranac pored ljudi koji me okružuju, kao da ne pripadam, a s druge strane se jako dobro prilagođavam i uspjevam naći nešto ‘svoje’ što me zadovoljava, a opet s vremena na vrijeme se javljaju ti osjećaji nepripadanja što obitelji, što partneru, što društvu, mentalitetu itd.

Koji bi generalni aspekti/položaji bili ti da pokazuju takvo nešto? Gdje treba gledati?

Možda Mjesec, 4. kuću?
imas Uran u sedmoj kući,pa vjerojatno zato.A jos mi je zapeo za oko aspekt Mjesec kvadrat Pluton koji instinktivno skenira ljude i vidi ih kakvi uistinu jesu.Tu je i osjetljivost na njih,ne paše ti svatko.Odnos zna "umrijeti" i onda se ponovo na nekoj drugoj shemi realizirati.Dogodi se preobrazba ili prilagodba.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2019., 21:04   #516
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
imas Uran u sedmoj kući,pa vjerojatno zato.A jos mi je zapeo za oko aspekt Mjesec kvadrat Pluton koji instinktivno skenira ljude i vidi ih kakvi uistinu jesu.Tu je i osjetljivost na njih,ne paše ti svatko.Odnos zna "umrijeti" i onda se ponovo na nekoj drugoj shemi realizirati.Dogodi se preobrazba ili prilagodba.
Da, i pomislih odmah na Ur u 7. s obzirom da je odmah i u opoziciji s Asc-om, pa to onda automatski ide na relaciji ja - drugi.., ali kao da tražim još neke pokazatelje .
To za Mo-Pl svakako stoji..
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 18:17   #517
Pozdrav.
Što u karti upućuje na promjenjivu narav, bezvoljnost, neambicioznost, autodestruktivnost, pasivnost, kontradiktornost u vlastitim razmišljanjima, sumnjanje u ispravnost samog sebe i stalno propitkivanje vlastite egzistencije i života te nezadovoljstva istim kao i sobom?
http://imgur.com/a/q2fOjgv
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2019., 15:36   #518
Quote:
savagegarden kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Što u karti upućuje na promjenjivu narav, bezvoljnost, neambicioznost, autodestruktivnost, pasivnost, kontradiktornost u vlastitim razmišljanjima, sumnjanje u ispravnost samog sebe i stalno propitkivanje vlastite egzistencije i života te nezadovoljstva istim kao i sobom?
http://imgur.com/a/q2fOjgv
Ti si ovdje nabrojao cijeli niz osobina od kojih većina proizlazi iz pozicije Mjeseca u ribama i njegovih aspekata (prije svega na Mars u vagi u 12. polju).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 12:54   #519
Nisam mogla naći; što bi u karti ukazivalo na to da bi nekome od ruke išlo korištenje viska? Hvala!!

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2019., 18:41   #520
Pozdrav!

Cijeli svoj život sanjam životopisne snove i uglavnom ih se sjećam kristalno jasno.
Otprilike u nekih posljednjih godinu dana sanjam rjeđe, i manje se toga sjećam, ali ti snovi kojih se uspijem prisjetiti uglavnom imaju veze s mojim djetinjstvom: u njima vidim neki davno zaboravljeni i potisnuti osjećaj (uglavnom pozitivni), ili neku stvar meni jako dragu i posebnu ili neki poseban trenutak iz djetinjstva za koji sam odavno mislila da sam ga zaboravila.

Sve mi je to čudno jer se to počelo dešavati sad u ovoj životnoj fazi u kojoj osjećam neko duhovno buđenje (za koje imam osjećaj da se baš u posljednje vrijeme vrtoglavo ubrzava), puno vremena provodim sama sa svojim mislima i preispitivanjem svega i svačega... Već duže vrijeme u sebi osjećam da mi se sprema nešto veliko. Ne znam što, ali znam da dolazi i da je pozitivno.

Kako to objasniti? Molim malu pomoć da me uputite oko ovoga. Nadam se da post nije previše generalan jer stvarno ne znam kakvo točno pitanje postaviti jer ne znam odakle uopće krenuti.

Hvala!

Natalna je tu: https://www.astrotheme.com/chart/ZF4...ZQN4AGLmAN.png
Gravity Grave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.