Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 21:36   #1
Kazna za glumljenje policajca?

Danas me zaustavila policija, i sumnjam da su bili pravi jer na moje pitanje da pokažu isprave su rekli da moraju na intervenciju. Koja je kazna za to?
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2010., 21:45   #2
Novčana kazna ili zatvor do godine dana.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 16:46   #3
Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
Danas me zaustavila policija, i sumnjam da su bili pravi jer na moje pitanje da pokažu isprave su rekli da moraju na intervenciju. Koja je kazna za to?
Policija u odori i vozilu s policijskim oznakama, ili u civilu i civilnom vozilu?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 11:15   #4
Civil, civilno vozilo, značka koja je izdaleka izgledala vjerodostojno, ali njihovo ponašanje je odavalo da nešto ne štima. Nisu mi ništa pisali, samo su otišli..
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 13:55   #5
e

Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
Civil, civilno vozilo, značka koja je izdaleka izgledala vjerodostojno, ali njihovo ponašanje je odavalo da nešto ne štima. Nisu mi ništa pisali, samo su otišli..
Jel znas sta ce svakog prevaranta izdati koji glumi policajca.Trazi knjigu da ti zakon procita ako si napravio prekrsaj to svaki mora mora mora imati...


Mene zaustavio i ja reko jel mi mozete procitati zakon o tome i fino otisao i uzeo toliko da znas za sljedeci put
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:00   #6
iss prejebeeno, hvala. Nisam to znao Kako cu ih sad mucit
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:04   #7
Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
Civil, civilno vozilo, značka koja je izdaleka izgledala vjerodostojno, ali njihovo ponašanje je odavalo da nešto ne štima. Nisu mi ništa pisali, samo su otišli..
Pa nisam bas siguran da oni mogu nesto pisati ako nisu prometni policajci...
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:09   #8
mogu biti i pravi policajci , ali raditi u "fusu"
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 14:49   #9
Prije nešto godina, ubacim se ispred frajera (mjesta k'o u priči), on popizdi, blenda, trubi, pretekne me, i njegov suvozač mi počne mahati policijskom lizalicom kao da stanem sa strane. Obojica u civilnoj odjeći.
E sad, cesta izvan naselja, nema nikakvog ugibališta, dolazimo do križanja i oni odu lijevo, ja desno.
Nakon toga zovem policiju i pitam što raditi u takvom slučaju. Frajer nešto mumlja, trokira, "pa ako je dobro osvjetljeno i ima ljudi onda se zaustavite"...
Molim???
Na kraju je ispalo da nisi dužan stati ako nije policijsko vozilo i oni u policijskoj uniformi.
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 17:27   #10
Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
Civil, civilno vozilo, značka koja je izdaleka izgledala vjerodostojno, ali njihovo ponašanje je odavalo da nešto ne štima. Nisu mi ništa pisali, samo su otišli..
Trebao si zapisati tablicu i nazvati 92. To si mogao učiniti dok su još bili kod tebe, budući da je to normalan način provjere.


Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Jel znas sta ce svakog prevaranta izdati koji glumi policajca.Trazi knjigu da ti zakon procita ako si napravio prekrsaj to svaki mora mora mora imati...
Nije točno. Nismo dužni nositi zakone sa sobom. Ustvari, ja imam svoj USB stick uz sebe, ali ne znam koliko bi ti on značio u tom slučaju.


Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pa nisam bas siguran da oni mogu nesto pisati ako nisu prometni policajci...
Mogu. Policijske ovlasti su potpuno iste, bio ja temeljni, prometni, interventni, granični, pomorski, aerodromski, specijalni, kriminalistički ili bilo kakav drugi policajac.


Quote:
mauna kaže: Pogledaj post
... Na kraju je ispalo da nisi dužan stati ako nije policijsko vozilo i oni u policijskoj uniformi.
Dužan si stati. Pod "policijskim vozilom" se podrazumijeva i policijsko vozilo bez obilježja (znači civilno). U njima imamo rotirke ili bljeskalice, a možemo zapovijedati i STOP palicom kroz prozor. Sve ovo vrijedi bili u odori ili ne.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:11   #11
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post

Dužan si stati. Pod "policijskim vozilom" se podrazumijeva i policijsko vozilo bez obilježja (znači civilno). U njima imamo rotirke ili bljeskalice, a možemo zapovijedati i STOP palicom kroz prozor. Sve ovo vrijedi bili u odori ili ne.
Stati civilnom vozilu, bez rotirke, bez sirene, bez obilježja, nekom tipu u civilnoj odjelći koji mi maše nekakovom palicom kroz prozor? Inače jesam sklon zakonu, redu i diciplini, ali ja bih se u takvoj situaciji zaključao u auto i nazvao 92. Takovu palicu sam naime jednom vidio na Hreliću za nabaviti.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 18:17   #12
dozivotna
nizak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 22:57   #13
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Stati civilnom vozilu, bez rotirke, bez sirene, bez obilježja, nekom tipu u civilnoj odjelći koji mi maše nekakovom palicom kroz prozor? Inače jesam sklon zakonu, redu i diciplini, ali ja bih se u takvoj situaciji zaključao u auto i nazvao 92. Takovu palicu sam naime jednom vidio na Hreliću za nabaviti.
rotirka se u chipoteci kupi..
nekih 150 kunica..
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 10:08   #14
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
T
Mogu. Policijske ovlasti su potpuno iste, bio ja temeljni, prometni, interventni, granični, pomorski, aerodromski, specijalni, kriminalistički ili bilo kakav drugi policajac.

aha, znaci dodje prometni policajac iz Ogulina na Aerodrom u zagreb i ide provjeravati putnike jer mu se prohtjelo ili? ekstremni i glupi primjer, ali nemaju bas iste ovlasti policijske. Malo si nespretno srocio tu recenicu.
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 10:31   #15
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
rotirka se u chipoteci kupi..
nekih 150 kunica..
al ak te uhvate a znaju da brdo ljudi se zahebava na taj nacin hebo si heza!
Vuvuzela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 10:55   #16
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
aha, znaci dodje prometni policajac iz Ogulina na Aerodrom u zagreb i ide provjeravati putnike jer mu se prohtjelo ili? ekstremni i glupi primjer, ali nemaju bas iste ovlasti policijske. Malo si nespretno srocio tu recenicu.
Djelomično si u pravu. Moj tekst je potpuno točan kada se govori o policijskim ovlastima. Ovo što si ti napisao su pojedini policijski poslovi koji se razlikuju, ali ovlasti policajaca su potpuno jednake. Ciljao sam na to da je i kriminalistički policajac ovlašten napisati ti prometnu kaznu, ali neće, nego će zvati prometnog ili temeljnog policajca. Podjela poslova i specijalizacija postoji, ali ovlasti su cijelo vrijeme iste.


Quote:
Vuvuzela kaže: Pogledaj post
al ak te uhvate a znaju da brdo ljudi se zahebava na taj nacin hebo si heza!
Potpuno točno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 16:00   #17
Kakva je uopce kazna za te rotirke na autu?

I može li stop palica biti jedina stvar koja obilježava policajca koji te zaustavlja, prije značke kad izađe, naravno? Mislim na ono, civilni auto, bez rotirki, strobova i to, i samo palicom maše da staneš. Moraš li?
__________________
Ko pod drugim jamu kopa fizički je radnik
iPhone_Killer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 23:23   #18
Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
Kakva je uopce kazna za te rotirke na autu?...
700 kuna i oduzimanje rotirke (uz 24 sata sjedenja u postaji). Nije nešto, ali eto.


Quote:
iPhone_Killer kaže: Pogledaj post
... I može li stop palica biti jedina stvar koja obilježava policajca koji te zaustavlja, prije značke kad izađe, naravno? Mislim na ono, civilni auto, bez rotirki, strobova i to, i samo palicom maše da staneš. Moraš li?
Moraš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 04:10   #19
Quote:
iPhone_Killer kaže:
... I može li stop palica biti jedina stvar koja obilježava policajca koji te zaustavlja, prije značke kad izađe, naravno? Mislim na ono, civilni auto, bez rotirki, strobova i to, i samo palicom maše da staneš. Moraš li?
Quote:
Moraš.
... a gdje i kako tocno to pise, i koja je propisana kazna ako ne postupis po tome ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 00:02   #20
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a gdje i kako tocno to pise, i koja je propisana kazna ako ne postupis po tome ?
Čl. 32. Zakona o sigurnosti prometa na cestama:

(1) Sudionici u prometu moraju postupati po zahtjevima izraženim pomoću znakova ili po naredbama policijskih službenika ili drugih osoba koje, na temelju ovlaštenja iz ovoga Zakona, nadziru i upravljaju prometom na cestama (u daljnjem tekstu: ovlaštena osoba).
(2) Ovlaštene osobe dužne su se pri davanju znakova postaviti na cesti tako da ih sudionici u prometu, kojima su znaci namijenjeni, mogu lako i s dovoljne udaljenosti uočiti.
(3) Znaci iz stavka 1. ovoga članka mogu se davati i iz vozila.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač motornog vozila ako postupi suprotno zahtjevu izraženom pomoću znaka ili po naredbi policijskog službenika.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj ostali sudionici u prometu na cesti ako ne postupe po naredbi izraženoj pomoću znaka policijskog službenika.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.