Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2010., 10:49   #21
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Ovu izjavu redovito čujem od mama koje to pričaju svojim muževima jer se ne žele vratiti na posao ili naći posao
Znam cijelu hrpu djece (a i ja nekad među njima) koja su najnormalnije podnijele jaslice i nisu bila ništa više bolesna nego djeca koja su bila doma.

Ja bih (a i morati ću napraviti istu stvar druge godine) izabrala jaslice.
da,a njima je samo do sjedenja doma,a ne do dobrobiti svoje djece.
Uostalom,ti bi ko majka trebala znati da je puno više iscrpljuje biti doma s djecom cijeli dan nego otići na posao.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 10:54   #22
Quote:
marac66 kaže: Pogledaj post
hvala cure na odgovorima, manje se grizem kad sam pročila da bi i većina vas prevagnila za jaslice.
Voljela bi da možemo više biti skupa, ali kvalitetno skupa, a ne ono po "osudi",jer tako moramo. Najbolje bi bilo kad bi uspjeli iskombinirat da radimo iste turnuse. Imam šogoricu koja će studirat tu, ponudila se da ga pokupi iz jaslica kad mi radimo cijeli dan...ali....mi radimo od 7-19,bebač bi usred zime morao ići s njom u studentski i čekati nas tamo do 19, 30. Kasno bi dolazili kući, dok večeramo, kupanje, maženje, spavanje. Mislim da bi bio preumoran,jer budio bi se u 6 ujutro, a ne bi bilo šanse da ide spavati prije 22. Ona bi ga čuvala i noću, ako bi je prihvatio, to bi bilo svaku 4 noć i bili bi više skupa, dakle i prije noćne i dva dana poslije. Samo brine me kako bi mališan podnio cijeli dan da nas ne vidi i što ako se noću probudi i traži nas, a mi na poslu. mogu se nadati da neće, jer zasad spava cijelu noć, al ko zna kako će biti poslije. Možda je najbolje da ga upišem i probamo obje kombinacije, pa ćemo vidjet koja bolje funkcionira? između dvje tegobe, da nekako izaberemo manje bolnu za sve nas. Nedostajao bi mi mm da ga toliko ne vidim, a i osjećali bi se kao samohrani kad bi uvijek jedno bilo samo s djetetom. Lakše je udvoje..u svemu, pa i u odgoju djeteta.
A što se tiče bolesti u jaslicama, zasad nije još nijednom bio bolestan,ali moguće je ako dođe među djecu. Zato sam ga mislila cijepit Prevenarom, zbog toga sam tako rano i počela razmišljat o jaslicama, jer moram ga cijepit tokom ovog i sljedećeg mjeseca, jer on je sad 9 mj. Šteta bacit 1000 kn ako ne ide u jaslice, kad inače nije boležljiv. Dakle, moram se odlučit i sve mislim da će ići svakako a smjene ćemo nekako iskemijat.
a što ćeš drugo?
ovo sve ispod što navodiš kao argumenti - ti je draga moja 'kada bi baba imala kitu zvala bi se deda'
jebiga, ni ja nemam ni beke ni nikog, i ja moram na posao, i meni ukunuli moj odjel i vraćam se dok ne ukinu moje radno mjesto...

a što ćeš?

ovdje ekipa dušebrižnika brka dvije stvari:

1. želje
2. mogućnosti

-jebeš ti rad u turnusima jutarnjim kad nemaš para djetetu priuštiti skuplju stvar ili što ti ja znam a i koju ti krediti pojedu da nemaš ni za platiti struju
-jebeš ti rad u noćnoj ako si nadrkan slijedeći dan (fasuje dijete )..
-a pošto radite u zdravstvu (bolnicama) nije iskuljučeno da mu neku boleštinu i vi ne donesete...
-Jebeš ti nezivjestnost oće ti se kolegica razboliti pa tebe prebaciti ili neće,
-oćeš li morati moliti uslugu kolegice pa onda na jednu njezinu vraćati joj još stotinu drugih opet na uštrb sebe i vlastitog djeteta..

Lijepo počni sa jaslicama, a vremenom ćeš vidjeti što ćeš i kako ćeš dalje...


i sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 06.08.2010. at 11:03.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 10:55   #23
gloras bastard, jako rijetko ga čuva netko drugi. uglavnom smo nas dvoje sami. bio je samo jednom na čuvanju kod kumova i to zato što smo morali očistit jedan kut od plijesni, pa zbog varikine. bio je s njima 5sati i bio je dobar, nije plakao, čak je i jeo od njih i htio im zaspat u kolicima. Isto je ostao dva puta s mojom šogoricom, nju jako voli i prihvaća, tako da to prođe bez problema. Nego više me brine što ja inače dosta strašljiv, odnosno boji se buke, kad nešto lupi, ili ako naglo kihnemo, isto tako počne plakati ako neka beba se glasno glasa pored njega. A u jaslicama je baš bučno. Ne znam kako će to na njega utjecat...
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 10:58   #24
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
da,a njima je samo do sjedenja doma,a ne do dobrobiti svoje djece.
Uostalom,ti bi ko majka trebala znati da je puno više iscrpljuje biti doma s djecom cijeli dan nego otići na posao.
Mene baš i ne iscrpljuje biti s mojim djetetom više me iscrpljivao posao
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 10:58   #25
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
mislim da nije. odluči se jednu opciju i toga se drži. ovako ćeš samo zbunjivati dijete. nije ni jedna opcija bolje i lošija, ako je se pridržavate. ja ti preporučam jaslice.
?
sve 5 da radi moj posao od 8-16

ali kada si u zdravstvu, kada radiš u bolnici... vrlo nerijetko turnusi se samo promjene...
vrlo loše zanimanje gleda radnog vremena...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:00   #26
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Mene baš i ne iscrpljuje biti s mojim djetetom više me iscrpljivao posao
friška si.. dijete ti je staro mjesec i pol..
Pink je stara garda i stara škola... vidjeti ćeš kada ćeš natuć staža kao ona

pink...


mene je ovih 7 dana laritine temperature zabilo ono da se osjećam užasno... i neki dan (sram me reći).. ali sam zagoru rekla. stari ja bih sad odradila 12 sati tužbi u komadu....na poslu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:04   #27
Quote:
marac66 kaže: Pogledaj post
gloras bastard, jako rijetko ga čuva netko drugi. uglavnom smo nas dvoje sami. bio je samo jednom na čuvanju kod kumova i to zato što smo morali očistit jedan kut od plijesni, pa zbog varikine. bio je s njima 5sati i bio je dobar, nije plakao, čak je i jeo od njih i htio im zaspat u kolicima. Isto je ostao dva puta s mojom šogoricom, nju jako voli i prihvaća, tako da to prođe bez problema. Nego više me brine što ja inače dosta strašljiv, odnosno boji se buke, kad nešto lupi, ili ako naglo kihnemo, isto tako počne plakati ako neka beba se glasno glasa pored njega. A u jaslicama je baš bučno. Ne znam kako će to na njega utjecat...
ako sad prolazi bez problema onda će u jaslicama biti još lakše...iz ovog što si navela ne čini mi se ništa posebno strašljivi u odnosu na drugu djecu a sve i da je, to je urođena osobina i to ne možeš promijeniti, tek u kasnijoj dobi ga učiti kako se nositi s tim

u jaslicama je bučno prva dva tjedna, poslije je tiše

i nemoj si nabijati grižnju savjesti jer ćeš spavati nakon noćne... pa ne ideš se izležavati nakon cjelonoćnog sna... san nije luksuz već potreba...
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:06   #28
ma i to je točno, može se desit da mi ne dođe kolegica u smjenu, a ja ne smijem napustit radno mjesto, a ako se mjenjamo stalno si obvezan vratit smjenu. dakle, moram imat uvijek negdje ostaviti dijete. što više razmišljam mislim da je sigurnije da ide u jaslice. želim vam svima puno lijepih trenutaka s dječicom i da nemamo ovakvih problema kao mi..
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:07   #29
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
friška si.. dijete ti je staro mjesec i pol..
Pink je stara garda i stara škola... vidjeti ćeš kada ćeš natuć staža kao ona

pink...


mene je ovih 7 dana laritine temperature zabilo ono da se osjećam užasno... i neki dan (sram me reći).. ali sam zagoru rekla. stari ja bih sad odradila 12 sati tužbi u komadu....na poslu


Najlakše je dok su bebe,spavaju i jedu..
Onda kad prokuže svijet oko sebe pa ne spavaju zbog zubi,sise,igre...
Pa kad se razbole,teturaš po stanu ko zombi..
Pa kad pokažu svoj karakter i bacaju se i uralu po podu jedno pola sata jer im nešto nije po voli pa se takve epizode ponavljaju i do 10 puta dnevno..
Jedva čekaš navečer kad će zaspati,samo se srušiš u krevet skupa s djetetom i nakon sat vremena buđenje jer bi malo sikio
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:09   #30
Quote:
marac66 kaže: Pogledaj post
ma i to je točno, može se desit da mi ne dođe kolegica u smjenu, a ja ne smijem napustit radno mjesto, a ako se mjenjamo stalno si obvezan vratit smjenu. dakle, moram imat uvijek negdje ostaviti dijete. što više razmišljam mislim da je sigurnije da ide u jaslice. želim vam svima puno lijepih trenutaka s dječicom i da nemamo ovakvih problema kao mi..
eto... jebaji ga ali je tako...
pusti želje i pozdrave, baba nema kitu

nisi ništa lošija majka od one koja će ostati doma do treće godine. Mogućnosti su tebe i nje drugačije i okreni glavu nad njom a zabole te što će ona misliti za tebe....

i sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 06.08.2010. at 11:33.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:10   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sve 5 da radi moj posao od 8-16

ali kada si u zdravstvu, kada radiš u bolnici... vrlo nerijetko turnusi se samo promjene...
vrlo loše zanimanje gleda radnog vremena...
Bogme da

Nisam u zdravstvu ali kad mi je projekt izvan Zagreba onda me nema danima doma
Razmišljam o tome da prijeđem u drugi odjel iako to mrzim iz dna duše.

Ja bih isto odabrala jaslice.
Ne znam kako stoje stvari u tvojoj struci i koliko ćeš si poslovno odmoći ako uzmeš samo jutarnju smjenu. Jaslice traju 2-3 godine a onda i onako kreće vrtić. Na poslu si slijedećih 40 godina i ako zaglaviš na nekom mjestu koje ne voliš... (ovo mene pati u vezi s odlukom o prelasku na drugi odjel).
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:10   #32
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

mene je ovih 7 dana laritine temperature zabilo ono da se osjećam užasno... i neki dan (sram me reći).. ali sam zagoru rekla. stari ja bih sad odradila 12 sati tužbi u komadu....na poslu
nema te što biti sram,to je činjenica.
Pogotovo ako si paničar ko ja pa ne spavaš uopće..i sama se sebi čudiš koliko ustvari imaš energije za to malo biće..
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:11   #33
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
sve 5 da radi moj posao od 8-16

ali kada si u zdravstvu, kada radiš u bolnici... vrlo nerijetko turnusi se samo promjene...
vrlo loše zanimanje gleda radnog vremena...
druga je stvar kad ona nema izbora i mora se prilagođavati. nisam na to mislila, već da ondje gdje može odlučivati da isprobava malo jedno malo drugo... djetetu je potrebna rutina i trebalo bi mu je omogućiti koliko god to možemo. kad ne možemo nemamo o čemu pričati.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:12   #34
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nema te što biti sram,to je činjenica.
Pogotovo ako si paničar ko ja pa ne spavaš uopće..i sama se sebi čudiš koliko ustvari imaš energije za to malo biće..
em sam

paničar

em sam

hipohondar

em sam

paranoik

__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:13   #35
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
druga je stvar kad ona nema izbora i mora se prilagođavati. nisam na to mislila, već da ondje gdje može odlučivati da isprobava malo jedno malo drugo... djetetu je potrebna rutina i trebalo bi mu je omogućiti koliko god to možemo. kad ne možemo nemamo o čemu pričati.
ma znam da nisi ti tako mislila...
pa po plaći se vidi da je 'šljaker' (kao i nas 90% tu )
a kad si šljaker .. nemaš izbora
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:19   #36
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Ovu izjavu redovito čujem od mama koje to pričaju svojim muževima jer se ne žele vratiti na posao ili naći posao
evo sad čuješ i od mame koja se vratila na posao kad je dijete imalo godinu dana...a ta mama ima 15 godina radnog staža za privatnika, sa po cca 7 dana godišnjeg u godini
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:24   #37
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
em sam

paničar

em sam

hipohondar

em sam

paranoik

ta sam
Grozno je tako funkcionirati..Doduše,moram priznati da ide na bolje,jednostavno sama sa sobom rješavam neke stvari u glavi.
Ide na bolje,nadam se da ću uspjet prevladati te paranoje i hipohondriju.
Paničnost je nekad dobra,nekad loša..

Zato imam mm-a koji je objektivan i tako me smiruje
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:26   #38
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post


Najlakše je dok su bebe,spavaju i jedu..
ovo je definitivno istina
moja je spavala po 10-12-15 sati u komadu do cca 10 mjeseci života

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Onda kad prokuže svijet oko sebe pa ne spavaju zbog zubi,sise,igre...
pa je čas na štekeru, pa je čas na stepenicama, pa se ni ne okreneš baci nešto sa stola, pa onda justaviš na pod pa dopuže do DVD-a i gura keks u DVD, pa ju makneš i odeš do kuhinje a ona ti ode do WC-a i stavlja u usta četku za jelte
Pa odeš u igraonicu, na plažu.. kamenje gura u usta, lopte u igraonici liže...

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Pa kad se razbole,teturaš po stanu ko zombi..
pa navijaš sat svaka dva sata po noći i gledaš da li i koliku temperaturu imaju.. pa se bude, plaču, neće spavati, stenju.... a ti ujutro ko zombi

Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Pa kad pokažu svoj karakter i bacaju se i uralu po podu jedno pola sata jer im nešto nije po voli pa se takve epizode ponavljaju i do 10 puta dnevno..
do te faze još nismo došli.. premaleni smo
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 06.08.2010. at 11:31.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:37   #39
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo sad čuješ i od mame koja se vratila na posao kad je dijete imalo godinu dana...a ta mama ima 15 godina radnog staža za privatnika, sa po cca 7 dana godišnjeg u godini
Nisam ništa loše mislila ali stvarno znam par njih u svojoj okolini kojima je to izgovor jer im se ne da raditi. Lipše je biti doma i kukati koliko muž zarađuje/nezarađuje.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 11:41   #40
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Nisam ništa loše mislila ali stvarno znam par njih u svojoj okolini kojima je to izgovor jer im se ne da raditi. Lipše je biti doma i kukati koliko muž zarađuje/nezarađuje.
pa neka ne idu raditi. to je njihov izbor i one snose posljedice (kakve god one bile)
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.