Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 14:37   #121
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mi smo išli sami u vrtić,sad jel to bilo samo pod iznimkom,ne sjećam se.
Ali znam da smo se uvijek vraćali s nekim,uvijek bi netko došao po nas.
Vrtić je bio blizu,a i mi smo živjeli u pješačkoj zoni,prije ratno vrijeme..
Ne znam kakvi su zakoni bili onda, ali predmnijevam ne bitno drugačiji.
Možda ste vi silom prilika išli sami, odgajateljice su vam poznavale roditelje i to tolerirale ili nešto slično, ali i dalje mnijem da niste smjeli ići sami.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:39   #122
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne mogu ja sprječit da ona propadne
Nema ni potrebe. Nije dobro ni da misli da joj se ništa ne može dogoditi.

Ja bih svoju uvijek pustila da se zvekne kad je padala sa piramide i sličnih stvari a ja sam služila ko amortizer. Čisto da zna da mora paziti jer ipak boli kad padne.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:40   #123
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Dijete računa da će se netko već pobrinuti u slučaju problema, pa se opusti i bude manje koncentrirano.
ma dijete bude izvan sebe uzbuđeno jer ona sad hoda po zidiću i uopće ne gleda kam hoda


Quote:
Između "skroz" spriječiti i "dijete se prosulo", postoji međuopcija ublažavanja pada.
ma ublažim joj ja pad, al padne svejedno.
šta ćeš, smotana sam.

penelope - ne trebaju meni apaurini, već sam napisala da sam dost ležerna. doduše, trebaju mi za poslije pada nije sad da me krivnja izjeda, al uvijek mi kroz glavu prođe, bar na tren, da sam možda ja kriva što je pala.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:42   #124
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

penelope - ne trebaju meni apaurini, već sam napisala da sam dost ležerna. doduše, trebaju mi za poslije pada nije sad da me krivnja izjeda, al uvijek mi kroz glavu prođe, bar na tren, da sam možda ja kriva što je pala.
Na to sam i mislila
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:43   #125
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
.... i zahvalna sam ocu koji je ajmekajuću mater ukrotio
Ispred kuće imamo zidić visine cca metar i pol. I naravno da se moj mulac želi pentrati po njemu. Svi su mi govorili: ne daj mu. Ja sam ga naučila kako se penjati: tražiti oslonac, pokreti ruka-noga...
Koliko su mi puta rekli da sam luda zbog toga ni ne brojim. A živciraju me pitanja: kako mu dozvoliš, pa zar se ne bojiš?
Naravno da se bojim. Ali bolje da ga naučim kako se što sigurnije popeti nego da krene sam meni iza leđa i razbije se. Nijednom nije pao (sa tog zida).
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:43   #126
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne znam kakvi su zakoni bili onda, ali predmnijevam ne bitno drugačiji.
ma, nekad je to bilo skroz drugačije nego sad
danas dijete predškolske dobi ne smije biti samo doma, a tet u vrtiću ne smiju dijete predati maloljetnoj osobi

nekad sam ja od svojih 8-9 godina najnormalnije išla po brata u vrtić, a sa 12 sam sestru vodila na aktivnosti tramvajem
a mama me ostavljala samu doma da ode u dućan najnormalnije u predškolskoj dobi. u školskoj me ostavljala i s malom bebom.
danas nezamislivo.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:54   #127
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma, nekad je to bilo skroz drugačije nego sad
danas dijete predškolske dobi ne smije biti samo doma, a tet u vrtiću ne smiju dijete predati maloljetnoj osobi

nekad sam ja od svojih 8-9 godina najnormalnije išla po brata u vrtić, a sa 12 sam sestru vodila na aktivnosti tramvajem
a mama me ostavljala samu doma da ode u dućan najnormalnije u predškolskoj dobi. u školskoj me ostavljala i s malom bebom.
danas nezamislivo.
Moja sestra i ja smo išli sami u grad u dobi od kojih pet godina. Mama je radila na Trgu, mi smo živjeli u Vrapču, a u grad smo išli na ručak; to je jedan prelazak ceste, vožnja busom do Črnomerca i tramvajem do Trga. Ništa posebno zahtjevno.
A moja je majka više voljela da dođemo sami nego da nas vodi baka jer je mogla računati na to da ćemo cestu prelaziti samo i isključivo na semaforu, a ne kao baka, divlje, gdje god bi joj se učinilo zgodnim.

Danas je to nezamislivo. Bilo je i onda, da se razumijemo, ali barem ti nitko nije oduzeo dijete zbog toga.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:12   #128
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post

No,već sam pisala kad sam ga vidjela kako leti sa metra visine skupa sa trokolicom.
Glavu zabacio dok je padao,cili se okrenuo,ma užas.
A ja potrčim i dignem da,vidjeh krv na glavi.
Od šoka sam samo ostala na mjestu i stavila mu glavu na svoje rame.
Plače on,plačem ja,još jače..
Al da ga hebeš,ne mogu od straha pogledat odakle mu krv ide..
pink draga, koza mi se jezila dok samo ovo samo citala...

nasi kad padnu, ili kad ih ne vidim a cujem da placu "onako posebno" onda gadno zabrijem. sto? kako? kamo? ne kazu bez veze "ne daj Boze da ti se dogodi sto mama pomisli"
kada su drugi u pitanju onda normalno reagiram, ali kada su moja djeca u pitanju, e onda sam u stanju freeze.
ne vicem. ljubim. mazim. ako nije nista strasno (nema krvi), namazemo "carobnom kremom" (ribljim uljem ) i to je to. a ako ide krv onda ljepimo "panzaplast" i octanisept.
Ona je vec velika cura i kada place, kazem joj da je u redu sto place, jer ju boli i da svi placemo jer nas buba i to je normalno.
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:18   #129
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post



Inače, kad se mala negdje zbomba, ja joj obično samo kažem: jesi uhvatila zeca, ha? To obično odmah izazove cerekanje. Onda je pitam da li boli, ako boli hitno po pusu.

Ovo kod nas znači nešto sasvim drugo... hihihi... Kad cura (koja nije u braku) ostane trudna onda ju pitamo: 'Kaj je, jesi li uhvatila zeca?' ... hahahah ..


Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

ali čemu sad diranje u moje živce?
pusti ti moje živce.
meni za doživjet orgazam treba cca 30 sekundi.
ako se potrudim i suzdržim...može i minuta.
.
Potpisujem isto, mada mislim da se ovime ne trebamo hvaliti...

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Mama je radila na Trgu, mi smo živjeli u Vrapču, a u grad smo išli na ručak..

Jesi li i danas još tamo?
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 15:20   #130
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Jesi li i danas još tamo?
Danas nisam, ali inače uglavnom jesam. Kaj mi se ne pozna?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:56   #131
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Danas nisam, ali inače uglavnom jesam. Kaj mi se ne pozna?
a so. pa sto ne kazes. sad su mi neke stvari puno jasnije.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.