Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 16:36   #1
Kako vaše bebe i djeca sanjaju

Molim moderatore ukoliko već postoji tema da ju spoje..

Upravo sam se šokirala , spava i kao da uzima zrak i jeca pri tom tako duboko diše da sam trkom odjurila gledat šta je


Da li je REM faza
Ugl. prolupat ću sad
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:45   #2
i moj zna "čudno" spavat,vidi se baš u snu da je uznemiren,uzdiše,stenje,jeca...pa se npr.probudi u groznom plaču i ne može po par min doći sebi,bude totalno uznemiren i dezorijentiran...vjerojatno sanjaju nešto,ništa za brinuti
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:46   #3
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Molim moderatore ukoliko već postoji tema da ju spoje..

Upravo sam se šokirala , spava i kao da uzima zrak i jeca pri tom tako duboko diše da sam trkom odjurila gledat šta je


Da li je REM faza
Ugl. prolupat ću sad
vjerojatno nesto ruzno sanja... moj isto cesto ima takve "ispade" zna i kmecat ali se ne probudi...
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:55   #4
Uh prestravila sam se kako je to bilo intenzivno i još se tako rasplakala

znaći to jesu faze u snu , uh, hvala mamice
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:09   #5
meni je G jednu noć počela strašno plakat, al vrištat ko da ju neko kolje, nikad budna tak ne plače. primam ju na ruke ne pali, cica ne pali (to je zbilja rijeko da ju po noći cica ne smiri), palimo svjetla lagano ne pali, onda palimo sva svjetla i ne pali, na kraju sam ju sa hladnom vodom počela špricat i tek onad je otvorila oči i probudila se. isto je jecala, jedva disala. bila sam spremna ju tak uzet i na hitnu vodit da nije to špricanje vodom upalilo, tolko me prepala.

valjda im se dogodi da sanjaju i ne mogu se probudit
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 23:03   #6
znalo se i Kepecu desiti kad je bila mlađa,ali sad ljepše sanja.
Super je kad počnu pamtiti snove i uživati u njima, pa prepričavaju

Moja je počela negdje s 3 i pol, prvo je čini mi se bio: "Udala sam se za Johna Smitha i Pocahontas mi je bila prijateljica a ti si nam svima bila mama!!!"
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:40   #7
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
znalo se i Kepecu desiti kad je bila mlađa,ali sad ljepše sanja.
Super je kad počnu pamtiti snove i uživati u njima, pa prepričavaju

Moja je počela negdje s 3 i pol, prvo je čini mi se bio: "Udala sam se za Johna Smitha i Pocahontas mi je bila prijateljica a ti si nam svima bila mama!!!"
genijalno, moj isto tako jeca, trese se, tužnu facicu složi u snu, dragim ga, pričam ma ništa, držim za ruku i ništa ne pomaže. ne kužim, nije valjda dijete traumatizirano od mene tokom dana
BUBBLE JET is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 00:44   #8
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
i moj zna "čudno" spavat,vidi se baš u snu da je uznemiren,uzdiše,stenje,jeca...pa se npr.probudi u groznom plaču i ne može po par min doći sebi,bude totalno uznemiren i dezorijentiran...vjerojatno sanjaju nešto,ništa za brinuti
Ovakve učestale situacije baš i nisu "ništa za brinuti".

Ne mora se nužno "brinuti", ali mudro bi bilo razmisliti o mogućim uzrocima tako jako ružnih snova.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 06:27   #9
Da je ucestalo,vjerojatno bi se I zabrinula,hvala na brizi
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 06:53   #10
Moja se kao manja znala probuditi uplašena i rasplakana. Ali sada već dugo nije. Uglavnom bi joj se dogodilo da sanja pomiješane doživljaje iz života ili sa crtića i svoju maštu, npr. gledala bi neki crtić pa bi sanjala da se njoj ili nama dogodilo nešto ružno što je tamo vidjela. Ali puno češće se znala u snu smijati k'o šašava, puno puta i razgovara sa prijateljima u snu, a neku noć se u snu posvađala sa mnom zbog video-igrice...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 07:03   #11
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Da je ucestalo,vjerojatno bi se I zabrinula,hvala na brizi
Na govorim ja (samo) o "tvom slučaju" - ono "ništa za brinuti" zvučalo je (i) kao savjet starterici topica.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:12   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na govorim ja (samo) o "tvom slučaju" - ono "ništa za brinuti" zvučalo je (i) kao savjet starterici topica.
Gle..brinem za svoje dijete , za to mi netreba savjet
i zato sam odmah postavila i pitanje da li se to dešava i drugoj djeci, a mislila sam ju odmah voditi na hitnu , zvat pedicu u svakom slučaju ( danas popodne )
I razmišljala naravno što je mogla doživjeti tijekom dana za tako ružne snove

A ti imaš neki možda odgovor zašto to nije "ništa za brinuti"..
Obrazložiti...
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:13   #13
joj daj. djeca sanjaju stalno, ali mi to najcesce ne vidimo jer takodjer spavamo. moja isto radi svasta dok sanja. i kaj bi odmah trebali ic na sve zive i nezive pretrage? daj opustite se malo.

lorde, opet stvaras nepotrebnu paniku.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:19   #14
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
joj daj. djeca sanjaju stalno, ali mi to najcesce ne vidimo jer takodjer spavamo. moja isto radi svasta dok sanja. i kaj bi odmah trebali ic na sve zive i nezive pretrage? daj opustite se malo.

lorde, opet stvaras nepotrebnu paniku.
Ma ja sam se naravno uplašila bemu miša koja odgovorna majka nebi jel..
I ne košta me ništa pitati

Aha lord je da zakuha poznat jel
tarapearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:30   #15
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
djeca sanjaju stalno, ali mi to najcesce ne vidimo jer takodjer spavamo.
Ili čitaj sve što je napisano, ili ne mogu ozbiljno razgovarati.

Ti misliš da, uspavana, ne bi "vidjela situaciju u kojoj je bebač "uznemiren,uzdiše,stenje,jeca...pa se npr.probudi u groznom plaču i ne može po par min doći sebi,bude totalno uznemiren i dezorijentiran"?

Quote:
kaj bi odmah trebali ic na sve zive i nezive pretrage? daj opustite se malo.

lorde, opet stvaras nepotrebnu paniku.
Pretrage mi nisu pale ni na pamet, a kamoli da sam ih spomenuo. Mišljenje da bi čovjek trebao razmisliti događa li se djetetu nešto tijekom dana što je trigger za loše snove, možeš nazvati kako hoćeš - ali, po čemu je to "stvaranje panike"?

Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
I razmišljala naravno što je mogla doživjeti tijekom dana za tako ružne snove
O tome i govorim. To i ništa više.

Hvala na kavi, imam i svoju. Ne sjećam se da sam ti prigovorio bilo što, a kamoli da ne brineš za svoje dijete - reagirao sam samo na "vjerojatno sanjaju, ništa za brinuti".

Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Aha lord je da zakuha poznat jel
Možda je korisnije čitati i komentirati ono što je napisano, nego se baviti teorijama zašto je napisano. Mo'š si mislit koliko mi je stalo do "zakuhavanja".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:31   #16
Quote:
tarapearl kaže: Pogledaj post
Ma ja sam se naravno uplašila bemu miša koja odgovorna majka nebi jel..
I ne košta me ništa pitati

Aha lord je da zakuha poznat jel
ma normalno da ces pitati, zato i jesmo svi tu al sasvim je nepotrebno stavljati svakakve bubice mladim majkama u uho, ima se vec dovoljno briga na pameti. necemo sad panicariti zato kaj nam deca sanjaju

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ili čitaj sve što je napisano, ili ne mogu ozbiljno razgovarati.
daj polako prika, jos nisam ni kavu popila. evo i tebi, relax

Quote:
Ti misliš da, uspavana, ne bi "vidjela situaciju u kojoj je bebač "uznemiren,uzdiše,stenje,jeca...pa se npr.probudi u groznom plaču i ne može po par min doći sebi,bude totalno uznemiren i dezorijentiran"?
pa naravno da bih je cula, ali ja govorim o tome kako ne sanjaju tako svaki put, znaju se vrtiti, okretati, ubrzano disati, zmirkati ocima, i statijaznam sta sve ne, a to bogme i ne cujem svaki put.

Quote:
Pretrage mi nisu pale ni na pamet, a kamoli da sam ih spomenuo. Mišljenje da bi čovjek trebao razmisliti događa li se djetetu nešto tijekom dana što je trigger za loše snove, možeš nazvati kako hoćeš - ali, po čemu je to "stvaranje panike"?
ovo o cemu sada govoris je nesto sasvim drugo. ali sto mislis kakav ces dojam ostaviti mladoj majci kada je upitas dal je sigurna da to nije nista za brinuti se?
dakle, ako bi se trebala zabrinuti sto ce prvo napraviti? ici pedijatru te dalje kako joj se preporuci. makar mislim da bi je samo poslali s detetom natrag doma.
budi svjestan da te citaju svakakvi profili ljudi (majki). zato sam rekla da stvaras nepotrebnu paniku.

iz jednog primjera sanjanja kod Aeon si izvukao ucestale situacije. napravis bauk iz nicega. daj i ti malo uspori.

dobro jutro btw.
__________________
svi cemo umrijeti.

Zadnje uređivanje nata_lie : 20.08.2010. at 10:43.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:33   #17
A cek... sad se osjećamo ugroženo jer je Lord kazao da treba razmisliti postoji li povod ružnim snovima?

Pa u pravu je.
Istina je da većina djece sanja ružno povremeno,no ukoliko se to češće događa kroz dulji period,naravno da se treba zapitati je li sve ok.

Mislim,čovjek rekao nešto posve razumno, ne kužim zašto je sad nepoćudan
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:47   #18
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
pa naravno da bih je cula, ali ja govorim o tome kako ne sanjaju tako svaki put, znaju se vrtiti, okretati, ubrzano disati, zmirkati ocima, i statijaznam sta sve ne, a to bogme i ne cujem svaki put.
I kakve veze ima "općenito sanjanje" s onim što sam quotao i napisao - a što je, navodno, dramljenje?

Quote:
ovo o cemu sada govoris je nesto sasvim drugo. ali sto mislis kakav ces dojam ostaviti mladoj majci kada je upitas dal je sigurna da to nije nista za brinuti se?
dakle, ako bi se trebala zabrinuti sto ce prvo napraviti?
Čekaj da razmislim.

Sjetio sam se: možda ono što sam napisao u rečenici koja je slijedila: "Ne mora se nužno "brinuti", ali mudro bi bilo razmisliti o mogućim uzrocima tako jako ružnih snova."

Quote:
budi svjestan da te citaju svakakvi profili ljudi (majki). zato sam rekla da stvaras nepotrebnu paniku.
Kojim riječima "stvaram paniku" - savjetom da se razmisli???

Quote:
iz jednog primjera sanjanja kod Aeon si izvukao ucestale situacije. napravis bauk iz nicega.
Aeon je napisala: i moj zna "čudno" spavat,. Ako "zna" čudno spavati, tu definitivno piše da sed ne radi o jednom primjeru. Ako se Marko "zna zapit' s dečkima", to tebi znači da se zapio jednom?

I opet: "bauk" prijedlogom da se razmisli?

Quote:
daj i ti malo uspori.
Daj i ti malo čitaj, ovo fakat nema smisla.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 21:40   #19
Quote:
Mrs.B kaže: Pogledaj post
meni je G jednu noć počela strašno plakat, al vrištat ko da ju neko kolje, nikad budna tak ne plače. primam ju na ruke ne pali, cica ne pali (to je zbilja rijeko da ju po noći cica ne smiri), palimo svjetla lagano ne pali, onda palimo sva svjetla i ne pali, na kraju sam ju sa hladnom vodom počela špricat i tek onad je otvorila oči i probudila se. isto je jecala, jedva disala. bila sam spremna ju tak uzet i na hitnu vodit da nije to špricanje vodom upalilo, tolko me prepala.

valjda im se dogodi da sanjaju i ne mogu se probudit
potpuno ista situacija i kod mog malenog u par navrata. već sam mislila da ga nešto užasno boli.
i onda kad se na kraju ipak probudi i otvori oči kao da niš nije ni bilo. Smije se, skače i onda bi tulumario cijelu noć.
To se desilo samo par puta tak da me ne brine a pretrage je ionak sve prošao jer je neurorizično dijete ( EEG, UZV mozga, neuropedijatrijski pregledi i sl. ) tak da je i tu isključeno da nešto ne štima. Vjerojatno samo ružan san.
__________________
P 30.06.2005. i L 28.04.2009.Ja sam na proputovanju kroz vječnost, imam još beskrajno mnogo vremena i sve je u najboljem redu...
TinchiS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 02:16   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
...
fakat mi se ne da. a i kasno je. ti i ja jednostavno ne mozemo na zelenu granu. ali i to je ok.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.