Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 09:19   #61
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa kenjam. upravo čekam svoju kakicu uz jutarnju kavicu i forum.

i ?
i dok cekas ono iz guzice, nemozes da nepustis koje iz usta
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:21   #62
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
o evo ga. nije odavno bila pljuvačina po mamama koje djeci daju onaj otrov od AD-a. udri narode
Sigurno i ti truješ svoju s opakom kemijom prezentiranom od krvoločnih proizvođača dječje hrane umjesto da joj skuhaš prirodnu rižu na vodi ili pomuzeš koju pticu u letu da ti dijete ne pije kravlje mlijeko.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:23   #63
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
o evo ga. nije odavno bila pljuvačina po mamama koje djeci daju onaj otrov od AD-a. udri narode
kad bi ti sama bila sigurna da djetetu ne daješ otrov ne bi fulala čitavu poantu mog posta i interpretirala ga na takav način.

AD sam uzela kao usporedbu.
kako se neki zgražaju nad rižom ne uzimajući u obzir kakav je AD i koliko je teži i gori naspram jednoj riži.

i wtf? kakvo pljuvanje? pa kaj se mene tiče šta ti daješ svom djetetu.
ja govorim samo činjenice o AD-u.
kaj ću reći da je super divno krasno?
ne. nije super divno krasno.
i ne znam zašto se uhvatite najmanje bitne stvari u čitavoj priči?
ah...da...pa zato jer se osjećate ugroženo i jer se u glavi niste pomirile s tim da djetetu dajete AD.

sve pet. prihvatit ćeš s godinama.

al to sad fakat nije tema pa s obzirom da vidimo kako je priča o rižinim pahuljicama završila možda najbolje da se tema zatvori jer će sad opet dojenačko-adaptirane spike krenuti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:24   #64
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
i dok cekas ono iz guzice, nemozes da nepustis koje iz usta
a čekam ono iz guzice jer tebe nema u blizini. ajde navrati pa da te počastim jednim.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:25   #65


jel ima koja tema da se netko nije poklao?
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:25   #66
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ah...da...pa zato jer se osjećate ugroženo i jer se u glavi niste pomirile s tim da djetetu dajete AD.
Ja ti od sveg srca želim da rodiš jednu bebicu ko Lotus Flower ili ja
I moju dijagnozu, prije i poslije poroda.

Super će ti biti s ovakvim načinom razmišljanja

I tvom mužu i starijem djetetu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:28   #67
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ja ti od sveg srca želim da rodiš jednu bebicu ko Lotus Flower ili ja
I moju dijagnozu, prije i poslije poroda.

Super će ti biti s ovakvim načinom razmišljanja

I tvom mužu i starijem djetetu
evo vidiš što je licemjerno.

znaš što je licemjerno?

dale ste AD djetetu ustvari zbog očaja.
sve stoji. i sve super.
druge solucije nije bilo.

naravno. dat ćeš djetetu AD radije nego da umre od gladi.
za boga miloga pa to bi svatko napravio.

a rižine pahuljice.
pa ne daje ona njemu rižine pahuljice jer joj se sprdnulo tako nego da pomogne djetetu da prestane bljuckati.

isto kao što si ti dala djetetu AD da ne umre od gladi.

i zašto je sad ok da se ti zgražaš nad njezinim rižinim pahuljicama koje imaju istu namjenu kao i AD koje si ti dala svom djetetu?
da olakša tebi, njemu i da vam pomogne?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:32   #68
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a čekam ono iz guzice jer tebe nema u blizini. ajde navrati pa da te počastim jednim.
hvala, ali mislim da si ti ovdije jedina koja jede govna

uzivaj
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:34   #69
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
hvala, ali mislim da si ti ovdije jedina koja jede govna
mislim da si ipak ti ta koja je počela dozivati govna na pladanj.
pa ono...bon appetit...




al već vidim u kojem smjeru se ovo kreće i kako su neke jedva dočekale da dobiju svoju ulogu još jedne majke koja je žrtva napada na AD. ne shvaćajući pritom da istu stvar čine drugima.

pa ono... fakat nema šanse da vam taj gušt priuštim. not today.

we are so over - we need a new word for over.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:35   #70
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
evo vidiš što je licemjerno.

znaš što je licemjerno?

dale ste AD djetetu ustvari zbog očaja.
sve stoji. i sve super.
druge solucije nije bilo.

naravno. dat ćeš djetetu AD radije nego da umre od gladi.
za boga miloga pa to bi svatko napravio.

a rižine pahuljice.
pa ne daje ona njemu rižine pahuljice jer joj se sprdnulo tako nego da pomogne djetetu da prestane bljuckati.

isto kao što si ti dala djetetu AD da ne umre od gladi.

i zašto je sad ok da se ti zgražaš nad njezinim rižinim pahuljicama koje imaju istu namjenu kao i AD koje si ti dala svom djetetu?
da olakša tebi, njemu i da vam pomogne?
Kao prvo se ne zgražam na rižine pahuljice. Ako si primjetila napisala sam joj da posluša pedijatricu a ne mame s foruma.
Riža nije isto što i AD. Riža može biti dodatak u vrlo malim količinama i nije istina da djetetu od 2 mjeseca neće biti ništa od riže.

Kao drugo nisam dala djetetu AD iz očaja nego da je nahranim. Da je otrov saznala sam kad su se rode uskokodakale par godina kasnije
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:36   #71
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
i ? kaj bi ti da ti dijete opako bljucka?
recimo da ne dojiš nego da daješ AD?
maknula tepihe iz stana
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:40   #72
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
maknula tepihe iz stana
mi imamo jedan jedini tepih u cijelom stanu pa je i taj L uspio zbljuckati
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:42   #73
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
kad bi ti sama bila sigurna da djetetu ne daješ otrov ne bi fulala čitavu poantu mog posta i interpretirala ga na takav način.

AD sam uzela kao usporedbu.
kako se neki zgražaju nad rižom ne uzimajući u obzir kakav je AD i koliko je teži i gori naspram jednoj riži.

i wtf? kakvo pljuvanje? pa kaj se mene tiče šta ti daješ svom djetetu.
ja govorim samo činjenice o AD-u.
kaj ću reći da je super divno krasno?
ne. nije super divno krasno.
i ne znam zašto se uhvatite najmanje bitne stvari u čitavoj priči?
ah...da...pa zato jer se osjećate ugroženo i jer se u glavi niste pomirile s tim da djetetu dajete AD.

sve pet. prihvatit ćeš s godinama.

al to sad fakat nije tema pa s obzirom da vidimo kako je priča o rižinim pahuljicama završila možda najbolje da se tema zatvori jer će sad opet dojenačko-adaptirane spike krenuti.
ne draga, možda najbolje da se ti makneš s ove teme jer si ti potencirala dojenačke-adaptirane spike
neću ovo prije uopće komentirati. možda ti shvatiš neke stvari s godinama.

Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Ja ti od sveg srca želim da rodiš jednu bebicu ko Lotus Flower ili ja
I moju dijagnozu, prije i poslije poroda.

Super će ti biti s ovakvim načinom razmišljanja

I tvom mužu i starijem djetetu
e lako je biti general nakon bitke.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:01   #74
hej! evo da napišem nešto o našoj prehrani!
koristimo rižine pahuljice, 120ml hippa i jedna mala čajna žlićica rižinih pahuljica. mališa obožava, stolica odlična, napreduje bez problema i bljuckanje se smanjilo... mi zadovoljni!
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 13:54   #75
mi smo počeli davati sa mjesec i pol rižine jer su ih dobili već u rodilištu i to baš zbog bljuckanja...iako piše da idu od 4 mj savršene su za od početka i svi su nam ih preporučili (mislim na doktore) i super je bilo..nije da su prestali bljuckati ali smanjili jesu

a možeš i AD APTAMIL AR (to je kao gušće mlijeko protiv bljuckanja)...imaš u ljekarnama ili ako živiš u ZG u MULLER-u 600gr 100kn - jeftinije nego 400gr u ljekarni
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 15:04   #76
Aptamil protiv povraćanja ima rogačevog brašna, to je sva priča...je li gore od rižinih...ne znam.
Princip je isti-zgušnjavanje.
Meni je zvučalo grozno, ali nakon mojih problema s dojenjem (nije imalo veze s bebinim povraćenjem, ne bljuckanjem, nego povraćanjem), uzela sam to mlijeko, negdje u 4. mjesecu, uvodila sam ga, recimo kao dohranu jer nisam uspijevala izdojiti dovoljno...Uglavnom, povraćenje je nestalo istog momenta i s te smo se strane spasili...ne tepisi, nego beba koja nije prestajala plakati.
Nikakav savjet vezan za to povraćanje nije pomogao...kao što ni jedna savjetnica za dojenje nije pomogla da bebu nagovorim da prekine štrajk.. AD i ovo mlijeko....hvala Bogu što ih je netko izmislio, za ovakve slučajeve kad nije riječ o bljuckanju, prolaznim tegobama s dojenjem, nesigurnosti nego kad dobiješ uputnicu za bolničko promatranje i svakodnevno vađenje krvi maloj bebici ....
Ne znam, zbilja, koliko su štetnije rižine pahuljice od rogačevog brašna...govoriti nekome čije dijete ne može napredovati od majčinog ili običnog AD da je to neprirodno bez ikakvih argumenata i bez savjeta o alternativama, je, da prostite, prcanje u mozak i trljanje soli ...Moja beba, srećom, nije uzela nijedan antibiotik do sada...mogla bih otić na koju temu gdje nečija beba uzima antibiotik i govoriti o tome koliko je štetno i kako farmaceutska industrija zarađuje na njemu (što je sve istina)....
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 15:06   #77
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
comfort je (kakti) protiv grčeva
(kakti jer nema tog mlijeka koje može spriječiti grčeve i jer je mačino mlijeko najbolji comfort zapravo)
al dobar je kod bljucanja jer je gust
Čime je zgusnuto?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 12:23   #78
Thumbs up

[QUOTE=kjava;28825825]a šta da radim?stvarno jako bljucka, nisam pametna.
otišla sam kod pedijatrice po savijet i to mi je rekla.[/QUOT

Naša bebica ima isto 2 mjeseca. Nama Hipp 1 nije odgovarao zbog probave pa smo prešli na Hipp pre. S obzirom da nam to mlijeko nije dosta zasitno sam poslala upit u Hipp savjetovalište što bi mogli napravit. Rekli su mi da možemo slobodno u Hipp pre dodati još jednu mjericu rižinih pahuljica što će stvoriti osječaj sitosti te da se rižine pahuljice mogu koristiti od 2 tjedna starosti djeteta. Nadam se da sam pomogla
mmami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.