Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 07:39   #21
Iskreno - nemam pojma. Netko je već rekao: a vi točno znate za vrijeme kojeg seksa ste ostale trudne?

A da su orgazam i začeće povezani, ja (i bezbroj drugih žena) ne bi imala jedno djete, nego čitava plemena.

Ljudi istražuju svašta...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 07:50   #22
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Iskreno - nemam pojma. Netko je već rekao: a vi točno znate za vrijeme kojeg seksa ste ostale trudne?
kako ne bi znale ako pri svakom seksu dožive orgazam
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:01   #23
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
kako ne bi znale ako pri svakom seksu dožive orgazam
Pa neki kažu da je to statistički nemoguće.


A osim toga, da me danas pitaš za prošli tjedan, čisto sumnjam da bih se sjetila jesam li svaki put doživjela orgazam ili ne. Jednostavno ne vodim evidenciju.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:04   #24
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa neki kažu da je to statistički nemoguće.


A osim toga, da me danas pitaš za prošli tjedan, čisto sumnjam da bih se sjetila jesam li svaki put doživjela orgazam ili ne. Jednostavno ne vodim evidenciju.
zašto ne bi bilo moguće? osim toga, ako žena doživi orgazam svaki put, barem jednom za vrijeme odnosa, sigurna sam da bi zapamtila ako ga ne bi doživjela. isto kao i muškarac.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:17   #25
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa neki kažu da je to statistički nemoguće.
Stvarno ne želim zvučati grubo, ali... Jebo takvu statistiku.

Da, doživjela sam orgazam za vrijeme penetracije u trenutku začeća.
Ali ne vaginalni već klitoralni.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:18   #26
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Molim majke da odgovore prema svome iskustvu, a ne prema "mislim da..."
....

Hvala unaprijed!
Pošto je autorica započela svoj post ovako, neću pisati ono što mislim već kontkretno iz iskustva.
Mi smo začeli svoju curu 100% točno na novu godinu 2009 i definitivno se sjećam da taj put orgazam nisam doživila - samo šta nisam zaspala usred sexa
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:42   #27
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
ti si ocigledno pobrkala izraz koitalno i klitoralno. koitalni orgazam je onaj za vrijeme spolnog akta (penis, vagina) sto i rijec koitus znaci. nema veze sa oralcem.

da, u pravu si.
svjesna sam da sam oglupavila otkako sam na porodiljnom, no ovo je previše.
naravno da razlikujem koitalni i klitoralni orgazam.
__________________
Čovjek ima ono što daje.
Samo jedan dio svemira možete promijeniti a to ste vi sami.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:58   #28
Nisam baš sigurna da tvoje ima veze, jer, kao što je netko već primjetio, ako stvarno 50% žena nikada ne doživi orgazam () onda bi bilo puno manje djece.
A s druge strane žene koje ga redovno doživljavaju bi stalno bile trudne

Ne sjećam se jesam li i pri ta dva seksa svršila. Ne pratim evidenciju
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:33   #29
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Nisam baš sigurna da tvoje ima veze, jer, kao što je netko već primjetio, ako stvarno 50% žena nikada ne doživi orgazam () onda bi bilo puno manje djece.
orgazam nije NUŽAN za začeće, ali povećava mogućnost začeća
(kontrakcije guraju spremiće dublje)
orgazam je način na koji se majka priroda pobrinula da mi produžujemo vrstu i to na više razina

Quote:
A s druge strane žene koje ga redovno doživljavaju bi stalno bile trudne
ti znaš da se dijete ne začinje samo od orgazma?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:46   #30
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
orgazam nije NUŽAN za začeće, ali povećava mogućnost začeća
(kontrakcije guraju spremiće dublje)
orgazam je način na koji se majka priroda pobrinula da mi produžujemo vrstu i to na više razina
Šta hoćeš reći? Da sve žene koje imaju problema s neplodnošću, imaju taj problem zbog nedostatka orgazma


Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ti znaš da se dijete ne začinje samo od orgazma?
Ne . Prvi glas
Uništila si mi sve moje snoveeeeeeee



__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:51   #31
Quote:
-lavica- kaže: Pogledaj post

da, u pravu si.
svjesna sam da sam oglupavila otkako sam na porodiljnom, no ovo je previše.
naravno da razlikujem koitalni i klitoralni orgazam.
ma draga, nisam ni rekla da ne razlikujes. samo sam rekla da si se zabunila i pobrkala pojmove.

i naravno da ne treba orgazam za zacece. orgazam samo povecava vjerovatnocu zaceca radi kontrakcije maternice i guranja spermatozoida dublje.

edit: evo vidim da je i lali isto napisala
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:55   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
orgazam nije NUŽAN za začeće, ali povećava mogućnost začeća
(kontrakcije guraju spremiće dublje)
orgazam je način na koji se majka priroda pobrinula da mi produžujemo vrstu i to na više razina


ti znaš da se dijete ne začinje samo od orgazma?
ni meni ovo nije jasno. prije bi rekla da sve sto se dogadja za vrijeme ovulacije (povecana zelja, veca vlaznost..) je majka priroda sto nam pomaze da produzujemo vrstu.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:55   #33
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Ja ne znam što je toliko smiješno, pitanje je sasvim legitimno, a znanstvenici se još nisu dogovorili oko odgovora.

A 1994 Learning Channel documentary on sex had fiber optic cameras inside the vagina of a woman while she had sexual intercourse. During her orgasm, her pelvic muscles contracted and her cervix repeatedly dipped into a pool of semen in the vaginal fornix, as if to ensure that sperm would proceed by the external orifice of the uterus, making conception more likely.[37] Elisabeth Lloyd has criticized the accompanying narration of this film clip which describes it as an example of "Sperm Upsuck", saying that it depicted normal contractions during a uterine orgasm, which have not been shown to have any effect on fertility.[38]

The observation that women tend to reach orgasm more easily when they are ovulating suggests that it is tied to increasing fertility.[39]



Other biologists surmise that the orgasm simply serves to motivate sex, thus increasing the rate of reproduction, which would be selected for during evolution. Since males typically reach orgasms faster than females, it potentially encourages a female's desire to engage in intercourse more frequently, increasing the likelihood of conception.

...
Evolutionary biologist Robin Baker argues in Sperm Wars that occurrence and timing of orgasms are all a part of the female body's unconscious strategy to collect and retain sperm from more evolutionarily fit men. An orgasm during intercourse functions as a bypass button to a woman's natural cervical filter against sperm and pathogens. An orgasm before functions to strengthen the filter.

http://mypage.iu.edu/%7Eealloyd/Revi...IHaveSeenVideo
http://www.guardian.co.uk/life/scien...501314,00.html
http://mypage.iu.edu/%7Eealloyd/Revi...tItObviousThat
http://www.arlindo-correia.com/241005.html
oprosti ali pod "još" daješ linkove stare 5 godina i citat star 16, hmm



eh da i statistike radi:
1. uvijek vaginalno svršim
2. imam 1 dijete
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:56   #34
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Šta hoćeš reći? Da sve žene koje imaju problema s neplodnošću, imaju taj problem zbog nedostatka orgazma
ne, ajd probaj još jednom

inače, ja sam bila uvjerena da se ovo o čem sad raspravljamo uči u srednjoj školi iz biologije. možda sam precijenila naše obrazovanje.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:57   #35
Quote:
Alica72 kaže: Pogledaj post
ni meni ovo nije jasno. prije bi rekla da sve sto se dogadja za vrijeme ovulacije (povecana zelja, veca vlaznost..) je majka priroda sto nam pomaze da produzujemo vrstu.
da
al ne bi bilo ni povećane ni nikakve želje da nema orgazma i da seks nije ugoda
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:00   #36
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne, ajd probaj još jednom

Baš mi se i ne da. Ionako ćeš ti izvesti neki svoj zaključak. Pa da brže svršimo, ajde odmah ti
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:03   #37
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ionako ćeš ti izvesti neki svoj zaključak.
ovo je stvarno kad dolazi od žene koja je od 'orgazam povećava vjerojatnost začeća' izvela 'sve žene koje imaju problema s neplodnošću ga imaju zbog nedostatka orgazma'

Quote:
Pa da brže svršimo, ajde odmah ti
je, lako tako kad ti već jesi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:05   #38
imam dvoje djece. nisam svrsila ni kod jednog ''radenja djeteta''. zapravo, rijetki su trenuci da moj mozak/moje tijelo meni omoguce da svrsim. pa bi se sjecala da jesam. tako da se nemoj brinut, ukoliko ti svrsavanje ne ide, spermici ce vec naci put do jajne stanice
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:10   #39
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo je stvarno kad dolazi od žene koja je od 'orgazam povećava vjerojatnost začeća' izvela 'sve žene koje imaju problema s neplodnošću ga imaju zbog nedostatka orgazma'
Ajde, molim te, ponovo pročitaj tvoju rečenicu po kojoj sam ja izvel gore spomenuti zaključak
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
orgazam je način na koji se majka priroda pobrinula da mi produžujemo vrstu i to na više razina
Ti znaš čitati hrvatski, zar ne

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
je, lako tako kad ti već jesi
Ae

Aaaaaa, u tom grmu leži zec
Ne brini, bit će toga i kod tebe
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:11   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
da
al ne bi bilo ni povećane ni nikakve želje da nema orgazma i da seks nije ugoda
da ali ima dosta zena kojima seks nije ugoda, ali opet osjete zelju..
(anorgazmicne, vaginitis...)
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.