Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 15:46   #1
Koliko pelena mijenjate dnevno?

Baš to- koliko pelena mijenjate dnevno? jel se kolicina promjenjenih mijenja sa staroscu bebe?
ja u pocetku mijenjala svaku 2 sata, kao novopecena mama da mu se guza ne zacrveni
Sad mijenjam rijeđe, al i dalje nisam sigurna sta je optimalno?
Meri.Spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:49   #2
Quote:
Meri.Spalato kaže: Pogledaj post
Baš to- koliko pelena mijenjate dnevno? jel se kolicina promjenjenih mijenja sa staroscu bebe?
ja u pocetku mijenjala svaku 2 sata, kao novopecena mama da mu se guza ne zacrveni
Sad mijenjam rijeđe, al i dalje nisam sigurna sta je optimalno?
kad je krenula dohrana...kakucka stalno po malo...tak da ih mijenjamo brdo dnevno koji put i do 8-9 komada... a zadnju stavim oko 20 h i ta je do jutra do 7, pol 8.
sad ćemo 10 mjeseci...
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:50   #3
Quote:
Meri.Spalato kaže: Pogledaj post
Baš to- koliko pelena mijenjate dnevno? jel se kolicina promjenjenih mijenja sa staroscu bebe?
ja u pocetku mijenjala svaku 2 sata, kao novopecena mama da mu se guza ne zacrveni
Sad mijenjam rijeđe, al i dalje nisam sigurna sta je optimalno?
Da, mijenja se to po mjesecima. Prvo je kakao kod svakog jela (do mjesec-dva) pa je bilo 8-10 pelena dnevno. Onda kad su se obroci ustalili i imao je 5 dnevno (cca 2-4 mjeseca) onda sam prematala nakon svakog jela i još ako bi se pokakao (što se baš i nije događalo). Sada jede 4 puta dnevno i nakon svakog jela premotam i još ako se pokaka (isto skoro nikad, još uvijek to obavlja za vrijeme jela). Po noći nikad nismo prematali.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:50   #4
curica 14 mjeseci - 5-6 pelena dnevno, s tim da zadnja ide u 21 sat, a prva jutarnja oko 8!
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:54   #5
moja isto ima 14mj, ja mijenjam 4-5

ujutro oko 7, 8
prije spavanja oko 11, 12
popodne oko 4, 5 (nakon spavanja i papanja i igre, jer se obicno tokom popodnevnog spavanja ne popiski bas puno)
onda je vecinom u toj peleni do spavanja, oko 8

edit: naravno ak se pokaka negdje izmedju, to odmah mijenjam
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:55   #6
7,5 mjeseci u prosjeku 6 dnevno
adrenalin34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:56   #7
danas već pet i mislim da je upravo napunio onu koju sam mu stavila prije 15 min
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 15:57   #8
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
moja isto ima 14mj, ja mijenjam 4-5

ujutro oko 7, 8
prije spavanja oko 11, 12
popodne oko 4, 5 (nakon spavanja i papanja i igre, jer se obicno tokom popodnevnog spavanja ne popiski bas puno)
onda je vecinom u toj peleni do spavanja, oko 8

edit: naravno ak se pokaka negdje izmedju, to odmah mijenjam
Ovako potpuno isto i mi
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:01   #9
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Da, mijenja se to po mjesecima. Prvo je kakao kod svakog jela (do mjesec-dva) pa je bilo 8-10 pelena dnevno. Onda kad su se obroci ustalili i imao je 5 dnevno (cca 2-4 mjeseca) onda sam prematala nakon svakog jela i još ako bi se pokakao (što se baš i nije događalo). Sada jede 4 puta dnevno i nakon svakog jela premotam i još ako se pokaka (isto skoro nikad, još uvijek to obavlja za vrijeme jela). Po noći nikad nismo prematali.
kod nas identično
s tim da smo mi vukli gadan pelenski osip još iz bolnice i bilo me strah da se ne vrati, ali nije, unatoč tome što sad ponekad dan prođe a da smo pelenu samo 4x promijenili
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:04   #10
Prvih mjesec dana je kakao non stop i nemam pojma koliko smo ih koristili dnevno...skoro svako presvlačenje je bilo zbog kakanja..

Sad već mjenjam kad vidim da je pelena popišana (po dodiru znam kakva je) ili kad se ukaka..
Prije spavanja oko 21 dobije čistu i ujutro nakon 1. buđenja (6-7)...preko dana još promjenim 4-5 pelena (6-7 je dakle prosjek)

Nekad brojka i naraste ako se odluči pokakati u baš friško stavljenu pelenu ili kaka 3 puta ili popiša nakon skidanja i sebe i novu pripremljenu pelenu koju nekorištenu bacim itd
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:05   #11
viš moja je u bolnici(na Rebru) dobila gljivice(ja sam isto mislila da je pelenski),i od tad nikad više...Promijenimo 4-5 pelena dnevno.Ako je dan D kaj se tiče kakanja,onda 1 više.
I ja je prematam prije jela.To mi je navika od malena.Zbog bljuckanja.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:06   #12
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
moja isto ima 14mj, ja mijenjam 4-5

ujutro oko 7, 8
prije spavanja oko 11, 12
popodne oko 4, 5 (nakon spavanja i papanja i igre, jer se obicno tokom popodnevnog spavanja ne popiski bas puno)
onda je vecinom u toj peleni do spavanja, oko 8

edit: naravno ak se pokaka negdje izmedju, to odmah mijenjam
Isto ovako.
Osim sto u zadnje vrijeme ima naviku navecer, nakon malo cicanja sici u pidjami s kreveta, raditi inventuru na nocnom ormaricu, i posrati se ko vepar u cistu pelenu.
Tako da ju presvalcimo u 8 i u 8 i 20.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:42   #13
super tema, to sam se i ja neki dan pitala, kad sam vidla da nam jedan paket traje i traje..., pa kad sam izračunala ispalo je da trošimo 4-5 pelena dnevno. u tom trenutku mi je to izgledalo malo pa sam si pomislila da sam prava nemajka,štedim na dijetetu, no onda sam si zgruntala, promjenim kad osjetim da se dost napuhnula, kad osjetim da se pokakao i do sada nismo nikada imali problema sa bilo kakvim osipom, pa sam zaključila da onda valjda radim sve kak treba, a sad i vidim da smo u nekakvom prosjeku
__________________
...moja dva sunca na prozorčiću, Jura 29.06.10 & Toma 16.09.12...
minči is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:44   #14
prije svakog obroka je presvlačenje( 5), po potrebi ako se ukaka, a tokom noći ne presvlačim.( osim ako nije potreba velika)
__________________
De, dobro je!
kjava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:47   #15
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
moja isto ima 14mj, ja mijenjam 4-5

ujutro oko 7, 8
prije spavanja oko 11, 12
popodne oko 4, 5 (nakon spavanja i papanja i igre, jer se obicno tokom popodnevnog spavanja ne popiski bas puno)
onda je vecinom u toj peleni do spavanja, oko 8

edit: naravno ak se pokaka negdje izmedju, to odmah mijenjam
evo i mi upravo ovako
samo mi se dignemo oko 9
pa onda oko 12-1, pa oko 5-6 i opet oko 9
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:47   #16
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
viš moja je u bolnici(na Rebru) dobila gljivice(ja sam isto mislila da je pelenski),i od tad nikad više...Promijenimo 4-5 pelena dnevno.Ako je dan D kaj se tiče kakanja,onda 1 više.
I ja je prematam prije jela.To mi je navika od malena.Zbog bljuckanja.
I ja svoju premotam uglavnom prije jela, iako odavno više ne bljuca, ostala navika
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:51   #17
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
prije svakog obroka je presvlačenje( 5), po potrebi ako se ukaka, a tokom noći ne presvlačim.( osim ako nije potreba velika)
Ovako i ja....
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:07   #18
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
I ja svoju premotam uglavnom prije jela, iako odavno više ne bljuca, ostala navika
V još uvijek kaka za vrijeme jela, zato ja prematam nakon jela. Mada više niti ne bljuca, kad sad razmislim. Nakon što podrigne (3 puta), nema problema s prematanjem
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:10   #19
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
I ja svoju premotam uglavnom prije jela, iako odavno više ne bljuca, ostala navika
Jooj,moja zadnjih tjedan dana grrozno bljucka,ali to nije ova tema.
Nama se zna desiti da se pokaka za vrijeme jela,al onda mi je draže da to obavi u suhu pelenu..da ne bi bilo po mami
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:10   #20
mi promjenimo oko 5-6 komada dnevno, s tim da zadnja ide oko 22 i bude u njoj do 9-10 ujutro (kad se probudi).
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.