Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 14:39   #1
Obmana policijskog sluzbenika

Dana tog i tog u toliko i toliko sati u tom i tom gradu radeci kao konobar u ugostiteljskom objektu tom i tom okrivljenik taj i taj je usluzivao alkoholna pica pijanoj osobi toj i toj koja je kasnije napuhala1.09g/kg. Čime je okrivljenik pocinio prekrsaj iz čl.19 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira,kaznjivo po čl19. zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira.
oko 23.30 sati okrivljenik je kao odgovorna osoba u ugostiteljskom objektu propustio sprijeciti narusavanje javnog reda i mira od strane tog i tog.
Čime je okrivljenik taj i taj pocinio prekrsaj iz cl.28 zakona o prekrsajima javnog reda i mira
Dana tog i tog oko 1;00 okrivljenik prilikom prekrsajne obrade OBMANUO JE POLICIJSKOG SLUZBENIKA u pogledu svog identiteta na nacin sto se policijskom sluzbeniku predstavio pod bratovim imenom i prezimenom te takodjer PREDOCIO KAO SVOJU OSOBNU ISKAZNICU SERIJSKOG BROJA TOG I TOG NA IME SVOG BRATA.
Čime je okrivljenik pocinio prekrsaj iz cl.10 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira,kaznjivo po cl.10 zakona o prekrsajima protiv javnog reda i mira i prekrsaj iz cl.15 st. 2 zakona o osobnoj iskaznici kaznjivo po cl.-24.1 toč.4 istog zakona.
terete me novcanom kaznom od 4.500 kn.

E sad ne poricem da san tada radio al ovo u vezi obmane nije istina i to mogu dokazati.
takodjer ja nisam izbacivac da sprijecavam fizicke obracune niti imam alkhotest da dajem gostima da puhaju,a takodjer nemam ni te sposobnosti da za vrijeme dok je kafic pun procjenjujem tko je koliko pijan.
zanima me isplati li mi se tuziti policijskog djelatnika koji je pricu izmislio samo da nebi ostao bez posla i da cak izvucem nekakve novce,jer je to u veti obmane totalna laz i nelogicno do bola.
molim nekog iskusnog il ako slucajno koji odvjetnik ovo procita da me savjetuje. hvala
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:11   #2
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... E sad ne poricem da san tada radio al ovo u vezi obmane nije istina i to mogu dokazati...
Na koji način nije istina? Nisi pokazao bratovu iskaznicu ili je i brat radio?


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... takodjer ja nisam izbacivac da sprijecavam fizicke obracune...
Niti ne trebaš biti. Kao odgovorna osoba moraš tražiti onoga tko narušava javni red i mir da prestane, a ako on to ne učini, zati policiju.


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... niti imam alkhotest da dajem gostima da puhaju,a takodjer nemam ni te sposobnosti da za vrijeme dok je kafic pun procjenjujem tko je koliko pijan...
Nisi niti dužan imati alkotest, ali za prekršaj se kažnjava i ako je počinjen iz nehaja. Znači, ako slučajno daš alkohol pijanoj osobi, kriv si.


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... zanima me isplati li mi se tuziti policijskog djelatnika...
Možeš tužiti bilo koga za bilo što, ali na osnovu ovoga što si napisao ne vidim baš povod (možda je stvar u meni).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:19   #3
1.brat mi ne radi u kaficu,nema nikakve veze s kaficem,policajac me uopce nije trazio osobnu iskaznicu.
2.incident se nije dogodio u kaficu nego ispred kafica,tocnije na parkiralistu.
3.onda bi svakog vikenda trebalo svim konobarima napisati kaznu
4.mislim da nisi u pravu
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:24   #4
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
1.brat mi ne radi u kaficu,nema nikakve veze s kaficem,policajac me uopce nije trazio osobnu iskaznicu...
Znači, jednostavno si slagao svoje podatke bez davanja dokumenata?


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... 2.incident se nije dogodio u kaficu nego ispred kafica,tocnije na parkiralistu...
Ako je povezan s kafićem, pogotovo ako su sudionici unutra pili, onda je svejedno.


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... 3.onda bi svakog vikenda trebalo svim konobarima napisati kaznu...
Trebalo bi.


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... 4.mislim da nisi u pravu
Ja znam da jesam.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:29   #5
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nisi niti dužan imati alkotest, ali za prekršaj se kažnjava i ako je počinjen iz nehaja. Znači, ako slučajno daš alkohol pijanoj osobi, kriv si.
baš me zanimam koliko bi konobari dugo radili kada bi pijane goste odbijali posluživat
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:32   #6
kako ne kuzis,policajac me nije pitao podatke uopce,od trece osobe koja ne pozna dobro ni mene ni brata je doznao krivu informaciju. u izvjesce je stavio da sam UVIDOM U OSOBNE PODATKE JA radio a nije me trazio podatke. znaci njegova je greska sto nije provjerio moj identitet ! i poslije da nebi bio sankcioniran je izmislio pricu da sam se lazno predstavio! kuzis. to mi je priznao u 4 oka al da nebi osta bez posla jer mu to nije prva greska morao je dati laznu izjavu.
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:38   #7
Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
baš me zanimam koliko bi konobari dugo radili kada bi pijane goste odbijali posluživat
Da se to snkcionira apsolutno uvijek i apsolutno svugdje, ne bi bilo problema. Kada se radi ovako selektivno, onda već postoji taj problem.


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... policajac me nije pitao podatke uopce,od trece osobe koja ne pozna dobro ni mene ni brata je doznao krivu informaciju...
Onda nema problema jer ćeš biti oslobođen na sudu (za taj dio).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:41   #8
a oce li on biti oslobodjen mada ti nisi kompetentan ni objektivan.
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:47   #9
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
a oce li on biti oslobodjen...
Oslobođen od čega?


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... mada ti nisi kompetentan ni objektivan.
Objektivan nisam, ali kompetentan jesam. Ovo gore će prije vrijediti za tebe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:57   #10
Da oslobodjen od cega..
Pa zar nije prekrsaj u izvjestaj napisati da sam se lazno predstavio a nije me ni trazio podatke?
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:03   #11
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
kako ne kuzis,policajac me nije pitao podatke uopce,od trece osobe koja ne pozna dobro ni mene ni brata je doznao krivu informaciju. u izvjesce je stavio da sam UVIDOM U OSOBNE PODATKE JA radio a nije me trazio podatke. znaci njegova je greska sto nije provjerio moj identitet ! i poslije da nebi bio sankcioniran je izmislio pricu da sam se lazno predstavio! kuzis. to mi je priznao u 4 oka al da nebi osta bez posla jer mu to nije prva greska morao je dati laznu izjavu.
Ako je napravio propust, pa je poslije, da bi sanirao svoje postupanje koje nije po pravilima policijskog postupanja, sastavio izvješće koje je lažno, da bi sačuvao svoj posao. onda je na vrlo skliskom tlu.

Međutim, za to je potrebno da ti sastaviš kvalitetnu predstavku i da je uputiš nadležnim tijelima unutarnje kontrole na daljnje postupanje. Nemoj slučajno predstavku napisati dodajući ili izostavljajući bitne stvari, već samo onako kako je bilo. Policajac vrlo vjerojatno neće biti rigorozno stegovno tretiran, ali će biti pod posebnom paskom unutarnje kontrole. Ja osobno ne bih ništa poduzimao po tom pitanju, ne bih policajcu kopromitirao poziciju, teško je dobiti posao, a lako ga je izgubiti.

Ti bi, ako se dokaže ovo što navodiš, eventualno mogao biti oslobođen odgovornosti za obmanu policijskog službenika, no za ostale stvari, mislim da ne. razmisli
maramko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:11   #12
Imaš li vjerodostojnih svjedoka koji mogu potvrditi tvoje navode. Imaš li svjedoka koji će navesti da je policajac treću osobu tražio podatke, tj. koja će posvjedočiti da je treća osoba svojim neznanjem dovela u zabludu tj. obmanu policijskog službenika.
maramko2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:17   #13
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
Da oslobodjen od cega...
Budući da (još) nije za ništa tužen, ne može biti niti oslobođen (niti osuđen).


Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
... Pa zar nije prekrsaj u izvjestaj napisati da sam se lazno predstavio a nije me ni trazio podatke?
Riječ je o disciplinskom prekršaju, a i o kaznenom djelu. Međutim, tebi se vrlo lako obraniti na sudu (ako je to istina), budući da je policija ta koja mora dokazati tvoju krivnju, tj. na njima je teret dokazivanja. Ali da ti njega tužiš, onda moraš ti dokazati da on stvarno je kriv, a ne treba on dokazivati da je nevin. Malo sam ga zapetljao, ali shvaćaš što želim reći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:26   #14
sve bi to bilo ok,nego ja san vec bija na sudu i sve to,nakon toga san se nasao s policajcem i priznao je da je pogrijesio al navodno se mora ograditi jer ce biti sankcioniran zbog propusta,ja mu kazen da nije u redu da ja buden zrtveno janje da bi se on izvukao,i on kaze sve ce bit u redu sredit ce mo nesto. i danas mi dode ovo! i zato zelin nesto poduzet protiv njega inace nebi! izjavija je da je moja kolegica potvrdila da se lazno predstavljam a to nije tocno to mi je i kolegica potvrdila a kada se taj incident dogodio nije uopce bila zaposlenica tog kafica dosla je 10-ak dana nakon toga. policajac se zeznija i sad se mora vaditi iz situacije al pri tom nije ni svjestan koliko jos dublje upada jer mu je prica suplja!
karawan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 16:26   #15
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Niti ne trebaš biti. Kao odgovorna osoba moraš tražiti onoga tko narušava javni red i mir da prestane, a ako on to ne učini, zati policiju.
Ovo mi je zanimljivo. Nedavno je Rodman ili Sunderland (Jack Bauer) uglavnom netko slavan radio sranja u nekom prestižnom hotelu i došlo osiguranje i kad su vidjeli da nemogu na kraj s njim, pozvali policiju.

Kod nas, pogotovo po ljetu čitamo da izbacivači rade reda. Kako i zašto?
Jel postoji neka granica, razbiti čašu i ili napasti nekog, da se izbacivači umješaju.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:57   #16
Imaš drugu temu o tome.
I Zakon o zaštiti osoba i imovine.

Članak 28.
Quote:
U obavljanju poslova tjelesne zaštite čuvar je za vrijeme dužnosti ovlašten:
- utvrditi identitet osobe koja ulazi, odnosno izlazi iz štićene građevine ili prostora,
- zapovijediti osobi koja remeti propisani red i mir udaljenje s prostora ili iz građevine koju štiti,
- zabraniti neovlaštenim osobama pristup štićenim građevinama ili prostoru,
- zadržati osobu koju je na prostoru ili u građevini koju čuva zatekao u činjenju kaznenog djela i izručiti je policiji,
- pregledati vozilo ili osobu na ulazu u čuvani prostor i izlazu iz njega.
Ukratko, ne smije ti ništa što ne smije i bilo koji drugi građanin. Sve navedeno ovisi o tvojoj dobroj volji i nema nikakve ovlasti prisiliti te na bilo što.
Osim u slučaju kaznenog djela, kada te smije zadržati do dolaska policije, ali i to smije bilo koji građanin.

Dakle, ne smije te udarati.

Smije ti zapovjediti da prestaneš razbijati i ako ga ne poslušaš, smije zvati policiju.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:23   #17
Quote:
alohae kaže: Pogledaj post
Ovo mi je zanimljivo. Nedavno je Rodman ili Sunderland (Jack Bauer) uglavnom netko slavan radio sranja u nekom prestižnom hotelu i došlo osiguranje i kad su vidjeli da nemogu na kraj s njim, pozvali policiju...
Nije kod njih puno drugačije nego kod nas. Stvar je u tome da se tu radi o slavnim osobama i zaštitari se ne žele izvrgnuti tužbama ili sličnim problemima, pa je lakše zvati policiju koja to mora obaviti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:45   #18
Quote:
karawan kaže: Pogledaj post
kako ne kuzis,policajac me nije pitao podatke uopce,od trece osobe koja ne pozna dobro ni mene ni brata je doznao krivu informaciju. u izvjesce je stavio da sam UVIDOM U OSOBNE PODATKE JA radio a nije me trazio podatke. znaci njegova je greska sto nije provjerio moj identitet ! i poslije da nebi bio sankcioniran je izmislio pricu da sam se lazno predstavio! kuzis. to mi je priznao u 4 oka al da nebi osta bez posla jer mu to nije prva greska morao je dati laznu izjavu.
Ne slušaj drota, ti ćeš biti osuđen, to je 100% istina.
Državi treba para a ti si trenutno meta, a i za ime božje kriv si, ne misliš valjda da će jedan državni organ (sudac) povjerovati u tvoju priču da je drugi državni organ (policajac) lagao ili pogriješio?!
Jedina šansa ti je da nađeš svjedoke koji će potvrditi tvoju priču, da nisi po ničemu mogao zaključiti da je bio pijan i da nije bilo narušavanja jrm u kafiću.
Možda niti to ne bude dovoljno pa ti je najbolje da se pouzdaš u rastezanje postupka.

Unutarnju kontrolu zaboravi, a tog policajca kazneno prijavi. Time možda poljuljaš njegov iskaz pred sucem.
Na temelju drotove pametne filozofije, tebi će se vjerovati kao žrtvi kaznenog djela na temelju tvog iskaza, jer iz objektivnih razloga drugi dokazi niti ne postoje.
Pa je taj policajac nagrabusio....
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 20:59   #19
Quote:
yamabushi kaže: Pogledaj post
... Jedina šansa ti je da nađeš svjedoke koji će potvrditi tvoju priču, da nisi po ničemu mogao zaključiti da je bio pijan i da nije bilo narušavanja jrm u kafiću...
Ja bih to nazvao realnom i dobrom šansom, a ne jedinom. A na rastezanje postupka zaboravi. Zastara više nema, tj. nemoguće ju je dočekati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 10:42   #20
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ja bih to nazvao realnom i dobrom šansom, a ne jedinom. A na rastezanje postupka zaboravi. Zastara više nema, tj. nemoguće ju je dočekati.
svejedno, bez obzira na svjedoke, sudac će najvjerojatnije napisati da on vjeruje policajcu. Takva je njihova praksa.

Molim te da procitas pravila prije pisanja ovakvih 'savjeta'. Katrin

Zadnje uređivanje Katrin : 04.12.2010. at 16:10.
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.