Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 12:29   #6861
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
I ovo je lupetanje jer nikako da shvatiš kako pH organizma nema nikakve veze sa hranom.
Pricas budalastine.


http://jn.nutrition.org/content/128/6/1051.full


Quote:
Overall, the evidence leaves little doubt that excess acidity will create a reduction in total bone substance. This is normal physiology—not pathology. This is a mechanism of Homo sapiens to protect himself against acidosis. The ability to buffer the acidosis of starvation or a high meat diet gave a survival advantage in a hunter-gatherer society. Modern peoples are now eating high protein, acid-ash diets and losing their bones.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 13:01   #6862
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nebi rekao.

pH je mjera kiselosti. pH 7 je neutralno, ispod je kiselo, iznad alkalno (lužnato, bazično).
pH krvi kreće se od 7,35 do 7,45. To je vrlo mali raspon, strogo reguliran puferskim kapacitetom krvi, plućima i bubrezima.
Već i mala odstupanja navedenih vrijednosti uzrokuju probleme pa i smrti. Apsurdo je stoga misliti kako hrana koju jedemo ima utjecaj na nešto tako važno. Treba samo malo razumjeti ljudsku fiziologiju.
Znamo da je pH krvi 7,35 do 7,45, blago alkalno. Stanice raka počinju se razmnožavati u krvi, znači u alkalnoj sredini koja tek kasnije postaje kisela.
Treba se usredotočiti na uzročno posljedičnu vezu, kiselost ne uzrokuje rak već rak uzrokuje kiselost.

http://nutritionj.biomedcentral.com/...475-2891-10-41
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22081694
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 14:29   #6863
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Apsurdo je stoga misliti kako hrana koju jedemo ima utjecaj na nešto tako važno.
Pa naravno da ima, zasto onda bubrezi izlucuju kalcij ako jedemo hranu koja ima kiseli efekt na tijelo?

To sta tijelo ima mehanizme regulacije kiselosti je sami pokazat da ono sta jedemo ima utjecaja (to jest, tijelo radi sve sta moze da ph odrzi stabilnim)! Kakvog utjeca je skroz druga stvar, a to ovisi kakvog je mineralnog sastava hrana, hormonalno stanje tijela, itd. Ako jedes hranu koja zakiseljava, a siromasna je kalcijem, mozes pozdraviti kosti, vezivna tkiva i misice. Vidit ces kad ostaris i kad ti bubrezi pocnu slabije radit.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 14:33   #6864
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Pa naravno da ima, zasto onda bubrezi izlucuju kalcij ako jedemo hranu koja ima kiseli efekt na tijelo?

To sta tijelo ima mehanizme regulacije kiselosti je sami pokazat da ono sta jedemo ima utjecaja (to jest, tijelo radi sve sta moze da ph odrzi stabilnim)! Kakvog utjeca je skroz druga stvar, a to ovisi kakvog je mineralnog sastava hrana, hormonalno stanje tijela, itd. Ako jedes hranu koja zakiseljava, a siromasna je kalcijem, mozes pozdraviti kosti, vezivna tkiva i misice. Vidit ces kad ostaris i kad ti bubrezi pocnu slabije radit.
Nema. Jer da ima odapeli bi nakon što pojedemo teglicu kiselih krastavaca. A krepali bi i nakon kile datulja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 14:52   #6865
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Nema. Jer da ima odapeli bi nakon što pojedemo teglicu kiselih krastavaca. A krepali bi i nakon kile datulja.
Ima. Ako jedes hranu koja zakiseljava, a uz to je to hrana koja sadrzi malo kalcija, ph balans se odrzava izlucivanjem kalcija iz kostiju, misica i vezivnog tkiva. To je drugotrajan proces, da jednim obrokom mozes utjecati na mineralni balans tijela je budalastina (svi bi bili odavno mrtvi da je to tako), a jos veca budalastina je reci mozes bilo sta unosit u sebe, a tijelo ce to magicno izbalansirat.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 15:35   #6866
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Ima. Ako jedes hranu koja zakiseljava, a uz to je to hrana koja sadrzi malo kalcija, ph balans se odrzava izlucivanjem kalcija iz kostiju, misica i vezivnog tkiva. To je drugotrajan proces, da jednim obrokom mozes utjecati na mineralni balans tijela je budalastina (svi bi bili odavno mrtvi da je to tako), a jos veca budalastina je reci mozes bilo sta unosit u sebe, a tijelo ce to magicno izbalansirat.
Opet krivo.
Hrana te neće zakiseliti ni učiniti lužnatim. Organizam sam regulira pH vrijednost. Nemožeš svojevoljno utjecati na pH, ni hranom. Bili bi mrtvi da ga tijelo ne regulira.

Mineralni balans? Govorimo o pH vrijednostima ne o mineralima.

Izlučivanje kalcija kojeg navodiš nije posljedica hrane već biokemijskog poremećaja u organizmu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 15:36   #6867
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Pa nitko ti ne brani da jedes sta oces. Ali si dosa na temu o sirovoj hrani tvrdit da je meso potrebno i zdravo, ali u malim kolicinama. To je ko da kazes da je jedna cigareta zdrava i potrebna jer ti od nje nece biti nista i da smo mi radikalni zato jer ne pusimo.
uopce nisam to dosao raditi nego sam postavio pitanje na cemu temeljite tvdnje da je covjek biljojed i k tome sirovi. usporedjivati meso i cigarete je glupo ali valjda znas zasto to pises.

nije sa stanforda nego s stanford prevention research center. procitaj pazljivije kaj pise, pogotovo usporedbu s kinom a onda povidi podatke o tumorima u americi i kini pa mi reci koliko taj veliki strucnjak zna o cemu blebece. a da i ne pocinjem da je i tu rijec o mozebitnom utjecaju i naravno preventivi.

Quote:
Ja bi reka da je to realnost, ono sta ti zoves balansirana prehrana je prehrana bazirana na mesu, a bezmesni obrok je riba.
imas problema s terminom balans? ako je balansirano onda nema naglaska na jednom sastojku.

Quote:
Ili stavi link na neko istrazivanje ili cu reci da pricas teske budalastine.
pa i ovako mi pises da pricam budalastine, ja sam stavljao linkove dok je bilo normalnih sugovornika. sad sam postavio pitanje koje to bolesti mislite da lijecite 'sokom od cvekle' ali nista osim linkova na nepostojeci casopis i nepostojece 'doktore'.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.12.2017., 15:37   #6868
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Opet krivo.
Hrana te neće zakiseliti ni učiniti lužnatim. Organizam sam regulira pH vrijednost. Nemožeš svojevoljno utjecati na pH, ni hranom. Bili bi mrtvi da ga tijelo ne regulira.

Izlučivanje kalcija kojeg navodiš nije posljedica hrane već biokemijskog poremećaja u organizmu.
da. a ista je prica s detoksikacijskim napicima i zelenim dijetama.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.12.2017., 15:58   #6869
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Pa gledaj, igrom slućaja, ili ne, čitam neki teks o štetnosti mlijeka i kako mlijeko izaziva lučenje mnogo sluzi , i prenerazim se, a ja pio litru dnevno sa keksima, a iz sinusa i nosa cure šmrklji ko ludi, žuti, zeleni, krvavi..
Bolovi, glavobolja, natečen, crni podočnjaci, ketonal forte knavon ili ibuprofen u đepu tjedno ode bočica ili dve kutije. To se odigravalo tam negdje 2008-2011.
Dijagnoza hiperplastični polipi maks sinusa plus bakterijska upala sinusa , izoliran pneumokoki, uz to stalni bronhitisi, kašljanje, ispljuvak, šlaj., po noći za curenje nosa.maramice mi slabo pomažu više ručnik veći, koliko je to curilo, dok preporučuje operaciju, a ne bi mi bila prva.
I, kako sam to pročitao izbacio sam mlijeko i krenu mjesto mlijeka jesti svaki dan jabuke. Tada sam samo to promjenio. Evo, ne mogu točno reći , ali ubrzo, kroz nekih tjedan dva sinusi me prestali bolijeti, te sam jednom metodom dr.Shulzea riješio i polipe i upalu, u kombinaciji sa postom od 5 dana, povrtnim sokovima, i ulijevanjem u nos određenih tinktura , ćajeva te žvakanjem hrena, ćešnjako, lovora, đumbira, luka, lavande i kadulje.
Kako mi je postalo bolje, ponovno ja udri po kolačima, mesu, ali mlijeko više nisam pio.
No naravno, krenuli su mi probavni problemi, jer sam uz jabuke i dalje jeo nezdravo, izbacio sam mlijeko, ali sam navaljivao na meso, kolače, kekse, a od jabuka bih samo imao osijećaj gladi još veći, uglavnom teži oblici konstipacije zatvora, po 5 dana nemereš se pokakit, a probada i boli te donji abdomen ko da ti krampom netko razbija kamenje, . Polako sam paralelno čitao sve više o zdravoj hrani a sve manje o farmacijskim lijekovima, koje sam do tada proučavao, 2010-2011 na predavanja o herbalizmu i nutricionizmu bespatna kod prof.Željko Sobotke, što me dodatno motiviralo, kao i kasnije ovaj forum tj pojedini članovi koji su duže u tome i imaju pozitivna iskustva.
Polako sam shvatio da je bit u biljnoj hrani.
Tada sam krenuo ali kampanjski.
Par dana pa po starome, ali još jače udrio po nezdravom.
Naravno, trbuh me bolio sve više i sve jače, iznemoglost i glavobolje. Opet sam napravio post od 5 dana, i bilo mi je bolje, no i shvatio sam da post pomaže, ali je i bitan izlazak iz posta, tj. kako dalje, što dalje jesti, naravno odgovor mi se sam stvarao, ono od ćega mi je dobro, a to je uglavnom voće od kojega mi i je najbolje.
I tako malo po malo napravih kroz 2-3 godine još par postova svaki puta kada bih se usrao sa nekim sranjem, nekim burecima, kolačima, i svaki put bih duže ostajao na biljnoj hrani dok mi se ubrzo i meso nije zgadilo, te bilo kakvi kupovni prerađeni proizvodi, tipa keksi, buhtle, grickalice..bljak, I tako sam ostao do danas na sirovom voću i povrću do 15-16 h popodne, prvi dio dana isključivo sam sirovina, a ostatak dana sve moguće vrste domaćih povrtnih kuhanih variva i juha plus voće, i to mi traje već mislim više od 4 godne. Nikakvih zdravstv problema, super se osijećam, a one stare prehrambene navike kada se sjetim su užas, ko neka kazna, zašto to ranije nisam znao. No i na sebi sam se uvjerio da hrana liječi da naš organizam ima mogućnost samoozdravljenja i regeneracije.
Od metoda liječenja svima bolesnima bih preporučio kombinaciju Gersona i Shulzea sa domaćim ljekovitim travama za brzo izliječenje.
Da, i ja sam osjetila super promjenu nakon sto sam prestala konzumirati mlijeko i mlijecne proizvode. Najbolja promjena definitivno je bila ona kad sam izbacila slatkise i slatko iz prehrane.

Ali sto se tice probave, tu sam cista suprotnost od tvojih problema.
Uvijek sam imala prilicno redovitu stolicu, ali nakon sto sam pocela trenirati i vjezbati, cak i u samim pocevima, kad sam samo hodala nekoliko kolometara dnevno, stolica se progustila na tri dnevno.
Prelaskom na sirovo, prva dva tjedna su bila pakao, ali tako sam kasnije i procitala da obicno bude, da se broj stolica moze popeti na 7 do 10 dnevno.
Tu sam negdje i ja bila
I onda se stanje smirilo, negdje nakon treceg tjedna, prestali su bolovi u crijevima i tolike silne stolice i veatila sam se u normalu, dakle od 1 do 3 dnevno.
Medutim, to je super, dok je sve u redu. Mozes jesti koliko god hoces, nema sanse da se udebljas
Ali, ja cim pojedem nesto krivo, nesto sto mi iziritira crijeva, to su katastrofe...
I onda mi treba dugo vremena da dodem sebi.
Tako sam se i sada, sama dovela do ovog sto me drzi, pa vec ce biti i dva tjedna...
Sad vec polako opet osjecam onaj umor i isrcpljenost od ranije. Probala sam pojesti bananu jucer za uzinu...
Katastrofa...
Ne znam koliko ce me ovo jos drzati, ali moram priznati, da mi fali moja jutarnja vocna kasica. Osjecala sam se lagano, odmorno i sto je najvaznije, osjecala sam se svjeze.

Ovo sa sinusima je meni vazna informacija, pretpostavljam da ce sirova hrana ipak pomoci i reducirati moje upale i alergije, kad krene proljece.

Hvala ti na odgovoru, pretpostavljam da bi sirova hrana mogla potaknuti jos malo vise, rad crijeva, pa sam zato strpljiva koliko god mogu biti.
A nije da mi je bas ugodno ovo iscekivanje.
Probiotici pomazu, ali samo dok jako pazim sto jedem...
avelina is offline  
Old 07.12.2017., 16:02   #6870
avelina rad crijeva 'poticu' vlakna i probiotici. ovo kaj radis je ekstremno i sigurno si ne radis uslugu, dugorocno gledano
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.12.2017., 16:05   #6871
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Izlučivanje kalcija kojeg navodiš nije posljedica hrane već biokemijskog poremećaja u organizmu.


Pricas teske budalastine. Nije poremecaj nego metoda organizma u regulaciji kiselosti.

http://jn.nutrition.org/content/128/6/1051.full


Quote:
The kidneys respond to this dietary acid challenge with net acid excretion, as well as ammonium and titratable acid excretion. Concurrently, the skeleton supplies buffer by active resorption of bone.
Quote:
The addition of exogenous buffers, as chemical salts or as fruits and vegetables, to a high protein diet results in a less acid urine, a reduction in net acid excretion, reduced ammonium and titratable acid excretion, and decreased calciuria.

No uglavnom, nastavi ti tupit i dalje po svome, samo pokazujes svoju ne educiranost i tvrdoglast.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 16:10   #6872
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
usporedjivati meso i cigarete je glupo ali valjda znas zasto to pises.
Nije uopce glupo, i jedno i drugo truju organizam i dugorocno uzrokuju bolesti i skracuju zivotni vijek.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nije sa stanforda nego s stanford prevention research center.
Aha, to su dvi skroz nepovezane ustanove.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
veliki strucnjak zna o cemu blebece
A sta dalje diskutirat kad omalovazavas profesora sa jednog od najuglednijih fakulteta.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
sad sam postavio pitanje koje to bolesti mislite da lijecite 'sokom od cvekle' ali nista osim linkova na nepostojeci casopis i nepostojece 'doktore'.
Malo obrati pozornost na to ko sta tvrdi i ko stavlja linkove na koje stranice.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 16:20   #6873
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Nije uopce glupo, i jedno i drugo truju organizam i dugorocno uzrokuju bolesti i skracuju zivotni vijek.
gluposti. od svih studija koje ste stavili o mesu ispalo je samo da meso MOZDA ima lose ucinke ako ga se konzumira 20 kila dnevno i slicne tvrdnje. probaj popit 10 litara izvorske vode dnevno pa javi da li si ziv.

Quote:
Aha, to su dvi skroz nepovezane ustanove.
nisu ustanove nego odjeli jedne ustanove

Quote:
A sta dalje diskutirat kad omalovazavas profesora sa jednog od najuglednijih fakulteta.
stvarno nista nema smisla diskutirat ako ti je argumentacija studija o mesu koja u zakljucku ne potvrdjuje ono sto tvrdis nego istice mozebitnu poveznicu koju treba istraziti

Quote:
Malo obrati pozornost na to ko sta tvrdi i ko stavlja linkove na koje stranice.
dobro znam tko kaj pise, obzirom da njima odobravas a moje upise nazivas glupima - nije tesko zakljuciti
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 07.12.2017., 16:31   #6874
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Izvori informacija su to limitirani.
To što se danas smatra pod znanost trpa se svašta, s druge strane ono što pomaže ti je pred nosom, npr raste na livadi
Takve stvari se znaju još od doba drevnoga Egipta, a o njima je pisao i Hipokrat.
Mnogi, ali zaista mnogi znanstvenici su pisali isto što i ja tebi govorim.
To, što navedeni nisu svrstani u neke znanstvene zapise, ne znači da nisu postojali, kažem ti, to se zna od kada je čovjeka.
Npr. meso životinje koja ima papke, i koja jede tamo gdje i sere, nije prikladno za ljudsku ishranu, a o tome pišu i današnji brojni znanstvenici i doktori, no velim ti, to se znalo i od doba drevnoga Egipta.
Konkretno za ciklu postoji i postojali su od davnina ljudi koji su se na sebi uvjerili, koji su se na drugima uvjerili, doktori koji su druge liječili sa ciklom, i o tome ima zapisa koliko hoćeš.
Aj mi reci, jel imao tko interesa, da promovira jeftinu ali iznimno ljekovitu ciklu. Naravno da ne. Danas se promovira ono, što donosi profit, i ono što u budućnosti na žalost jednih drugima donosi profit.
Studija o ljekovitosti cikle ima ohoho, ali se ne objavljuju, ili se prezentiraju kribo, kao da fol nije dokazano, jer ne donosi profit nešto što bakica ili ti sam može uzgojiti sam sebi u vrtu.
Uz put : U ljekovitost cikle se nisu mnogi uvjerili jer je nisu doboljno jeli, cikla dvije i bok, a ne radi se tako.
Ispravno : Sok od kilogram i pol sirove cikle dnevno treba piti dva- tri tjedna, tada se vidi efekt.
Tko želi isprobati ciklu neka je na taj način isproba.
Barem sok od jedne kile cikle svaki dan na tašte, to ti bude za jednu dobru čašu, ovisi koliko uspiješ istisnuti soka.
Nemoj mi razvlačiti litanije već reci konkretno je li ikad postojao taj časopis i je li ikad postojao autor kojeg si naveo. Ako časopis ne postoji u elektronskom obliku postoji u papirnatom. Svaka nacionalna biblioteka, pa tako i australska, ima svaki časopis u svom katalogu. Tog časopisa tamo nema. Jedini zaključak je da nikad nije ni postojao, a ako se laže o časopisu kolika je vjerojatnost da se laže i o autoru a bome i o samom radu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 07.12.2017., 16:51   #6875
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
gluposti. od svih studija koje ste stavili o mesu ispalo je samo da meso MOZDA ima lose ucinke ako ga se konzumira 20 kila dnevno i slicne tvrdnje. probaj popit 10 litara izvorske vode dnevno pa javi da li si ziv.
Nije istina, nisi ni pogleda linkove koje san stavija, kamoli proucija. To sta govoris govori o WHO studijama koje govore da je meso potencijalno stetno. Sta ne znaci da mozda utjece u velikim kolicinama, nego da vjerovatno utjece, samo veza nije toliko dokazana da se sa 100%tnom sigurnocu to moze reci.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
nisu ustanove nego odjeli jedne ustanove
I sta sad reci, koju posluhu porati

Ja kazem sa Stanforda, ti kazes nije sa Stanforda ... nego sa odjela na Stanfordu.

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
obzirom da njima odobravas a moje upise nazivas glupima
Di san ja to odobrija?
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Old 07.12.2017., 17:39   #6876
Wink

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
avelina rad crijeva 'poticu' vlakna i probiotici. ovo kaj radis je ekstremno i sigurno si ne radis uslugu, dugorocno gledano
Sve je ok, dok pazim sto jedem. Pretpostavljam da svi koji imaju neku vrstu problema s probavom, imaju popis namirnica koje im pogorsavaju stanje. Nekoga zatvore jos vise, a meni poticu rad crijeva.
Ja znam da ne smijem jesti mak, ajvar, đumbir, i neke vrste ulja.
Nije bas da si namjerno izazivam probleme. I ja bih se voljela osjecati odlicno i jesti sve od reda. Ali ocito to tako neide...
Nisam ja ovaj puta jela ajvar namjerno, zato da bi cijele dane provodila u wc u.
Nego eto, obozavam ajvar i bila sam spremna na upozoravajuce znakove. Nisam racunala na ovakve posljedice...
avelina is offline  
Old 07.12.2017., 17:43   #6877
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Sve je ok, dok pazim sto jedem. Pretpostavljam da svi koji imaju neku vrstu problema s probavom, imaju popis namirnica koje im pogorsavaju stanje. Nekoga zatvore jos vise, a meni poticu rad crijeva.
Ja znam da ne smijem jesti mak, ajvar, đumbir, i neke vrste ulja.
Nije bas da si namjerno izazivam probleme. I ja bih se voljela osjecati odlicno i jesti sve od reda. Ali ocito to tako neide...
Nisam ja ovaj puta jela ajvar namjerno, zato da bi cijele dane provodila u wc u.
Nego eto, obozavam ajvar i bila sam spremna na upozoravajuce znakove. Nisam racunala na ovakve posljedice...
a ček avelina...nisam baš u tijeku...zašto ne mereš jesti voćnu kašicu ujutru i bananu za užinu,što je pošlo po zlu,to je bar lagana hrana?
snith is offline  
Old 07.12.2017., 18:02   #6878
Quote:
snith kaže: Pogledaj post
a ček avelina...nisam baš u tijeku...zašto ne mereš jesti voćnu kašicu ujutru i bananu za užinu,što je pošlo po zlu,to je bar lagana hrana?
Ja imam turbo laganu probavu
Bilo.mi je odlicno i stvarno sam se pocela osjecati zavidno dobro, pa da ne narusim ravnotezu svemira, priustila sam si obrok ajvara. To je bila greska. Ogromna.
Nije mi prvi puta da se ajvarom dovedem u stanje kakvo je sada, ali ovo je prvi puta da traje tako dugo.
Vec desetak dana nisam.pojela nista sirovo. Jucer sam pojela bananu jer sam se pocela osjecati malo bolje, i sad sam opet na pocetku..
Ponovo jako puno stolica u danu i osjecaj dehidracije.
Ma katastrofa.
I onda sam.procitala Roriona koji je svoje probleme rijesio sirovom hranom....
Pa me zanimalo koliko dugo mu je trebalo da osjeti poboljsanje.
Jer, meni je, kao sto sam napisala, nakon pocetnih reakcija i prilagodbe, koja je bila stvarno grozna, sve sjelo na mjesto i sve se reguliralo. Sve do tpg nesretnog ajvara...
Sad pijem linexe, i ok mi je, ali jos uvijek ako pojedem bilo sto krivo( u to spadaju i sirove namirnice), crijeva reagiraju automatski.

Zadnje uređivanje avelina : 07.12.2017. at 18:15.
avelina is offline  
Old 07.12.2017., 18:35   #6879
@avelina
Da....ukoliko je ranije probava bila uredu onda je vjerojatno ajvar podstakao taj proces fermentacije (vrenja) u digestivnom sistemu...jer tako ukuhano pržena crvena paprika pa još sa octom i biberom u njegovom sastavu (i možda i nekom ljutom paprikom) sigurno je napravila fermentaciju secera iz voća...recimo slatka banana je u tom slucaju napravila jos goru stvar iako je generalno dobra za probavu ....inace sirova hrana trazi baznu alkalnu sredinu da bi probava bila stabilna...tak da svo zakiseljavanje probavne sredine uzrokuje tu ferementaciju sirove hrane sto moze napraviti problem katkad....tak da ukoliko se sljedeci puta odlucis za nesto przeno onda sačekaj par sati dok se ono fino ne svari u sistemu...pa onda konzumiraj voće jer ovak se probavni sustav neminovno iritira... ali proćiće te u svakom slučaju...nastavi lineks on će svakako pomoći da te dobre bakterije u crijevima reguliraju taj kuršlus cirjevima....a jesti moraš u svakom slučaju ...inače čaj od mente pomaže toj iritaciji...
snith is offline  
Old 07.12.2017., 18:43   #6880
Quote:
snith kaže: Pogledaj post
@avelina
Da....ukoliko je ranije probava bila uredu onda je vjerojatno ajvar podstakao taj proces fermentacije (vrenja) u digestivnom sistemu...jer tako ukuhano pržena crvena paprika pa još sa octom i biberom u njegovom sastavu (i možda i nekom ljutom paprikom) sigurno je napravila fermentaciju secera iz voća...recimo slatka banana je u tom slucaju napravila jos goru stvar iako je generalno dobra za probavu ....inace sirova hrana trazi baznu alkalnu sredinu da bi probava bila stabilna...tak da svo zakiseljavanje probavne sredine uzrokuje tu ferementaciju sirove hrane sto moze napraviti problem katkad....tak da ukoliko se sljedeci puta odlucis za nesto przeno onda sačekaj par sati dok se ono fino ne svari u sistemu...pa onda konzumiraj voće jer ovak se probavni sustav neminovno iritira... ali proćiće te u svakom slučaju...nastavi lineks on će svakako pomoći da te dobre bakterije u crijevima reguliraju taj kuršlus cirjevima....a jesti moraš u svakom slučaju ...inače čaj od mente pomaže toj iritaciji...
Banana je bila 10 dana nakon ajvara
Do sada sam jela samo kuhano da dodem sebi.
I hvala na pojasnjenju. Ima smisla sve sto si napisao i objasnjava mi puno toga.
Mislim da ajvar necu tako brzo jesti, mozda zabunom, svjesno, tesko da cu se opet upustati u to.
Ali vjerojatno se moras opeci par puta da bi shvatio da nesto stvarno nije dobro za tebe...
Vidis, caja od mente se uopce nisam sjetila, a znam za njegove dobrobiti...
Cak sam razmisljala da pocnem jesti voce pa sto bude, ali nakon banane sam odustala od te tvrdoglave zamisli...
avelina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.