Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 17:14   #1
Tajvan

Izvinite ako već negdje postoji, ali temu nikako nisam uspio pronaći.

Pretpostavljam da potencijalno postoji pod Kina, ali sam pomislio da bi za informacije konkretno o Tajvanu bilo korisno imati vlastitu temu. Ako može, ostavite, ako ne, brišite pa ću roštat po kineskom podforumu

Po svemu sudeći idem početkom 7. mj. na put oko Tajvana - pa bih molio nekog znalca/znalkinju da se malo raspišu; koje kompanije lete, kako je najbolje letjeti, postoji li let s jednim presjedanjem, na što da pazim, što se isplati posjetiti, i sve ostalo čega se možete sjetiti...


~Shin
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 13:18   #2
Mene zanima gdje se uopće može dobiti viza za Tajvan,tj Republiku Kinu.
Pretpostavljam da onu koju izdaje veleposlanstvo NR Kine tamo ne priznaju
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 09:05   #3
Nama Kroatima ne treba viza za Tajvan.

Ajde, miša mu, jel netko itko bio?
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 08:59   #4
Quote:
dcmc kaže: Pogledaj post
Ajde, miša mu, jel netko itko bio?
Nisam bio ali volim istraživati. Ako ideš preko Zagreba trebat će ti bar dva presjedanja zato pokušaj nekom low cost kompanijom doći do Pariza, Londona, Budimpešte ili Beča pa onda put Taipeija.

Aviokarte.com izbacuje iz Zg cijenu od kojih 8.500 Kn a KLM-om iz Budimpešte preko Amsterdama je oko 7.500 Kn. Iz Beča je vremenski nešto kraći put ali skuplji.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 10:43   #5
Karte su rezervirane; odlazak: ZG - Beč - Taipei, povratak: Taipei - Frankfurt - ZG, 16 dana, cca. 880 EUR ~ 6700 kuna
I to s finim razmakom između presjedanja, 2-2.5h, nikakva beskonačna čekanja i načekivanja.

Kombinacija Croatia/China Airlines, do Beča standardni Croatijin Dash 8-400, do Taipeia Airbus A340.

Kad se vratim ću napisati neki duži post, nek tema malo razgori, možda pomogne budućim putnicima
dcmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 19:02   #6
Bio sam dva tjedna, letio sam EVA Air-om i kompanija je bila odlična, možda i najbolja kojom sam letio, ali OK, taj dio si riješio

Što se tiče Tajvana, bit će ti jako vruće i jako sparno, ali jako Svejedno, ponesi kabanicu, neku jako tanku jer su kiše dosta česte, i to olujne (monsuni) pa kišobran ne pomaže. Pet minuta nakon pljuska opet je +35 C

Ja sam više-manje obišao sjeverni dio Tajvana, tako da za Kaohsiung i okolicu ne mogu pričati. Taipei je jako zanimljiv grad, noćne tržnice su me se posebice dojmile, onako jako živahne i šarene, a opet malo stereotipni China town za nas koji smo obožavali takve filmove

U Taipeiju je jako zanimljiv ZOO, iako nisam ljubitelj, ovo je vrijedilo vidjeti. Maokong godola (žičara) kraj grada ima prekrasne vidike. Nezaobilazni su naravno Taipei 101, do Burj Dubaija najviša zgrada na svijetu, National Palace Museum, ako te takve stvari zanimaju (inače među TOP 5 muzeja na svijetu) i spektakularni memorijalni centar Chang Kai-sheka u centru (smjena straže traje 15 min )

Hram Longshan je valjda najpoznatiji hram u Taipeiju i na Tajvanu, tako da ga obavezno treba posjetiti i porazgovarati s bogovima.

Voziš se MRT-om koji je kao super-metro (voze ga kompjuteri), nema karata nego radi na žetone. Taksisti nemaju pojma engleski, zato ti je moj savjet da si neke lokacije koje želiš posjetiti isprintaš s neta na kineskim znakovima i onda im samo tutneš u ruke. Rentati auto nemoj, jer voze nevjerojatno ludo i opasno, ali opet nema nesreća jer stranci ne voze.

Što se tiče hrane, prava kineska, znači nije ušminkana za zapadno nepce. Stinky tofu je moj favorit. Smrdi kao mješavina neopranog WC-a i pokvarenog zelja, ali je stvarno fin.

Ostatak Tajvana - guglaj geopark Yehliu i Fulong beach u blizini Taipeija (do Fulonga vlakom, super panoramska vožnja kroz provinciju gdje te svi škicaju jer je bijelac rijetkost; Yehliu autobusom), a nešto što je valjda među TOP destinacijam na Tajvanu tipa Plitvice ili Velebit je Taroko gorge, kojeg toplo preporučam.

Ako hoćeš vidjeti par slika, imaš na mom blogu:

http://200km.blogspot.com/2010/08/pr...alj-ptica.html

Na kraju teksta stišći samo "NOVIJI POST", ima otprilike desetak postova s jedno tridesetak fotografija.

I uživaj! Ljudi nemaju pojma engleski, ali su jako pristojni i obzirni prema turistima i stvarno je užitak putovati, mene je samo malo vrijeme znalo dotući. Na javnim plažama kupanje je zabranjeno iza bova (cca 3 m od obale, 1 m dubine), a na "divljim" nitko ti ništa ne može, ako te ne ulove. Faktor 50 djeluje cca pola sata
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 18:19   #7
Ako budeš imao prilike svakako posjeti Kaohsiung. Bio sam dvaput. Grad je
Nije prevelik a opet ima sve gradske čari. Taman po mjeri. I vrlo je moderan.

Inače Tajvan mi je puno draži od Kine (izuzev Hong Konga) jer je i puno čišći ali je i skuplji..jbg

Zadnje vrijeme primjećujem da se tajvanski filmovi često snimaju baš u Kaohsiungu.
tramper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 01:15   #8
Ekipa, da li je 100% sigurno da za Tajvan ne treba viza? Ne mogu nigdje naci taj podatak...
Panhard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:41   #9
Odgovor je potvrdan. Hrvatskim državljanima nije potrebna viza i to ti je 100% provjerena informacija. Doslovno, ali baš najdoslovnije, kada putuješ na Tajvan, kao da putuješ u Sloveniju, samo ti treba putovnica! Hrvatski državljani imaju po dolasku pravo na boravak od 90 dana.

Izvor, službena stranica Ministarstva vanjskih poslova Tajvana, Ured za konzularne poslove:

http://www.boca.gov.tw/ct.asp?xItem=...tNode=779&mp=2
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 05:52   #10
Letim za Taiwan za cca mjesec dana (Taipei, Tainan, možda i Kaoshiung), poslom, nisam bio tamo ima već 18 godina... bilo kakve preporuke su dobro došle...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2019., 06:53   #11
Dali jos uvijek nije potrebna viza ili se nesto u medjuvremenu promjenilo?
ibiscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2019., 15:08   #12
Malo sa zakašnjenjem ali tako je, viza za ulazak na Tajvan nije potrebna. Evo i službeni odgovor od mvep-a:

Quote:
Državljani Republike Hrvatske mogu ulaziti u Tajvan i boraviti ondje do 90 dana bez vize ako ispunjavaju sljedeće uvjete:

- putovnica mora vrijediti još najmanje 6 mjeseci nakon dana ulaska u Tajvan;
- osoba ima potvrđenu povratnu kartu za zrakoplov ili brod, i vizu za sljedeće odredište, kao i potvrdu o rezervaciji sjedala za povratak;
- osoba nije kažnjavana i ne postoji zabrana ulaska u Tajvan od strane lokalnih tijela vlasti.

Trajanje boravka računa se od prvog dana nakon dolaska i ne može se produljiti, osim u slučaju teške bolesti, prirodne nepogode ili drugih razloga više sile.

Ulazak je moguć na sljedećim mjestima prelaska državne granice: Taiwan Taoyuan International Airport, Taipei Songshan Airport, Keelung Harbor, Taichung Airport, Taichung Harbor, Kaohsiung International Airport, Kaohsiung Harbor, Magong Airport, Taitung Airport, Hualien Airport, Hualien Harbor, Kinmen Airport, Shuitou Harbor i Fuao Harbor.
ibiza_bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 09:14   #13
nije potrebna, prosli mjesec sam bila u tajvanu super je Tajvan
bea_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.