Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2014., 21:43   #41
Stvarno me zanima što je moglo biti tako gadno, jer je i ovo nabrojeno već prilično dafuq ...
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:03   #42
Evo i ja cu se pridruziti kritikama Vegehopu -- jela sam tamo dosta cesto jedno vrijeme, a onda skuzila da su bezobrazno skupi, pogotovu za ono sto nude. Jela sam nedavno neki slozenac s krumpirom, i krumpir je bio tako osusen i bezukusan da je to strasno nesto. Oni sva svoja jela izgleda prave par dana unaprijed pa ih onda samo podgriju u mikrovalnoj. Totalni bezobrazluk za takve cijene.

Isto tako nisu imali par stvari koje smo pitali s menija, i to par puta zaredom, a kad sam predlozila da onda maknu ta nedostupna jela s menija konobar me pogledao s nekim kombom osmijeha i prijezira, kao ono ti ces nama predlagati sto cemo mi i kako cemo.

Isto tako sam jednom uzela dunavske valove, i to ih kao nije bilo ali konobar ih je odjednom uspio 'nabaviti' i kad sam pitala kako ih sad ima kad ih nije prije bilo, samo se zagonetno nasmijesio. i onda sam tu vecer dobila uzasan osip po rukama i strasnu bol u trbuhu. Moguce je da je to bilo nesto nepovezano, ali nekako se sjecam da sam vidjela neku plijesan u kolacu, ali sam ono mislila pa nije, ucinio mi se, itd.

I da, ovaj konobar kojeg imaju sad ima uzasan stav, i gostoljubivost mu je nula bodova. :/

Zasto nema neko normalno vege mjesto s pristojnim cijenama? Greenpoint mi se cini ok, ali im je ponuda nikakva (par sendvica i falafel). Vidjela sam da odnedavno imaju 50% ponudu iza 21:30, ali bila sam par puta i nikad nisu imali nista. Marketinski trik, ili ljudi to razgrabe u roku odmah?

Sorry, mozda je off topic, ali vec dugo vremena mislim napisati nesto o Vegehopu, ali nikako se sjetiti.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:11   #43
Ja sam nakupovala more svega, uključujući *napokon* par tegli bilja za na prozor. Kopar je umro za tri dana ali sve ostalo se super drži. Svaka biljka mi umre...

Uzela sam sendivič od Zrna jer mi Vegehopovi nisu fini. Mrzim sendviče s kiselim krastavcima, hoću svježe povrće, a Vegehopovci sve prave s kiselim. Sad kad sam vidjela ove prigovore na Vegehop, drago mi je da tamo više ne jedem.

Jedna stvar koja mi je ogadila dan na ZegeVegeu je bila degustacija neke nove tofu salame koja se i prodavala po promotivnoj cijeni od samo 12 kn. Ne sjećam se čiji je štand, možda se netko sjeti. Bila je obična, s paprikom i s maslinama, ja se nadobudno polakomila jer je jeftina... Dobro da sam je degustirala prije kupnje. Okus i tekstura su identični parizeru, ma nešto preodvratno. Jadna cura na štandu me prestravljeno gledala kad sam joj rekla da je to nešto najužasnije vegansko što sam ikad probala. Možda bi se svidjela nekome tko, ne znam, prestaje jesti meso iz zdravstvenih razloga pa mu fale ti okusi i mirisi, ali meni je ovo zgadilo život.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:28   #44
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Jedna stvar koja mi je ogadila dan na ZegeVegeu je bila degustacija neke nove tofu salame koja se i prodavala po promotivnoj cijeni od samo 12 kn. Ne sjećam se čiji je štand, možda se netko sjeti. Bila je obična, s paprikom i s maslinama, ja se nadobudno polakomila jer je jeftina... Dobro da sam je degustirala prije kupnje. Okus i tekstura su identični parizeru, ma nešto preodvratno. Jadna cura na štandu me prestravljeno gledala kad sam joj rekla da je to nešto najužasnije vegansko što sam ikad probala.

vegetariana štand! lozimka i ja smo pisali na nekoj od prethodnih stranicama o njima.
ahhh, okusi djetinjstva LOL

Quote:
Možda bi se svidjela nekome tko, ne znam, prestaje jesti meso iz zdravstvenih razloga pa mu fale ti okusi i mirisi, ali meni je ovo zgadilo život.
ne kontam vegane koji jedu ovakve stvari http://en.wikipedia.org/wiki/Mock_du...can_(2007).jpg ali meni je ta salama sjajna i ulazi mi u istu kategoriju (skoro nepostojećih) asocijacija koje dobijem kada jedem dimljeni tofu (nešto nevegansko dimljeno/sušeno) ili kada nekako napravim i ispržim popečke pa da dosta podsjete na pljeskavice koje sam davno jeo. vrhnja, jogurti i sirevi koje sada jedem nekada starno imaju jako jako sličan okus neveganskim verzijama, ali daleko mi je to sve još od ovakvih mock duck verzija ili aroma slanine ili na što sam već znao naletiti
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:48   #45
E da, Vegetariana je bila. To je totalno okus djetinjstva, samo se danas pitam zašto itko djeci daje to smeće od parizera

Ovo na slici je odvratno. Odvratno. Ja sam od onih koji svode sve gotove stvari na minimium i radije kuhaju more variva, ali kad već kupujem neke kobasice i sl., uzimam one koje me ne podsjećaju na nekakvo meso. Kao dijete sam počela odbijati meso upravo zato što mi se gadio okus, a pogotovo tekstura. I kod ove Vegetarianine salame tekstura mi se više ogadila od okusa, preko njega bih još nekako prešla da ga zamaskiram drugim okusima u sendviču, ali kad sam zagrizla... Da sam imala mogućnost da me nitko ne vidi, izvukla bih maramicu i ispljuvala to, toliko mi je bilo mučno to gristi. Mućki provokatori, trebali su upozoriti ljude da nude imitaciju vražjeg parizera. Držat ću se ja lijepo sendviča s tikvicama.

Imala sam rođakinju kojoj je prije puno godina iz ne znam kojeg razloga doktor preporučio da na određeno vrijeme prestane jesti sve osim piletine. Patila je zbog toga, a onda je otkrila neke soja odreske s aromama raznih vrsta mesa i bila sva sretna... I zvala mene na ručak. Nekako smo nakon tog ručka počele gubiti kontakt
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:58   #46
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ja sam nakupovala more svega, uključujući *napokon* par tegli bilja za na prozor. Kopar je umro za tri dana ali sve ostalo se super drži. Svaka biljka mi umre...
Kopar se radi odmah!
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Možda bi se svidjela nekome tko, ne znam, prestaje jesti meso iz zdravstvenih razloga pa mu fale ti okusi i mirisi, ali meni je ovo zgadilo život.
Ja sam prestala iz etičkih pa mi i dalje fale ti okusi i mirisi. Dok znam da nije morala životinja umrijeti sasvim svejedno mi je miriši li na meso ili ne. Recimo, bučino ulje i tamari jako podsjećaju na ulje od pečenja životinje. I zbog toga ih obožavam, a savjest čista.

Bolje i to nego da ljudi popuste i vrate se mesu, zar ne? Zato imitacije mesa pozdravljam i nije me sramota pogotovo kada svejedi razvlače pitanje tofurkeya. Kažem im kako stvari stoje.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:04   #47
Quote:
Frigg kaže: Pogledaj post
Ovo na slici je odvratno. Odvratno.
...
Imala sam rođakinju kojoj je prije puno godina iz ne znam kojeg razloga doktor preporučio da na određeno vrijeme prestane jesti sve osim piletine. Patila je zbog toga, a onda je otkrila neke soja odreske s aromama raznih vrsta mesa i bila sva sretna... I zvala mene na ručak. Nekako smo nakon tog ručka počele gubiti kontakt
jelda?
e, pa kad takvo oduševljenje tim stvarima vidim kod vegana ostanem wtf, al ajde, svakom njegovo. samo nek se takve stvari proizvode i nek svi zamjene meso tim imitacijama da barem ja mogu pronaći tako nešto i podmetnut, tipa svom starom ili nekim frendovima i pokazati im da nitko ne umire od recimo soje
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:11   #48
Uzmi gyros od Veggie interspara. Mislim da se teško skuži da nije meso.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 23:22   #49
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kopar se radi odmah!
Gospođa za štandom mi nije tako rekla
U biti, kada sam došla doma i guglala, shvatila sam da mi je za svaku biljku rekla krive informacije. Kopar je pobran čim sam skužila da je gotov, završio je u varivu i juhici

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Ja sam prestala iz etičkih pa mi i dalje fale ti okusi i mirisi. Dok znam da nije morala životinja umrijeti sasvim svejedno mi je miriši li na meso ili ne. Recimo, bučino ulje i tamari jako podsjećaju na ulje od pečenja životinje. I zbog toga ih obožavam, a savjest čista.

Bolje i to nego da ljudi popuste i vrate se mesu, zar ne? Zato imitacije mesa pozdravljam i nije me sramota pogotovo kada svejedi razvlače pitanje tofurkeya. Kažem im kako stvari stoje.
Netko nešto voli... Velim, ja sam meso prestala jesti kao dijete jer mi se gadilo i zato me dan-danas ubija tekstura koja me podsjeća na meso. Zagrizeš to i misliš da si zagrizao nešto što ti se odmalena gadi i od čega si u stanju povraćati. Stvarno mi to ne treba u životu. Ako nekome odgovara, go for it!

Meni u 16 godina niti jedan jedini put nije nedostajao bilo koji miris ili okus, ali mi se često gadilo nešto što bih namirišala na random mjestima. Jedini miris koji smatram finim je miris kuhanja gulaša, ali onda stanem i kažem sama sebi da je to ionako samo miris fanta. Odeš u trgovinu, kupiš onaj novi fant za zapečenu tjesteninu, nabacaš povrća i voila, stoput bolje od bilo kojeg gulaša


Quote:
bartleboom kaže: Pogledaj post
jelda?
e, pa kad takvo oduševljenje tim stvarima vidim kod vegana ostanem wtf, al ajde, svakom njegovo. samo nek se takve stvari proizvode i nek svi zamjene meso tim imitacijama da barem ja mogu pronaći tako nešto i podmetnut, tipa svom starom ili nekim frendovima i pokazati im da nitko ne umire od recimo soje
Hehe, ja sam podmetnula mlađem bratu. Klinac je militantni mesožder, jede hrpu mesa s mesom, komentira tuđu prehranu i za soju viče ''fuj'', pa je zaslužio da mu smjestim. Napravila sam soja šnicle, lijepo panirane da izgledaju kao pileće, i dala mami da ih stavi pred njega da mu ne bude sumnjivo. Pojeo je šest (6!) komada i na kraju ručka smo mu rekle da je to bila soja. Reakcija ''fuj! odvratno! nikad više to neću jesti! niste normalne!'', a onda sam ga lijepo pitala je li bilo ukusno i rekao je da je. Kraj rasprave. Otad normalno jede soju bar jednom tjedno - i to je neki početak. Mala braća
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 11:50   #50
Osobno mi uopće ne nedostaju niti mirisi, niti izgled, niti volim te imitacije.
Dapače, niti ne želim da me podsjeća na meso i mesne proizvode.

Većinom jedem variva, povrće na sto načina, veganske home-made pizze, tjestenina s veganskim umakom i slična brza a meni fina jela.
Kada idem u bio bio ili negdje drugdje, obično je to zbog veganskog namaza za kruh, kvinoje, neke zdrave žitarice i slično... već dugo niti ne pogledam u frižiderima one imitacije mesa tipa gotove pljeskavice i veganske hrenovke.
Koliko god piše da su veganske, ne bih recimo mogla nikada jesti te hrenovke, baš zato jer me podsjećaju na "prave" mesne hrenovke.

Svako po svom naravno, samo eto... mene niti ti mirisi ne vuku već dugi niz godina na ništa, dapače, kada si skuham svoja veganska jela doma uvijek ima luka, češnjaka, kurkume... svega... i super mi miriši.
Ne fali mi sigurno miris ćevapa i slično...
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 00:13   #51
Mystic sajam?

Zanima me je l' bio tko na ovomu, te isplati li se ici zbog te neke 'bio-trznice'?

Najvise me zanimaju povoljne cijene za raznorazne veganske proizvode, kao sto je bilo na ZegeVege (seitan, tofu, mlijeka, juhe itd.); ovi ostali sadrzaji su mi za zbljuvat' se.
veganomicon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:33   #52
Quote:
veganomicon kaže: Pogledaj post
Zanima me je l' bio tko na ovomu, te isplati li se ici zbog te neke 'bio-trznice'?

Najvise me zanimaju povoljne cijene za raznorazne veganske proizvode, kao sto je bilo na ZegeVege (seitan, tofu, mlijeka, juhe itd.);
morao sam guglati sada da vidim što je to uglvnm, po slikama sam vidio samo anapurnu i makronovu (2010e) - misliš da će biti toga više pa da vrijedi otići tamo?

Quote:
ovi ostali sadrzaji su mi za zbljuvat' se.
+1
bartleboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 13:05   #53
nije bilo sladoleda ove godine
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 01:07   #54
^^ Da.. Moram priznati da sam se razočarala, jer prošle godine nisam mogla jesti sladoled pa sam se baš veselila što ću ga ove godine probati... No, ništa od toga. I nije bilo tombole, to je minus, prošle godine smo se svega navukli s te tombole
Volim ZegeVege jer mi tako nešto nemamo u Osijeku, ponuda je raznolika, svašta i novoga usnajpam i moram sve isprobati :P Moglo bi biti više štandova s hranom koja se priprema na licu mjesta. Budu ok sniženja.
SmthSpecial is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.