Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2014., 11:55   #41
Meni je pomalo zabavna ironija da se ovakve teme obično otvaraju da bi se nemuslimanima "približio" islam, tj. da bi mu se "peopravio imidž", a ono ispadne sasvim suprotno...I svaki put tako
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 12:16   #42
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
Meni je pomalo zabavna ironija da se ovakve teme obično otvaraju da bi se nemuslimanima "približio" islam, tj. da bi mu se "peopravio imidž", a ono ispadne sasvim suprotno...I svaki put tako
Točno, svaka takva tema zapravo završi kao antireklama za islam.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 12:54   #43
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Da nisi možda ti ta koja pogrešno tumači islam?
Izvorni islam je onaj Muhamedov i njegovih neposrednih nasljednika koje je on osobno poučio svojoj vjeri, a on je osvajački i nasilan.

Opravdavaš prisilu pokrivanja kao da je to za njihovo dobro, njih se ne pita što žele, željele-ne željele, moraju biti pokrivene, sve je jasno.

Možeš li u islamskom društvu kako ga je Muhamd zamislio reći da se odričeš islama, da si ateist? Možeš li reći da si konvertirala na drugu vjeru? Možeš li ne slijediti naredbe islama i proći bez kazne u takvom društvu?
''U vjeru NEMA prisile'' - Muhammed!
Vjeru mozes sam izabrati, i to lijepo pise i u Kur'anu i u hadisu!

Ja sam samo navela razlog zbog cega se zene pokrivaju! Evo poslusaj ovaj kratki video, pa mozda nesto novo saznas o tome https://www.youtube.com/watch?v=BxJm1zDbdIE

Naravno da mozes, opet ponavljam, u vjeru nema prisile!
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 12:58   #44
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Izlazak iz islama se kažnjava smrću.

Kažnjava se na razne načine i ako nisi dovoljno dobar musliman.

Netko tko se rodi kao musliman, a kad dođe u odraslu dob sa islamom se ne slaže ne može živjeti u muslimanskoj sredini, mora pobjeći.

Ako kaže da je ateist gotov je, ako konvertira na drugu vjeru gotov je.

Ako se žena ne pokriva gdje joj klerici kažu da mora biti pokrivena bit će kažnjena, ona nema slobodu reći da ne želi biti pokrivena.

To je islam i to je katastrofa.

Najobičnija diktatura. Ima ih kojima odgovora, koji uživaju u njoj, sretni su što su pokriveni, njihovo pravo, ali što je s onima kojima ne odgovara?

Oni nemaju izbora.

Muhamed? On je osvajao i nametao vjeru koju je zasnovao. To je kao da je npr. otac scientologije okupio vojsku i krenuo u osvajanja, a onda spasi jednu kršćanku koja ne želi primiti scientologiju. Što sa ostalima osim te jedne?
I od koga ju je spasio? Ne bi je ni trebalo spašavati da nije osvajao.
Ajde kada vec tako dobro poznajes ''diktaturu'' islama, navedi mi neki ajet (dio) iz Kur'ana gdje pise da ces biti kaznjen ako promjenis vjeru ili da moras primiti islam preko svoje volje! Sigurno imas neki dokaz i pokrice za ovo sto pricas!?

Za maramu i nikab sam vec govorila, mislim da stvarno nema potrebe vise nista.
Onima kojima ne odgovara islam mogu promijeniti vjeru (naravno da tu moze doci do problema u obitelji, ali nigdje islamskim zakonom ne pise da se ta osoba ubija ili kaznjava zbog toga, svako odgovara za sebe)!
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:01   #45
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post

Ja ne mogu ostati ravnodušan na ona 2 videa, a da islam nema većinske veze s tim je laž.
Ali laž je i da je većina muslimana takova kao s tog videa to naprosto nije tako A ako većina nije takva kako tumaćiš to što nije ako ih već islam na to navodi? Ti te neke videe vidiš a neke ne, a na nekim drugima bi vidio slićne stvarri kao tu ali od nekih nemuslimana. Zašto inzistirati samo na muslimanima kad to rade, stvari trebva gledati cjelovito i ne dijeliti ljude prema vjeri nego prema dobroti i ljudskosti ako pitaš ima li zlih i nečovječnih muslimana naravno da ima kao i u drugim skupinama ljudi.
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:06   #46
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ti ne živiš u islamskom društvu, možeš bilo kada napustiti islam, tu šansu u islamskom društvu ne bi imala, ne bi imala ni mogućnost odabira da se ne pokriješ. Tebi se zapravo sviđa što te nitko na ništa ne prisiljava, a toga uopće nisi svjesna. Sumnjam da slijediš fundamente islama, mislim da si daleko od njih.
Pa cekaj i moja obitelj je islamska, zar i oni mene ne bi trebali ubiti (po tvojoj prici) jer ne nosim nikab i maramu?
Kao sto sam vec rekla, o ovome sam vec pisala, necu opet...izvoli video, neke osnovne stvari o zenama u islamu, koga zanima neka pogleda https://www.youtube.com/watch?v=b51IBDS_g40

A mislim da nemas pravo ti odredjivati i govoriti ko slijedi fundamente islama, a ko ne, kao ni je za tvoju religiju!
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:08   #47
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod govana, ta ista USA je itekako podržavala i naoružavala te iste talibane.
Ista stvar je i u slučaju Sirije, u slučaju Libije itd...
Tako da, naročito što se tiče USA politike, g....o je još i jako uljepšan izraz.
A Hrvatska je u svemu tome samo mali psić koji se dodvorava svojim gospodarima.
evo s ovim se moram složit.
I još nešto, ja nemam ništa protiv ateista ali recimo, ja sam Hrvat i katolik, i nemogu se pohvalit da sam pročitao cjelu Bibliju, ali jesam evanđelja i dio o dobrome Samarijanu, možda da i ti pročitaš nebi škodilo. Pitanje nije kakav je islam nego tko je moj bližnji a ja sam u Moroccou, primjerice našao puno meni bližnjih. I imam dojam kad tako pričate o islamu danapadate te doista fine ljude koje sam upoznao
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:16   #48
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Kakav je tvoj stav prema zapadnoj demokraciji i sekularizmu?
Smatram da svako ima pravo izabrati da li ce zivjeti u skladu sa vjerom ili ce prihvatiti jedan dio nje, ili nece uopste zivjeti sa njom.
Jer kao sto znamo sekularizam brani pravo svakog covjeka da bude slobodan od religijskih pravila i njenog ucenja te njenog nametanja.
Licno ja, i vecina ispravnih muslimana (oni koji tacno tumace Kur'an i hadise), ljude dijelim samo na ''dobar covjek'' - ''los covjek'' .

Smatram da svi imaju potpuno jednaka prava, bez obzira na vjeru, boju koze ili bilo sta drugo.
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:18   #49
Ne kužim napade na Islam.

Oni se nisu odrekli svoje religije, svoje kulture i svoga načina života.

Ostali su većina u svojim državama i postaju većina u Europi, ne vidim zašto bi se mjenjali.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:25   #50
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ljudi postaju dobri ili zli. Meni je OK islam kakav je na ovim prostorima, ali onaj u Aziji i dijelovima Afrike mi nije nimalo OK i mislim da bi taj dio svijeta izgledao puno bolje i drugačije da nema islama, a mišljenje mogu promijeniti ako mi netko dokaže da bi se prikazane stvari događale i da islama nema.
A kakav ti to dokaz zelis da ti nadjemo?
U dijelovima Azije i Afrike postoje plemena ili ti ga grupe koje ''pripadaju'' islamu (tj. sije i ostali). Te grupe se izmedju sebe mrze, jer jedan dio priznaje Muhammed, drugi dio ne; i nikako se ne mogu sloziti oko toga ko je bio prvi halifa nakon smrti Muhammeda. Oni ratuju izmedju sebe, ali te podjele i grupe nisu napravljene po temeljima islama, tih grupa u islamu nema!
Takve grupe postoje i na nasim prostorima, ali su u manjini tako da ne mogu nista uraditi, a i muslimani sa ovih prostora se gledaju zastiti i skloniti od takvih ili cak javno predstaviti ko su oni.
Evo pogledaj video ako zelis
https://www.youtube.com/watch?v=AU5MVX469_g
Muslimanima nije naredjeno da se ovako mole, dakle to su oni sami sebi napravili kako im odgovara.
A sto se dokaza tice, ne znam kakav dokaz bi ti pomogao da shvatis to sve?
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:29   #51
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
uvijek je tako kada upoznajes pojedince
naces puno dobrih ljudi ali ima jedna fina izreka:
covjek je dobar, ali ljudi su losi
a original: "der Mensch ist guat, nur die Leut san a gsindl"
od johann nepomuk nestroy
tako je i sa islamom
pogledaj ih kao cjelinu onda ces drugacije mozda reci
Pa i gledam kao cjelinu zar ti misliš da je većina muslimana takva kao što ih prikazuju kao neke monstrume? Moje osobno iskustvo nije takvo a mislim da je bogato jer sam dosta svijeta vidio.

Quote:
mene je npr, strah kada vidim ta bica u tim crnim burkama
kao aveti su
sta kriju? zar nisu bozija bica kao i sve sto je bog dao
sto se srame onoga sto je bog stvorio
Eto vidiš a ja sam prije nego u Moroku bio u Angoli i Namibiji i u velikim metropolisima kao Luanda ali i po selima a i u plemenima koje se baš ne može zvati civiliziranima. Ja sam ti takoreći iz boravka u jednoj kulturi gdje si svakodnevno živio s nagim ljudima prešao u kulturugdje su neke, a ne sve, žene pokrivene. I u obje sam kulture bio spreman prihvatiti obićaje ljudi s kojima sam dijelio hranu i prebivalište To je sve dosta složeno i tiče se odnosa prema obitelji, seksu, različito je to od podneblja do podneblja i nevidim zašto bi trebali osuđivat u koliko nema prisile. Da ti je prije trideset godina u dućan na sred Zagreba ušla neka muslimanka s burkom prodavačica bi se križala i lijevom i desnom a danakon nje uđe neka gola Muhimba žena jednako bi se križala i lijevom i desnom.
Danas bi se više križala za pokrivenu ženu nego za Muhimba ženu zato što joj mediji govore da je to lošije.
I drugo što se tiče toga da se srame, pa ne nose muslimanke te burke pred svojim supruzima i neki ljudi se drže tradicije da je to što je bog stvorio rezervirano samo za supružnike. Ja nemam ništa protiv te vtradicije u koliko nema prisile, dakle ja sam protiv prisile ako nema prisile meni je to sve u redu. A neki se uplaše kad vide crnca ili gole ljude iz plemena isto kao što se netko uplaši pokrivenih žena no dobro je kad je taj strah stvar navike, a loše je ako je posljedica propagande.

Imaš plemena u kojima u jedno doba godine pod punim mjesecom svi vode ljubav sa svima kolektivno i djeca koja se rode kao posljedica toga imaju poseban status. Ovdje bi to nazvali orgijama a tamo to ima duhovno značenje. Trebamo li i to osuđivat? Pa kad bi nekog prisiljavali na to kolektivno vođenje ljubavi to bi trebalo osuđivat, ali ako to nikog ne povrjeđuje nevidim zašto bi smo
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:30   #52
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ne kužim napade na Islam.

Oni se nisu odrekli svoje religije, svoje kulture i svoga načina života.

Ostali su većina u svojim državama i postaju većina u Europi, ne vidim zašto bi se mjenjali.
Kršćani su se velikim dijelom odrekli, pa su dobili antibiotike, struju, računala, ljudska prava... i milijune islamskih useljenika kojima se to sve jako sviđa, ali bi ipak kada se dosele živjeli po onim pravilima zbog kojih toga u njihovim zemljama nema.
Vlasac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:31   #53
Kad sam rekao da je dobro što je strah stvar navike mislio sam da se navike mogu mjenjat.
__________________
Lora :)
Kinofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:33   #54
Quote:
emotivna123 kaže: Pogledaj post
Grozno mi je kada vidim po novinama kako pljuju po ljudima koji u Siriji BRANE svoju zemlju. Pa Boze, trebaju li pustiti da im ubiju djecu i sve ostale?
Za njih su teroristi sto brane svoje, a Amerika i ostala go**** su heroji.
Pošto ne znam odakle početi s ovim tvojim upisima, i slažem se sa članom Cahit i njegovom izjavom (objasnit ću i zašto - kasnije).

Islam nije vjera pacifizma, ustvari islam kao sistem življenja u sebi sadrži i principe ratovanja. Ne negira rat kao neminovnost ili sredstvo. Vjere, vjerski pokreti i sekte koje se reklamiraju pacifizmom su uskraćene detalja i principa ratovanja jer je po njima rat grijeh, pa i nemaju jasno definisane granice po pitanju ratovanja: kad se smije ratovati, protiv koga, kako ratovati, etika i sl.

Pošto islam poznaje etiku ratovanja, tj. principe ratovanja kojeg bi se muslimani trebali pridržavati, onda možemo i određene pokrete, ratne podvige gledati kroz te principe i ocijeniti da li se ponašaju sukladno ili protivno tim islamskim principima.

Afganistan, Irak, Sirija... gdje god da se vode borbe protiv lokalnih diktatora ili Zapadnog kolonijalizma (njihovih produženih ruku), ako od tih pokreta nisu: mirni civili, druge vjerske skupine i sekte, njihovi vjerski objekti, ako se pretjeruje u nasilju (divljaštvo pri egzikuciji i ubijanju vojnih zarobljenika) i sl. Onda (i ako bi se moglo razumjeti) takvo ponašanje nije na čast islamu niti muslimanima, takvo ponašanje odudara od onoga što islam naučava. Islam od njegovih sljedbenika, pogotovo kad je u pitanju ratovanje, traži visoku disciplinu, etiku, samokontrolu i iskrenost.

Quote:
emotivna123 kaže: Pogledaj post
Cesto u novinama ili na TV cujemo i procitamo o terorizmu, u vecini slucajeva to se povezuje sa islamom tj. muslimanima kao pripadnicima te religije.
Ovo ima jako, jako duboke korijene i debelu poleđinu u Orijentalizmu. Kršćani, a kasnije Zapad detalje o tome šta je (a šta nije) islam dobijaju upravu preko i kroz okvire koje su postavili i definisali orijentalisti - a koji su nažalost iskrivljeni iz više razloga. U prošlosti je to bilo da bi se dobila podrška večinskog kršćanskog naroda za kršćanske pohode, a ubrzo nakon toga smo ušli u kolonijalnu epohu koja je tražila: bolje razumjevanje islama i arapa radi lakšeg pokoravanja; dehumanizacija islama, islamske civilizacije u očima svojih naroda kako bi opravdali svoju okupaciju.

Taj potpis i pečat možemo vidjeti u svakoj vijesti, svakom prilogu, tekstu, analitičkom osvrtu... čast izuzecima.

- Edward Said On Orientalism
- Robert Fisk - Lies and Misreporting in the Middle East

Islam je jedna od navrućih tema, odnosno religija koja se spominje u medijima 2010 i 2011 godine. No taj trend ne opada, nego samo raste...
Despite the explosion of media coverage and publications on Islam and Muslims, the major challenge today involves getting accurate and verified information. The politicization of scholars, experts and media commentators in the post 9/11 period has created a minefield for policymakers and the general public as they search for answers to questions like: “What are the causes of radicalism and anti-Americanism ?”, “Why do they hate us?”, “What do Muslim women think about their status in Islam?” “Is Islam compatible with democracy?”, “What are the causes of global terrorism?” and many others. Too often, a reader is caught between the contending positions of seemingly qualified experts as well as a new cadre of Islamophobic authors who engage in a revisionist reading of Islam and Islamic history.
(...)
The sense of threat to the Muslim cultural identity is enhanced by a predominant feeling that a secular and powerful West imposes its values upon the Muslim world. When asked the open-ended question, “In your own words, what do you resent most about the West?”, the most frequent response across all Islamic countries for both moderates and political radicals was “sexual and cultural promiscuity”; followed by “ethical and moral corruption” and “hatred of Muslims”. Another source of resentment comes from the depiction of Muslims in the Western media. A survey by Jack Shaheen in his book, Reel Bad Arabs: How Hollywood Vilifies a People, found that the vast majority of Arab characters in 900 American films were outright racist characters. Images of common day life and ordinary Muslims in their countries are almost non-existent or distorted in the western media. Moreover, the western media which are most popular in the Muslim world encourage emulation of Western fashion, personalities and values.
Mirza Mešić, The Perception of Islam and Muslims in the Media and the Responsibility of European Muslims Towards the Media
- Framing Islam: An Analysis of U.S. Media Coverage of Terrorism Since 9/11
The most prevalent Islamic stereotype is the radical Muslim insurgent, bent on waging jihad, or holy war, against the West. This stereotype usually represents violence as an inseparable part of being Muslim, as well as religion as justification for violent actions.
(...)
Another Islamic media stereotype involves portrayals of Muslim women. Western Muslim women are often presented either as passive victims of male power imposed upon them, or as strong feminists who oppose this power by fighting it from a disadvantaged position. Media sometimes criticizes Islam for marginalizing women and for providing a disproportionate amount of power to men. Acceptance of Islam is equated with women giving up equality and women’s rights are represented as being incompatible with freedom of religion. As a result of these portrayals, the most common words used to describe Muslim women by journalists and politicians are ‘segregated’, ‘beaten’, ‘insults’, ‘veil’, ‘freedom’, ‘religion’, ‘hatred’, ‘human rights’ and ‘extremism’.
Media Portrayals of Religion: Islam
Ne samo da se radi o iskrivljenom prikazivanju, izvještavanju o događajima nego se čitava dešavanja planiraju i izvode kako bi se prilijepili muslimanima na obraz. Najbolji primijer je slučaj je rušenje Twin Towers nebodera, 11.9.2011. Taj događaj je tako dobro dokumentovan da ne zaslužuje etiketiranje "teorija zavjere" i pitanje je samo vremena kada će neka TV stanica, politička stranka ili ličnost smoći smjelosti i snage da kaže nešto drugačije o ovom događaju.
Featuring presentations from intellectual heavy weights; Gore Vidal, and Nobel Prize winner Dario Fo, the film challenges assumptions surrounding the attacks. In the words of the Italian daily newspaper, Il Corriere de da Sera, "What results is a sequence of contradictions, gaps, and omissions of stunning gravity." The importance of this film can not be overstated. If its thesis is correct, the justification for going to war in Iraq is built on a series of outrageous lies. ZERO An Investigation Into 9/11
I haj se ti bori protiv tih deluzija. No, nije to ni tako loše Biće to sve dobro, ako Bog da

Zadnje uređivanje Palenholik : 05.07.2014. at 14:01.
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:48   #55
__________________
'Grown adults refusing to take medicine in favour of prayer is my favourite form of natural selection.' - Ricky Gervais.
Atronach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:54   #56
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ništa od toga se ne bi desilo da nema islamista. Taj svijet bi izgledao puno drugačije.



Ne, nije u redu. Nimalo. Ni burka, ni nikab.



Ovo je kriminalno, antičovječno, a najviše me rastužuje što te žene misle da je to super, opravdano, one žele da i druge žene u svijetu to nose.
Ovako je jedna muslimanka objasnila na Yahoo;

''Allah has asked all women even jewish and christian women to dress modestly and also if you'll notice all images of jewish and christian women in the past did cover and wear scarves also.. We women are naturally attractive in the eyes of men.. We are to protect ourselves so as not to draw unnecessary attention to our bodies. to be respected for our minds, not just a piece of meat or an animal to be played with..
Look at so called civilized first world countries.. look at the ads in the magazines.. naked or half naked women in front of cigarette ads, wine ads, car ads... Sports illistrated magazine.. etc.. this exploits women as sexual objects for mens desires... Relgion helps women and keeps them from this exploitation..''

Meni je to tužno.



Ne znam baš da se prakticira upozorenje. Ti opravdavaš taj zakon? Da se režu ruke ljudima (upitno je li uz ikakav anestetik)? Opravdavaš bičevanje, opravdavaš da se žena kamenuju, opravdavaš da postoji smrtna kazna za ateiste, da ženu kazne i muče nakon što je bila silovana? Opravdavaš da ženu zakopaš u zemlju i gađaš ju kamenjem dok ne umre? Pogledajte ovaj video (upozoravam, snimka je uznemirujuća maksimalno moguće). Je li u redu da se žena ubije ako ju optuže za bludništvo (video - također upozoravam)?

''u Kur'anu lijepo pise''

Nema tu nikakve posebne antiislamske kampanje, islam je izvor zla i tvoji su stavovi dovoljna antiislamska kampanja.
Izivni molim te, ali koliko ja znam demokratija vlada u svijetu zar ne?
Ako su one izabrale da to nose i ako su odlucile postovati ono sto je propisano po Kur'anu, zar onda ti imas pravo da prozivas te zene? Odluka da djevojka/zena nosi nikab mora doci iz srca i cvrsto to odluciti! Stvarno ne znam kako imas pravo govoriti o nekim pravima i o tome kako je islam diktatura, a ti ne prihvatas obican nikab!

Pa ono sto ne znas, lijepo nadji i procitaj, ali ne netu vec na mjestima gdje to tacno pise, e onda imas pravo iznositi neke ''cinjenice''.
U islamu je tudja imovina svetinja, i to se stogo mora postovati. Islam naredjuje da se cuvamo strasti, naravno niko ne mozes se skroz zastiti od njih i to je normalno, ali smo ih duzni cuvati pod kontrolom. Tako npr. ako vidis jabuku kod susjeda, duzan si traziti dozvolu da je uzmes, a ako ne upitas tj. samo je uzmes duzan si od njega traziti halal za to tj. oprost.
A sto se tice velikih kradja, prvo ide upozorenje, zatim lagano bicevanje (ne nasilnicki) cisto da bi se ovaj pokajao, a ako ovaj ponovi i treci put onda mu se odreze saka. Jer ako se nije opametio 2x i ponovi to jos jednom, onda nikada nece stati. U vecini slucajeva ovo se ne radi, ali u nekim zemljama postoji taj zakon jos uvijek.

Ako je bila SILOVANA?! Daj molim te nemoj biti smijesan/na, ovo necu ni komentarisati, jer je zaista previse glupo!

Znas li ti ko je uveo zabranu ubijanja zenske djece? Muhammed!
Ko je zeni dao sva prava i ucinio je ''kraljicom''? - Muhammed i islam!
Sto se tice kaznjavanja u islamu za blud, prije nego sto se odredi kazna za tako nesto, onaj koji tuzi duzan je dovesti 4 svjedoka koja su to vidjela, ako ih ne dovede kazne nece biti, pa bar doveo 3 svjedoka nista od toga!
A ko optuzi zenu bez svjedoka, on dobija kaznu umjesto nje!
Ako 4 svjedoka zaista to potvrde, onda muz odredjuje kaznu za blud ili bilo sta drugo (naravno ako je udata), to ne znaci da je kazna odmah kamenovanje ili bicevanje, kazniti je moze time sto nece spavati sa njom u istom krevetu mjesec dana, tako sto joj nece poklanjati zlato narednih mjesec dana ili samo da kaze jednom ''odricem te se'' (za razvod u islamu je potrebno 3x da se to kaze)! Kakva ce biti kazna, sve zavisi o 'tezini' djela koji je napravljeno.
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:54   #57
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
Kršćani su se velikim dijelom odrekli, pa su dobili antibiotike, struju, računala, ljudska prava... i milijune islamskih useljenika kojima se to sve jako sviđa, ali bi ipak kada se dosele živjeli po onim pravilima zbog kojih toga u njihovim zemljama nema.
Ovo boldano. Ti tvrdiš da smo dobili antibiotike, struju, ljudska prava zbog toga što smo se odrekli kršćanstva?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 13:59   #58
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
uvijek je tako kada upoznajes pojedince
naces puno dobrih ljudi ali ima jedna fina izreka:
covjek je dobar, ali ljudi su losi
a original: "der Mensch ist guat, nur die Leut san a gsindl"
od johann nepomuk nestroy
tako je i sa islamom
pogledaj ih kao cjelinu onda ces drugacije mozda reci

mene je npr, strah kada vidim ta bica u tim crnim burkama
kao aveti su
sta kriju? zar nisu bozija bica kao i sve sto je bog dao
sto se srame onoga sto je bog stvorio
A zasto se casne sestre pokrivaju?
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 14:02   #59
Quote:
Vlasac kaže: Pogledaj post
I ti nešto pričaš kako ljudi pogrešno shvaćaju muslimane?

Na zapadu postoji pojam ljudskih prava, koji muslimani ne priznaju. Samo to je dovoljno da zapadnjak muslimane doživljava kao barbare.
Muslimani ne priznaju, a sekularizam je ''nastao'' od jednog muslimana (Ibn Rusda) ?!
Koji to zakon nije priznat?
emotivna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 14:04   #60
Quote:
emotivna123 kaže: Pogledaj post
A zasto se casne sestre pokrivaju?
ni to mi nije jasno
mada one malo manje strasno izgledaju nego one s burkama
ovo je za prepasti se
http://bilder2.n-tv.de/img/incoming/...0/2xl10212.jpg

ovo me bas ne strasi ali nije lijepo
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.