Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2016., 15:09   #1621
Pitch perfect (2012) - cist ok i zabavan film, nasmijala sam se cak. Ocjena vise zbog glume Ane Kendrick. 7,5/10

How to be single (2015) - meni dosadno i nimalo smijesno, samo za popuniti vrijeme i to je to. 5/10
tidusy is offline  
Old 23.07.2016., 17:50   #1622
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
sto ovo treba znaciti? pa tim roth je dobar redatelj. pogledaj war zone.
ma ok je tim, film ne valja, kao da ga je tim snimio radi osobne promocije, to sam kanio reci. a nije tim, gabriel je kriv. vecu shitinu odavno nisam gledao.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 23.07.2016., 18:24   #1623
Creep

Još jedan blumhouse horor, i to još found footage. Radujte se narodi! Na kraju i nije ispao tako loš, pogotovo kad sam shvatio da je zapravo riječ o parodiji (?) takvih filmova. Bez obzira na to, predugo film sam sebe shvaća preozbiljno u svojoj gluposti da bude nešto interesantnije. Imalo je potencijala, par scena je efektno ali cjelina je daleko od impresivne.

5/10

Batman V Superman

Kad smo već kod preozbiljnog shvaćanja gluposti i neiskorištenog potencijala. Ne znam kada sam zadnji put vidio film koji toliko ne funkcionira. Apsolutno ništa nema smisla i fascinantno je uopće razmišljati zašto su neke odluke donesene. Film niti ne slijedi vlastitu logiku. I onda će ljudi doći braniti ovo govoreći da je to samo superherojski film za kojeg se treba ugasiti mozak i uživati. Zašto onda film traje 3 sata? Zašto onda nema veće akcijske scene u prvih sat vremena filma? Zašto mi onda cijelo vrijeme pokušava prodati prozirnu filozofiju o Supermanu kao Bogu, a Luthoru kao wannnabe Nietzscheovom nadčovjeku ( rekreacija scene oplakivanja Krista na kraju me nasmijala više nego bilo koji drugi film ove godine)? Film se 2 sata gradi za sukob Batmana i Supermana SPOILER da bi on bio riješen u 10 minuta. I nakon toga se bore sa čudovištem koje nije imalo nikakav build up uopće, tu je da mogu imati veliku akcijsku scenu. Scena sna o Batmanovoj zabrinutosti Supermanom skoro traje koliko i njihov sukob.
Affleck i Eisenberg su dobri, sve ostalo je pogrešno koliko se moglo pogriješiti. Ovako zbunjen odlukama donesenim pri izradi filma nisam bio još od Sedlarovog Četveroreda.

Film koji se treba čuvati i proučavati.

2/10

Miles Ahead

Eh, velika očekivanja sam imao od ovoga. Postoji problem kako pristupiti izradi ovakvog filma. Miles Davis je bio legendarno neugodna osoba, neki su ga čak i kao monstruma opisali. Kako napraviti film koji će mu odati počast, ali ga i prikazati onakvim kakav je bio? Film uzima opciju stvaranja fikcionalne priče u kojoj će se Milesov karakter vidjeti ponajprije u situacijama u kojima može biti koristan, tu u film dolazi cijela priča o ukradenoj vrpci. Tako nitko neće biti uvrijeđen, tako nećemo morati gledati Milesa kako psihički i fizički zlostavlja sve oko sebe ( jedno i drugo je natuknuto, ali u blagoj varijanti), tako imamo lika kojeg možemo voljeti. No, pošto su kreatori dovoljno pametni da znaju da samo po sebi to nema nikakvog smisla dobivamo razne flashbackove koji su izrazito zbrzani i ne služe ničemu osim da na kraju uspiju opravdati glavnu priču i dati joj dubinu. Tu dolazimo do kruga bez izlaza i pitanja zašto onda uopće napraviti film kojemu je cilj opravdanje samog sebe.

5/10
The Glowing Man is offline  
Old 23.07.2016., 19:27   #1624
Evolution
Zanimaju me stvari koje ulaze u domenu bioetike, pa me tako zanimao i ovaj film. Vrlo zanimljiv, intrigantan i ima dosta prostora za spekulacije. Preporuke.

The Purge: Election Year
Film je komotno mogao trajati pola sata kraće, ovako je naporan. Anarchy mi je bio bolji, efektniji i jeziviji. Gledljivo, ali ništa posebno.
Krekushka is offline  
Old 24.07.2016., 00:25   #1625
Cloverfield (2008)-dakle ovo je najgori film koji sam zadnje vrijeme gledao,stupidna klišejasta ljubavna drama prvih 20 min,onda dosadni monster movie do kraja,loši i iritantni glumci i likovi 1/5

Soul Plane (2004)-jako glup film ali smiješan što je jedino bitno za komediju 4/5

Straight Outta Compton (2015)-film koji me jako iznenadio,odlična gluma,i jedan od rijetkih filmova za kojeg bi htio da još traje barem sat vremena,imali su materijala 5/5

Event Horizon (1997)-ovo me dosta razočaralo,na dosta mjesta sam pročitao da je ovo jedan od najboljih filmova žanra,ali nije baš tako,ok je,ali ništa više od toga 2.5/5

12 Angry Men (1957)-šta reći o ovome filmu a da već nije napisano,klasik,odličan 5/5

It's a Wonderful Life (1946)-također klasik,jako mi se svidio,inače nisam neki preveliki ljubitelj james stewarta ali ovdje je odličan 5/5

Spirited Away (2001)-ovo je prvi crtić takve vrste da sam gledao,i ne znam,cijelo vrijeme dok sam ga gledao sam si govorio kako je sve to glupo,ali me nešto vuklo da ga odgledam do kraja,ima nešto u sebi 3/5

Psycho (1960)-još jedan klasik,isto ne treba previše pisati sve se zna 5/5

City Lights (1931)-charlie chaplin,njegov prvi film kojeg sam pogledao,a šta ja znam,ok je to,zastarjelo je,ali se da pogledati 3/5

Cool Hand Luke (1967)-jako dobar film,paul newman i george kennedy odlični,možda da je kraći za nekih 20 min 4.5/5

Life of Pi (2012)-fenomenalan film,odlična animacija tigra,odlična uloga suraj sharme,odličan soundtrack,prekrasna priča 5/5

600 Miles (2015)-ok filmić,malo je kraj zbrzan 2.5/5

Friday (1995)-jako dobra komedija,šteta što je zadnjih 15 min bezveze 4/5

Midnight Special (2016)-počne zanimljivo i dobro,a što sve dalje ide prema kraju je iritantniji,gluplji i dosadniji 2/5
brunejz is online now  
Old 24.07.2016., 14:41   #1626
Pitch perfect 2 - dobar nastavak, mrvicu losiji od prvoga, covjek se moze nasmijati. Jedan od rijetkih ove vrste da mi je sjeo.
7/10
tidusy is offline  
Old 24.07.2016., 15:44   #1627
Eisenstein in Guanajuato 2015

Inteligentan art film s podosta kabaretskih i spotovskih elemenata koji u jednom mometu iz političke prelazi u ljubavnu dramu. Prati ruskog režisera Sergeja Eisensteina u njegovim pederskim danima u Meksiku. Snimio je 400km filmske vrpce koje mu nikad nisu dozvolili da ih montira. Za moj ukus previše bespotrebnog preglumljivanja.
šugavo pseto is offline  
Old 24.07.2016., 23:19   #1628
i saw the light. biografski o hanku williamsu, americkoj country legendi. moglo je ovo puno bolje. i ne govorim iz pozicije poznavatelja lika hanka williamsa, nego iz pozicije filmofila. jednostavno, film mi je izgledo ko da scenarist ne zna sta zeli porucit.
V
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 24.07.2016., 23:23   #1629
The Curse of Frankenstein ( 1957)

britanski horror klasik u produkciji Hammer Film productions, redatelj majstor žanra Terence Fisher, u glavnim ulagama Cushing i Christopher Lee kao monster. Sjajna ekranizacija stare priče, malo drugačija od one starije sa Karloffom. Lee je u 50-im godinama sjajno igrao te klasik horror uloge u revizijonističkim varijantama starijih filmova ( Drakula, Frankenstein, Mumija..).
PatriotSLO is offline  
Old 25.07.2016., 00:28   #1630
A girl who leapt through time (2006) - dakle japanska animacija. potaknut nečijim postom o "spirited away" prije, sam ošo pogledat šta još ima, naletio na ovo. uglavnom priča je jako zanimljiva, podsjeća malo na groundhog day, ali zapravo se radi o osjećajima i ljubavi jedne djevojke. sve u svemu smišljeno za 10, tipično japanski podsvjesna slika nad onim što oči vide. pacing je dosta dobar, nije dosadno ni u jednom trenu. tu i tamo humor što je okej. kraj me malo rastužio i zamislio, doduše diskutabilan (ala nolan kraj). 5/5

p.s. sutra napišem više o ostalim filmovima koje sam gledao, ima ih brdo (ove godine), a jel ima negdje tema za "sve filmove koje ste gledali"?
saiyadjin is offline  
Old 25.07.2016., 09:57   #1631
Watchmen (2009)
U vrijeme hiperinflacije superjunačkih filmova gdje više ne znaš ko sa kime i zašto, ponovo pogledah ovo djelo. I to dajrektors kat od cirka 3 sata.
Ne gledam ove superjunačke bljuvotvorine (moje osobno mišljenje), čak ni hvaljenog Dardevila, ali Watchmen mi se sviđa jer nije isklišeiziran, nema vratolomija, nema striktno mi i oni, dobro i zlo nije crno bijelo. Prikazuje superjunake u običnijem svjetlu kao običnije ljude.
Sve što su danas superjunački filmovi, ovaj film to nije.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Old 25.07.2016., 10:22   #1632
X-Men: Apocalypse (2016)

Onoliko koliko je Days of future past bio dobar i ugodno iznenađenje, toliko je Apocalypse loš i neugodno iznenađenje. Meni je nevjerojatno kako Singer može napraviti po kvaliteti tako dva oprečna filma iz istog serijala, unutar samo 2-3 godine. Meni ovdje baš doista gotovo pa ništa ne valja. Ne valja tempo, ne valja način na koji se razvija priča (koja u suštini uopće nije loša i iz nje se moglo štošta napraviti), zakazalo se i na efektima, na logici, a o masci glavnog negativca bi se valjda mogli napisati traktati na temu "kako ne treba izgledati maska u modernom filmu". Kao da gledaš neku staru epizodu iz Star Treck-a iz šezdesetih, ili lika iz Muppet Showa. Sve ostalo je za zaborav.

Singer je očito na ovome filmu bio potpuno prazan, bezidejan i bezvolja, a tako djeluje i film.
ecobarbarus is offline  
Old 25.07.2016., 10:29   #1633
Gods of Egypt

Znate onaj filing kad vam se jede neki junk pa posegnete za vrečicom čipsa/napolitanki?
E takav sam filing ja imala kad sam jučer navečer pogledala ovo. Utažilo mi je glad za filmskim junkom i dobro me zabavilo. Ono kak se ne smijat letećim kočijama i zlatnoj krvi
U svakom slučaju nisam se mogla odlijepit od filma do kraja. Kao kad gledaš prometnu nesreću. I čini mi se kao da su se glumci odlično zabavljali na snimanju.
Nema ocjene
VK Girl is offline  
Old 25.07.2016., 19:50   #1634
"Demolition / Rušenje" (2015.)

Jake Gyllenhall je zasigurno jedan od najboljih glumaca današnjice. Lista njegovih filmova je poduža stoga ću spomenuti samo one u zadnje tri godine - "Prisoners", "Enemy", "Nightcrawler", "Southpaw" i "Everest". Na taj fantastičan niz nadovezuje se posljednji Gylenhaalov film, "Demolition". Jake je odličan u "Demolitionu", a kad mu još pribrojimo iskusnu Naomi Watts te redatelja filmova "Dallas Buyers Club" i "Wild", logično je da su očekivanja vrlo visoka. No, ovaj put nažalost i ne u potpunosti ispunjena.

6/10
__________________
MovieLand - Planet filma
MovieLand is offline  
Old 26.07.2016., 13:51   #1635
"Mad Max: Fury Road" - spektakularan film, u svakom pogledu. Od krajolika, preko automobila, do akcijskih scena (ma zapravo je cijeli film jedna velika akcijska scena, and I'm fine with that ).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 27.07.2016., 17:30   #1636
Batman: The Killing Joke

Glete, nisam čitala strip nikad i ne znam o čemu se radilo, ali čini mi se da on ne stane u 90 minuta trajanja. Zato i film traje 70ak minuta. I prvi čin, nekih 25 minuta, nema nikakve veze s ostatkom filma, osim što malo gradi odnos i lik Batgirl, koja je na početku narator pa pomislite da je ona glavni lik. Taj prvi čin je potpuni promašaj, pomislila sam možda da će taj lik kojeg ganjaju postati Joker ili se vratiti poslije u filmu, ali ništa.
Najbolji dio su Hamill i Conroy, animacija je razina tv serije ponekad, priča je zanimljiva ali je prepovršno i prekratko odrađena, a R rating je kolko tolko efektno iskorišten, ali kad bolje razmislim možda i nije. Kraj je, ono, pff, ne znam ni sama, nikakav skoro.
Cijeli film je razočaranje.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 28.07.2016., 00:24   #1637
I gledal tog batmana prekjucer, kao strip je jako popularan i obozavan i vidil sam neki hype oko filma pa reko pogledat cu prvi put nekog animiranog batmana. Kao ono totalno razocaranje, prvih pol sata nema veze s vezom, posle sve zbrzano a kraj skroz debilan. Od ovog mi bolji i batman i robin film.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Old 28.07.2016., 10:10   #1638
Batman: the killing joke - 6/10
pogledao neki dan, sve u svemu je ok, ali ništa posebno. Animacija je ok, očekivao sam više s obzirom da je 2016. godina, japanski animei su još daleko ispred. Očekivao sam neku odličnu priču ovo ono sa Jokerom, ali dobio sam hrpu flashbacka na to kako je postao Joker, imao je samo "jedan loš dan", što mi zvuči onako preloše, a podsjeća me na to da sad svi pokušavaju pogurat heath ledgerovog jokera ko glavnog villiana. Tj. njegovu osobnost. Čak i u drugim filmovima. Ono što mi je fora u filmu je priča batgirl koja završava tragično kao i uvijek i koja je ok ukomponirana u sve to, ali na kraju film ne ostavlja nikakav dojam jer je kraj čudan i uvrnut. Doduše i zanimljiv (no spoilers) iz razloga jer su se "osobnosti zamijenile". Što nitko nikad ne bi očekivao da se desi...

The boy and the beast - 2015 - 8/10
Još jedan japanski uradak koji me oduševio. Naime radi se o dječaku kojem majka umre, a otac ih je davno napustio, te on pobjegne od svoje udomiteljske obitelji i odluči živjeti sam na svijetu. Tad slučajno ulazi u svijet zvijeri gdje upoznaje svog majstora i stvara odnos s njim itd.. Zapravo kad se pogleda cijeli film je jedna jako velika refleksija ljudskog života, pogotovo djece koja ostanu sama, te pokazuje i jako lijepo razrađuje odrastanje i povezivanje sa određenom osobom. Film ispunjava emocijom s vremenom koja se nakuplja i ima jako zanimljiv kraj, koji puno govori o ljudskoj duši i o tome kakvi smo i kako odrastemo. Malo je teško tu pisati sad neki svoj doživljaj, a da ne spoilam previše, definitivno preporučam pogledati s razumijevanjem (ili bez njega pa se zamisliti)


Akira - 1988 8/10
Ovaj film je odličan, jednostavno prije par dana sam naletio na to, kažu da je jedno od anime remek djela. Iako je film iz 1988, animacija je fluidna, zanimljiva i fora. Podsjeća dijelom na dragon ball, te postoji dosta akcijskih scena koje podsjećaju na dragon ball. Sama priča je fora i likovi su likeable, ali nekad i dignu živac, ali pretpostavljam da je takvo doba bilo tada u Japanu. Priča ima i zanimljiv kraj koji je opet interpretacija za gledatelja, podsjeća na Nolanove filmove, a završava u stilu nešto se desi - gledaš wtf se dešava - i onda je sve ok, završna scena par likova i kraj. Guglajući malo ispada da je priča o evoluciji i bogu i šta ja znam, ali nisam ipak vidio te motive toliko duboko izražene u filmu, iako postoje. Sve u svemu dobar za ubit 2 sata i bit zadovoljan poslije.

a sad malo murica':

Keanu - 2016 - 4/10
Dakle tako ja čitam internetz i kad naletim kao na youtubeu na video od ekipe (screenjunkies) kako je izašo keanu, super kul ultra mega giga bwaaa komedija godine ovo ono. Novi koncept, mačka gangster ovo ono nešto. I rekoh ajd da i to vidimo. Kad ono skoro ne zaspah uz film. 1. u filmu je stvarno lijepi mačić i to je totalno bait za žene. Komedija je tako očajna da sam se nasmijao možda na 2-3 scene jer su ajd smiješne, ali fore su isfurane, samo se ajmo reć nisu vidjele u novijim filmovima. Već mi je muka gledat komedije i reference na "pop culture" koje bi trebale bit urnebesne. Dosadno i jadno. Priča je okish, glumci su se potrudili kolko tolko glumit sve u svemu da nisam skoro zaspo uz film dao bi i veću ocjenu.


Criminal - 2016 - 4/10
Dakle ajde da vidimo i taj akcijski film. Kad ono opet razočaranje (šta sam očekivao). Iako se costner trudi odglumit u filmu koliko toliko uvjerljivo, vidi se da se i njemu prispavalo radeći kao meni gledajući taj film. Podjseća me na ono smeće selfless jer je relativno slična priča. On je "ubojica bez osjećaja, ovo ono ubija sve što se miče" - > a sad ti ugradimo drugog lika u glavu sad najednom imaš osjećaje. the fuck logic. Isto tako lik dobi sjećanja od ovog i ode zadavit ženu i dijete tog lika kojeg su mu usadili u glavu - > pointless al ok. Pa ih pusti, pa im pomogne. Pa ovo, pa ono. Onak film je preloš, preočajan, scene nemaju veze jedna s drugom, a sve to da bi našli neki flešdrajv i spasili svijet or something. Onako očajna priča ko iz filma u 90tima - > akcijski junak koji će sve napravit da spasi svijet. I nešto prašit usput.. i ona nestat ko neki baja. preloše. možda ni ne zaslužuje 4, al dajem samo zato jer ajd directing je ok, costner je kolko tolko ok i to je to.

Central intelligence - 2016 - 7/10
I tako neki dan u kinu rekoh ajd da vidim komeedije ovo ono šta ima. Kad ono dwayne i chris tuck.. ovaj kevin hart. Prvo što mi je palo na pamet je legendarni rush hour koji je bio stvarno dobra i osvježavajuća komedija, rekoh ovo mora bit da će napokon bit smiješno i zanimljivo. I zaista iznenadio sam se kemijom između The Rocka i Kevina Harta. Veliki nabildani dječak u glavi i mali ozbiljni brbljavi čovjek. Priča ima čak i dobru razradu od kud se znaju / kako su postali frendovi, itd.. Priča prema kraju postaje tipična kao u jednom rush houru, ali u ovoj komediji "djeluje". Smiješnih scena ima dosta, tako da je smijeh neizbježan. Tu i tamo iritira The Rockov lik koji je ponekad predječji, ali sve u svemu ok. Fimu fali možda malo pametnija priča općenito jer je sve već viđeno, ali ostalo sve djeluje ok, tu i tamo su mogli još koju humorističnu scenu ubacit i bilo bi odlično. Definitivno preporučam pogledat.
saiyadjin is offline  
Old 28.07.2016., 13:48   #1639
jason bourne. osim scene kad veliko vozilo gazi mala vozila, nije film nesto. alicia vikander je ocekivano samo pretty face, ko robot je njezin lik.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 28.07.2016., 16:20   #1640
Legend (1985)



jeben feeling, vratilo me u osnovnoškolsko doba kad se išlo čoporativno na matineje u kina. ovo je prvorazredni film za takove prilike.
negdje sam izjavio da su maske loše (bila loša kopija, kad je loša kopija sve je loše) da su bolje ne bi valjalo. djeluje mi čak i kao svojevrsni nastavak The Company of Wolves (1984). engleski bajkoviti štih na najjače.
malo šteka fluidnost.

Ajutokintumi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:26.